Magnitogorsk – Barys 3:1 (kon.) | Jekatěrinburg – Kazaň 2:3 (kon.) | Čeljabinsk – Nižněkamsk 5:3 (kon.)
N.Novgorod – Viťaz 6:3 (kon.) | Kunlun – Spartak Moskva 3:5 (kon.) | Dynamo Moskva – Jokerit 5:1 (kon.)
Metallurg Magnitogorsk
3:1 (0:0, 1:1, 2:0)
Barys Nur-Sultan
Středa 03.02.2021, 15:00 • Arena Metallurg • KHL

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek večera a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (17:23:29)

Trestné minuty: 6:6

Je dobojováno a favorit utkání se nakonec dočkal vítězství. Metallurg přečkal prvotní tlak soupeře, aby pak ve 47. minutě sám udeřil. To se k odraženému puku dostal Michail Pašnin a zblízka otočil výsledek na stranu domácích. Barys pak musel přidat v útoku, nechával okénka v obraně a Magnitogorsk toho využil v 55. minutě k pojistnému gólu. Brejk dvou na jednoho přetavil v gól Nikolaj Goldobin a uzavřel tak skóre na 3:1. Metallurg tak natáhl šňůru výher na osm zápasů, Barys naopak připsal třetí prohru v řadě.

59:54
    Tak ještě jedno zakončení, po odraženém puku od zadního mantinelu se o bekhend pokoušel Goldobin, byl ale sám vzniklou situací překvapen a podle toho to také vypadalo.

59:45
    Magnitogorsk se už nikam nežene, tohle si už bez potíží pohlídá.

59:27
    Vylučuje se naopak na opačné straně, dvě minuty za hákování Andreje Čibisova dostal Kirill Paňukov.

59:13
    Domácí jsou v plném počtu.

59:08
    Od modré čáry to zkusil Dietz, Olkinuora si puk zvládl najít.

58:30
    Hostům se teď ani ve dvojnásobné výhodě nedaří dostat za modrou čáru. Čas utíká.

57:13
    Hosté zároveň nechali gólmana na střídačce, takže je tu přesilovka šest na čtyři!

57:13
    Barys dostává šanci něco udělat s výsledkem, je tu totiž přesilovka. Dvě minuty za krosček dostal Andrej Nestrašil.

56:55
    Magnitogorsk se nadechoval k dalšímu brejku, tentokrát tři na dva, jenže celá akce skončil kousek od modré čáře po zastavení Mozjakina.

56:02
    Nur-Sultan se rozhodně nevzdává a snaží se o souvislý tlak v útočném pásmu.

55:19
    Hostující Michajlis se chtěl dostat zprava do útočného pásma, jenže si najel do Chlystova a ten jej k ledu poslal naprosto ukázkovým hitem!
    54:18 Nikolaj GOLDOBIN - 3:1

54:18
    Metallurg právě vstřelil branku!
    Domácí tým utíká do dvoubrankového rozdílu! Metallurg se dostal do brejku dvou na jednoho, Beck zvolil přihrávku na napřahujícího NIKOLAJE GOLDOBINA a ten z první trefil volnou část Karlssonovy branky – 3:1. Asistence: Taylor Beck, Dennis Rasmussen.

Aleš Pur

Branky a nahrávky: 32. A. Nestrašil (Beck, N. Kuljomin), 47. Pašnin (Košelev), 55. Goldobin (Beck, Rasmussen) – 24. Paňukov (Lintuniemi)

Metallurg Magnitogorsk: Olkinuora (Košečkin) – Minulin, J. Jakovlev (A), Pašnin, Dronov, Martynov, N. Chlystov, Nikolajev – S. Plotnikov (A), Prochorkin, Čibisov – N. Kuljomin, Rasmussen, Beck – Karpov, A. Nestrašil, Mozjakin (C) – Goldobin, Několenko, Košelev – Rožkov.
    Barys Nur-Sultan: H. Karlsson (Kudrjavcev) – Blacker, Lintuniemi, Dietz (C), Makljukov, Samat Danijar, Heatherington – Videll (A), Varone, Paňukov – Lilja, Valk, Michajlis – Petuchov, Gurkov, R. Starčenko (A) – Ševčenko, Sagadějev, Akolzin – Musorov.

Rozhodčí: Morozov, Sojn – Sivov, Černyšov

Diváci: 1 389