Frýdek-M. – Plzeň 24:25 (kon.) | Lovosice – Karviná 26:28 (kon.) | Kopřivnice – Dukla 30:31 (kon.)
Zubří – SHC Maloměřice 23:20 (kon.) | Hranice – Jičín 24:25 (kon.) | Nové Veselí – Královo Pole 25:25 (kon.)
HC ROBE Zubří
23:20 (14:9)
SHC Maloměřice Brno
Středa 03.02.2021, 18:00 • Robe Aréna Zubří • Chance Extraliga mužů • 16. kolo

Z tohoto klání je to vše. Děkujeme za pozornost a mějte hezký zbytek dne. Na viděnou. (19:34:09)

V příštím kole bude Zubří útočit již na páté vítězství v řadě. Soupeřem mu bude tabulkový soused z Jičína, jenž je sedmý. Maloměřice doma přivítají osmou Kopřivnici.

Zubří zůstalo v neúplné tabulce na 6. místě. Maloměřice měly možnost odpoutat se z poslední pozice, nakonec se tak nestalo.

HC ROBE Zubří – SHC Maloměřice – Brno 23:20 (14:9)
    Nejvíce branek: Dobeš 5, Havran 4/1, Mazurek 3 – Hajčman 6/1, Havlát 4, Hliničan 3. Rozhodčí: Pavel Friedel, Tomáš Kučerka. Sedmimetrové hody: 3/1 – 3/1. Vyloučení: 5:3.

Maloměřicím se po změně stran podařilo postupně dotahovat, až v 53. minutě srovnaly na 20:20. Od té doby už ale brněnský klub neskóroval, fantastickými zákroky čaroval mezi tyčemi Milan Malina. Zubří naopak nervózní koncovku zvládlo a přeci jen tak splnilo roli velkého papírového favorita, byť s lehce odřenýma ušima.

Konec zápasu. (23:20)

60
    Již běží poslední minuta. Maloměřice neskórovaly už více než sedm minut. Balon je navíc opět u domácích hráčů. (23:20)

59
    Tentokrát Malinovi pomohlo břevno. Je zřejmě rozhodnuto. Zubří při jednom z posledních útoků nikam nespěchá. (23:20)

59
    108 vteřin před druhou sirénou si lavička Zubří vyžádala oddechový čas. (23:20)

59
    Milan Malina a jeho další zákrok! Jestliže držely Maloměřice šanci na body, po příchodu tohoto muže o ni zřejmě přišly. Hosté si s domácím gólmanem absolutně neví rady. (23:20)
    58
    Zubří už muselo střílet, Pavel Přikryl to provedl famózně. Mazače přehodil hezkým obloučkem, který zamířil do levého horního růžku branky. (23:20)

57
    Tentokrát zlikvidoval domácí náhradník mezi tyčemi maloměřický brejk! (22:20)

56
    Milan Malina zasáhl na středu branky takřka hokejově a připisuje si důležitý zákrok! (22:20)

55
    Maloměřice si na útočné polovině počínají hodně nervózně. Množí se zbytečné ztráty. (22:20)

55
    Vít Musil má svým svěřencům co říci. Trenér posledního celku extraligové tabulky si vybral oddechový čas. (22:20)
    54
    Po hostující ztrátě pronikl rozhozenou obranou Maloměřic Radek Válek a z levé strany adresoval křižnou ranou míč k pravé tyčce. (22:20)
    53
    Favorité si berou hubené vedení okamžitě zpět. Dělba bodů se nezamlouvala Davidu Mazurkovi. (21:20)
    53
    Brněnský klub dostal další možnost zaútočit a tentokrát už končí snaha brankou. Jiří Havlát propálil tvrdou střelou Milana Malinu, který v brankovišti nahradil Šimona Mizeru. (20:20)

52
    Ani Maloměřice teď ale nehrají v útoku zrovna s jistotou. Jako by se vyrovnání hráči v zelených dresech zalekli. (20:19)