Columbus – Dallas 3:6 (kon.) | Montreal – Vancouver 5:3 (kon.) | St. Louis – Arizona 4:3 (kon.)
Winnipeg – Calgary 3:2 (kon.) | Chicago – Carolina 3:4 (0:1 po s.n.) | Colorado – Minnesota 2:1 (kon.)
Edmonton – Ottawa 4:2 (kon.) | Los Angeles – Anaheim 1:3 (kon.) | Tampa – Detroit 5:1 (kon.)
Winnipeg Jets
3:2 (3:1, 0:0, 0:1)
Calgary Flames
Středa 03.02.2021, 02:00 • Bell MTS Place, Winnipeg • NHL

Zápas mezi Winnipegem a Calgary skončil vítězstvím domácího celku v poměru 3:2. Jets vsítili všechny své góly už v první třetině v rozmezí sedmi minut. Postupně se trefili Trevor Lewis, Derek Forbort a Nikolaj Ehlers. Obě branky hostů měl na svědomí Matthew Tkachuk, který ve třetí třetině nebyl daleko ke vstřelení hattricku. Od druhé periody měli navrch oba brankáři, kteří předvedli velmi jisté výkony. Šťastnější z nich ale dnes musí být Laurent Brossoit, jenž svému celku vychytal důležité dva body. Winnipeg jich po dnešku má na kontě už 13.

Z mé strany je to vše. Děkuji za pozornost a přeji příjemný středeční den. Na počtenou! (04:44:01)

59:42
    Johnny Gaudreau se uvolnil na pravém kruhu a okamžitě pálil! Brossoit ale jeho rychlou střelu fantasticky vyrazil.

59:28
    Winnipeg zažil těžké chvíle. Znovu se ubránil pouze za cenu vyhození na icing.

59:06
    Derek Forbort pomohl Brossoitovi, který chvíli nevěděl, že střelu z levé strany vyrazil nad sebe.

58:42
    Gaudreau si dlouho měnil kotouč s Anderssonem až do chvíle, kdy vypálil. Jeho pokus ale domácí zadáci srazili. Následně i touš poslali na zakázané uvolnění.

58:17
    Geoff Ward si navíc dle očekávání bere oddechový čas. Přicházejí rozhodující sekundy tohoto utkání.

58:17
    Po zákroku Brossoita se bude vhazovat v obranné třetině Jets. Rittich už je na střídačce, takže Flames to zkouší v šesti.

57:59
    Rittich se už pomalu chystá ke sprintu na střídačku. Calgary zakládá akci ze středního pásma.

57:15
    Gaudreau na útočné modré čáře nepřihrál přesně. Odehraný kotouč si navíc jako první dobruslil Mark Scheifele, který pro svůj tým pošetřil cenné vteřiny.

56:31
    Forbort zachytil kotouč za svou bránou a měl i trochu času, neboť hosté kvůli nebezpečí ofsajdu museli vyklidit útočnou třetinu.

56:03
    Adam Lowry se hnal dopředu, ale okamžitě měl na zádech bránícího hráče. Zakončoval tak z nepříliš komfortní pozice nepřesně.

55:37
    Matthew Tkachuk zaútočil na hattrick střelou z kruhu. Laurent Brossoit si ale rychle zacvakl betony.

55:23
    Winnipeg se brání s pomocí vyhození kotoučů do střední třetiny. Čas domácím rozhodně neplyne příliš rychle.

54:59
    Calgary po vstřelené brance rozhodně ožilo a teď je hokejistů v bílých dresech opravdu plný led.

54:24

54:02
    Tvrdá rána Marka Giordana se nebezpečně odrazila k levému betonu Brossoita. Dorážející Dubé ale při zakončení bekhendem přesný nebyl.

53:22
    Vyhazuje i Trevor Lewis. Zatím se rozhodně nedá říct, že by přesilovky byly v tomto souboji velkou zbraní.

Daniel Fekets

Branky a nahrávky: 7. Lewis (Appleton), 8. Forbort (Pionk, Copp), 14. Ehlers (DeMelo, Scheifele) – 8. M. Tkachuk (Dubé, E. Lindholm), 51. M. Tkachuk (J. Gaudreau, Monahan)

Winnipeg Jets: Brossoit (Hellebuyck) – Morrissey (A), Beaulieu, Pionk, Forbort, DeMelo, Stanley – Ehlers, Scheifele (A), Copp – Wheeler (C), Stastny, Connor – Appleton, Lowry, Perreault – Lewis, Harkins, Vesalainen.
    Calgary Flames: Rittich (Markström) – R. Andersson, Giordano (C), Ch. Tanev, Hanifin, N. Nestěrov, Välimäki – Mangiapane, Monahan (A), J. Gaudreau – Dubé, E. Lindholm, M. Tkachuk (A) – Leivo, Backlund, S. Bennett – Nordström, D. Ryan, Lucic.

Rozhodčí: Pollock, Schlenker – Murchison, Mills