Plzeň – Litvínov 5:4 (kon.) | Zlín – Pardubice 1:3 (kon.) | Olomouc – Třinec 2:3 (kon.)
Vítkovice – Sparta 1:2 (kon.) | K. Vary – Motor ČB 1:6 (kon.) | Kometa Brno – Mladá Boleslav 3:5 (kon.)
HC Vítkovice Ridera
1:2 (0:0, 0:0, 1:2)
HC Sparta Praha
Pátek 05.02.2021, 17:00 • Ostravar aréna • Tipsport extraliga • 43. kolo

Vítkovice dnes neodehrály špatný zápas. S lídrem tabulky držely krok, často střílely i díky třem sehraným přesilovkám, ale nakonec to nestačilo. Vše podstatné se odehrálo až ve třetí třetině, kdy hosté nejprve otevřeli skóre díky Košťálkovi, ale vítkovičtí dokázali rychle srovnat zásluhou Galvinše. I přes snahu domácích to byli ale znovu hosté, kteří skórovali Pechem, což znamenalo jejich vedení. Vítkovičtí sehráli v samotném závěru zápasu ještě power-play, ale hosté se semkli a prodloužení svému soupeři nepovolili.
    Z Ostravy to bude pro dnešek vše, mějte příjemný zbytek večera a čeká-li vás volný víkend, užijte si ho pokud možno podle svých představ. Budu se těšit zase brzy na počtenou. (19:27:35)

Střely na branku:
    1/3 – 12:7
    2/3 – 8:6
    3/3 – 15:6

Celkem – 35:19

59:58
    Oba týmy se přesunuly do středního pásma, puk mířící na opuštěnou klec ji ale míjí.

59:46
    Vítkovičtí se stále drží u hostující branky.

59:27
    Zpoza branky se puk dostal k Hruškovi těsně před Saláka, ten měl menší potíže schovat puk pod lapačku, ale zvládnul to.

59:04
    Puk ve středním pásmu.

58:47
    Lakatoš ubránil pásmo, domácí mohou pokračovat v ataku sparťanské branky.

58:41
    Podle očekávání zůstává Svoboda na střídačce.

58:41
    Oddechový čas pro domácí.

58:23
    Vítkovičtí v pásmu, bojují u hostující klece, ale Salák je pozorný.

57:39
    Hosté se drží v pásmu, domácí jim příliš prostoru nedávají.

56:44
    Domácí pořádají nájezdy na hostující branku, ale Sparta si hodlá vedení pohlídat.

55:53
    Bude se vhazovat před útočnou modrou Vítkovic, následuje komerční přestávka.

55:43
    Domácí se snaží vyrovnat, ale Salák je proti.

54:51
    Vítkovičtí se rychle dostali k brance, Mallet ani Kalus ale nesrovnali.
    54:34 Lukáš PECH - 1:2

54:34
    Sparta právě vstřelila branku!
    Hosté se snadno dostali do pásma, Buchtele našel volného LUKÁŠE PECHA, který prostřelil Svobodu a strhl tak vedení na stranu svého týmu – 1:2. Asistence. Jan Buchtele, Jan Košťálek.

53:19
    Kombinace Vítkovic končí u Gewieseho, který ale pálí těsně vedle.

Monika Baloghová

Branky a nahrávky: 48. Galvinš (Flick) – 46. Košťálek (Polášek), 55. Pech (Buchtele, Košťálek)

HC Vítkovice Ridera: Mi. Svoboda (Dolejš) – Galvinš, Gewiese, Pyrochta, L. Kovář, Koch, L. Doudera, R. Černý – L. Krenželok (C), Hruška (A), Lakatoš – Svačina, Stach, Irgl (A) – Mallet, Flick, M. Kalus – Fridrich, J. Mikyska, Dej.
    HC Sparta Praha: Salák (Machovský) – O. Němec, Kalina, Košťálek, Polášek, Tomáš Dvořák, M. Jandus – Forman, Horák, Řepík (C) – Rousek (A), Sukeľ, Tomášek – Buchtele, Pech (A), Říčka – Dvořáček, Vitouch, Kudrna – Zikmund.

Rozhodčí: Jeřábek, Šindel – Lučan, Kis