NY Rangers – Washington 4:2 (kon.) | Columbus – Dallas 4:3 (kon.) | Florida – Nashville 5:6 (po pr.)
Toronto – Vancouver 7:3 (kon.) | Montreal – Ottawa 2:3 (kon.) | St. Louis – Arizona 3:4 (kon.)
Winnipeg – Calgary 4:1 (kon.) | Chicago – Carolina 6:4 (kon.)
New York Rangers
4:2 (1:0, 1:1, 2:1)
Washington Capitals
Pátek 05.02.2021, 01:00 • Madison Square Garden, New York • NHL

To je dnes ode mě vše, děkuji Vám za pozornost. (03:53:45)

3. Artěmij Panarin (NYR) 0+3

Je konec. New York Rangers zvítězil nad Washingtonem Capitals poměrem 4:2. Už v první minutě se hosté dostali do velké šance, ale tu Alexandr Ovečkin neproměnil. Posléze už to byli především domácí, kteří se dostávali do šanci a také vstřelili gól, který dal ve 2. minutě Ryan Strome. Ve 30. minutě domácí zvýšili svoje vedení na dvě branky, když se po třech letech trefil Anthony Bitetto. Ovšem konec periody patřil Capitals a ve 39. minutě snížil Carl Hagelin. Ve 48. minutě šli domácí do dvoubrankového vedení, když se trefil Strome. V 52. minutě sice snížil Ovečkin, ale necelou půl minutu před koncem zakončil do prázdné Bučněvič.
    Bitka mezi Rooneym a Dillonem po závěrečné siréně.

Krátce po závěrečné siréně se do sebe ještě pustili Kevin Rooney a Brenden Dillon, jelikož Brendan Lemieux lehce najel do brankáře Vítka Vaněčka a byla tak vidět bitka!

60:00
    Vyloučení v týmu New York Rangers (Brendan Lemieux – 2 min., podrážení).
    Vyloučení v týmu New York Rangers (Kevin Rooney – 2 min., bitka).
    Vyloučení v týmu Washington Capitals (Brenden Dillon – 2 min., bitka).
    59:34 Pavel BUČNĚVIČ - 4:2

59:34
    Rangers právě vstřelili branku!
    Je rozhodnuto, jelikož domácí celek jdou do vedení 4:2! Po skvělé kombinaci přihrávek Panarina a Zibanejada se PAVEL BUČNĚVIČ dostal zcela sám do zakončení na prázdnou branku. Asistence: Mika Zibanejad a Artěmij Panarin.

59:05
    Ryan Strome mohl mít hattrick, když střílel na prázdnou branku, ale v poslední chvíli mu střelu zablokoval Ovečkin!

58:36
    Zdeno Chára pálil od modré, ale jeho rána letěla jen vedle brány soupeře.

58:25
    Washington Capitals to zkouší bez brankáře v šesti!

58:09
    Vítek Vaněček si připsal úspěšný zákrok proti střele z levé strany.

57:39
    Artěmij Panarin se sice dostal ke střele, ale ta skončila jen vedle brány soupeře.

57:13
    Následně přichází jen zakázané uvolnění Washington Capitals a bude se vhazovat před bránou Vaněčka.

56:57
    Phillip Di Giuseppe obral o puk soupeře a následně z pravé strany posunul kotouč Ryanu Stromeovi, který ale zakončil vedle brány.

56:17
    Vítek Vaněček si opět zrovna dvakrát dobře neporadil s rozehrávkou, ale k jeho štěstí rozhodčí odpískal soupeři vysokou hůl.

55:10
    Washington Capitals nyní drží puk za svou bránou a čeká na příjezd krajních hráčů.

54:44
    Nyní je hra přerušená a následuje komerční přestávka.

Michal Raška

Branky a nahrávky: 2. R. Strome (Fox, Panarin), 30. Bitetto (Rooney), 48. R. Strome (Panarin, Kakko), 60. Bučněvič (Zibanejad, Panarin) – 39. Hagelin (Hathaway, Sgarbossa), 52. Ovečkin (Bäckström)

New York Rangers: Šesťorkin (A. Georgijev) – Fox, R. Lindgren, Trouba (A), K'A. Miller, Bitetto, Hájek – Bučněvič, Zibanejad (A), Kreider (A) – Kakko, R. Strome, Panarin – Di Giuseppe, B. Howden, Lafreniere – J. Gauthier, Rooney, Lemieux.
    Washington Capitals: Vaněček (C. Anderson) – Carlson (A), Chára, T. van Riemsdyk, Dillon, Jensen, Orlov – T. Wilson, Bäckström (A), Ovečkin (C) – Pánik, Oshie, J. Vrána – Hathaway, Dowd, Hagelin – Sprong, Sgarbossa, Carr.

Rozhodčí: McCauley, MacDougall – Daisy, O’Donnell