Benátky n/J – Šumperk 1:3 (kon.) | Slavia – Litoměřice 2:4 (kon.) | Ústí n/L – Sokolov 6:4 (kon.)
Kladno – Frýdek-M. 5:1 (kon.) | Poruba 2011 – Havířov 6:5 (kon.) | Třebíč – Přerov 4:5 (1:2 po s.n.)
Kadaň – Kolín 3:5 (kon.) | Prostějov – Vrchlabí 4:1 (kon.) | Jihlava – Vsetín 1:2 (kon.)
HC RT TORAX Poruba 2011
6:5 (1:3, 2:1, 3:1)
AZ Havířov
Sobota 06.02.2021, 16:00 • RT TORAX ARENA • Chance liga • 27. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

¨

AZ Heimstaden Havířov

Na pět proher, v kterých ale získal dnešní soupeř Poruby dva body, v posledním utkání navázal domácí výhrou se Slavií. S třiceti body je Havířov v tabulce prozatím na 15. místě. Cílem je probojovat se do předkola playoff, tedy na 12. příčku. Největší zbraní AZetu jsou ubráněná oslabení, která má nejlepší v soutěži. No a paradoxně se týmu trenéra Režnara proti silnějším týmům daří. Bude Poruba po Slavii dalším soupeřem, kterému sebere Havířov body?

Hráčské statistiky:
    Kanadské bodování vede se 17 body Ondřej Procházka. S jedenácti góly je zároveň i týmovým střelcem. Nahrávačem je Jakub Doktor, protože rozdal deset puků, které nakonec skončili v soupeřových sítích. V zadních řadách je statisticky nejlepším bekem Antonín Bořuta (4+9).

Tým s druhou nejlepší obranou (61 obdržených gólů) obývá s 48 body pátou tabulkovou pozici díky lepšímu skóre oproti Přerovu. Od poloviny ledna jsou výsledky Poruby jako na houpačce. Z posledních pěti zápasů získala jen šest bodů – výhrou v Šumperku a doma vyprovodila Přerov.
    Ambice Poruby je první čtyřka a jelikož je tabulka do šestého místa velmi, ale velmi vyrovnaná, může být naplněna. Když stabilizuje výkony....

3. února Vsetín – Poruba 4:1
    30. ledna Poruba – Přerov 5:3
    27. ledna Kladno – Poruba 3:2
    23. ledna Poruba – Vrchlabí 2:5
    20. ledna Šumperk – Poruba 1:3

Markus Korkiakoski v posledních zápasech víc puky rozdává než posílá do brány a tak k 12 gólům přidal už 19 nahrávek a v součtu 31 bodů je šestým nejproduktivnějším hráčem celé soutěže.
    Stejný počet nahrávek – 19 – má na kontě Tomáš Jáchym. Zadní řady dobře vyztužuje Jakub Teper. K pěti gólům přidal už devět nahrávek.

Vzájemná utkání

V letošní sezóně se moravští sousedé ještě nepotkali. A to díky podzimnímu přerušení soutěže. Zápas 10. kola, které mělo proběhnout v říjnu bude odehrána v Havířově 20. února. Takže nás v sobotním odpoledni čeká první letošní konfrontace.
    V loňské sezóně se Poruba s Havířovem potkali šestkrát s konečnou bilancí 2:4. Z tohoto pohledu je Havířov mírným favoritem, jenže dle letošních výsledků je ve výhodnější pozici Poruba.
    Tudíž se dá předpokládat vyrovnaný duel.

57. kolo 4. března 2020 Poruba – Havířov 3:4

Dnešní utkání bude pro Porubu jediným a posledním únorovým, takže si jej pojďme užít! Sice pořád nemůžete, Vy fanoušci, na tribuny, ale je tu pro Vás nachystán tento textový přenos a televizní na hokejkatv.

Zápas začíná v RT TORAX ARENĚ v 16 hodin.

Krásné sobotní odpoledne z RT TORAX ARENY v Porubě!

Vítám Vás u zápasu 27. kola Chance ligy – Poruba vs. Havířov.

HC RT TORAX Poruba 2011: Muštukovs (Foltán) – Teper, Žovinec, Szathmáry, Kozák (A), Urbanec, Slavík, T. Voráček – Sikora (C), Hudeček, Endál (A) – (1994) Raška, Korkiakoski, Stloukal – Špaček, Žolobov, Pořízek – Hotěk, Toman, Brodek.

AZ Heimstaden Havířov: Stezka (Groh (A)) – Rašner, Chroboček, Bořuta (A), Kachyňa, R. Havel, Kočí, Mrowiec – Adamský, Prokeš, R. Szturc – Doktor, F. Seman, O. Procházka – Rudovský, Maruna (C), Mrva – Kořenek, Cihlář, Vašenka.

Rozhodčí: Cabák, Koziol – Bartek, Gančarčík.

00:01

00:12
    Prokeš okamžitě prověřil pevnost Muštukovských betonů.

00:56
    Doktor se dostal k dvěma střelám, ale v prvním případě zasáhl Teper a podruhé puk odrazil porubský gólman vyrážečkou do ochranné sítě.

01:24
    Buly vyhrál Havířov a hru přerušil Muštukovs po střele Szturce.

01:33
    AZet je v palebném nastavení. Tentokrát šel puk z hole Havla nad bránu.

01:59
    Poruba se dostala do útoku, jenže se hosté osvobodili. Byť za cenu zakázaného uvolnění, ale následné vhazování po pravici Stezky hosté vyhráli a Muštukovs zasahoval proti další střele.

02:20
    Vhazuje se po levici domácího gólmana.

03:10
    RT TORAX se dostal ke kotouči a konečně se zapojil do hry....Zřejmě zaskočeni z aktivity Havířova, nedokázali vzít otěže utkání od začátku do vlastních rukou.

03:48
    Havířov právě vstřelil branku!
    Hosté se snadno přesunuli přes střední pásmo, kdy Szturc na modré nahodil najíždějícímu RADKU PROKEŠOVI a ten přes obránce vystřelil. Puk letěl těsně nad ledem a zřejmě prosvištěl Muštukovsovi mezi betony. Asistence: Roman Szturc a Ondřej Kachyňa.
    03:48 Radek PROKEŠ - 0:1

05:32
    Domácí jsou v útočném pásmu zastaveni sudími, kvůli malé roztržce mezi hráči ležícími na ledě.

05:34
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (Jan Hudeček – 2 min., zdržování hry / zašlapování puku).
    Chyba při vhazování nabízí Havířovu první přesilovku utkání.

06:25
    Szturc nahodil na bránu z nulového úhlu, ale Nuštukovs puk vytěsnil betony i hokejkou na druhou polovinu pásma, kde si jej vzal Špaček a vyvezl kotouč skoro až k Stezkovi.

07:01
    Domácí se opět osvobozují poté, co se vhazovalo po levici gólmana.

07:34

08:00
    Hotěk udržel puk v pásmu a spolu s Brodkem zavařili havířovské obraně.

08:20
    Komerční přestávka.

08:31
    Stloukal se dotkl puku v ofsajdu.

08:52
    Raška si vyměnil místo s Szathmárym, který si obkroužil branku a z otočky vystřelil. Puk ale odvrátil z brankoviště Rašner a hosté se vydali do útoku.

09:27
    Daleko ale nedojeli. Stezka zasahoval vzápětí při střele Žolobova.

10:05
    Zakázané uvolnění pro Porubu. Bude se vhazovat po pravici porubského gólmana.

10:15
    Souboje za brankou a v rozích vyhrává domácí tým, jenže puk se nakonec odráží na hokejky Havířova. Maruna a jeho formace se ovšem ke střele nedostal.

10:57
    Protiútok nevyšel ani RT TORAXu. Vyhozená branky Muštukovse nakonec přerušuje hru a do práce nastupuje technická četa.

11:18
    Domácím se z tlaku nezdařilo dostat kotouč do sítě. Obranu Havířova ale dost tvrdě prověřili.

12:35
    Začíná se hrát hokej nahoru dolů a není to už jen hra na jednu bránu.

13:40
    Teper byl zablokován, ale stihl nahrát Brodkovi, který v tandemu s Tomanem a Hoťkem připsali Stezkovi zásahy.

13:51

13:51
    Vhazuje se po levici Stezky.

14:04
    Muštukovs zasahuje proti střele Szturce, který se celkem snadno protáhl kolem střídaček a po přejetí modré okamžitě pálil.

14:11
    Doktor v útočné třetiny buly nevyhrál. Korkiakoski tak může vyrazit na čekanou k modré čáře, kam mu nahrává Stloukal.

15:10
    Hosté se ujímají puku a s každým útokem jsou nebezpečnější.

15:25
    Poruba zahrála přes všechny čáry.

15:33
    Vyhrané vhazování byl základ této branky! MARTIN ADAMSKÝ si najel mezi kruhy a poskakující kotouč dopravil do odkryté brány. Asistence: Roman Szturc a Radek Prokeš.
    15:33 Martin ADAMSKÝ - 0:2

15:52
    Poruba právě vstřelila branku!
    RADEK POŘÍZEK stál u levé Stezkovy tyče a volný puk dokázal z bezprostřední blízkosti dopravit pod horní tyč.
    15:52 Radek POŘÍZEK - 1:2

18:03
    Kotouč se dostal po odražení Muštukovsem k najíždějícímu ONDŘEJI PROCHÁZKOVI, který kličkou překonal porubského brankáře a Havířov tak opět vede rozdílem dvou branek. Asistence: Jan Maruna a Jakub Mrva.
    18:03 Ondřej PROCHÁZKA - 1:3

18:20
    Porubané se dvakrát provinili ofsajdem, takže o souvislém tlaku a útoční si mohli v posledních minutách nechat jen zdát. Přestože se nesmírně snaží....

19:33
    Havel si vyjel do útoku a zakončil do boční sítě porubské branky.

19:57
    Raška po levém křídle ujel a z dálky vystřelil. Jen těsně minul pravou Stezkovu tyč.

20:00

Velmi gólově úrodná třetina je za námi a šťastnější jdou do kabiny hosté. Ve čtvrté minutě otevřel střeleckou listinu Radek Prokeš. Pak si hosté zahráli přesilovku, ale domácí mají oslabení velmi dobře zmáknutá, takže jednobrankové manko ubránili. Přišla ovšem šestnáctá minuta, do toho času se hra opticky vyrovnala, jenže domácím se nedařili puk dopravit do brány, na druhé straně se tak stalo z hole Martina Adamského, který do prázdné brány nemusel ani moc mířit. Domácí rychle odpověděli. Během dvaceti vteřin byl stav opět jen o jednu branky, když se z bezprostřední blízkosti prosadil Radek Pořízek. V předposlední minutě ale hosté využili svou aktivitu a dostali se opět do dvoubrankového vedení gólem Ondřeje Procházky, jemuž stačilo udělat před Muštukovsem kličku.

Další třetina začne přibližně v 16:54.

20:01

20:01
    Střídání v týmu HC RT TORAX Poruba 2011: ze hřiště odchází Ervins Muštukovs, přichází Frederik Foltán.

20:27
    Foltán se zapojil do hry a za brankou se snažil rozehrát. Proti byl Prokeš, který se mu připletl do cesty.

20:57
    Havířov poslal puk přes všechny čáry.

21:05
    Korkiakoski byl blokován, puk se nedostal ani k brankovišti. Poruba je nadále v útočné třetině, přestože má proti sobě urputnou obranu.

21:53
    Kočí s Havlem přetlačili domácí a v útoku zastavuje Havířov ofsajd.

22:20
    Urbanec se Slavíkem drží útok za branou, ale stejně se podařilo Semanovi vystřelit.

22:40
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (Radim Toman – 2 min., držení).

23:23
    Hudeček podruhé vyhazuje až k Stezkovi. Mezi tím se v plné jízdě opřel do střely Szturc, ovšem Foltán sklapl betony včas.

24:12
    Žovinec skočil do prázdného prostoru brány a zabránil třetímu gólu Havířova. Radost zkazil Prokešovi.

24:40

25:15
    Trochu zmatky před porubskou brankou, které zachraňuje Kozák vyhozením kotouče. Ten ale udržel v pásmu Kočí a AZet může pokračovat v drtivém tlaku.

26:20
    Voráček udržel pásmo a otočkou poslal puk do vzdálenějšího rohu. Toman a jeho útok hledali cestu ke snížení.

26:40
    Nakonec ale zazvonila tyč porubské brány po střele Rudovského.

26:48

27:04
    Szturcovo nahození kryje Foltán vyrážečkou. Puk je v pravém rohu obranného pásma Poruby.

27:13
    Icing Poruby. Vhazuje se po levici brankáře.
    27:31 Adam RAŠKA - 2:3

27:31
    Domácí se po vhazování před Foltánem prohnali středním pásmem a ADAM RAŠKA se štěstím dopravil puk do brány přes již ležícího Stezku. Mohl tvrdě střílet nebo nahrát v tandemu jedoucímu Stloukalovi, ale do puku jen plácl a ten se prostě nějak dostal za brankovou čáru. Asistence: Lukáš Endál.

27:55
    Hudeček byl ve výborné pozici vyrovnat, ale Stezka včas sklapl betony.

29:44
    Tentokrát drží puk v lapačce po střele Špačka a bude se vhazovat po Stezkově levici.

30:11
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (Lukáš Endál – 2 min., podrážení).

30:31
    Teper vytěsnil hru do středního pásma a pak dotíral na Szturce, který jej zavezl zpět do útočné třetiny.

31:00
    Využitá přesilovka střelou z kruhu, kterou vypálil RADEK PROKEŠ. Asistence: Alex Rašner a Roman Szturc.
    31:00 Radek PROKEŠ - 2:4

31:38
    Mrowiec se prosmýkl mezi obránci a vystřelil po ledě. Foltán hokejkou odpaluje puk do rohu.

32:19
    Hosty zastavuje faul Sztahmáryho.

32:21

32:21
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (Šimon Szathmáry – 2 min., vysoká hůl).

32:44
    Brodek s Hudečkem dostávají hru podruhé mimo obrannou třetinu.

33:35
    Hosté tak dlouho kombinovali až puk dostali sami k vlastní bráně.

34:03
    Sikora s Voráčkem donutili Procházku kombinovat za brankou. Nakonec je puk mimo hrací plochu.

34:12
    Foltán zachytil kotouč po střele a dorážce Rudovského.

34:21

35:41
    Puk se dostává k Stezkovi, domácí ovšem pásmo opět opouští a musí rychle do obrany.

35:41
    Na ledě zůstává po střetu Žovinec, trestat se ale nebude. Vhazuje se po pravici porubského gólmana.

36:15
    RT TORAX je v těžké defenzivě a nějak nemůže najít cestu do pohody. Havířov si hru nesmírně užívá a cítí, že by mohl z utkání hodně vytěžit.

37:04
    Vyloučení v týmu AZ Heimstaden Havířov (Roman Szturc – 2 min., podrážení).

37:21
    Puk je za Foltánovou brankou po vyhození Rudovským.

37:51
    Brodek se v otočce zbavil pronásledovatele a vystřelil. Stezka jen tak tak sklapl betony.

38:35
    Stezka je bez hokejky i lapačky a hra se přerušuje. Ve výborné pozici byl Raška se Sikorou, ale mrštný gólman uhájil i na zádech svou pravou tyč.

39:03
    Korkiakoski míří mimo bránu.

39:04

39:27
    Po střele Korkiakoskiho se puku ujal za brankou Stloukal a lehce nahrál na kruhu stojícímu PATRIKU URBANCOVI a jeho tvrdá střela prošla nad levým Stezkovým ramenem. Asistence: Petr Stloukal a Markus Korkiakoski.
    39:27 Patrik URBANEC - 3:4

40:00

Adam Raška v osmé minutě zařídil snížení a přestože domácí inkasovali v druhém oslabení této třetiny, nevzdávali souboje a postupně trpělivě dobývali Stezkovu bránu. To se povedlo 33 vteřin před odchodem do kabin Patriku Urbancovi po spolupráci se Stloukalem a Korkiakoskim. Čtvrtý havířovský a druhý zápasový gól vstřelil Radek Prokeš. Třetinu tedy vyhrál RT TORAX poměrem 2:1 a v utkání se dotáhl na jedinou trefu.

Další třetina začne přibližně v 17:44.

40:01

40:11
    Zakázané uvolnění Havířova.

40:38
    Pořízek udržel posunutím puku do rohu pásmo. Ale ne na dlouho. Foltán musel vykrýt pokus Doktora. Následě se ale RT TORAX na kotouči udržel, nepřerušovalo se, a jel do útoku.

41:18
    Szathmáry měl odkrytou bránu, ale kotouč měl na dlouhou hůl a do střely včas vložil hůl Rašner.

41:57
    Havířov dostal hru před Foltána, jenže domácí se brzy kotuče ujali a JIŘÍ BRODEK ve dvou na jednoho vyhodnotil situaci střelou. Vyrovnal pukem mezi betony. Asistence: Šimon Szathmáry.
    41:57 Jiří BRODEK - 4:4

42:50
    Foltán drží puk po střele Rašnera a před nájezdníkem Doktorem.

43:55
    Stezka udržel puk v náručí. Stloukal se ještě projel brankovištěm pro případnou dorážku. Ale to už zazněla píšťalka.

44:14
    Hosté jdou do vedení po střele JAKUBA MRVY. Foltánovi kotouč propadl pod rukou – teploměr. Asistence: Jan Maruna a David Chroboček.
    44:14 Jakub MRVA - 4:5

45:37
    Domácí donutili Stezku přerušit hru. Vhazuje se v levém kruhu.

45:44
    AZet je v ofsajdu.

46:11
    Maruna z otočky vypálil. Puk trefil přilbu Tepera a přehodil se přes branku.

46:34

46:40
    Kozákova dělovka končí na Stezkově rameni a záhy za brankou.

47:09
    Pak rozehrává porubský obránce za svou brankou a jde střídat.

47:38
    Brodek se prosmýkl kolem mantinelu a zakončil. Stezka vyráží a posílá puk do hry. Havířov se chystá útočit.

48:02
    Tváří v tvář se ocitl před Stezkou LUKÁŠ ENDÁL a tak dlouho kličkoval, až zasunul puk do mezery mezi brusli a levou tyč. Asistence: Patrik Urbanec.
    48:02 Lukáš ENDÁL - 5:5

48:18
    Icing Havířova.

49:07
    Hraje se po delší době kolem Foltánovy brány. Ten vyráží pokus Adamského.

49:49
    Teper dotáhl puk k útočné modré a lehce nahodil jedoucímu Brodkovi. Havířov byl v rohu aktivnější a důraznější a má kotouč v moci.

50:16
    Vyloučení v týmu AZ Heimstaden Havířov (Radek Havel – 2 min., nesportovní chování).

Trest se ruší!!!!

50:31
    Brodek vyslal střelu z dálky, s kterou neměl Stezka nejmenší problém. Betony puk posílá na druhou stranu na hůl Mrowiecovi.

51:06
    Po střele Hoťka se bude vhazovat po levici Stezky.

51:14
    Slavík střílí na bránu, kde cloní Brodek s Hoťkem. Stezka si levou tyč uchránil.

51:39
    Sudí špatně zapískali Porubě icing a tak se vhazuje ve středovém kruhu.

52:14
    Sikorovi dlouho trvalo najet do pásma, kde na něj s nahrávkou čekal Korkiakoski. nahrávka přišla, ale u puku byl i havířovský obránce a střelu blokoval.

52:43
    Poprvé domácí vedou a zřejmě vlastním gólem havířova, kdy do střely JAKUBA TEPERA před brankou vložil obránce hůl. Stezka už na změnu směru puk nedokázal reagovat a projel mu mezi rozkročenými betony. Asistence: Jan Hudeček a Radek Pořízek.
    52:43 Jakub TEPER - 6:5

53:06
    Komerční přestávka. Po ní se bude vhazovat po levici Foltána.

53:13
    Stezka má puk v moci po střele Hoťka.

53:40
    Čtvrtá porubská lajna je hodně nepříjemná a právem je na ledě častěji.

54:17
    Vyloučení v týmu AZ Heimstaden Havířov (Radek Havel – 2 min., podrážení).

54:49
    Zpětná nahrávka Endála na Špačka druhému jmenovanému prošla pod hokejkou a tak se do střely chtěl opřít Kozák. Tomu se ale postavil do cesty Adamský a z kličky pak domácí obránce puk ztratil.

55:10
    Havířov ukrajuje čas oslabení v porubském pásmu.

55:49
    Domácí se nakonec propracovali zpět do útočné třetiny. Hru přerušuje Stezka po střele Korkiakoskiho. Vhazování se připravuje v levém kruhu z pohledu brankáře.

56:14
    Hosté se osvobodili a oslabení tak přečkají bez inkasování.

56:17

56:39
    Puk je mimo hrací plochu. Havířovští hodlají vyrovnat, jenže tentokrát byl proti Slavík s Urbancem.

57:07
    Rudovský s Mrvou zavařili porubské obraně. nakonec je hra přerušena, když Foltán puk přikrývá lapačkou.

57:29
    Hodně roztahaná hra v podání hostů, ale je to pochopitelné, chtějí ve zbývajícím čase dostat zápas do prodloužení.

58:15
    Před branou se neprosadil Procházka a následně ani Doktor.

58:39
    Oddechový čas pro hosty.

58:39
    Protože se bude vhazovat před Foltánem, sáhl trenér Režnar ke hře bez gólmana.

58:45
    Sikora zablokoval chrániči střelu Rašnera a následně dostal hru až do havířovské třetiny.

59:05
    Prázdnou bránu netrefil Stloukal. Havířov dokázal ubránit prázdnou svatyni.

59:11
    Oddechový čas pro domácí.

59:32
    RT TORAX dostává puk do středního pásma, kde proti obránci zkouší vystřelit Sikora.

59:43
    Domácí se snaží udržet hru mimo své pásmo a dávají do toho všechny síly.

Porubané zdramatizovali utkání už na konci druhé třetiny a po přestávce pokračovali. Ve druhé minutě vyrovnal Jiří Brodek, ale AZet si vedení vzal zpět v minutě páté Jakubem Mrvou. Domácí se ovšem nevzdávali a oproti jiným zápasům šli do poslední minuty naplno. Hráči byli tzv. zdravě naštvaní! Což vedlo k dalšímu vyrovnání z hole Lukáše Endála, který vyhrál přímý souboj tváří v tvář s gólmanem. Tymy rozhodně nechtěly prodloužení, tedy dle nasazení a chuti uzmout výhru na svou stranu. Šťastnějším nakonec byl domácí RT TORAX díky parádní trefě Jakuba Tepera. I když puk před Stezkou tečoval někdo z havířovských. Heimstaden necelé dvě minuty před koncem třetího dějství sáhl po hře bez gólmana, ale ke měně stavu to nevedlo. Poruba měla dvakrát možnost skórovat do prázdné klece, ale spíš držela hru daleko od Foltána, aby si udržela jednobrankové vedení. Což se povedlo! Bojovností a nesložením zbraní bere důležité tři body.

Z dnešního utkání je to ode mne vše, děkuji Vám za pozornost a za měsíc opět na počtenou.

Krásný zbytek sobotního dne přeji! (18:45:04)

Gabriela Juříková

Branky a nahrávky: 16. Pořízek, 28. (1994) Raška (Endál), 40. Urbanec (Stloukal, Korkiakoski), 42. Brodek (Szathmáry), 49. Endál (Urbanec), 53. Teper (Hudeček, Pořízek) – 4. Prokeš (R. Szturc, Kachyňa), 16. Adamský (R. Szturc, Prokeš), 19. O. Procházka (Maruna, Mrva), 31. Prokeš (Rašner, R. Szturc), 45. Mrva (Maruna, Chroboček)

HC RT TORAX Poruba 2011: Muštukovs (21. Foltán) – Teper, Žovinec, Szathmáry, Kozák (A), Urbanec, Slavík, T. Voráček – Sikora (C), Hudeček, Endál (A) – (1994) Raška, Korkiakoski, Stloukal – Špaček, Žolobov, Pořízek – Hotěk, Toman, Brodek.
    AZ Havířov: Stezka (Groh) – Rašner, Chroboček, Bořuta (A), Kachyňa, R. Havel, Kočí, Mrowiec – Adamský, Prokeš, R. Szturc – Doktor, F. Seman, O. Procházka – Rudovský, Maruna (C), Mrva – Kořenek, Cihlář, Vašenka.

Rozhodčí: Cabák, Koziol – Bartek, Gančarčík