Philadelphia – Boston 1:2 (kon.) | Tampa – Detroit 3:1 (kon.) | Florida – Nashville 2:1 (kon.)
Anaheim – San Jose 4:5 (0:2 po s.n.) | Vegas – Los Angeles 5:2 (kon.) | Ottawa – Montreal 1:2 (kon.)
St. Louis – Arizona 1:3 (kon.)
Philadelphia Flyers
1:2 (0:0, 0:0, 1:2)
Boston Bruins
Sobota 06.02.2021, 01:00 • Wells Fargo Center, Philadelphia • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

Zdravím všechny fanynky a fanoušky National Hockey League. V tomto zápase proti sobě nastoupí Philadelphia Flyers a Boston Bruins.

Boston Bruins odehrál 10 zápasů s bilancí 3-4-2-1 a získal 16 bodů. V tabulce Východní divize je na prvním místě. Bodoval v posledních pěti zápasech. Poradil si s Pittsburghem Penguins 3:2 v prodloužení a 4:1, Washington Capitals 5:3 a Philadelphii Flyers 4:3 v prodloužení. Tým nestačil na Washington Capitals 3:4 v prodloužení.

Philadelphia Flyers odehrála 11 zápasů s bilancí 5-2-2-2 a získala také 16 bodů. V tabulce Východní divize je tým na druhé pozici a z posledních pěti zápasů bodoval ve všech. Poradil si s New Jersey Devils 5:3 a 3:1, New Yorkem Isladners 3:2 v prodloužení a 4:3 v prodloužení. Tým nestačil na Boston 3:4 v prodloužení.

V posledním vzájemném zápase zaznamenal David Pastrňák hattrick a ještě přihrál na rozhodující branku v prodloužení, trefil se i Jakub Voráček. Jak se bude českým hráčům dařit tentokrát?

Philadelphia Flyers: Elliott (Hart) – Provorov, Gostisbehere, Sanheim, P. Myers, E. Gustafsson, Braun – Giroux, K. Hayes, Voráček – Lindblom, Patrick, Konecny – J. van Riemsdyk, Laughton, Farabee – M. Raffl, Bunnaman, Aube-Kubel.

Boston Bruins: T. Rask (Halák) – Lauzon, McAvoy, Clifton, Carlo, J. Zbořil, K. Miller – Marchand, Bergeron, Pastrňák – N. Ritchie, Krejčí, C. Smith – Frederic, Coyle, Wagner – Blidh, Kuraly, Bjork..

00:01

00:45
    Domácí rozehrávají od své branky, pokouší se něco vymyslet v útočném pásmu, ale tam o kotouč přišli.

01:10
    Brankář Brian Elliott (Philadelphia) rozehrává za svou brankou, v akci následně pokračoval Travis Konecny, ale do střelecké pozice se nedostal.

01:40
    Joel Farabee (Philadelphia) se jako první hráč propracoval do střelecké pozice, ale brankář Bostonu si poradil. Tuukka Rask byl připravený, buly před jeho brankou.

01:50
    Domácí celek buly ve svém obranném pásmu vyhrál, a tak se na chvíli ubránil, pak se znovu dostali hráči Flyers do zakončení.

02:27
    Sean Kuraly (Boston) to zkoušel individuálně, ale na obránce si nepřišel, následně přihrával na modrou čáru, kde nebyl nikdo z jeho spoluhráčů.

03:17
    Buly před brankou domácích, Flyers se tedy musí bránit.

03:26
    Vyloučení v týmu Boston Bruins (Brandon Carlo – 2 min., držení).

03:26
    Přesilovku si zahrají domácí, na ledě je pochopitelně Jakub Voráček a jeho spoluhráči.

03:40
    Bruins vyhodili tak, aby museli znovu hráči Philadelphie bojovat o útočné pásmo.

04:04
    Ivan Provorov (Philadelphia) nedokázal zpracovat přihrávku na modrou čáru, domácí přišli o pásmo. Na led jde druhé přesilovkové komando.

04:50
    Erik Gustafsson (Philadelphia) ještě vybojoval kotouč, jeho tým se udržel v útočném pásmu.

05:12
    Přesilovka se blíží ke konci, Flyers na výraznější příležitost čekají.

05:26

05:34
    Philadelphia přesilovku neproměnila, následně špatně rozehrála a píská se zakázané uvolnění.

06:00
    Na nějakou výraznější šanci v tomto zápase zatím čekáme.

06:28
    David Pastrňák (Boston) zkoušel tečovat kotouč před brankou, ale gólmana nepřekonal. Komerční přestávka.

06:37
    Claude Giroux (Philadelphia) hledal přihrávkou před branku spoluhráče, ale ten byl obranou obsazený.

07:11
    Kevin Hayes (Philadelphia) to zkoušel z ostré pozice, ale jeho pokus dokázal brankář Tuukka Rask (Boston) vyrazit za branku. Následně se Flyers provinili zakázaným uvolněním.

07:41
    Rask vyjel za svou branku, odkud rozehrává. David Pastrňák vypálil od modré čáry. Jeho tvrdou ránu zblokoval soupeř, který se pohyboval před ním.

08:13
    Další zakázané uvolnění proti Flyers, domácí se tak budou muset znovu bránit tlaku soupeře.

08:21
    Charlie Coyle (Boston) výborně před brankou tečoval střelecký pokus od modré čáry, ale rána končí vedle branky.

08:38
    Vyloučení v týmu Philadelphia Flyers (Scott Laughton – 2 min., sekání).

08:44
    Přesilovka pro hosty, domácí bleskově vyhazují přes všechny čáry.

09:05
    Boston musí o útočné pásmo bojovat. To se mu podařilo, David Pastrňák následně pálil, ale jeho pokus vyrazil brankář Flyers, a pak obránci vyhodili.
    Staňte se fanoušky NHL.cz na Twitteru!

09:45
    Bruins se pokouší hrát aktivně, snaží se něco vymyslet, zatím ale marně. Philadelphia se dobře brání.

10:20
    Craig Smith (Boston) po Krejčího přihrávce pálil z kruhu. Puk chtěl poslat ke vzdálenější tyči, ale minul branku.

10:44
    To už se hraje pět na pět, ani jeden celek svou úvodní přesilovku proměnit nedokázal.

11:22
    Jakub Voráček (Philadelphia) zkoušel procpat kotouč před branku, ale jeho úmysl odhalil jeden z obránců Bostonu, který puk získal a překazil akci Flyers.

12:16
    Dlouhá přihrávka na Pastrňáka byla nepřesná, a tak se píská zakázané uvolnění. Na nějakou výraznější šanci v tomto zápase zatím čekáme.

12:35
    James van Riemsdyk (Philadelphia) výborně tečoval střílenou přihrávku spoluhráče, ale brankáře nepřekonal. Komerční přestávka, stav je stále bezbrankový.

13:11
    Utkání pokračuje dál, momentálně sledujeme souboje zejména ve středním pásmu, ani jeden celek se nemůže dostat do útočného pásma stabilněji.

13:50
    Vyloučení v týmu Boston Bruins (Connor Clifton – 5 min., bitka).
    Vyloučení v týmu Philadelphia Flyers (Nicolas Aube-Kubel – 5 min., bitka).

14:10
    Pokračujeme ve hře pět na pět, hostující celek se pokoušel dostat do útočného pásma, Chris Wagner ale i přes ofsajd pálil, což se nelíbilo domácím. Vznikla tak potyčka.

14:22
    Komerční přestávka.

14:22
    Vyloučení v týmu Boston Bruins (Chris Wagner – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Philadelphia Flyers (Travis Konecny – 2 min., nedovolené bránění).

14:28
    Vyloučení v týmu Boston Bruins (Charlie McAvoy – 2 min., vysoká hůl).

14:33
    Přesilovku čtyři na tři hraje domácí celek, který rozehrává od své branky.

15:18
    Tlak domácích pokračuje dál, následně Patrice Bergeron získal puk před brankou a rychle jej odehrál přes všechny čáry.

15:48
    Bruins vyhazují přes všechny čáry, Voráček a jeho čtveřice musí od své branky rozehrávat.

16:03
    Vyloučení v týmu Boston Bruins (Brandon Carlo – 2 min., hákování).

16:03
    Voráček si dobrým pohybem vybojoval faul.

16:28
    Nyní budeme sledovat přesilovku Flyers.

16:33
    Domácí rozehrávají od své branky a pokouší se něco vymyslet před brankou soupeře.

17:10
    Dobrá Voráčkova rána, brankář Bruins tak tak zastavil letící kotouč.

17:28
    James van Riemsdyk (Philadelphia) pálil z první z bezprostřední blízkosti, ale brankáře nepřekonal. Tuukka Rask vytáhl pohotový zákrok.

17:40
    Shayne Gostisbehere (Philadelphia) pálil z mezikruží, jeho rána byla zblokovaná.

17:50
    Domácí hokejisté nyní diktují tempo hry, ale musí znovu rozehrávat od své branky.

18:03
    Vyloučený hráč se vrací do hry, sledujeme hru pět na pět. Dostáváme se do finální fáze hry v první třetině.

18:35
    7:5, tak vypadá statistika střel na branku, domácí jsou v tomto ohledu mírně aktivnější.

19:00
    David Pastrňák (Boston) dostal výbornou přihrávku, ale před odkrytou brankou netrefil kotouč z první podle svých představ.

19:25
    David Krejčí (Boston) hledal spoluhráče před brankou, ale akce Bruins končí.

20:00

Šance na obou stranách, mírně aktivnější střelecky byli domácí, ale gólmani drží čisté konto. V souboji Voráčka proti Pastrňákovi platí zatím bezbrankový stav.

20:01

20:34
    Brian Elliott (Philadelphia) si poradil s velkou šancí, kterou měl Brad Marchand hned na začátku druhé třetiny.

21:01
    Anders Bjork (Boston) se pokoušel získat kotouč před brankou, ale obránci jej nenechali vypálit. Výborně si počínal jeden z beků.

21:37
    Bruins rozehrávají od své branky, udělali chybu, které chtěl využít Travis Konecny, ale nedokázal překonat brankáře soupeře rychlou střelou.

21:49
    James van Riemsdyk (Philadelphia) pálil rychle po buly, jeho bekhendovou střelu zastavil brankář. Buly znovu v útočném pásmu domácích.

22:06
    Flyers rozehrávají od své branky, snaží se rychle přejít do útočného pásma, ale obrana si dokázala poradit.

22:40
    Brad Marchand (Boston) to zkoušel individuálně, obkroužil branku, ale zakončovat nedokázal. Jeho akce skončila přihrávkou před branku, kde nebyl nikdo z jeho spoluhráčů.

23:18
    Kotouč vypadl z hrací plochy, vhazovat se tak bude před brankou Flyers. Hosté se tentokrát do zakončení už nedostali.

23:52
    Michael Raffl (Philadelphia) přišel v útočném pásmu o kotouč, Krejčí vedl rychlou protiakci, ale nedokázal ji přetavit v zakončení.

25:02
    James van Riemsdyk (Philadelphia) to zkoušel individuálně, ale přes obránce nedokázal projít do střelecké pozice, hostující defenziva zapracovala dobře.

25:50
    Sledujeme klidnější pasáž hry, ani jeden celek se nemůže stabilněji usadit v útočném pásmu.

26:36
    Jakub Voráček (Philadelphia) to zkoušel individuálně, ale nedokázal se prosadit, následně David Pastrňák dostal hru na druhou stranu hřiště.

27:04
    Boston nyní rozehrává od své branky, ale vinou špatné přihrávky se píská icing.

27:34
    Nick Ritchie (Boston) pálil, jeho rána byla zblokovaná. Komerční přestávka za bezbrankového stavu.

28:03
    Po krátké přestávce pokračuje zápas dál. Boston rozehrává od své branky, následně se do zakončení dostal Craig Smith (Boston), ale jeho rána byla nepřesná.

28:35
    Zakázané uvolnění se nepíská, domácí obrana musí za svou brankou rychle rozehrávat, jelikož ji napadá soupeř.

29:05
    Mnoho šancí momentálně k vidění není, gólmani v posledních minutách mnoho práce nemají.

29:32
    Ivan Provorov (Philadelphia) to vzal na sebe, jeho pokus dokázala zablokovat obrana soupeře.

29:54
    Voráčkovu bekhendovou střelu kryje brankář soupeře. Domácí vybojovali buly v útočném pásmu.

30:20
    Voráček ani Provorov se nedokázali dostat do střelecké pozice, na druhé straně vedl zajímavou akci David Pastrňák, ale ani on nevypálil.

30:44
    To už jsme se dostali do druhé poloviny hry ve druhé třetině i zápase, stále čekáme na první gól v tomto zápase.

31:14
    David Krejčí (Boston) to udělal výborně, Nick Ritchie byl v dobré střelecké pozici, ale vzdálenější tyč minul. Zajímavá příležitost.

31:37

31:52
    9:9, střelecky je zápas vyrovnaný. Ani jeden gólman zatím neinkasoval.

32:45
    Shayne Gostisbehere (Philadelphia) nabral rychlost ve středním pásmu, na ledě už byl ale dlouho, a tak jen nahodil kotouč do útočného pásma, a pak šel střídat.

33:20
    David Pastrňák (Boston) se objevil před brankou v dobré střelecké pozici, ale kotouč netrefil podle představ. Gólman zasahovat nemusel.

33:43
    David Pastrňák (Boston) připravil střeleckou pozici pro spoluhráče, ale domácí brankář si se střelou poradil.

34:10
    Patrice Bergeron (Boston) a David Pastrňák (Boston) pokračovali v akci, ale nedokázali nic vymyslet.

34:16

34:16
    Vyloučení v týmu Philadelphia Flyers (Joel Farabee – 2 min., podrážení).

34:16
    Přesilovku nyní hraje hostující celek, Brad Marchand pálil z první, ale jeho ránu brankář vyrazil, a pak domácí vyhodili přes všechny čáry.

34:49
    David Pastrňák (Boston) se po pěkné samostatné akci propracoval až před branku, ale jeho střelu po ledě brankář dokázal zastavit. Brian Elliott své spoluhráče podržel.

35:14
    Špatná přihrávka Bruins na modrou čáru, a tak musí hosté rozehrávat od své branky.

35:37
    David Krejčí (Boston) pálil od modré čáry, jeho projektil byl zblokovaný.

35:53
    Špatně se nyní hostující celek dostal do útočného pásma, píská se postavení mimo hru, buly ve středním pásmu.

36:03
    Charlie McAvoy (Boston) autorem další dobré střely, ale Brian Elliott (Philadelphia) odrazil kotouč těsně vedel branky.

36:25
    Vyloučení v týmu Boston Bruins (Jakub Zbořil – trestné střílení, hákování).

36:25
    Joel Farabee (Philadelphia) pojede trestné střílení.

36:25
    Joel Farabee jel hodně pomalu, vystřelil po ledě a jeho pokus brankář Tuukka Rask snadno zastavil. Stále platí bezbrankový stav.
    36:25 Neproměněný nájezd.

36:40
    2:7, tak vypadá statistika střel v této třetině, aktivnější jsou hosté, ale nemohou se zatím prosadit.

37:00
    Dostáváme se do finální fáze hry ve druhé třetině.

37:21
    Philadelphia se nyní dokázala ubránit tlaku soupeře, Voráček mohl vést protiakci.

37:37
    Jeho tým se dostal do útočného pásma, ale neudržel se v něm. Bruins rychle otočili směr hry.

38:00
    Shayne Gostisbehere (Philadelphia) se dostal do útočné třetiny, kousek za modrou čárou ovšem ztratil kotouč, a tak Bruins rychle odehráli do bezpečí.

38:56
    Hra je přerušena pro přihrávku rukou.

39:00
    Oznámena byla poslední minuta hry ve druhé třetině.

39:23
    Oskar Lindblom (Philadelphia) zakončoval rychlou akci domácích, jejich pokus kryje brankář Tuukka Rask. Buly před jeho brankou. Do konce druhé třetiny zbývá něco málo přes půl minuty.

39:58

40:00

Ani ve druhé třetině tohoto dramatického duelu nepadla branka, a pak oba týmy míří do kabin za z stavu 0:0. Střelecky mírně aktivnější jsou hosté, na střely vedou 13:11, ale gólmani drží čisté konto.

40:01

40:27
    Philadelphia právě vstřelila branku!
    Domácí celek se dostává nyní do vedení. Na začátku třetí třetiny vypálil od modré čáry Erik Gustafsson a jeho projektil před brankou tečoval JAMES VAN RIEMSDYK. Asistence: Erik Gustafsson a Claude Giroux.
    40:27 James van Riemsdyk - 1:0

41:19
    Domácí celek vyhrál buly v útočném pásmu, ale ke střele se Flyers nedostali.

42:00
    Hostující celek se dostal do útočného pásma, ale ani jeden ze zakončujících hráčů nedokázal uspět.

42:23
    Boston Bruins znovu rozehrává od své branky, ale přihrávka byla hodně nepřesná, a tak se píská zakázané uvolnění.

43:00
    Domácí rozehrávají od své branky Oskar Lindblom (Philadelphia) pálil od modré čáry, jeho projektil nikdo ze spoluhráčů před brankou netečoval.

43:31
    Až nyní se Bruins usadili v útočném pásmu, Charlie McAvoy pálil, ale brankáře nepřekonal.

44:14
    Craig Smith (Boston) pálil z otočky, jeho ránu zkoušel před brankou ještě tečovat Krejčí, ale neuspěl.

44:53
    Zatím jsme viděli jednu jedinou úspěšnou střelu, a tak vede domácí celek.

45:01
    Nolan Patrick (Philadelphia) měl na hokejce další zajímavou příležitost, ale prosadit se nedokázal.

45:46
    Anders Bjork (Boston) to vzal na sebe, jeho rána ale končí vedle branky. Následně Charlie McAvoy znovu zakončoval, ale neuspěl.

46:47
    Mnoho šancí momentálně k vidění není, sledujeme spíše klidnější pasáž hry. Bruins získali buly v útočném pásmu.

47:10
    Philadelphia vyhodila kotouč tak, aby se osvobodila, ale zároveň, aby z toho nebyl icing.

47:31
    Claude Giroux (Philadelphia) pálil, jeho ránu chtěl před brankou tečovat Jakub Voráček, ale nedokázal to.

47:50
    David Krejčí (Boston) z dobré pozice minul branku, gólman Flyers nyní zasahovat nemusel.

48:50
    Domácí celek nyní rozehrává od své branky, postupně se Flyers dostali až před branku soupeře, ale prosadit se nedokázali.

49:35
    Delší dobu se hraje bez přerušení, sudí zbytečně nepřerušují hru, Scott Laughton (Philadelphia) měl velkou šanci, ale ležícího brankáře nepřekonal.

50:13
    David Pastrňák (Boston) pálil ke vzdálenější tyči, ale minul branku.

50:30
    Tuukka Rask (Boston) raději přerušil hru, komerční přestávka.

51:25
    Utkání, ve kterém jsme zatím viděli jednu branku, pokračuje dál. Domácí měli další velkou šanci, ale netrefili branku.

51:50
    Brian Elliott (Philadelphia) kotouč po střele, kterou vyslal Nick Ritchie. Komerční přestávka.

52:01
    Bruins právě vstřelili branku!
    Hostující celek nyní dokázal vyrovnat, prosazuje se z dorážky po Pastrňákově střele BRAD MARCHAND. Asistence: David Pastrňák.
    52:01 Brad MARCHAND - 1:1

52:28
    Z ničeho nic se prosazuje hostující celek a otáčí vývoj zápasu, tvrdou střelou dokázal překvapit a překonat domácho brankáře z křídla SEAN KURALY. Asistence: Anders Bjork a David Krejčí.
    52:28 Sean KURALY - 1:2

53:41
    Ivan Provorov (Philadelphia) pálil od modré čáry, ale jeho rána byla nepřesná.

54:11
    David Krejčí (Boston) se rychle dostal do útočného pásma, a pak pálil, jeho pokus ale končí vedle branky. Gólman zasahovat nemusel.

54:46
    Hra je přerušená pro hru vysokou holí. Komerční přestávka.

55:20
    Mnoho šancí momentálně k vidění není v posledních minutách. Nyní to zkoušel Voráček, ale neuspěl.

56:03
    Vyloučení v týmu Boston Bruins (Craig Smith – 2 min., podrážení).

56:15
    Jakub Voráček (Philadelphia) hlídkoval před brankou, ale spoluhráči mu nedokázali přihrát.

56:32
    Jakub Voráček (Philadelphia) hledal spoluhráče, následná pálil James van Riemsdyk, ale jeho pokus kryje brankář Bruins. Domácí hrají aktivně v přesilovce.

57:14
    Polovina přesilovky Fylers je pryč, Boston stále drží vedení.

57:30
    Ivan Provorov (Philadelphia) pálil od modré čáry, Tuukka Rask vyrazil jeho projektil ramenem, a pak už jeho spoluhráči dostali puk do bezpečí.

57:52
    Domácí hrají v šesti, odvolali brankáře.

58:03
    Vyloučený hráč se vrací do hry. Claude Giroux minul branku.

58:31
    James van Riemsdyk (Philadelphia) skvěle tečoval před brankou puk, ale Tuukka Rask kryje kotouč mezi betony.

58:31
    Oddechový čas pro domácí.

58:53
    Jakub Voráček (Philadelphia) pálil z dobré pozice, ale jeho rána je odražená nad branku. Domácí se pokouší vyrovnat, ale hosté se houževnatě brání.

59:00
    Poslední minuta hry ve třetí třetině.

59:28
    Zakázané uvolnění vrací hru před branku Bruins.

59:37
    Brad Marchand (Boston) dostal kotouč do středního pásma.

59:53
    Ještě jedno zakázané uvolnění, hosté se s vypětím všech sil bráni, Flyers už mnoho času nemají.

Domácí celek se dostal do vedení, trefil se James van Riemsdyk. Za hosty pak vyrovnal v 53. minutě Brad Marchand, a rozhodující branku zaznamenal Sean Kuraly. Góly Bruins od sebe dělilo 27 vteřin. Asistence si připsali hostující David Pastrňák a David Krejčí, Jakub Voráček vyšel bodově naprázdno.

2. Brad Marchand (BOS) 1+0
    3. Tuukka Rask (BOS) 23 zákroků, 1 OG, úspěšnost 95,8%, odchytal 60 minut (03:52:43)

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 41. J. van Riemsdyk (E. Gustafsson, Giroux) – 53. Marchand (Pastrňák, McAvoy), 53. Kuraly (Bjork, Krejčí)

Rozhodčí: Schrader, Kozari – Suchanek, MacPherson