Třinec – Zlín 5:2 (kon.) | Litvínov – K. Vary 3:2 (po pr.) | Sparta – Pardubice 5:4 (1:0 po s.n.)
Mladá Boleslav – Liberec 1:2 (po pr.) | Plzeň – Motor ČB 5:4 (po pr.) | Kometa Brno – Vítkovice 0:4 (kon.)
Mountfield HK – Olomouc 3:2 (kon.)
BK Mladá Boleslav
1:2 (0:0, 0:0, 1:1 - 0:1)
Bílí Tygři Liberec
Neděle 07.02.2021, 16:00 • ŠKO-ENERGO Aréna • Tipsport extraliga • 44. kolo

To je ode mě pro dnešek vše, díky za pozornost a zase někdy na počtenou. (18:24:38)

Dobojováno jest, Boleslav tak i ve druhém letošním domácím zápase podlehla Liberci v prodloužení. Nervózní duel rozsekl až v nastaveném čase Petr Jelínek poté, co ve třetí třetině využili početní výhody hostující Adam Musil a domácí David Šťastný.

Střely na branku celkem:
    MBL 22:26 LIB

61:43 Petr JELÍNEK - 1:2

61:43
    Liberec právě vstřelil branku!
    Druhý bod vezou domů Tygři! Bulíř v situaci dvou proti jednomu nesobecky přihrál kapitánovi PETRU JELÍNKOVI, který pálil do odkryté části domácí branky. Asistence: Michal Bulíř, Ondřej Vitásek.

61:34
    Bernad namazal Musilovi, jeho ránu ale vzápětí dokázal zablokovat a odčinil své zaváhání.

60:51
    Šťastný rozvlnil boční síť liberecké pokladnice.

60:12
    Jääskeläinen našlápl dopředu a řítil se na Kváču, který ale jeho zakončení vychytal.

60:01

Ve třetí třetině už góly padly – nerozhodlo se však. V přesilovce poslal Tygry do vedení dorážející Musil, na jeho trefu ale dokázal odpovědět nejproduktivnější hráč Boleslavi Šťastný. Po šedesáti minutách si tedy oba týmy dělí po jednom bod, o vítězi rozhodne až prodloužení, případně samostatné nájezdy.

Střely ve třetí třetině
    MBL 10:9 LIB

60:00

59:36
    Dlapa i Flynn teď krátce po sobě stříleli nepřesně.

58:44
    Růžička zapisuje důležitý zákrok proti Vlachově ráně.

58:18
    Šidlík vystřelil od modré, Kváča měl dobrý výhled a puk v pohodě kryje.

56:57
    Flynnova rána skončila až v ochranné síti, bylo to ale bez teče. Vhazuje se tak v neutrální zóně.

56:30
    Knotova podledovka proklouzla od modré čáry skrz chumel hráčů a těsně kolem brány.

56:25
    Zakázané uvolnění, hra se vrací do obranného pásma Boleslavi.
    55:11 David ŠŤASTNÝ - 1:1

55:11
    Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
    I domácí si pomohli početní výhodou, a potřebovali jen jedenáct sekund! Ševcova rána se odrazila na pravý kruh, kde byl úplně volný DAVID ŠŤASTNÝ a do poloprázdné branky se nemohl mýlit. Asistence: Martin Ševc, Adam Zbořil.

55:00
    Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Ronald Knot – 2 min., hákování).

54:42

53:30
    Kotouč u Kváčovy branky.

53:10
    Lenc střílí z levého kruhu, Růžičkova lapačka v pohotovosti.

Poslední komerční přestávka základní hrací doby.

52:42
    Vyloučení v týmu BK Mladá Boleslav (Martin Ševc – 2 min., podrážení).

52:29
    Na druhé straně pálí Strnad nad.

52:20
    Gríger se pustil do kličkování, byl ale rychle zastaven.

51:36
    Zakázané uvolnění domácích.

51:20
    Touš opustil kluziště a zaplachtil až do ochozů. Buly ve středovém kruhu.

50:40
    Hosté reklamovali hraniční zákrok Ševce, dle sudích ale bylo vše v souladu s pravidly.

49:46
    Šťastný si sjel na kruh pro kotouč od Zbořila, pálí ale nad.
    48:41 Adam MUSIL - 0:1

48:41
    Rychle využitá početní výhoda. Birner z pravého kruhu nabil Knotovi a jeho ránu Růžička pouze vyrazil před sebe, kde si puk našel ADAM MUSIL a zblízka dorazil do sítě. Asistence: Ronald Knot a Michal Birner.

48:20
    Boleslav se rychle osvobozuje dlouhým vyhozením.

48:12
    Vyloučení v týmu BK Mladá Boleslav (David Moravec – 2 min., držení).

47:25
    Hanousek pálil skrz klubko těl, Růžička si puk našel a chytil. Čas na komerční pauzičku.

47:08
    Dobrá pozice pro Průžka, jeho rána proletěla těsně nad.

46:57
    Allen v rohu zpracoval Špačka.

46:08

45:58
    Vlach pálil z pravého kruhu, Růžička zasahuje lapačkou.

45:11
    Bernadovo nahození se odrazilo na libereckou střídačku.

44:48
    Dernerova rána od modré škrtla o jednoho z hráčů před brankou, načež zamířila těsně nad.

44:32
    Allen vytáhl puk do pásma, ale nenahrál přesně.

44:03
    Ofsajd.

43:44
    Bezprostředně po vhazování si puk připravil Šidlík a poslal ho na Kváču.

43:39
    Další zakázané uvolnění, tentokrát se provinili Liberečtí.

43:29
    Šťastný se z pravé strany vytočil na osu kluziště a pálil, jeho rána končí odražená v ochranné síti.

43:06
    Bernadova rozehrávka nabrala rychlost a po mantinelu doputovala přes všechny čáry až ke Kváčovi – icing.

42:57
    Sudí sice nejprve signalizovali vyloučení, nakonec ale po domluvě od svého záměru upustili. Hrát se tak bude nadále v pěti na obou stranách.

42:55
    Špaček se vykličkoval z rohu ledové plochy a už už mířil do předbrankového prostoru, Růžička ale při přesunu od tyče k tyči vyhodil konstrukci branky z její regulérní pozice.

42:33
    Na druhé straně po rychlém kontru domácí třetí lajny přerušil hru Kváča.

42:23
    Vlach se proháčkoval do palebné pozice, po jeho ráně zadunělo hrazení za brankou Boleslavi.

41:59
    Moravec vytlačil Liberecké ven z útočného pásma.

40:57
    Musil ukradl puk Dlapovi a nabídl jej Najmanovi před brankoviště, Růžička opět spolehlivý.

40:26
    Knot vypálil z pravé strany, Růžička vyráží.

40:01

Čekání na první branku tohoto duelu se protahuje už na čtyřicet minut. Ve druhé třetině byli opticky aktivnější domácí, největší šanci měli ale Liberečtí. Bulíře ovšem o takřka jistý gól okradl skvělým zákrokem Růžička.

Střely ve druhé třetině:
    MBL 9:7 LIB

Další třetina začne přibližně v 17:37.

40:00

39:50
    Ševc to teď zkusil od modré, rána ale na branku neprošla.

39:46
    Ševc přespurtoval Lence a pohlídal si puk letící na další zakázané uvolnění hostujícího mužstva.

39:31
    Ofsajd domácího týmu.

39:27
    Flynn s Kousalem společnými silami odzbrojili Šíra.

39:01

38:41
    Tygři se osvobozují.

38:12
    Allen nabral rychlost a projel až na levé křídlo, do střely mu na poslední chvíli sáhl Rosandič.

37:50
    Ševc posunul na levý kruh Jääskeläinenovi, finský forvard napálil puk přímo do Kváčovy lapačky.

37:01
    Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Michal Birner – 2 min., držení).

36:45
    Signalizovaná výhoda domácích, už docela dlouho hrají Bruslaři v šesti.

35:50
    Elitní liberecký útok se usadil v útočném pásmu.

34:53
    Zakázané uvolnění Bílých Tygrů.

34:19
    Komerční pauza.

34:12
    Kotala posunul na Zbořila a po jeho dobré práci bombil Dlapa, leč nepřesně.

33:26
    Šidlík neudržel pásmo a domácí musí rychle dozadu.

32:48
    Hanousek nastřelil puk od modré a ten byl tečovaný, nakonec proletěl nad břevnem domácí brány.

32:05
    Vitásek přišpendlil Stránského na mantinel a uzmul mu touš.

31:05
    Růžička si pohlídal skákavé nahození od modré a schoval puk v rukavici.

30:20
    Jääskeläinen si našel místečko mezi kruhy a povedenou ranou prověřil Kváčovu připravenost, liberecký gólman zachytil puk ve výstroji.

29:42
    Dlapovu bombu vytáhl Kváča, po následném souboji na brankovišti došlo k posunutí liberecké klece.

29:16
    Puk se po sražené ráně dostal až ke stropu arény. Hra je přerušena, máme tady další komerční přestávku.

28:43
    Lenc procpal puk na pravou stranu, Bulíř měl před sebou už takřka prázdnou bránu. Růžička se ale fantasticky přesunul a ránu libereckého centra pokryl.

28:02
    Po Allenově ráně se puk nebezpečně odrazil, skončil ale nad.

27:30

26:09
    Po Ševcově ráně od modré lajny nepředvedl Kváča dvakrát jistý zákrok, nakonec ale kotouč zkrotil.

25:30
    Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Jakub Rychlovský – 2 min., sekání).

25:13
    Lencovu ránu spolehlivě kryje domácí brankář.

24:46

24:11
    Musil se vydal proti Ševcovi a nakonec prověřil Růžičku, domácí gólman dobře zakročil.

23:50
    Knot vyhodil po prknech až k domácí brance.

23:20

23:15
    Gríger zachytil ve vlastním pásmu nahrávku Najmana a vyrazil do brejku, v úniku ale tváří v tvář Růžičkovi neuspěl.

22:46
    Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Jaroslav Vlach – 2 min., hákování).

22:29
    Hosté dlouho točili domácí čtveřici, nakonec pálil z levého kruhu Lenc. Růžička byl opět připraven.

21:29
    Knotovu ránu Růžička přizvedl do ochranné sítě.

21:20
    Vyloučení v týmu BK Mladá Boleslav (David Šťastný – 2 min., podrážení).

20:51
    Po Kolmannově ráně se za dorážkou tlačil Gríger, jenže domácí branka vyletěla ze svého místa a hra byla přerušena.

20:40
    Na druhé straně byl pozorný Růžička proti ráně od modré čáry.

20:21
    Po Ševcově pobídce se na brankovišti otáčel Strnad, k zakončení se ale nedostal.

20:01

Úvodní třetina derby mezi Boleslaví a Libercem je minulostí. První minuty byly docela nervózní, postupem času se ale oba týmy rozehrály. K vidění bylo i několik slibných šancí, na branku ale zatím čekáme marně.

Střely v první třetině:
    MBL 2:10 LIB

Další třetina začne přibližně v 16:46.

20:00

19:38
    Kousalův nepřesný pas vyhání domácí z pásma.

18:51
    Allenovu nahrávku zachytil Birner a posunul na Rosandiče, který se pustil do velké kličkované. Dostal se až k Růžičkovi, z bezprostřední blízkosti už ale nedokázal pořádně zakončit a domácí gólman puk schoval pod sebou.

18:25
    Zakázané uvolnění domácího manšaftu.

17:18
    Obě mužstva v plném počtu.

17:17
    Velká šance domácích. Allen vrátil puk do gólovky Zbořilovi, proti tomu se ale skvěle přesunul Kváča.

16:37
    Birner zkusil nahodit puk před branku, Vitásek ani Lenc na něj ale nedosáhli.

16:19
    Další zakázané uvolnění Boleslavi, buly po levici Růžičky.

15:57
    Moravec nahodil do pásma, k červené čáře mu ale ještě krok chyběl. Icing domácích.

15:18
    Vyloučení v týmu BK Mladá Boleslav (David Bernad – 2 min., držení).
    Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Petr Jelínek – 2 min., krosček).

15:05
    Knot ve sprinterském souboji předčil finského forvarda Jääskeläinena.

14:43
    Liberečtí nedokázali vyklidit útočnou třetinu a Jelínek pokračoval v napadání – ofsajd.

14:31
    Růžička přerušil hru, aby trochu otupil rostoucí tlak soupeře z posledních minut. Následuje další komerční pauza.

13:53
    Po svižné střele Lence z mezikruží zazvonilo břevno domácí brány.

12:37
    Špačkovu střílenou nabídku do brankoviště Růžička vytáhl holí na mantinel.

12:06
    Nepřesná nahrávka Allena ukončila domácí ofenzivní manévry.

11:39
    Svižnější pasáž hry ukončilo zakázané uvolnění Tygrů, byť proti tomu Vlach důrazně protestoval.

11:07
    Po ráně Dernera puk vypadl Růžičkovi, naštěstí pro domácí z toho však nakonec nebylo nic nebezpečného.

10:51
    Moravec zavezl do třetiny a akce pokračovala přes Stránského, po jeho nahrávce ale Bičevskis nevystřelil.

10:07
    Bulíř pálil z otočky nepřesně, puk potom po hrazení vyjel ven z pásma.

09:13
    Šťastný v brejku hledal žabičkou Zbořila, šikovně ale zasáhl Knot a puk na adresáta nepustil.

08:37
    Flynn prohodil puk do jízdy Kousalovi, toho ale zastavila liberecká obrana.

07:15
    Jelínek na buly předčil Claireauxe, Rychlovský se potom ale ke kotouči nedostal.

Následuje komerční brejk.

07:11
    Vlach pálil z pravého kruhu, Růžička byl ale pozorný a ránu libereckého forvarda schoval ve výstroji.

07:04
    Další zakázané uvolnění domácího celku. Hra je zatím hodně kouskovaná.

06:54
    Knotovo nahození proletělo kolem domácí svatyně a zadunělo na zadní mantinel.

06:44
    Icing domácího mužstva, hra se vrací zpět k Růžičkovi.

06:10
    Nebezpečná rána Dernera od modré, teď jsou Liberečtí v tlaku.

05:41
    Na to konto se do nebezpečné pozice dral hostující Najman, ale Růžička byl u pravé tyče včas.

05:34
    Domácí si teď nadělali zbytečné starosti s rozehrávkou.

05:15
    Zakázané uvolnění Liberce.

05:05

04:37

03:54
    Při hře ve čtyřech začali s útočením domácí, nicméně puk si jen posílali okolo pásma soupeře.

03:05
    Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Ronald Knot – 2 min., podrážení).

02:37
    Vyloučení v týmu BK Mladá Boleslav (Jan Stránský – 2 min., sekání).

02:23
    Zakázané uvolnění po nepřesné rozehrávce ze strany hostí, vhazovat se bude po pravici libereckého gólmana.

01:51
    První zákrok si připisuje Kváča, který si pod změtí těl na brankovišti našel kotouč a přikryl ho lapačkou.

01:36
    Moravec na levých prknech přišel o puk, hrozící brejk Tygrů ale včas zažehnal Šidlík.

01:00
    První minuta patřila spíše domácím, kteří drží touš v útočné třetině.

00:01

BK Mladá Boleslav: J. Růžička (Krošelj) – Allen, Ševc (C), Bernad, Dlapa, Moravec, Šidlík, Vacík – Kotala, A. Zbořil (A), Šťastný – Cienciala, Claireaux, Jääskeläinen – Flynn, Najman, P. Kousal – J. Strnad, Bičevskis, J. Stránský.

Bílí Tygři Liberec: Kváča (J. Pavelka) – Vitásek, Knot, Rosandić, Kolmann, Derner, T. Hanousek, Štibingr – Birner (A), Bulíř, Lenc – Najman, Gríger, A. Musil – J. Vlach, P. Jelínek (C), Rychlovský – D. Špaček, Šír, Průžek.

Rozhodčí: Hodek, Mrkva – Lederer, Lhotský.
    Jak se bude brankář Středočechů dařit v derby s Libercem?

Vzájemné duely v této sezoně

Oba týmy už se spolu letos potkaly třikrát, a úspěšnější jsou zatím Liberečtí. První utkání se odehrálo v polovině listopadu tady na boleslavském ledě a hosté vyhráli 4:3 v prodloužení. Pak následovaly dva zápasy pod Ještědem: nejdříve Liberec otočil nepříznivý vývoj a přetlačil Boleslav 3:2, na závěr minulého kalendářního roku ovšem Bruslaři led rivala vyloupili a po výhře 2:0 slavili nejen tři body a čisté konto, ale i prolomení desetileté série nezdarů na liberecké půdě.

Mladá Boleslav – Liberec 3:4 po prodl.
    Liberec – Mladá Boleslav 3:2
    Liberec – Mladá Boleslav 0:2

A jak to dopadne v posledním vzájemném měření sil v základní části? To se dozvíme v neděli večer.

Liberec měl během podzimu menší výpadek – na přelomu listopadu a prosince prohrál šestkrát v řadě. Od té doby ale Tygři jedou na vlně velké pohody a vyšvihli se zase blíž k místům, na která byli zvyklí z předchozích sezon. Momentálně jsou na čtvrtém místě a na třetí Boleslav ztrácí jen dva body.

Z posledních deseti utkání prohráli jen třikrát, a jen jednou to byla prohra v základní hrací době, tedy úplně bez bodů. Poslední utkání odehráli ve čtvrtek, kdy v předehrávce zvítězili na vlastním ledě nad Hradcem Králové 3:1.

Zatímco Boleslav sází na vyrovnaný kádr, pod Ještědem mají role rozdělené poměrně jasně. Elitní útočné trio Birner-Bulíř-Lenc řádí (naposledy proti Hradci pobrali jeho členové osm z devíti kanadských bodů) a v klubovém bodování drží první, druhou a čtvrtou příčku. Mezi ně se vešel jen Jaroslav Vlach, který letos přináší kromě obvyklého důrazu a bojovnosti i značné bodové příspěvky.

Obrovskou předností Liberce jsou letos také výkony směrem dozadu. S 88 obdrženými brankami se Bílí Tygři pyšní nejlepší ligovou defenzivou, kterou navíc podporuje skvěle chytající Petr Kváča. Liberecká jednička je podle statistik nejlepším brankářem této sezony – je první ve vychytaných výhrách, v průměru inkasovaných gólů na zápas i v procentuální úspěšnosti zákroků.

Mladá Boleslav se nadále drží na čelních příčkách tabulky. Před nedělním utkáním figurovala na třetím místě se ziskem 76 bodů ve 40 zápasech. Momentálně Bruslaři navíc hrají v dobré pohodě – v posledních třech utkání bodovali naplno, postupně vyhráli na ledě Českých Budějovic 6:2, doma proti Plzni 3:2 a naposledy v pátek přetlačili Kometu na jejím ledě 5:3.

Velkou zbraní Boleslavi je vyrovnaný kádr. Proti Budějovicím a Plzni zazářila čtvrtá formace v čele s Janem Stránským, který se proti oběma soupeřům prosadil vždy dvakrát. Na ledě Komety zase kouzlila druhá lajna, obránce Ondřej Dlapa s útočníkem Davidem Ciencialou pobrali tři body, dvěma asistencemi se blýskl navrátilec po zranění Valentin Claireaux.

Lídrem klubového bodování ale nadále zůstává David Šťastný. Sedmadvacetiletý technik bodoval v posledních pěti zápasech a celkem má tuto sezonu už 41 zápisů s bilancí 20 branek a 21 asistencí.

Už zmiňovanou vyrovnanost můžeme pozorovat i v brankovišti Bruslařského klubu. Více startů sice zapsal Jan Růžička, který má i mírně lepší čísla než jeho parťák Gašper Krošelj, v posledních dvou zápasech ale vychytal výhry s Plzní a Brnem právě zkušený slovinský reprezentant.

Hezké nedělní odpoledne z mladoboleslavské ŠKO-ENERGO Arény. V rámci 44. kola Tipsport extraligy na sebe dnes narazí dva nesmiřitelní rivalové – domácí BK Mladá Boleslav na svém ledě hostí Bílé Tygry z Liberce. Nejen příchuť derby dodává tomuto utkání na atraktivnosti – půjde také o přímý souboj o třetí příčku ligového pořadí!

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

Michal Konvalina

Branky a nahrávky: 56. Šťastný (Ševc, A. Zbořil) – 49. A. Musil (Knot, Birner), 62. P. Jelínek (Bulíř, Vitásek)

Rozhodčí: Hodek, Mrkva – Lederer, Lhotský