Brest – Bordeaux 2:1 (kon.) | Montpellier – Dijon 4:2 (kon.) | Nice – Angers 3:0 (kon.)
Nîmes – Monaco 3:4 (kon.) | Saint-Étienne – Méty 1:0 (kon.) | Nantes – Lille 0:2 (kon.)
Marseille – PSG 0:2 (kon.)
Stade Brestois 29
2:1 (0:0)
Girondins Bordeaux
Neděle 07.02.2021, 13:00 • Stadion Francise-Le Blého, Brest • Francouzská Ligue 1 Uber Eats • 24. kolo

On-line přenos je u konce. Děkujeme za pozornost. (14:59:04)

Držení míče: 46 % : 54 %.
    Střely na branku: 6:4. Střely mimo: 12:1. Rohy: 6:4. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 11:15.

Duel dospěl ke svému závěru, po nepříliš aktivní první půli jsme sledovali skvělý druhý poločas, který přinesl hned tři gólové zásahy. Dlouho se zdálo, že trefa Hwanga z 56. minuty může být tou rozdílovou. Jenže domácí se nechystali vzdát, zůstali nastěhovaní na útočné polovině a v 80. minutě poprvé sklízeli plody své práce. Střídající Steve Mounié dorážkou překonal brankáře Costila, obrat během pěti minut dokonal Romain Faivre, který po zběsilém běhu sám zakončil gólovou akci. Bordeaux po relativně slušném vstupu do utkání zaváhalo a nechalo si utéct bodový zisk mezi prsty. Po výsledku 2:1 se Stade vyšvihl na 11. místo právě za Girondins, oba týmy mohou však ještě klesnout v případě, že ve svém utkání uspěje Montpellier. Na našich stránkách můžete sledovat všech šest zbývajících duelů 24. kola Ligue 1, čtyři z nich začínají od 15:00.

90+4

90+4
    Dlouhý nákop Brestu. Zbývají poslední vteřinky.

90+3
    Hosté se znovu stěhují na útočnou polovinu, vyhrocený boj mezi Lacouxem a Honoratem. Druhý jmenovaný to ovšem s důrazem přehnal a vidí žlutou kartu.

90+3
    Domácí zatím nevyužili možnost dvojího střídání, a to ani poté co Franck Honorat netrefuje z dobré pozice prostor tří tyčí.

90+2
    Po faulu se rozehrávat chystá Loris Benito. Traoré totiž přejel svého protivníka.

90+1
    Hodně chabý pokus o přenesení hry předvedl Jean Michaël Seri. Míč už zase drží v rukavicích Sébastien Cibois, asi není třeba zdůrazňovat, že spěchat nebude.

90+1
    K dispozici budou ještě čtyři minuty.

90
    Jimmy Briand si nerozuměl se Serim, Romain Faivre zamířil do protiútoku, ovšem Julien Faussurier od něj nedostal přesnou přihrávku.

89
    Propadnutý míč napálil vší silou Jimmy Briand, skákavá střela sice neskončila v síti, ale Sébastien Cibois míč nezachytil do rukavic a měl štěstí, že v jeho blízkosti nestál nikdo z Girondins.

89
    Laurent Koscielny rozehrál poslední akci, jenže Hatem Ben Arfa se nevešel na trávník poté, co mu přihrávku věnoval Rémi Oudin.

88
    Hosté jsou po dlouhé odmlce nastěhovaní na útočné polovině, moc času jim nezbývá a musí přitlačit na pilu.

87
    Střídání v týmu Girondins Bordeaux FC: ze hřiště odchází Nicolas de Préville, přichází Amadou Traoré.
    Střídání v týmu Girondins Bordeaux FC: ze hřiště odchází Yacine Adli, přichází Dïlane Bakwa.
    85. Romain FAIVRE - 2:1

85
    Brest právě vstřelil branku!
    Během pěti minut se domácím daří obrat. Za předvedenou hru v této půli si to nicméně zasloužili. ROMAIN FAIVRE disponoval obrovskou dálnicí, ve sprintu přešel až před vápno, kde si vyměnil míč s Jeanem Lucasem. Okamžitou střelu se snažil zastavit skluzem Laurent Koscielny, jenže Francouz s polskými kořeny balon pouze tečoval za záda Benoîta Costila. Najednou se misky vah otáčí. Asistence: Jean Lucas.

84
    Další skvělou příležitost dostal Steve Mounié, ovšem skluzem ho zastavil Paul Baysse. Sudí si ale dnes zřejmě nenasadil kontaktní čočky... znovu nenařídil rohový kop, míč získávají hostující barvy.

83
    Benoît Costil odpaluje míč až k půlící čáře. Bordeaux sice v tomto poločase vsítilo branku, jinak se mu ovšem vůbec nedaří překonat neutrální zónu.