Ufa – Chabarovsk 4:0 (kon.) | Magnitogorsk – Barys 3:2 (kon.) | Čeljabinsk – CSKA Moskva 2:3 (2:3 po s.n.)
Kunlun – Viťaz 4:5 (kon.) | Soči – Minsk 3:4 (kon.) | Omsk – Nižněkamsk 4:2 (kon.)
Čerepovec – Dynamo Moskva 2:5 (kon.) | Petrohrad – Jokerit 3:2 (kon.) | Riga – Spartak Moskva 1:2 (kon.)
SKA Petrohrad
3:2 (0:1, 1:0, 2:1)
Jokerit Helsinky
Neděle 07.02.2021, 15:30 • Ledovyj dvorec, Petrohrad • KHL

Z mé strany je to pro dnešek vše. Přeji hezký zbytek dne a těším se u dalšího sledování onaljn přenosů. (17:47:02)

Vyhraná vhazování v %: 63,27 – 36,73.

Štěstí SKA a chyba při vyvážení puku z vlastní třetiny nakonec pomohly Petrohradu otočit nepříznivý vývoj z 0:1 na 2:1. Když se 6 minut před koncem prosadil Burdasov, zdálo se, že je o vítězi utkání rozhodnuto. Hosté se však nevzdali a při přesilové hře vylepšené ještě o power play snížili náskok domácích na jednu branku a ještě měli více než dvě minuty na to, aby skóre srovnali. To se již však i přes veškeré úsilí Finům nepovedlo a tak se nakonec z vítězství radují domácí.

59:44
    Oddechový čas pro hosty.

58:45
    Hosté opět hrají bez brankáře a snaží se o srovnání.
    57:18 Alex GRANT - 3:2

57:18
    Jokerit právě vstřelil branku!
    ALEX GRANT střelou zápěstím z vrcholu přesilovkového útvaru trefuje horné růžek Samonovovy branky. Asistence: Brian O'Neill, Sami Lepistö.

56:45
    Jensen vyslal další ostrou střelu na soupeřova brankáře. Hosté svého odvolali a hrají v šesti.

55:18
    Vyloučení v týmu SKA Petrohrad (Joonas Kemppainen – 2 min., hákování).

54:31
    Hosté se nevzdávají a tlačí na soupeře.
    53:15 Anton BURDASOV - 3:1

53:15
    Petrohrad právě vstřelil branku!
    Třetí branka SKA a až nyní můžeme říci, že se jednalo spíše o pěknou akci než o štěstí SKA či chybu soupeře. První střelu Kuzmenka po protiútoku vyrazil Jukuri do rohu, kam si pro puk sjel Morozov a našel mezi kruhy ANTONA BURDASOVA, který bez přípravy propálil vše co mu stálo v cestě. Asistence: Ivan Morozov, Andrej Kuzmenko.

53:00
    Rusové se osvobozují z finského tlaku.

51:56
    Alex Grant nyní dvakrát porověřil brankáře soupeře.

50:40
    Domácí se podařilo dostat puk až za finskou branku.

49:56
    Jokerit se snaží opět útočit, ale karty se úplně obrátili. Jokerit se snaží hrát a útočit, soupeř pozorně brání.

48:56
    Domácí vytlačili soupeře až za půlku. Následné nepřesné rozehrání Jokeritu končí zakázaným uvolněním.

47:15
    Finský tým se nakonec před Smonova dostal, ale hraje spíše po prknech.

Otto Slabý

Branky a nahrávky: 39. Podkolzin, 43. Kuzmenko, 54. Burdasov (Ivan Morozov, Kuzmenko) – 12. Hännikäinen (O'Neill), 58. A. Grant (O'Neill, Lepistö)

SKA Petrohrad: Samonov (Hellberg) – Ožiganov (A), Fantenberg, Bengtsson, Chafizullin, Antipin, Kirsanov, A. Bělov – E. Galimov, Kemppainen, K. Marčenko – Burdasov (A), Ivan Morozov, Kuzmenko – Ketov (C), Kukštel, Grošev – Podkolzin, Chusnutdinov, Strömwall – Timkin.
    Jokerit Helsinky: Jukuri (Ignatjev) – Lepistö, Lööv, A. Grant, D. Sklenička, Pudas, J. Krejčík – Nicklas Jensen, O'Neill (A), Hännikäinen – Pakarinen, Norman, Haapala – H. Ikonen, Mäenalanen, Savinainen (A) – Anttila (C), Pihlström, Junttila.