Ufa – Chabarovsk 4:0 (kon.) | Magnitogorsk – Barys 3:2 (kon.) | Čeljabinsk – CSKA Moskva 2:3 (2:3 po s.n.)
Kunlun – Viťaz 4:5 (kon.) | Soči – Minsk 3:4 (kon.) | Omsk – Nižněkamsk 4:2 (kon.)
Čerepovec – Dynamo Moskva 2:5 (kon.) | Petrohrad – Jokerit 3:2 (kon.) | Riga – Spartak Moskva 1:2 (kon.)
Avangard Omsk
4:2 (1:1, 2:0, 1:1)
Neftěchimik Nižněkamsk
Neděle 07.02.2021, 15:00 • Ledový palác Jurije Ljapkina, Balašicha • KHL

Děkujeme za pozornost, hezký zbytek víkendu. (17:21:56)

Trestné minuty – 2:4

Omsk potvrdil roli velkého papírového favorita a porazil Nižněkamsk. Nicméně v suchém triku to rozhodně nebylo. Domácím nevyšel vstup do zápasu a hlavně v úvodních deseti minutách byli hosté aktivnější. Důkazem toho převaha na střely v poměru 7:2. To naopak ve druhé třetině už Omsk dominoval a těžiště hry bylo především před hostující brankou. Domácím se povedlo překlopit vývoj duelu. Každopádně v závěrečné třetině působili hosté o něco lepším dojmem, ba dokonce se dostali na kontakt, když Šafigullin si sjel na nahrávku o mantinel, natlačil se před obráncem a forhendovým blafákem vymíchal Bobkova. Nižněkamsk sáhl poté k powerplay a největší šanci měl Šiksatdarov, který si připravil pozici pro zakončení bekhendem, ale křížem nevyužil toho, že Bobkov neviděl absolutně nic.

59:44 Klim KOSTIN - 4:2

59:44
    Avangard právě vstřelil branku!
    Hosté sice vyhráli buly na pravém kruhu, ale potom Enlund přihrál pouze na hokejku rozjetého KLIMA KOSTINA. Ten si v situaci dva na jednoho narazil s Boucherem a vší silou z mezikruží napálil kotouč do prázdné brány. Asistence: Reid Boucher.

59:36
    Oddechový čas pro hosty.

59:36
    Nahození Hudáčka z pravé strany zastavil Bobkov a Šafigullin poté z úhlu nepřekvapil Bobkova.

59:22
    Hosté se nemůžou dostat do útočného pásma.

59:01
    Powerplay hostů!

58:49
    Ildar Šiksatdarov vypálil z pravé strany, ale puk skončil vedle zadní tyče!

58:38
    Hosté jsou kompletní, Hudáček zavezl zprava puk do útočného pásma.

58:12
    Omsk si přihrával v útočném pásmu až Ivannikov vyrazil pokus Zernova z mezikruží.

57:35
    Alexandr Chochlačov neprošel z levé strany přes modrou čáru a domácí tak budou znovu rozehrávat.

56:54
    Sergej Tolčinskij inkasoval zásah vysokou holí na ose útočného pásma Omsku, stejně jako o pár sekund později hostující Enlund. Rozhodčí nebudou vylučovat.

56:37
    Sergej Tolčinskij měl nevýhodu v tom, že jako levák nemohl na levém kruhu zakončovat z první, následně směrem na zadní tyč vyprášil lapačku brankáře.

Vít Muzikář

Branky a nahrávky: 7. K. Semjonov (Kovalčuk, Zernov), 27. Knight (Pokka, K. Kostin), 34. Jemelin (Boucher), 60. K. Kostin (Boucher) – 4. Bryncev (Enlund, L. Hudáček), 54. Šafigullin (Galuzin)

Avangard Omsk: Bobkov (Hrubec) – Běreglazov, Šaripzjanov, Kaski, Jemelin (C), Pokka, Čisťakov, Gotovec – Boucher, Knight, K. Kostin – Kablukov, Zernov, Kovalčuk (A) – Chochlačov, K. Semjonov, Tolčinskij – Dědunov, Stas (A), A. Potapov.
    Neftěchimik Nižněkamsk: Ivannikov (Jevpak) – Bryncev, A. Osipov, Volgin (A), Semjonov, Abrosimov, K. Vorobjov, Puzanov, Čiviljov – Chajrullin, L. Hudáček, Enlund (A) – Šiksatdarov, McMillan, Porjadin – Bucajev, Šarifjanov, Popugajev – Bikmullin, Galuzin (C), Šafigullin.

Rozhodčí: Bukin, Sergejev – Slavikovskij, Šadrin

Diváci: 1 068