Toronto – Vancouver 5:1 (kon.) | NY Islanders – Pittsburgh 4:3 (kon.) | Anaheim – San Jose 2:1 (2:1 po s.n.)
Calgary – Edmonton 6:4 (kon.) | Washington – Philadelphia 4:7 (kon.) | Vegas – Los Angeles 4:3 (kon.)
Dallas – Chicago 1:2 (po pr.) | Florida – Detroit 1:4 (kon.) | Columbus – Carolina 5:6 (kon.)

Česká a slovenská stopa
    Do zápasu nezasáhl žádný český nebo slovenský hráč.

1. Mikael Backlund (CGY) 1+2
    2. Elias Lindholm (CGY) 1+1
    3. Milan Lucic (CGY) 1+0 (06:54:37)

Střely na branku ve třetí třetině: 9:10!
    Střely celkem v zápase: 28:32!

Edmonton měl při power play několik dobrých střel, ale Jacob Markström dokázal perfektně krýt závěrečné pokusy soupeře!
    Ve třetí třetině bylo k vidění celkem pět branek a mohli jsme (i celkově) sledovat pěkný hokej na obou stranách. První bitva o Albertu tak lépe vyzněla pro domácí Flames!

59:15
    Dobrá rána, po které mohl Draisaitl dorážet do prázdné branky, ale netrefil. Jacob Markström likviduje i střelu McDavida!

59:10
    Vyhození Calgary na zakázané uvolnění.

58:43
    Leon Draisaitl už má něco přes pět minut na ledové ploše a spolu se svými spoluhráči mají tlak v pásmu soupeře!

57:55
    Střela Draisaitla skončila mimo branku. Oilers se stále drží v pásmu.

57:28
    Nyní už však Calgary vyhazuje puk a nyní už probíhá hra šest na pět!

57:05
    Jacob Markström zakročil betonem proti střele McDavida. Edmontonu se podařilo vytvořit tlak.

56:55
    Oddechový čas pro hosty. A vypadá to, že Koskinen už zůstane na lavičce. Zhruba třicet vteřin budou hosté hrát šest na čtyři.

56:55
    Jacob Markström si připisuje dobrý zákrok proti dobrému průniku Jesse Puljujärviho. Dokázal zareagovat i na dorážku a drží dvou brankové vedení svého celku.

56:41
    Další dobrá práce v oslabení, kdy Flames drží puk ve středním pásmu.

56:06
    McDavid se dostal ke střele, ale puk byl zablokovaný. Následně Flames bojovali u mantinelu a daří se jim dostat puk z vlastní třetiny.

55:31
    Matthew Tkachuk nestíhal rozjetého McDavida a fauloval. Edmonton bude mít šanci ke kontaktní brance.

55:18
    Connor McDavid hledal zadovkou Draisaitla, ale ten mu na poslední chvíli odbruslil z dané pozice.

54:35
    Oilers přečkali přesilovku Flames a nyní mají necelých pět minut k vyrovnání stavu zápasu.

53:53
    Milan Lucic vybojoval puk za brankou a následně došlo ke střele od modré čáry, ale Backlund aktuálně nepřidá další bod.

52:55
    Domácí kombinují v pásmu svého soka a chtějí dát rozhodující trefu. Tří brankové manko už by se soupeři jen těžko dotahovalo.

Adam Dořák

Branky a nahrávky: 1. E. Lindholm (Dubé, M. Tkachuk), 24. Lucic (Mangiapane, Backlund), 25. Backlund (Mangiapane, Lucic), 43. Dubé (Giordano, Backlund), 46. J. Gaudreau (Monahan, Giordano), 51. S. Bennett (J. Gaudreau, Ch. Tanev) – 7. Khaira (Lagesson, A. Larsson), 19. McDavid (Nugent-Hopkins, Barrie), 42. Puljujärvi (McDavid), 49. Nurse (Kahun, Draisaitl)

Calgary Flames: Markström (Rittich) – Giordano (C), R. Andersson, Hanifin, Ch. Tanev, Välimäki, N. Nestěrov – M. Tkachuk, E. Lindholm, Dubé – S. Bennett, J. Gaudreau, Monahan (A) – Rinaldo, Backlund (A), Mangiapane – Lucic, Nordström, Froese.
    Edmonton Oilers: Koskinen (Skinner) – Nurse (A), Barrie, A. Larsson, Koekkoek, K. Russell, Bouchard – Nugent-Hopkins, McDavid (C), Puljujärvi – Kahun, Draisaitl (A), Yamamoto – Chiasson, Turris, Kassian – Neal, Khaira, J. Archibald – Lagesson.

Rozhodčí: M. Dunning, E. Furlatt – S. Cherrey, B. Mills