Granada – Atlético 1:2 (kon.) | Sevilla – Huesca 1:0 (kon.) | Eibar – Valladolid 1:1 (kon.)
Barcelona – Alavés 5:1 (kon.)
FC Barcelona
5:1 (2:0)
Deportivo Alavés
Sobota 13.02.2021, 21:00 • Camp Nou (Barcelona) • Španělská LaLiga • 23. kolo

To už je z mé strany vše. Přeji krásný zbytek večera! (22:56:38)
    Domácí se dnes mohou radovat z povedeného večera.

Statistiky zápasu:
    Držení míče: 73 % : 27 %.
    Střely na branku: 9:2. Střely mimo: 4:3. Rohy: 5:4. Ofsajdy: 5:0. Fauly: 10:14.

Fotbalisté Barcelony splnili proti Alavésu roli velkého favorita. Nakonec zvítězili vysoko 5:1. V první půli zajistili domácím dvougólový náskok svými trefami Trincão a Lionel Messi. Po změně stran se Deportivu podařilo zápas na nějaký čas zdramatizovat, když v 57. minutě snížil na 2:1 Luis Rioja, který potrestal hrubku mladíčka Kouroumy. To byl ale pro Katalánce signál ke zvýšení úsilí. Po několika šancích je v 74. minutě konečně uklidnil Trincão, ten dorazil míč do brány po úniku Messiho. O minutu později se prosadil právě Lionel Messi, jenž ze střední vzdálenosti zamířil do šibenice a skóre duelu uzavřel deset minut před koncem Junior Firpo.

90+1

90+1
    Je tomu tak. Jedna minuta!

90
    Běží už poslední minuta řádné hrací doby. Myslím, že sudí nebude mít moc důvodů nastavovat nějaký delší časový úsek.

89
    Už to vypadalo, že hattrick završí Messiho spoluhráč Trincão. Ten sice Pacheca překonal, ale také byl v ofsajdu.

87
    Na hattrick má chuť Lionel Messi. Ten nyní vyprášil střelou z levé strany šestnáctky rukavice Pacheca.

86
    Domácí přeci jen už nikam nepospíchají, nyní si v klidu vyměňují míč na vlastní polovině.

83
    Svěřenci Ronalda Koemana nemají dost. Zase se s míčem postupně přibližují k bráně soupeře.

81
    Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Antoine Griezmann, přichází Ousmane Dembèlé.

81
    Střídání v týmu Deportivo Alavés: ze hřiště odchází Joselu, přichází Deyverson.
    Střídání v týmu Deportivo Alavés: ze hřiště odchází Lucas Pérez, přichází Borja Sainz.

80
    Barcelona právě vstřelila branku!
    Domácí nyní zcela rozebrali obranu soupeře! Puig otevřel defenzivu obloučkem na Antoina Griezmanna, který přízemním nástřelem vyzval ke skórování JÚNIORA FIRPA a ten zakončoval na zadní tyči do odkryté brány.

78
    O osudu zápasu je rozhodnuto. Domácí si už zbytek duelu mohou užívat.

75
    Podruhé se dnes trefuje také LIONEL MESSI! Kapitán Blaugranas převzal míč od Griezmanna, srovnal si ho na levačku a z 20 metrů vypálil do šibenice Pachecovy brány. Gólman Deportiva zůstal stát a jen se za střelou Argentince ohlédl – 4:1.

74
    Domácí uklidňuje svým druhým zásahem večera TRINCÃO! Pedri vysunul nádherným kolmým pasem Lionela Messiho. Ten se pokusil vybíhajícího Pacheca obejít, ale gólman Alavésu mu balón vypíchl. Celou situaci však sledoval Trincão, který si našel volný míč a poslal ho do prázdné brány.

73
    Messi zapojil kolmou přihrávkou do akce Sergiña Desta. Ten se na pravém křídle nedokázal zbavit protihráče. Domácí budou alespoň vhazovat.

Martin Augustin

Branky: 29. Trincão (Kourouma), 45+1. Messi (S. Busquets), 74. Trincão, 75. Messi (Griezmann), 80. Firpo (Griezmann) – 57. Rioja

Karty:   17. Martín (DAL), 52. Tachi (DAL)

FC Barcelona: ter Stegen – Mingueza (72. Dest), F. de Jong (72. Pjanić), Lenglet, Firpo – Kourouma (64. Pedri), S. Busquets (46. Umtiti), Puig – Trincão, Messi (C), Griezmann (81. O. Dembèlé).
    Náhradníci: Neto, Peña – Pjanić, Umtiti, Dest, O. Dembèlé, de la Fuente, Alba, Fernandes, Pedri, Collado.

Deportivo Alavés: F. Pacheco (C) – Martín (46. Laguardia), Tachi, Lejeune, R. Duarte – Méndez, Battaglia, Pina (72. Pons), I. Córdoba (46. Rioja) – Joselu (81. Deyverson), Lucas Pérez (81. Sainz).
    Náhradníci: Sivera – Deyverson, Rioja, Pons, M. García, Jota, Sainz, Laguardia, Abqar, Burgui, Pellistri, López.

Rozhodčí: Figueroa – Martínez, Carreño