Olomouc – Litvínov 4:3 (kon.) | Zlín – Mladá Boleslav 3:2 (kon.) | Vítkovice – Madeta Motor ČB 5:3 (kon.)
Třinec – Plzeň 3:2 (kon.) | K. Vary – Kometa Brno 5:4 (2:0 po s.n.) | Liberec – Sparta 2:5 (kon.)
Pardubice – Mountfield HK 4:3 (kon.)
konec
Bílí Tygři Liberec
2:5 (1:0, 0:1, 1:4)
HC Sparta Praha
Středa 17.02.2021, 17:30 • Home Credit Arena, Liberec • Tipsport extraliga (ČR) • 45. kolo
Předzápasové kurzy
Partner:
   
  Z mé strany je to pro dnešek vše, přeji vám příjemný zbytek večera. (19:49:00)
   
  Utkání je u konce. Tři body nakonec získala pražská Sparta, která ve třetí třetině prokázala mnohem větší důraz při zakončení, a nakonec vítězí poměrně jasným výsledkem. Tygři sice dlouho hráli s hosty vyrovnanou partii, nicméně v závěru zcela odpadli a kvůli hrubým chybám se nedostali ani k power-play.
   
  Konec zápasu.
   
  59:45
  Zápas už se jen dohrává.
  58:25 Lukáš PECH - 2:5
   
  58:25
  Sparta právě vstřelila branku!
  A navíc si tři body ještě více pojišťuje. Liberečtí znovu zaspali při rozehrávce, čehož využil LUKÁŠ PECH. Ten obral o puk Michala Birnera a nejel si až před Petra Kváču, kterého překonal díky svému důrazu. Bez asistence.
   
  58:01
  Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny a Sparta zatím poklidně míří za výhrou.
  55:52 David TOMÁŠEK - 2:4
   
  55:52
  Sparta právě vstřelila branku!
  Tak teď už to budou mít Tygři hodně těžké. Andrej Kudrna skvělým napadáním rozhodil domácí obránce a puk se poté odrazil do brankoviště, odkud jej DAVID TOMÁŠEK dorazil za Petra Kváču. Asistence: Andrej Kudrna, Lukáš Rousek.
   
  55:24
  Teď ale Pražané vyhodili na zakázané uvolnění a domácí tak získali vhazování v útočném pásmu.
   
  54:58
  Tygři se snaží se zápasem ještě něco udělat, Sparta je ovšem zatím v bránění svého těsného vedení velmi pozorná.
   
  53:21
  Radan Lenc dostal přihrávku na úroveň brankové čáry, jenže v najetí do ideálnější pozice mu paradoxně překážel jeho spoluhráč. Lenc to tedy aspoň zkusil z ostrého úhlu, což si Alexander Salák bez problému pohlídal.
   
  52:45
  Po chybě Petra Jelínka na útočné modré se Pražané dostali do přečíslení dva na jednoho! Michal Řepík žabičkou přihrál Romanu Horákovi, který z první mířil jen těsně nad!
   
  52:21
  Daniel Špaček přihrál na modrou Jaroslavu Vlachovi, po jehož tvrdé ráně Alexander Salák chvíli netušil, kde má puk. Nakonec ho ale našel ve své výstroji.
   
  52:00
  Alexander Salák ukryl do své lapačky střelu Lukáše Dernera a přerušuje hru. Odbydeme si poslední komerční přestávku tohoto střetnutí.
  50:39 David TOMÁŠEK - 2:3
   
  50:39
  Sparta právě vstřelila branku!
  Sparta využívá přesilovou hru a bere si zpět vedení! Vladimír Sobotka parádním křížným pasem přes celou šíři pásma nabil DAVIDU TOMÁŠKOVI a ten volejem z levého kruhu procedil puk za přesouvajícího se Petra Kváču. Asistence: Vladimír Sobotka.
   
  50:13
  Sparťané pálí opravdu z každé možné pozice, Petr Kváča však odolává.
   
  49:39
  Petr Kváča (LIB) nechtěně při rozehrávce vyhodil puk mimo hrací plochu a posílá Tygry znovu do čtyř.

  Jonáš Majtyka

  Branky a nahrávky: 11. Gríger (J. Vlach, Rosandić), 50. Lenc (Birner) – 37. Sobotka (Horák, Tomášek), 45. Košťálek (Tomášek), 51. Tomášek (Sobotka), 56. Tomášek (Kudrna, Rousek), 59. Pech


  Bílí Tygři Liberec: Kváča (J. Pavelka) – Vitásek, Knot, Rosandić, Kolmann, Derner, T. Hanousek – Birner (A), Bulíř, Lenc – Najman, Gríger, A. Musil – J. Vlach, P. Jelínek (C), Rychlovský – D. Špaček, Šír, Průžek.
  HC Sparta Praha: Salák (Machovský) – Tomáš Dvořák, Jurčina (A), Košťálek, Polášek, Němeček, O. Němec, M. Jandus – Říčka, Pech (A), Forman – Kudrna, Tomášek, Rousek – Sobotka, Horák, Řepík (C) – Dvořáček, Sukeľ, Vitouch.

  Rozhodčí: Pešina, Hejduk – Ondráček, Špůr