Olomouc – Litvínov 4:3 (kon.) | Zlín – Mladá Boleslav 3:2 (kon.) | Vítkovice – Motor ČB 5:3 (kon.)
Třinec – Plzeň 3:2 (kon.) | K. Vary – Kometa Brno 5:4 (2:0 po s.n.) | Liberec – Sparta 2:5 (kon.)
Pardubice – Mountfield HK 4:3 (kon.)
HC Vítkovice Ridera
5:3 (1:1, 4:0, 0:2)
Banes Motor České Budějovice
Středa 17.02.2021, 17:00 • Ostravar aréna • Tipsport extraliga • 45. kolo

Další kolo je za námi. Vítkovičtí otevřeli skóre už ve druhé minutě, ale do kabin se o první přestávce šlo s vyrovnaným stavem 1:1. Druhou část domácí odehráli s lehkostí, přidali čtyři branky a Jihočeši se snažili najít recept na jejich hru. Ve třetí části se více vylučovalo na straně Vítkovic, hosté se tak mohli pokusit zápas zvrátit. Výborně chytající Svoboda jim byl ale zdatnou překážkou, kapituloval však v oslabení, kdy se za jeh záda trefil Holec, stejný hráč pak využil v závěrečné hře bez gólmana vyraženého puku, kterým snižoval na rozdíl dvou branek. Necelá minuta, která chyběla do konce třetí třetiny ale na srovnání nestačila, a tak se hosté poprvé v této sezóně musejí ze vzájemného zápasu obejít zcela bez bodu.
    Mějte příjemný zbytek večera, já se budu těšit znovu brzy na počtenou. (19:39:36)

Střely na branku:
    1/3 – 11:11
    2/3 – 19: 8
    3/3 – 8:14

Celkem – 38:33

59:58
    Domácí se brání výborně, puk putuje do bezpečí.

59:50
    Vítkovičtí vyhazují jen do středního pásma.

59:43
    Hráči Motoru se rychle přesunuli k domácí brance.

59:21
    Hosté posílají puk na zakázané uvolnění, Čiliak se na skok vrací do branky.
    59:08 Miroslav HOLEC - 5:3

59:08
    České Budějovice právě vstřelily branku!
    Necelou minutu před koncem třetí třetiny snižují hosté na rozdíl dvou branek, Voženílek si objel vítkovickou branku, ale nepodařilo se mu dostat puk do klece, odražený puk však z druhé strany umístil MIROSLAV HOLEC – 5:3. Asistence: Daniel Voženílek, Vít Jonák.

58:42
    Motor se dostává do ofsajdu, Čiliak je stále na střídačce a hostující trenéři si vybírají oddechový čas,.

58:27

58:13
    Martin Novák se snažil dopravit puk do klece, ale Krenželok jej tísnil dobře.

57:59
    Vydarený zakládá další útočnou akci.

57:37
    Jihočeši se snažili před Svobodou něco vymyslet, ale nepodařilo se, domácí znovu vyhazují.

56:33
    Vítkovice hned po vhazování vyhazují puk směrem k prázdné brance hostů, Lakatoš jej následuje.

56:27
    Na trestnou lavici odjíždí domácí Irgl, který je vyloučen za sekání. Čiliak zůstává na střídačce!!

55:59
    Vítkovice se snaží přidat nějakou další branku, hosté se ale brání urputně.

55:33
    Gewiesova střel z kruhu končí na výstroji hostujícího gólmana.

54:42
    Fridrich s Dejem před Čiliakem, první z útočníků ale poslal puk do bránícího hráče, hostující gólman byl vyjetý, ale ani najíždějící Lakatoš nedokázal dostal puk pod kontrolu.

54:19
    Hosté znovu vyrážejí do pásma.

54:02
    Štencel si vybruslil až k domácí kleci, ale zblízka trefil jen gólmanovu náruč.

53:38
    Mallet si najížděl k brance s Kalusem, ale hosté se ubránili.

53:07
    Hostující šanci zhatil znovu Svoboda, následuje komerční přestávka.

52:24
    Kubíček na střídačce hostů zřejmě není se svou hrou spokojený a málem to odskákal Strmeň stojící vedle něho.

51:58
    Motor se sice přesunul zpět do pásma, ale na led naskakuje i Gewiese a domácí jsou tak kompletní.

51:38
    Do hry naskakuje Mikyska.

51:03
    Další dělovku z hole hostujícího beka zastavuje Svobodova náruč.

50:50
    Z levého kruhu poslal prudkou střelu Doležal, ale domácí gólman je ve střehu.

50:31
    Vítkovická trojice odpaluje puk k Čiliakovi.

50:19
    Z kruhu vypálil Alderson, ale Svoboda byl přesně tam, kde měl být.

49:58
    Jihočeši jako jeden muž signalizují vyhozený puk mimo hrací plochu, Gewiese odjíždí na trestnou lavici a hosté mají k dispozici přesilovku 5 na 3.

49:38
    Znovu se nebude hrát v plném počtu, domácí špatně vystřídali a tak Mikyska odpyká trest pro hráčskou lavici.

49:37

49:10
    Schleiss sprintuje za vyhozeným pukem, domácí se nevzdalují ze středního pásma.

48:56
    Vítkovičtí zpět v pásmu, rozjeli přesilovkový kolotoč.

48:29
    K puku se dostal Lytvynov a vyhazuje jej až za domácí branku.

48:01
    Pyrochta nastřeluje brankovou konstrukci Čiliaka!!

47:45
    Hosté posílají puk do bezpečí a stahují se do středního pásma.

47:37
    Za držení je potrestán hostující Beránek.
    46:59 Miroslav HOLEC - 5:2

46:59
    Tak to byla krátká přesilovka, Doležal vjel do pásma podél mantinelu, jeho střílenou přihrávku umístil za Svobodu MIROSLAV HOLEC – 5:2. Asistence: Zdeněk Doležal.

46:50
    Jihočeši musejí vycouvat ke své brance pro kotouč.

46:40
    Po komerční přestávce sehrají hosté přesilovku, za hákování je potrestán Kovář.

46:31
    Přetahovaná o puk končí pokusem Pavla Nováka, ale Svoboda jej odpaluje do rohu.

45:58
    Po chybce přišli domácí o pásmo, oba týmy střídají.

45:33
    Vítkovičtí krouží pásmem, hosté se stahují kolem své klece.

45:00
    Vyhození se Kochovi nepovedlo ani napodruhé, Holec posílá puk na Svobodu.

44:35

44:17
    Vítkovice rozehrávají od své branky, Jonák jejich souhru marně narušuje.

43:51
    Nejprve Lakatoš pálil do bránícího hráče, odražený puk chtěl umístit Krenželok, ale nepřesně.

43:24
    Svačina upadl zřejmě na nějaké nerovnosti v ledu, ale puk ještě v pásmu zachránil.

43:07
    Krenželok s Hruškou kotouč do branky nedostali.

42:52
    Vítkovičtí rozehrávají od své branky.

42:35
    Domácí Fridrich končí na zemi a na trestnou lavici usedá hostující Pavel Novák za hru vysokou holí.

42:06
    Černého pokus míří přímo do Čiliakovy lapačky.

41:41
    Hosté před domácí brankou, ale nepřesní.

41:17
    Toman zavezl puk do pásma, poslal jek k mantinelu k modré na Lytvynova, ale Svoboda byl na místě.

40:55
    Karabáček poslal obloučkem puk za obránce, ale hosté se dál nedostali.

40:32
    Galvinš si sjíždí pro vyhozený puk.

40:07
    Nepřesná rozehrávka končí na zakázaném uvolnění Vítkovic.

40:01

Další třetina začne přibližně v 18:40.

Vítkovice si ve druhé části zastřílely a přetavily svou herní pohodu ve čtyři branky a stav na kostce nad ledem říká, že vedou už 5:1. Hosté nesložili zbraně a pokoušejí se něco se zápasem udělat, ale proti domácím to teď bude těžké. Nechme se ale překvapit.

1/3 – 11:11
    2/3 – 19:8

40:00

39:51
    Hosté vyrazili do útoku, ale nahozený puk v rohu zpracovává Fridrich.

39:41
    Domácí stále těsně u branky Motoru, Krenželok netrefil puk podle představ.

39:12
    Před branku si najel Lakatoš, ale hostujícího gólmana nenachytal.

38:33
    Schleiss u hostující klece roztáhl gólmana, ale puk v sítí nekončí.

38:20
    Vítkovičtí u Čiliaka, ale ten byl pozorný.

37:49
    Vhazování u domácí branky, Svoboda ztlumil puk v náruči.

37:19
    Jihočeši v rychlém tahu na branku, Plášilova střela ale byla tečována do vzduchu a než se kotouč objevil nad ledem, moment překvapení pominul.

36:50
    To bylo rychlé rozhodnutí, puk zcela neprošel přes brankovou čáru a proto další vítkovický gól nemůže být uznán.

36:50
    Mikyska s Irglem vystartovali na hostující branku, první z útočníků chtěl dovézt puk až do branky, za vyjetého Čiliaka, ale sudí ukončují hru a jdou se poradit s videorozhodčím.
    35:48 Robert ČERNÝ - 5:1

35:48
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    Vítkovický tým přetavil svou herní pohodu do další branku, Dej poslal puk do kruhu na zapomenutého ROBERTA ČERNÉHO, který propálil vše, co mu stálo v cestě a poslal puk do protilehlého růžku – 5:1. Asistence: Rastislav Dej.

34:42

34:04
    Kotouč ve středním pásmu, domácí si jej ale přebírají.

33:27
    Vítkovičtí se usadili v pásmu, ale hosté se brání pozorně.

32:42
    Mimo hru se do sebe pustili domácí Kalus se Štenclem, vítkovický útočník je potrestán za hrubost, hostující bek pak na dvě minuty za krosček a dvě minuty za hrubost. První z trestů odpyká Alderson. Domácí mají přesilovku 5 na 4.

32:42
    Motor změnil směr hry, Slováček se dostal do blízkosti vítkovické branky, ale zakončil jen do něj. Následuje komerční přestávka.

31:27
    Vítkovice se usadily v pásmu, hosté se brání.

30:50
    Domácí jsou na koni, okupují prostor před Čiliakem, po jednom z náporu zazvonila pravá tyč jihočeské branky.
    30:06 Rastislav DEJ - 4:1

30:06
    Přesně po dvou minutách hry zvyšují domácí znovu, Gewiese nabil do středu RASTISLAVU DEJOVI, který z pozice klečícího střelce poslal puk mezi betony přesouvajícího se Čiliaka – 4:1. Asistence: Petr Gewiese.

29:37
    Hráči obou týmů teď směrem k vítkovické brance padali jako hrušky.

28:33
    První formace hostů si připravila dobrou šanci, ale Svobodovi mohli před brankou tečí spoluhráči.
    28:06 Lukáš KRENŽELOK - 3:1

28:06
    Lakatoš našel mezi kruhy LUKÁŠE KRENŽELOKA, který nenápadnou střelou zvyšuje na 3:1. Asistence: Dominik Lakatoš.

27:56
    Lakatoš si bere za svou brankou puk a rychle rozehrává.

27:03
    Rychlá akce domácích, Fridrich zavezl puk do pásma, nahrál Dejovi, který poslal puk prudce na Čiliaka, odražený puk mohl ještě dorážet, ale byl o krok napřed a v otočce na puk nedosáhl.

26:44
    Vítkovické snažení zastavuje ofsajd, následuje komerční přestávka.

25:57
    Motor se dostal do pásma, Holec zkusil střelu zleva, ale v cestě mu stál Svoboda.

25:25
    Vítkovičtí neúnavně útočili na hostujícího gólmana, ale teď posílají puk na zakázané uvolnění.
    24:15 Josef MIKYSKA - 2:1

24:15
    Domácí přece jen využívají přesilovku, vítkovičtí vjeli do pásma, Svačina našel nalevo zcela volného JOSEFA MIKYSKU, který posílá puk do horní části branky – 2:1. Asistence: Vladimír Svačina.

24:01
    Hosté vyhazují puk do bezpečnějších vod.

23:46
    Další nápor vítkovických vypadal slibně, ale sudí měl za brankou dobrý výhled a rozpažuje.

23:32
    Domácí rozehrávají od své branky.

23:14
    Přesilovka domácích pokračuje vhazováním u Čiliakovy klece, branka nemohla být uznána.

23:14
    Na ledě začíná probíhat veřejné bruslení.

23:14
    Vítkovičtí se radují z gólu, ale hlavní rozhodčí se jede poradit s videorozhodčím.

23:00
    Za držení je vyloučen hostující Přikryl.

23:00
    Vítkovičtí kombinovali v pásmu, Koch poslal kotouč před branku, kde číhal Fridrich, ale Čiliak kotouč už nepustil.

22:31
    Svoboda je na střídačce, bude se vylučovat na straně Madety.

21:47
    Přikryl si stáhl kotouč ze vzduchu, ale hosté se ze svého obranného pásma nedokázali vymanit.

21:17
    Vítkovičtí i nadále okupují své útočné pásmo.

20:53
    Pyrochta nabil Kovářovi, ale ten míjí hostující klec.

20:26
    Hosté odvrátili útočnou akci Vítkovic, ale ty jsou zpět v pásmu.

20:10
    Domácí hned po vhazování míří k Čiliakovi.

20:01

Další třetina začne přibližně v 17:46.

Po první třetině je stav nerozhodný, 1:1. Vítkovice začaly dobře, už ve druhé minutě se prosadil Kalus, ale hostům se podařilo srovnat. Vítkovičtí mají opticky více ze hry, ale zápas bude ještě zajímavý.

1/3 – 11:11

20:00

19:32
    Madeta se protlačila do pásma, od modré tvrdě pálil Slováček, ale Svoboda kotouč chytá.

18:42
    Rychlá akce Vítkovic končí ofsajdem.

18:30
    Svoboda je ve střehu, puk létá za jeho brankou.

18:17
    Lehký kotouč po chvíli váhání hostující gólman nakonec přikrývá, bude se vhazovat po jeho pravici.

17:47
    Kalus se mohl dostat do úniku, ale na modré si na něj počkal Štencel.

17:21
    Beránkův pokus před kruhem tečuje Kalus vysoko do ochranné sítě.

17:00
    Flick si jede za svou branku pro kotouč, hosté střídají.

16:34
    Svačina to myslel dobře, ale hosté jeho úmysl přečetli, za brankou ještě bojuje Irgl.

15:51
    Černý vypálil od modré, ale Čiliakova lapačka byla rychlejší.

15:44
    Mikyska kroužil pásmem, ale nastřelil jen bránícího hráče.

15:03
    Hosté se dostali do ofsajdu, následuje komerční přestávka.

14:43
    Kubíček si počkal na modré na vítkovického hráče a těsně před ním nahodil puk do rohu.

14:03
    Kotouč je zašlápnut v útočném pásmu Motoru, sudí vyčkávají.

13:20
    Hosté v pásmu, do individuální akce se dostal Beránek, který vystřelil z kruhu, ale Svoboda měl čas i dobrý výhled.

12:47
    Domácí mají puk pod kontrolou, ale hosté brání svou obrannou modrou velmi úspěšně.

12:14
    Vítkovičtí se podél mantinelu do pásma neprosadili.
    11:32 Daniel VOŽENÍLEK - 1:1

11:32
    Je vyrovnáno!! Hosté vystartovali do pásma, DANIEL VOŽENÍLEK před brankou předvedl stahovačku a poslal puk za Svobodu – 1:1. Bez asistence.

10:43
    Vítkovičtí vytvořili zmatky před Čiliakem, chvíli se nevědělo, kde je kotouč, ale skóre se nemění.

10:03

09:58
    Hosté ostřelovali domácí branku, ale chyběla jim přesnost.

09:24
    Motor se usazuje v pásmu, Toman poslal puk k brance, Martin Novák mohl využít odkryté klece, ale kotouč minul.

09:12
    Toman se snažil rozehrát do pásma, Dej byl ale proti.

08:39
    Vítkovice už podruhé za sebou vyhazují, Lakatoš s Hruškou zdatně narušují hostující rozehrávku před Čiliakem.

08:03
    Za nedovolené bránění je vyloučen domácí Pyrochta.

08:03
    Po komerční přestávce se bude vhazovat u domácí klece.

07:31
    Koch se srazil ve svém útočném pásmu s Beránkem, hostující útočník se ocitá na ledě.

06:39

06:31
    Od kruhu vystřelil Plášil, domácí gólman toho moc neviděl, ale puk se odráží od jeho výstroje do rohu.

06:22
    Hosté bojují za domácí branku, ale příliš prostoru nedostávají.

05:58
    Hruška nadvakrát poslal puk až k Čiliakovi.

05:21
    Jihočeši se usadili v pásmu, Slováček si nahrál s Přikrylem, ale Svoboda kontroloval puk.

05:07
    Další ofsajd pro hráče Motoru.

04:45
    Krenželok chtěl vystartovat s pukem do bezpečí, ale upadl, hosté se mezitím dostávají do ofsajdu.

04:39
    Přesilovka také pro hosty, za vysokou hůl je vyloučen Kalus.

04:22
    Hruška se chtěl protáhnout do pásma, ale musel počkat, aby nebyl odpískaný ofsajd.

03:59

03:39
    Kotouč je sražen do ochranné sítě za brankou hostů, vhazuje se po pravici gólmana.

03:31
    Madeta se dostala až ke Svobodovi, ale hráčům chyběla přesnost.

03:10
    Hosté už přes půlminuty nepustili puk přes střední pásmo.

02:38
    Vítkovičtí se usadili v pásmu, ale střela Lakatoše za Čiliaka nepropadla.

01:59
    Za podrážení je potrestán hostující Plášil.
    01:25 Marek KALUS - 1:0

01:25
    Vítkovičtí rychle otevírají skóre, MAREK KALUS si najel po pravém křídle až do kruhu a překvapil Čiliaka střelou mezi betony – 1:0. Asistence: Patrik Koch.

00:56
    Slováček si bere u své branky puk a rozehrává.

00:27
    Čiliak se měl v brance na pozoru, ale žádnou vážnější situaci řešit nemusel.

00:05
    Po vyhraném vhazování rozehrávají domácí svou první útočnou akci.

00:01

HC Vítkovice Ridera: Mi. Svoboda (Dolejš) – Galvinš, Gewiese, Pyrochta, L. Kovář, Koch, R. Černý, L. Doudera – L. Krenželok (C), Hruška (A), Lakatoš – Svačina, J. Mikyska, Irgl (A) – Mallet, Flick, M. Kalus – Fridrich, Dej, Schleiss.

Madeta Motor České Budějovice: Čiliak (Strmeň) – Vydarený (C), Plášil, Štencel, Slováček, Lytvynov, Kubíček – Beránek, Toman, P. Novák – Jonák, D. Voženílek, Holec – Karabáček, R. Přikryl, Z. Doležal – M. Novák (A), Gilbert, Alderson – Ville.

Rozhodčí: Šír, Úlehla – Lučan, Kis.

V letošní sezóně se Motoru na vítkovické daří, ve čtvrtém odehraném zápase to byly pro Jihočechy první body, které získali po návratu do nejvyšší soutěže (2:3 pp), v utkání hraném na ledě Ostravar arény si pro změnu zastříleli a odjeli s vysokou výhrou 7:0, v posledním vzájemném utkání pak vydolovali body za výhru 4:3 po nájezdech. Jestli i v tomto utkání získají českobudějovičtí body, na to si musíme chvíli počkat.

Nejproduktivnějším hráčem Madety je s třiceti kanadskými body útočník Zdeněk Doležal (15+15), nejlepšími nahrávači jsou ale se šestnácti asistencemi útočník Roman Přikryl (0+16) a nejlepším z obránců Pavel Pýcha (10+16). Nejvytíženějším hráčem je s průměrným časem 20:59 minut na zápas obránce Karel Plášil. Další z obránců, René Vydarený vede statistiku Radegast indexu s 89 body. Nejvíce trestných minut – 53 – nasbíral v dosavadním průběhu sezóny útočník Roman Přikryl. Nejvíce zápasů v brance Motoru odchytal gólman Marek Čiliak, který si připsal jednu asistenci na gól a jehož průměr je 4,04 a úspěšnost 86,91 %.

Kanadské bodování Vítkovic vede s třiatřiceti body útočník Dominik Lakatoš (18+15), nejproduktivnějším mezi beky je se sedmi body Filip Pyrochta (1+6) a který je při absenci kapitána Poláka je nejvytíženějším hráčem s průměrným časem 22:13 minut strávených na ledě. Bodování Radegast indexu vede i nadále se 138 body obránce Roman Polák. Nejtrestanějším hráčem týmu je s osmdesáti trestnými minutami další bek, Patrik Koch. V posledních zápasech dostává více prostoru gólman Miroslav Svoboda, který si připsal dvě čistá konta, jednu asistenci na branku a jehož průměr je 2,74 s úspěšností 90,79 %.

Domácí mají za sebou poměrně úspěšné zápasy, dvakrát svého soupeře porazili s nulou (s Kometou 4:0, se Zlínem 3:0), v posledním zápase pak sehráli velmi vyrovnanou partii s Třincem, kterému ale podlehli těsně 3:4. Vítkovice se stále drží na 11. pozici, s bilancí 13-4-6-20 a pasivním skóre 98:120 mají na svém kontě 53 bodů. Na posledním místě v tabulce, tedy na 14. příčce je tým Českých Budějovic, který si za bilanci 5-4-7-27 a pasivní skóre 111:166 připsal 30 bodů. V posledních pěti zápasech Jihočeši bodovali dvakrát, nad Karlovými Vary vyhráli 6:1, proti Plzni urvali bod za prohru 4:5 po prodloužení. V pondělním zápase měli také body na dosah, ale nakonec na domácím ledě prohráli s Kometou těsně 4:5.

Tipsport extraliga chvátá do svého cíle, na programu je kompletní 45. kolo. V něm domácí Vítkovice vyzvou v bitvě o další důležité body celek Madety Motoru Českých Budějovic.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Monika Baloghová

Branky a nahrávky: 2. M. Kalus (Koch), 25. J. Mikyska (Svačina), 29. L. Krenželok (Lakatoš), 31. Dej (Gewiese), 36. R. Černý (Dej) – 12. D. Voženílek, 47. Holec (Z. Doležal), 60. Holec (D. Voženílek, Jonák)

Banes Motor České Budějovice: Čiliak (Strmeň) – Vydarený (C), Plášil, Štencel, Slováček, Lytvynov, Kubíček – Beránek, Toman, P. Novák – Jonák, D. Voženílek, Holec – Karabáček, R. Přikryl, Z. Doležal – M. Novák (A), Gilbert, Alderson – Ville.

Rozhodčí: Šír, Úlehla – Lučan, Kis