Přerov – Frýdek-M. 3:0 (kon.) | Vrchlabí – Benátky n/J 2:1 (kon.) | Litoměřice – Poruba 2011 3:0 (kon.)
Havířov – Jihlava 3:2 (kon.) | Vsetín – Třebíč 3:0 (kon.) | Kolín – Slavia 2:5 (kon.)
Kladno – Prostějov 4:2 (kon.) | Šumperk – Ústí n/L 6:2 (kon.) | Sokolov – Kadaň 10:0 (kon.)
AZ Havířov
3:2 (2:1, 1:1, 0:0)
HC Dukla Jihlava
Středa 17.02.2021, 17:00 • Gascontrol Aréna, Havířov • Chance liga • 28. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Po reprezentační přestávce je tady opět Chance liga, konkrétně zápas mezi Havířovem a Jihlavou. AZet na předkolo play off ztrácí 8 bodů a zbývá mu už pouze 7 zápasů do konce základní části. Domácí však stále věří, že se dokáží prokousat do vyřazovacích bojů. Jejich soupeřem bude Jihlava, která se nachází na opačném pólu tabulky jen o skóre na druhém místě za vedoucím Vrchlabím.

Aktuální forma
    Ačkoliv se tým z Vysočiny nachází na špici tabulky, tak jeho forma není příliš oslnivá. Z posledních pěti zápasů se Dukle nepodařilo ani jednou zvítězit za tři body a hned 3 zápasy z toho skončily remízou, což jen vypovídá o tom, jak je letos soutěž vyrovnaná. Havíři z posledních 5 duelů vyhráli jen jednou, avšak 4 z těchto klání sehráli venku. Jediné vítězství tedy zaznamenali v domácím zápase, kde se jim daří poměrně pravidelně sbírat body celou sezónu. Dukla naopak umí získávat body z hostujících kluzišť. Z venku přivezla už 28 bodů, což je nejvíce z celé ligy.

Vzájemné zápasy
    V loňské sezóně byly k vidění dva vzájemné zápasy a oba vyhráli havířovští hokejisté shodně 3:1.
    V letošní sezóně se týmy střetly jednou, a to v Jihlavě. Zápas o trochu lépe zvládla Dukla a vyhrála 2:1 po prodloužení. I tentokrát se tedy jistě můžeme těšit na velmi vyrovnaný zápas.

R. Prokeš 7+8

AZ Heimstaden Havířov: Stezka (Štipčák) – Chroboček, Rašner, Kachyňa, Bořuta (A), R. Havel, Mrowiec, Kočí – R. Szturc, Prokeš, Rudovský – O. Procházka, F. Seman (A), Doktor – Mrva, Cihlář, Maruna (C) – Vašenka, Petriska, Becher.

HC Dukla Jihlava: Žukov (Jan Brož) – D. Kolář (A), Dundáček, Strejček, Mareš, Eliáš, Bilčík, A. Dvořák – Illéš, Skořepa (C), Čachotský (A) – Vítězslav Brož, Fronk, Jiránek – Pekr, M. Zadražil, T. Harkabus – Cachnín, Lichanec, T. Havránek.

Rozhodčí: Doležal, Kašík – Konvička, Vašíček.

Ledová plocha havířovské Gascontrol Arény je vzorně připravena. Oba týmy nastupují k předzápasovým rituálům. Zápas za pár okamžiků začne.

00:01

00:40
    Szturc nahazuje do útočné třetiny, ale domácí se v ní dlouho neudrželi.

01:40
    Oběma týmům se zatím nedaří udržet pásmo, a tak se hraje převážně ve střední třetině

02:35
    První přerušení hry po zakázaném uvolnění AZetu.

03:05
    Doktor dobře napadal před brankou Jihlavy, ale k puku se nakonec nedostal.

03:55
    Dukla vyprodukovala dvě střely, ale ani jedna nedošla až ke Stezkovi.

04:28
    Brožův první zákrok moc jistý nebyl, protože mu střela Maruny proletěla lapačkou. Střela šla však naštěstí nad bránu.

05:15
    Rašner poslal puk od plexiskla mimo ledovou plochu a vhazovat se bude v obranném pásmu domácích.

06:08
    Becher si puk poslal příliš daleko od hokejky a ve slibné příležitosti se nedostal ke střele.

06:50
    Stezka měl problémy z rozehrávkou a Jihlava se usadila v útočném pásmu.

07:40
    Fronk se krásně protáhl kolem obránce, ale střelou z úhlu Stezku nepřekvapil.

08:30
    Procházka krásně přečetl příhravku Harkabuse ve středním pásmu, jinak by šli jihlavští dva na jednoho.

08:55
    Zadražil se protáhl mezi obránce, ale zakončil pouze do výstroje gólmana!

09:39
    AZet se usadil v útočném pásmu a na poměrně dlouhou dobu tam semkl jihlavské hráče, střela z toho ovšem nebyla.

10:41
    Vašenka najížděl sám od mantinelu na Žukova, ale obránce Dukly se naposlední chvíli vrátil a puk Vášenkovi při kličce vypíchl

12:00
    Dukla právě vstřelila branku!
    Hosté z rychlé akce otevírají skóre zápasu. Mrowiec trestuhodně propadl na modré čáře a v situaci 2 na 1 si už Bilčík s Fronkem dokázali poradit. Konkrétně JIŘÍ FRONK dorazil Bilčíkovu střelu vyraženou Stezkou. Asistence: Tomáš Jiránek, Filip Eliáš.
    12:00 Jiří FRONK - 0:1

13:00
    Mrva se proháčkoval do útočného pásma a nakonec z toho bude přesilová hra pro AZet

13:10
    Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Vlastimil Bilčík – 2 min., hákování).

13:20
    Prokeš z pravého kruhu nastřelil tyč!

13:57
    Havířov právě vstřelil branku!
    Autorem branky je RADEK PROKEŠ. Asistence: Jan Maruna a Roman Szturc. Szturc nahodil na Žukova, kde tečoval kotouč Maruna. Ten ještě úspěšný nebyl, avšak dorážející Prokeš už měl lehkou práci, jelikož Žukov ležel na zemi.
    13:57 Radek PROKEŠ - 1:1

15:12
    Po vstřeleném gólu zvýšily oba týmy svou aktivitu, avšak bez výrazné šance.

16:20
    Kachyňovu střelu od modré vyráží Žukov betonem.

17:06
    AZet drží útočné pásmo. Velmi vidět je hlavně střelec branky Prokeš, který pěkně nahazoval puk před bránu.

17:33
    Illéšovu střelu ztečoval jeden z jeho spoluhráčů těsně nad bránu Stezky.

17:43
    Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Peter Lichanec – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu AZ Heimstaden Havířov (Antonín Bořuta – 2 min., hrubost).

18:04
    Hra pokračuje ve 4 borcích na každé straně
    18:41 Ondřej KACHYŇA - 2:1

18:41
    Maruna vyjel ze střídačky objel bránícího hráče ve středním pásmu a pak krásně předložil ONDŘEJI KACHYŇOVI, který vymetl levý roh Žukovovy brány. Asistence: Jan Maruna a Jakub Doktor.

20:00

Začátek první třetiny mnoho krásných okamžiků nepřinesl, ale postupem třetiny se tempo stupňovalo. Při první brance hosté využili chybu domácích, a v přečíslení Fronkem otevřeli skóre. AZetu ale výrazně pomohla přesilová hra ve které vyrovnal dorážkou Prokeš a i ve zbytku třetiny měl více ze hry. Nakonec z toho byla ještě jedna branka Havířova, a to z hole Kachyni, a průběžné vedení domácích 2:1. Druhá třetina začne přibližně v 17:45

20:16
    Prokeš hned v úvodu třetiny ujížděl se Szturcem dva na jednoho. Obránce ale přihrávku zblokoval.

21:04
    Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Tomáš Jiránek – 2 min., podrážení).

21:18
    Seman v dobré střelecké pozici jen vyprášil betony gólmana

21:38
    A AZ využívá i svou druhou přesilovku v zápase a vede 3:1. JAKUB DOKTOR napřáhl na levém kruhu a trefil se přesně k bližší tyči nad Žukovův beton. Asistence: Antonín Bořuta.
    21:38 Jakub DOKTOR - 3:1

22:15
    Nahození Dukly si pohlídal Stezka. Vhazovat se bude po jeho pravici.

22:47
    Illéš se perfektně protáhl kolem Chrobočka, ale Stezka jeho pokus chytil lapačkou!

23:14
    Nápor Jihlavy ukončil Stezka dalším dobrým zákrokem.

23:30
    Brankář AZetu chytá i pokusy Čachotského a Mareše. Domácí vyhazují na zakázané uvolnění.

23:54
    Vyloučení v týmu AZ Heimstaden Havířov (Ondřej Kachyňa – 2 min., podrážení).

24:08
    AZet se osvobozuje a Jihlavě se zatím nedaří rozehrávka.

25:02
    Pekrovo nahození blokuje Havel

25:35
    Tlak Jihlavy přerušuje sporný ofsajd.

25:35
    Nakonec rozhodčí uznal chybu a bude se vhazovat v obraném pásmu AZetu.

25:54
    Kolář dělovkou bránu netrefuje

26:28
    Doktor skrytou ranou z levého kruhu téměř nachytal nejistého Žukova.

27:23
    Čachotský nabral dobrou rychlost a zavezl puk do pásma. Skořepa pálil pouze doprostřed brány.

28:16
    Jiránek hledal před bránou najíždějícího Fronka, obránce však stačil vypíchnout puk těsně před ním.

29:18
    Maruna nahrával Becherovi v situaci 2 na 1 ten ale s kličkou na Žukova neuspěl!

29:24
    Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Jan Strejček – 2 min., faul loktem).

29:46
    Krásná křížná přihrávka Doktora na Procházku gólem neskončila! Gólman Jihlavy zastavil puk na brankové čáře!

30:23
    Kolářovi sjel puk z hokejky a při vyhození ohrozil vlastního brankáře, ten musel puk přidržet

30:38
    Doktorovu střelu vyrazil Žukov a následoval rychlý brejk 2 na 1. Illéšova střela šla však pouze doprostřed brány!

30:46
    Další zákrok Stezky proti nahození Bilčíka od modré.

31:30
    Szturcova rána z pravého kruhu končí v náruči Žukova.

31:58
    Havířov v tlaku. Kolářova ztečovaná rána minula bránu jen těsně.

32:18
    Pekr ujížděl po Havlově chybě sám na Stezku byl ale pod tlakem a tomu odpovídalo i zakončení. Následně musel Stezka ještě řešit i střelu Koláře z bezprostřední blízkosti. Následně jej ale hostující bek sekl přes lapačku.

32:25
    Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Daniel Kolář – 2 min., sekání).

32:30
    Ihned po vhazování pálil Bořuta. Střela ale byla zblokována a hosté se osvobodili.

33:03
    Hosté opět v oslabení ujeli dva na jednoho, ale ani tentokrát neuspěli!

33:28
    Chrobočkovi se nepovedlo zpracování puku a je z toho zakázané uvolnění AZetu.

34:02
    Bořuta pěkně nahazoval před bránu, ale Procházka puk netrefil. Kotouč se dostal k volnému Semanovi jehož střela šla ale doprostřed brány.

34:29
    Hosté už jsou v pěti, zároveň s tím musel Žukov zlikvidovat nebezpečnou střelu z mezikruží.

34:43
    Další situaci 2 na 1 už Jihlava proměňuje! TOMÁŠ HARKABUS objel padajícího Havla a následně prostřelil Stezku přesnou střelou k pravé tyči. Asistence: Lukáš Mareš a Matěj Zadražil.
    34:43 Tomáš HARKABUS - 3:2

35:20
    Vyloučení v týmu AZ Heimstaden Havířov (Jan Rudovský – 2 min.).
    Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Jan Strejček – 2 min., hrubost).

35:38
    Opět je tady situace 4 na 4, při které už domácí dnes jednou skórovali.

36:18
    Mrowiec se překvapivě zjevil až před Žukovem, ale jeho bekhendový pokus končí těsně mimo!

36:58
    Dundáček zůstal úplně osamocen na pravém kruhu, ale váhal příliš dlouho a poslal střelu jen do betonů brankáře.

37:20
    Oba týmy už jsou v plném počtu.

38:10
    Řada nepřesností na obou stranách, hra přerušena pro havířovskou přihrávku rukou.

38:41
    Mrvovi utekl puk z hokejky v době kdy měl v situaci 3 na 1 před bránou hned dva volné spoluhráče

39:20
    Ofsajd Havířova přerušuje hru.

39:52
    V posledních sekundách měla ještě Dukla obrovskou šanci, když si Fronk vybruslil zpoza branky. Stezka opět perfektně zasáhl betonem!

Trestné minuty: 4:8 (6:12)

AZet měl do druhé třetiny lepší vstup. Úvodní šanci domácí sice nevyužili, ale následně v přesilovce už vedli 3:1 po brance Doktora. Další šance byli k vidění až v druhé polovině třetiny, kdy měly gólové příležitosti oba týmy. Nakonec vstřelila gól Jihlava při situaci dva na jednoho a ve zbytku třetiny byla aktivnější. Domácím se ale podařilo udržet vedení a do poslední třetiny tak půjdou s těsným náskokem. Třetí třetina začne přibližně v 18:38

40:01

40:23
    Prokešova ztečovaná střela končí v ochranné síti.

41:03
    Doktor nahazuje ze středního pásma, ale puku se zmocňuje Dukla.

41:46
    Bilčík přihrál nepřesně a je z toho icing Jihlavy.

41:58
    Následuje další zakázané uvolnění Jihlavy, což se hostům nelíbí jelikož tam byla lehká teč.

42:18
    Seman hledal zadovkou před brankou Procházku, který měl před sebou odkrytou kasu, ale kotouč naposlední chvíli vypíchl obránce

43:09
    Hráči drží puk v rohu za havířovskou bránou.

43:48
    Rašnerovo nahození od modré má Žukov v lapačce.

44:09
    Žukov si připisuje další zákrok betonem.

44:54
    Procházka dobře napadal obránce na modré čáře. Je z toho ofsajd Jihlavy.

45:27
    Harkabus tečoval puk těsně před Stezkou, ten měl ale betony přilepené na ledě a pokus vyrazil.

46:32
    Skořepa nebezpečně vypálil z prostoru mezi kruhy, ale Stezka vyrazil kotouč do rohu.

46:51
    Harkabus se dostal po odraženém puku do dobré pozice, ale Stezka včas vyjel, zmenšil střelecký úhel a střelu tak vyrazil.

48:00
    Doktorova střela z pravého kruhu končí opět v lapačce brankáře.

48:40
    Puk odražený z rohu Stezka raději kryje. Bude se vhazovat po jeho pravici.

49:05
    Icing domácích

49:45
    Vášenka končí na ledě a nevypadá to s ním vůbec dobře.

49:51
    Ihned po vhazování se ke střele dostal Harkabus, ale ani nadvakrát Stezku nepřekonal

49:55
    Stezkův další zákrok po nahození od modré.

50:42
    Strejček se protáhl kolem mantinelu, ale bekhendová střela mířila mimo Stezkovu klec.

51:43
    V ojedinělé šanci se objevil Prokeš, ale byl příliš blízko a nemohl už puk tolik zvednout.

52:33
    Druhá lajna Havířova drží útočné pásmo.

53:06
    Puk po Mrvově nahození končí na střídačce hostů a vhazuje se ve středním pásmu.

53:40
    Strejček bombou trefuje pouze Stezku, který hru přerušuje.

53:52
    Lichanec pálil z dobré pozice, ale Mrowiec střelu zblokoval do ochranné sítě.

54:33
    Seman nahrával v situaci 2 na 1 Havlovi, který prudkou ranou orazítkoval tyč!

55:18
    Špatná rozehrávka Fronka a AZet je opět v útočné třetině.

55:55
    Prokeš se zkoušel prosadit individuálně, ale obránce záměr přečetl.

56:26
    Zbytečný Procházkův faul a Jihlava má výhodu

57:10
    Vyloučení v týmu AZ Heimstaden Havířov (Ondřej Procházka – 2 min., sekání).

57:14
    Prokeš osvobozuje svůj tým.

57:50
    Puk vyhazuje také Maruna a AZet zatím zvládá důležité oslabení.

58:16
    Jihlava se nemůže usadit v útočném pásmu.

Trestné minuty: 2:0 (8:12)

Havířovu se podařilo ve třetí třetině ubránit výsledek. Jihlava se dokonce ani nedostala do větší příležitosti a ostatní střely pochytal bez problémů Stezka. AZet tak dnes zvítězil 3:2 a bude ještě bojovat o předkolo play off.

To je ode mě pro dnešek vše a Vám přeji hezký zbytek večera (19:19:38)

Jakub Piskoř

Branky a nahrávky: 14. Prokeš (Maruna, R. Szturc), 19. Kachyňa (Maruna, Doktor), 22. Doktor (Bořuta) – 12. Fronk (Jiránek, Eliáš), 35. T. Harkabus (Mareš, M. Zadražil)

AZ Havířov: Stezka (Štipčák) – Chroboček, Rašner, Kachyňa, Bořuta (A), R. Havel, Mrowiec, Kočí – R. Szturc, Prokeš, Rudovský – O. Procházka, F. Seman (A), Doktor – Mrva, Cihlář, Maruna (C) – Vašenka, Petriska, Becher.

Rozhodčí: Doležal, Kašík – Konvička, Vašíček