Přerov – Frýdek-M. 3:0 (kon.) | Vrchlabí – Benátky n/J 2:1 (kon.) | Litoměřice – Poruba 2011 3:0 (kon.)
Havířov – Jihlava 3:2 (kon.) | Vsetín – Třebíč 3:0 (kon.) | Kolín – Slavia 2:5 (kon.)
Kladno – Prostějov 4:2 (kon.) | Šumperk – Ústí n/L 6:2 (kon.) | Sokolov – Kadaň 10:0 (kon.)
DRACI PARS ŠUMPERK
6:2 (2:0, 1:0, 3:2)
HC Slovan Ústí nad Labem
Středa 17.02.2021, 18:00 • Škoda aréna Šumperk • Chance liga • 28. kolo

Dnešní utkání jasně ovládli domácí. Již v první třetině vedli 2:0 po trefách Jozefa Danielčka a Jana Bernovského. Ústí se ale nevzdávalo, jejich snaha ale byla marná nejen v první třetině ale i v druhé části hry, kdy se prosadil svou první brankou Tomáš Machů. Po něm zvýšil na 4:0 Petr Kratochvíl Ve třetí třetině se hned ze začátku prosadil opět mladík Tomáš Machů. Následně se po smolném gólu pro domácí dostali ke slovu i hosté z hole Dominika Sklenáře. V 59. minutě poté v přesilové hře ještě přidal druhou branku Ústí Aleš Furch. Závěr byl dramatičtějšího rázu, ale d prázdné brány se trefil Jozef Baláž. 6:1, to je výsledek dnešního zápasu, Draci si otevřeli střelnici a zaslouženě si připisují 3 body do tabulky. Já se s vámi loučím a těším se opět na počtenou příští sobotu, 27. února zde ze šumperské Škoda arény. (20:16:19)

59:49 Jozef BALÁŽ - 6:2

59:49
    Draci právě vstřelili branku!
    Autorem branky je JOZEF BALÁŽ. A je dobojováno. Ústecký obránce Tůma vystřelil od modré čáry, Altrichter kotouč vyrazil a tento volný puk uklidil přes celé hřiště Baláž. Ten vstřelil šestou branku tohoto zápasu. Tím je dobojováno! Asistence: Bez asistence.

59:26
    Ústí odvolalo brankáře a zkouší přesilovou hru 4 na 3.

58:57
    Vyloučení v týmu DRACI PARS ŠUMPERK (Vojtěch Krejčiřík – 2 min., podrážení).
    58:37 Aleš FURCH - 5:2

58:37
    Ústí nad Labem právě vstřelilo branku!
    Ústí se v přesilové hře na konci utkání prosazuje podruhé. Po vyhraném buly vystřelil Brož, jeho pokus tečoval před bránou ALEŠ FURCH. Ten upravuje nepříznivé skóre pro Ústí na 2:5. Asistence: Vladimír Brož, Martin Tůma.

58:32
    Vyloučení v týmu DRACI PARS ŠUMPERK (Jozef Danielčák – 2 min., hákování).

58:05
    Trávníček zavezl puk do útočného pásma, kde se ke střele dostal jeden z ústeckých útočníků, ale jeho střela byla obětavě zblokována jedním z domácích.

57:57
    Blaškův přechod do útočného pásma byl zastaven ofsajdem.

57:01

56:51
    Vhazování vyhrávají Ústečtí a přesilová hra je ukončena.

56:43
    Velmi tvrdá střela Kabelky končí na plastronu hostujícího brankáře.

55:57
    Před ústeckou brankou vznikla potyčka, oba hráči jsou vykázání na trestnou lavici.

55:56
    Nahození Jakuba Altrichtera od modré čáry Hamalčík chytá.

55:55
    Milfait ve přesilovce vystřelil z pravého kruhu, ale tečovaný puk milimetry minul ústeckou branku.

55:01
    Vyloučení v týmu HC Slovan Ústí nad Labem (Aleš Furch – 2 min., hrubost).

54:37
    Domácí střídají a připravují se na výhodu, jelikož hlavní rozhodčí má zvednutou svou pravici a budu vylučovat někoho z Ústeckých. Voženílek celou akci zhatil. Výhoda byla ukončena.

53:55
    Ústí vyhrálo buly a ihned po vyhraném vhazování zakončuje. Brankář domácích vyráží a dorážka je zlikvidována Kučerou.

53:51
    Hra přerušena po zásahu šumperské střídačky.

53:37
    Nebezpečný kotouč nakonec raději pokryl Altrichter.

52:54
    Hra se přelévá z jedné strany na druhou bez zakončení jednoho z celků.

52:20
    Baláž s Vorlábem zakládají akci Draků.

51:07
    Ševčík se snažil svou střelou překonat Hamalčíka, ale jeho rána byla zlikvidována jím i obranou SLOVANU.

50:47
    Vrdlovec se snažil nahrávat Havránkovi, ale jeho pas nebyl úspěšný.

50:20
    Dobře zacloněná střela Kabelky skončila těsně vedle branky.

49:52
    Draci jdou dopředu, Jakub Altrichter se snažil přihrávat na Krále, ale kotouč mu utekl.

48:19
    Střela od Doska z modré čáry od levého mantinelu, ústecký gólman bez problému lapil svou rukavicí.

47:04
    Kučera vypíchl kotouč rozehrávajícímu ústeckému obránci, Kučerovu střelu však Hamalčík vyráží stejně jako střelu Kaplana.
    46:29 Dominik SKLENÁŘ - 5:1

46:29
    Už to vypadalo, že domácí brankář dnes vychytá nulu. Nahozený puk po špatně odhadnutém vyjetí brankáře skončil v síti. Jedná se o velmi nešťastnou branku ze strany domácích, která je připsána DOMINIKOVI SKLENÁŘOVI. Ústí snižuje na 5:1. Asistence: Ondřej Bláha, Stanislav Jasečko.

45:39
    Severa vystřelil od pravého mantinelu, brankár Altrichter bez problému kryje.

45:13
    Po vhazování v obranném pásmu vypíchl puk Horký, ale ústečtí hráči jej dostihli a nedovolili mu zakončit.
    43:58 Tomáš MACHŮ - 5:0

43:58
    Dnes jde o životní zápas pro TOMÁŠE MACHŮ. Sedmnáctiletý odchovanec ostravské Poruby a Vítkovic čekal na body mezi dospělými do dnešního zápasu. Do protiútoku se vehnal kapitán Jan Milfait právě s mladým, vysokým obráncem, který se vyskytl sám před Hamalčíkem, který vystřelil nad levý beton a vstřelil pátou branku Draků! Asitence: Jan Milfait, Jan Bernovský.
    41:09 Petr KRATOCHVÍL - 4:0

41:09
    Šumperk je dneska naprosto na jiné vlně než jeho soupeř. Čtvrtou branku domácích vstřelil PETR KRATOCHVÍL, jenž obdržel přihrávku od kapitána Milfaita, který nevypustil souboj za bránou a posunul kotouč na Kratochvíla. Odchovanec brněnské Komety překonal Hamalčíka a poslal Šumperk blíž k vítězství v dnešním utkání. Asistence: Jan Milfait, Tadeáš Jaroš.

40:16
    Střelec poslední branky, Machů prověřil pozornost Hamalčíka na začátku třetí periody.

40:01

Skončila druhá dvacetiminutovka dnešního utkání. Draci se opět snaží být aktivnějším celkem, což se jim daří. Šumperk vede po druhé periodě už o tři branky. Střelou od modré se prosadil Tomáš Machů. Ústí se následně svou aktivitou nepřiblížilo hře domácích. SLOVANU na domácí výrazně ztrácí. Ve druhé části hry jsme viděli i nesportovní zákrok ze strany ústeckého Vrdlovce, který píchl do míst, kam slunce nesvítí Jaroše, jeho nehokejový zákrok, ale nebyl trestán.

Třetí třetina začne přibližně v 19:32.

40:00

39:05
    Šumperk se dostal do útočného pásma, ale střelecké pokusy domácích Hamalčíka příliš neohrozily.

38:29

37:39
    Drtinův pokus měl potenciál, ohrozil Altrichtera, ale brankou tato střela nekončí.

37:19
    Hosté chybují v rozehrávce, vyhodili se sami z pásma.

36:35
    Po vhazování zůstává na ledě ležet Jaroš, který byl bodnut hostujícím útočníkem do citlivých míst, rozhodčí ale na zákrok nereagují vyloučením. Pokračuje přesilová hra hostů.

36:29
    Vyloučení v týmu DRACI PARS ŠUMPERK (Jozef Danielčák – 2 min., příliš mnoho hráčů).

36:11
    Opět je pískán icing domácích. Hra se kouskuje.

35:58
    Je pískáno zakázané uvolnění Draků.

35:48
    Danielčák se vyskytoval v brankovišti, hra je přerušena.

35:17
    Kotouč se odrazil ke zcela volnému Horkému, jeho střelu brankář Ústí zachytil.

33:59
    Hra se rychle přelévá mezi dvěma brankami.

31:40
    Ihned po vhazování se do samostatného úniku dostal Baláž, ale nebyl úspěšný.
    31:36 Tomáš MACHŮ - 3:0

31:36
    TOMÁŠ MACHŮ nejprve oklamal soupeřova útočníka a následně přesnou střelou pod víko překonal Hamalčíka a zvyšil na 3:0. Zásadní podíl na brance má Ján Blaško, který stínil před hostujícím gólmanem, který nic neviděl. Asistence: Robin Kaplan, Ján Blaško.

31:12
    Týmy bojují o puk u mantinelu ve středním pásmu.

30:24
    Máme za sebou polovinu utkání, SLOVAN viditelné ztrácí na Draky.

29:47
    Střela od modré čáry, brankář domácích kotouč bez problému zachytil.

29:33
    Zakázaným uvolněním se tentokrát provinili domácí, vhazuje se před Altrichterem.

29:20
    Pokus SLOVANU je zastaven zakázaným uvolněním.

28:15
    Akce dva na jednoho ze strany Ústí neskončila úspěchem, do protiútoku se vydal Horký.

27:22
    Střela z pravého kruhu Severy končí v Altrichterově náruči.

26:56

26:10
    Střel z pravého kruhu v podání Kratochvíla byla vyražena Hamalčíkem a hosté vyhazují.

25:15
    Sražená střela z pravé strany se odrazila na hůl Ševčíka, jeho dobrý střelecký pokus byl zablokoval.

24:56
    Vyloučení v týmu HC Slovan Ústí nad Labem (Kale Costa – 2 min., sekání).

24:36
    Baláž nebezpečně nahazoval na Hamalčíkovu bránu, ale jeho pokus byl mířen příliš vysoko.

24:07
    Po vyhraném vhazování se ústečtí hokejisté dostali ke střele, ta ale byla Draky zblokována.

23:23
    Akce domácích dva na jednoho, přihrávku Kaplana srazil hostující obránce do prostoru hostujícího brankáře, který jej bez problémů zachytil.

22:47
    Baláž se pokoušel samostatnou akcí překonat, dnes poněkolikáté, Hamalčíka, ale ten svou tyč hlídal.

22:27
    Střela zápěstím od modré čáry z hole Krejčiříka končí v lapačce Hamalčíka.

22:04
    Ústí se konečně po minutovém tlaku osvobozuje.

21:25
    Domácí stále drží Ústí pod tlakem.

20:47
    Draci zakládají útočnou akci před Hamalčíkem.

20:43
    Vyloučení v týmu HC Slovan Ústí nad Labem (Štěpán Matějček – 2 min., krosček).

20:35
    Zakázané uvolnění hostů.

20:19
    Střela z levého křídla, brankář Ústí lapil.

20:01

Ze začátku první dvacetiminutovky byli aktivnější domácí. Přesto se jim do poloviny třetiny nedařilo svou aktivitu proměnit na góly. V 7. minutě se prosadil po předbrankové teči Jozef Danielčák. Následně se SLOVAN aktivně snažil o snížení, ale v jeho akcích mu bránili výborní šumperští obránci a Martin Altrichter. Ke konci první periody, v 19. minutě, se opět prosadili domácí. Po akci Doska, který přihrál na Jaroše, který našel volného Jana Bernovského, jenž zvýšil na 2:0. Ústí se ale i přesto nevzdalo a snažilo se upravit skóre ke konci první dvacetiminutovky, to ale zůstalo nezměněno. Uvidíme, zda se hosté dostanou ke slovu ve druhém dějství.

Druhá třetina začne zhruba v 18:44.

20:00

19:58
    Dvě sekundy do konce se ještě snažili hosté zaútočit, ale jejich pokus způsobil pouze zakázané uvolnění.
    18:54 Jan BERNOVSKÝ - 2:0

18:54
    Po vyhraném vhazování byl kotouč nahrán na Doska, který rozehrál k pravému mantinelu, kde byl zcela volný Jaroš. Nejproduktivnější šumperský hráč viděl naprosto volného JANA BERNOVSKÉHO, který měl lehkou práci a zametl puk za Hamalčíka. Asitence: Tadeáš Jaroš, Stanislav Dosek.

18:13
    Jakub Altrichter se dostal špatnou rozehrávkou hostů na modré čáře k puku, ale z dobré pozice Hamalčíka nevyzkoušel.

17:57
    Bernovský nejprve chyboval, ztratil puk na modré čáře, ale následně svou chybu odčinil zblokováním střely od modré čáry ze strany hostí.

17:37
    Machů v obranné třetině propadl, ale ústecký hráč, který byl u kotouče byl vytlačen do rohu.

16:39
    Kučera přihrál na Blaška, ale tomu před střelou v dobré pozici sjel kotouč z čepele.

16:25
    Blaško srazil Voženílkovu střelu, která mířila na šumperskou svatyni.

15:24
    Baláž se sám rozhodl vzít vše na sebe a pronikl do útočné třetiny, ale jeho uvolnění nebylo úspěšné.

14:59
    Drtina vypálil od modré čáry, ale jeho pokus nebyl přesný.

13:46
    Domácí brankář zakopl, Ústečtí se pokoušeli zasunout puk pod jeho betony z jedné i z druhé strany, ale domácí obrana zafungovala a nebezpeční zlikvidovala.

13:28
    Hosté si vytvořili další akci v předbrankovém prostoru. Trávníček našel Vrdlovce osamoceného před šumperskou klecí, ale jeho rána nebyla přesná.

12:44
    Ústí se dopředu hnalo v přečíslení dva na jedna, ale Kabelka zblokoval přihrávku a zhatil tuto útočnou akci domácích.

11:09
    Hosté se dostali ke střele, ale pokus byl sražen a k Altrichterově kleci si nedostal.

10:35
    Jan Milfait předvedl parádičku proti Matějíčkovi, ale přechod přes střední třetinu se jeho spoluhráčům nakonec nepovedl.

10:23

10:05
    Nebezpečná teč Trávníčka ohrozila Altrichtera, ale šumperský brankář měl štěstí a pokus nekončí gólem.

09:37
    Ústí stále vytváří tlak, Brož vystřelil od modré, ale Altrichter zasahuje.

09:23
    Sražené nahození ze strany SLOVANU končí mimo ledovou plochu.

08:29
    Domácí vyhráli buly, ale nepodařilo se jim vyhodit. Ústí se pokusilo o první střelu v početní nevýhodě.

08:23
    Vyloučení v týmu DRACI PARS ŠUMPERK (Jan Blaško – 2 min., podrážení).

08:20
    Zárubova střela z levého kruhu, Hamalčík zasahuje lapačkou.
    06:31 Jozef DANIELČÁK - 1:0

06:31
    Šumperk jde po velkém tlaku a aktivitě v první třetině do vedení. Ondřej Vorláb vystřelil od modré čáry a jeho ránu na brankovišti tečoval JOZEF DANIELČÁK. Asistence: Ondřej Vorláb, Jozef Baláž.

05:27
    Domácí jsou aktivnější, vytváří tlak v útočném pásmu. Hrozby přichází hlavně od čtvrté šumperské lajny.

03:56
    Po drobném forčekingu v útočné třetině domácích se dostal ke kotouči Jaroš, který z kleče střílel na hostující branku, ale ani on Hamalčíka nepřekonal.

03:22
    Baláž pronikl do útočné třetiny a sám se pokusil o střelu, kterou ale Hamalčík likviduje. Vhazovat se bude po jeho pravici.

02:42
    Mladík Jan Kučera se uvolnil a vyzkoušel Hamalčíkovu pozornost.

01:57
    Hosté měli další šanci po střele z mezikruží po chybě Kratochvíla, ale Altrichter likviduje.

00:51
    Domácí chybovali v obranné třetině, na Altrichtera letěla první střela.

00:25
    Hostující střídačka se dotkla rukou kotouče, vhazovat se bude v útočné třetině domácích.

00:01

DRACI PARS ŠUMPERK: Peksa (Altrichter) – Kabelka, Machů, Záruba, Ševčík, Volráb, Dosek – Krejčiřík, Baláž (A), Danielčák – Jaroš (A), Altrichter, Bernovský – Milfait (C), Tadeáš Král, P. Kratochvíl – Horký, J. Kučera, Blaško – Kaplan.

HC Slovan Ústí nad Labem: Hamalčík (Haas) – J. Drtina, Š. Havránek, Vladimír Brož, Vala, M. Voženílek, Jasečko, Pika – Trávníček, Vrdlovec, Severa – Tůma, Matějček, Furch – Protasenja, Grim, O. Bláha – Costa, D. Sklenář, M. Bláha.

Rozhodčí: Čech, Skopal – Měkýš, Kleprlík.

Oba týmy mají za sebou dva úspěšné zápasy, budou tedy na ně chtít určitě navázat. SLOVAN navíc útočí na pozice pro play.off, jelikož do konce sezóny už zbývá pouze 7 utkání! Všechny týmy, které se vyskytují v nadupané části pozic pro vyřazovací část budou bojovat o vše, to ale neznamená, že se hostům Draci nepostaví a nebudou chtít z utkání brát 3 body. I pro Šumperany totiž stále existuje naděje předkola play-off. Souboj startuje v 18:00 v šumperské Škoda Aréně.

SESTAVY Z MINULÉHO KOLA
    Peksa – Machů, Kabelka, Ševčík, Záruba, Dosek, Volráb – Danielčák, Baláž, Moučka – Bernovský, Milfait, Jaroš – P. Kratochvíl, Tadeáš Král, Krejčiřík – Blaško, Kučera, Horký – Kaplan.

HC SLOVAN ÚSTÍ NAD LABEM
    Hamalčík – Š. Havránek, J. Drtina (A), Klikorka, Vladimír Brož, Jasečko, M. Voženílek, Mareš – Severa, Vrdlovec, Trávníček (C) – Furch, Matějček, Tůma – D. Sklenář, Protasenja, O. Bláha – Jouza, Costa, M. Bláha.

POSLEDNÍ VZÁJEMNÁ UTKÁNÍ

SEZÓNA 2020/2021

11.1.2021 HC SLOVAN ÚSTÍ NAD LABEB VS ŠUMPERK 4:1

Dnešní soupeř Draků přijíždí do podhůří Jeseníků ze severozápadních Čech. SLOVAN Ústí nad Labem si z posledních dvou utkání odnesl 6 bpdů do tabulky. Před reprezentační pauzou si hosté střihli rovnou dva domácí zápasy během jednoho víkendu a oba byly úspěšné. Nejprve porazili Baník Sokolov 6:4. V druhém utkání zvítězili nad kladenskými Rytíři 2:1.

Ústí nad Labem se s 39 body nachází na 11. místě tabulky, na 12. Sokolov mají náskok jednoho bodu, je nutné ale podotknout, že Baník má zápas k dobru. SLOVAN ztrácí také jeden bod na 10. místo, na kterém je momentálně Slavie Praha, která ale odehrála o zápas více. Ústečtí letos odehráli 27 zápasů, devětkrát vyhráli za tři body, čtyřikrát vyhráli v prodloužení, čtyřikrát padli v prodloužení a desetkrát prohráli. Skóre SLOVANU je 73:81.

V útočných řadách válí ex-lítvínovská legenda Michal Trávníček, kterému se povedlo posbírat 26 (12+14) kanadských bodů. Na druhém místě produktivity forvadů se umístil Jiří Severa 22 (7+15). Dvojici doplňuje Daniel Vrdlovec 18 (6+12).

Ze zadáků je nejvíce vidět zkušený Jiří Drtina 11 (3+8). Druhou pozici hájí loňský reprezentant do 20 let Karel Klikorka 10 (2+8). Třetím nejproduktivnějším obráncem je mladík Štěpán Havránek 10 (2+8).

Jedničkou Ústí nad Labem je Petr Hamalčík. Dvacetiletý maskovaný muž odchytal v dresu SLOVANU 14 utkání. Přivedl svůj tým k šesti výhrám. Jeho gólový průměr je 2,77 a jeho úspěšnost dosahuje 92,60 %.

Domácím se v posledních dvou odehraných utkání dařilo. Přesto, že Draci v roce 2021 zatím tápali, před reprezentační pauzou se jim povedlo porazit Benátky nad Jizerou 1:3. Následně v pondělí zaskočili Zubr Přerov. Hanáci po druhé třetině vedli 3:1, ale PARS se nevzdal, vyrovnal, chvíli ve třetí třetině i vedl. Nakonec šumperští hokejisté podlehli Zubrům po prodloužení 5:4p.

Draci se s 18 body nachází na 17., předposledním, místě tabulky, na poslední Kadaň mají náskok dvou bodů a na 16. Frýdek-Místek ztrácí 12 bodů. Šumperané letos odehráli 28 zápasů, konkrétně mají nyní, díky pondělní předehrávce 34. kola o zápas navíc. Ze všech utkání čtyřikrát vyhráli, jednou vyhráli v prodloužení, čtyřikrát padli v prodloužení a devatenáctkrát prohráli. Skóre Draků je 68:124.

Šumperským statistikám v mnoha disciplínách velí Tadeáš Jaroš 23 (10+13). , který je zároveň i nejproduktivnějším forvardem. Na druhém místě se nachází kapitán domácích Jan Milfait 16 (5+11) Trojici ofenzivní produktivity uzavírá Petr Kratochvíl 15 (6+9)

V obraně se nejlépe daří mladíků, nejlépe konkrétně Danielu Kabelkovi 11 (2+9) , kterého doplňuje Ondřejem Ševčík 7 (1+6) a Richard Záruba 5 (2+3)

V brankovišti je jasnou jedničkou po 24 odchytaných zápasech Marek Peksa Peksa vychytal jedno čisté konto a zajistil PARSU 4 výhry. Jeho brankový průměr je 4,22 a jeho úspěšnost je 88,43 %.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Alena Ryšavá

Branky a nahrávky: 7. Danielčák (Volráb, Baláž), 19. Bernovský (Jaroš, Dosek), 32. Machů (Kaplan, Blaško), 42. P. Kratochvíl (Milfait, Jaroš), 44. Machů (Milfait, Bernovský), 60. Baláž – 47. D. Sklenář (O. Bláha, Jasečko), 59. Furch (Vladimír Brož, Tůma)

DRACI PARS ŠUMPERK: Altrichter (Peksa) – Kabelka, Machů, Záruba, Ševčík, Volráb, Dosek – Krejčiřík, Baláž (A), Danielčák – Jaroš (A), Altrichter, Bernovský – Milfait (C), Tadeáš Král, P. Kratochvíl – Horký, J. Kučera, Blaško – Kaplan.
    HC Slovan Ústí nad Labem: Hamalčík (Haas) – J. Drtina (A), Š. Havránek, Vladimír Brož, Vala, M. Voženílek, Jasečko, Pika – Trávníček (C), Vrdlovec, Severa – Tůma (A), Matějček, Furch – Protasenja, Grim, O. Bláha – Costa, D. Sklenář, M. Bláha.

Rozhodčí: Čech, Skopal – Měkýš, Kleprlík