Humenné – Skalica 5:3 (kon.) | Martin – Dubnica 6:1 (kon.) | Levice – Vlci Žilina 4:5 (po pr.)
Trnava – Topoľčany 1:2 (kon.) | Pov. Bystrica – Spišská N. Ves 1:3 (kon.)
konec
HK Martin
6:1 (4:1, 0:0, 2:0)
HK Spartak Dubnica
sk Středa 17.02.2021, 17:00 • Martinské hokejové centrum • 1. liga (SR) • 30. kolo
Předzápasové kurzy
Partner:
   
  Vyjadrenia po zápase:

  Roman Chatrnúch (tréner HK Spartak Dubnica): "Ako hodnotiť zápas, v ktorom po šiestich minútach prehrávate 3:0? Po prvej tretine bol stav 4:1. V druhej tretine sme dreli, čoho výsledkom bol stav 0:0. Čo nám to ale bolo platné k celkovému výsledku? V tretej tretine sme otvorili hru, čoho výsledkom boli ďalšie dva strelené góly zo strany súpera. Zápas sme si prehrali v úvodných desiatich minútach, nastúpili sme nekoncentrovaní, nepripravení na zápas. Mysľou sme boli niekde inde, nie na ľade. Po pravde, premýšľal som o tom, že by som si zobral time-out už po prvom góle. Bolo to prvé striedanie po našom icingu, kedy sme si po buly nerozobrali hráčov a súperovi hokejisti už len dorážali puky do prázdnej bránky. Počkal som ale ešte, dúfal som, že sa preberieme. V 7. minúte už bolo 3:0, pričom v Martine sa hrá ťažko. Súperovi môžem len pogratulovať k víťazstvu, v podstate nám vrátil požičané po prehre 6:0 a dnešnom víťazstve 6:1. Rozdiely medzi týmito dvoma stretnutiami boli v zložení mužstiev. Vieme, že domáci tím sa posilnil o šesť hráčov oproti zápasu u nás. My sme sa rozhodli ísť inou cestou. Dáme priestor hráčom, ktorí sú tu a ktorí tu boli celú sezónu. Neposilňovali sme sa, nechceli sme zbytočne míňať peniaze. Po pravde, na trhu ani neboli hráči, ktorí by boli pre nás zaujímaví. Najbližšie máme v piatok Topoľčany, v nedeľu máme Trnavu. Do konca základnej časti nám už len zostáva dohrať osem zápasov. Cieľom je skončiť čo najvyššie, v play-off sa následne rozhodne. Viem, že toto mužstvo má svoju silu, chlapcom verím. Pokiaľ ale nastúpia na stretnutie nepripravení, nekoncentrovaní, ťažko budú vyhrávať. Majú to v sebe. Na ľade sú oni, čo sa im odohráva v hlavách počas zápasu či počas striedaní, to neviem. Sami si musia uvedomiť, že bojujú za mužstvo, za svoje meno. Sú to mladí chlapci, ktorí chcú v hokeji niečo dokázať, majú naštartovanú kariéru. Dostanú extrémne množstvo času na ľade, je len na nich ako toho využijú."

  Miroslav Chudý (tréner HK Martin): "Odohrali sme dobré stretnutie s dobrým vstupom na rozdiel od zápasu v Topoľčanoch, kde bol vstup do stretnutia katastrofálny. Dnes to bolo úplne iné mužstvo. Nakoniec rozhodla úvodná tretina, respektíve jej úvod. Chalani hrali s chuťou, dobre korčuľovali, nechýbala aktivita ani pekné góly. Nie som veľmi spokojný s výkonom počas presilových hier, čo sa ale dalo čakať. Mužstvo bolo doplnené o nových hráčov, presilovkové formácie sa skladali nanovo. Prvý tréning v takomto zložení sme mali len včera. Musíme sa jednoducho trafiť do ideálneho zloženia, čas ešte máme. Toto bude teraz môj hlavný cieľ. Dnes to bol ale určite dobrý zápas z našej strany. Nehovorím, že budeme robiť veľké zmeny, napríklad Kukumberga sme ponechali s Antonovom, keďže takto pôsobili aj v Trnave. V tomto prípade sme vsadili na súhru, čo sa ale časom môže zmeniť. V mužstve bolo potrebné zvýšiť konkurenciu, káder bol úzky a kvalita musí byť dokázaná na ľade. Určite aj hráči, ktorí dnes nehrali, dostanú príležitosť. Niečo nám dnešné stretnutie ukázalo, neberieme však tento stav ako finálny. V piatok cestujeme do Skalice, pričom sa vždy koncentrujeme na najbližšie stretnutie. Vieme, čoho sa musíme vyvarovať, poučením je nám stretnutie v Topoľčanoch, v ktorom sme nezvládli úvod. Potom to už síce bolo v poriadku, úvod nás ale stál body. To, čo bude v nedeľu, bude až o dva dni po Skalici. Pozeráme sa na náš výkon, nesústreďujeme sa na súpera. Rozprávali sme sa už aj na tému brankárov. Do tímu prišiel nový brankár, ktorý potrebuje čas na adaptovanie sa. Bernát je aktuálne chorý, Pavlasa sme mohli vidieť dnes. Uvidíme, kedy sa Bernát dostane opäť na ľad. Máme však troch vyrovnaných brankárov a rozhodne forma. Pred play-off však musíme mať jasné, ktorý z nich bude jednotkou. Janko Tabaček na sebe pracuje, chodí na bicykel, nie je to ale ideálne. Ak by bolo treba, snáď by ešte stihol nastúpiť. Ešte nebol na ľade, zranenie bolo vážne. Pripravuje sa spolu s nami. Máme stále zraneného Šimona, pri ktorom to vidíme na 2 – 3 týždne. Dnes sme takisto utrpeli šrámy, uvidíme čo bude s Tomom. Múdrejší budeme po zajtrajšom vyšetrení. So zraneniami je však potrebné počítať, aj z tohto dôvodu sme rozšírili káder, aby boli hráči zastupiteľní. Lavička by sa takisto mal dať do poriadku v priebehu týždňa, myslím, že sa do play-off situácia zlepší."

  Filip Nemček (útočník HK Spartak Dubnica): "Veľmi slabý výkon z našej strany. Vôbec sme si nepomáhali, nebojovali sme, brankárovi sme sťažovali prácu. Takto určite vyhrávať nebudeme. Domácim sme dnes góly darovali po našich chybách. Nepredviedli sme ideálny výkon, nemôžeme sa takto prezentovať. V tomto ročníku prostredie určite nehrá rolu. Doma sme predviedli úplne iný výkon. Ak budeme bojovať a do zápasu dáme srdce, môžeme vyhrávať. Dnes to bolo presne naopak. Dávali sme si pozor na vylúčenia, nehrali sme ale agresívne, tak ako zvykneme hrávať. Každý sa pritom na stretnutie pripravoval zodpovedne, nevidel som tam rozdiel ako pred inými zápasmi. Budeme musieť zistiť, čo sa stalo a napraviť to. V piatok nás čaká stretnutie s ťažkým súperom. Musíme urobiť všetko pre to, aby sme sa vrátili vo forme, akou sme sa prezentovali aj v domácom zápase proti Martinu a dokázali ho poraziť 6:0. Pred koncom základnej časti nekalkulujeme, z ktorého miesta chceme postúpiť. Našou prioritou je play-off, čo je úplne nová súťaž a v ňom chceme postúpiť čo najďalej. Je nám jedno, akého súpera dostaneme, nevyberáme si. Pre nás sú dôležité vždy len najbližšie zápasy."

  Roman Kukumberg (útočník HK Martin): "K premiére som gól nepotreboval, výsledok je pekný. V úvode bolo dôležité, že sme sa dostali do vedenia. Neskôr sme mali viacero vylúčených a tempo upadlo. Nebyť vylúčení, asi by to bolo ešte lepšie, dôležité sú však body. Ešte pred naším príchodom (spolu s Antonovom) do Martina bolo povedané, že zostaneme spolu. Pridali sme sa k Špirkovi, keďže máme spolu približne rovnaký štýl hry. Myslím si, že by to mohlo fungovať. Svoj prestup do Martina beriem ako každý iný hráč. Pokiaľ som pôsobil v Trnave, snažil som sa odviesť čo najlepšiu prácu, rovnako ako ju chcem odviesť tu. Tlak na svoju osobu nevnímam. Sme tu ešte len jeden deň. Všetko ale funguje bezchybne. Stretnutie bolo odohrané v pohode, kolektív takisto. Blíži sa záver základnej časti a každý bod bude dôležité. Hovorili sme si, aké dôležité budú stretnutia so Žilinou či Spišskou Novou Vsou. Každé zo zostávajúcich stretnutí ale bude ťažké. Predovšetkým v domácom prostredí si nemôžeme dovoliť zaváhať a snáď sa pošťastí priniesť aj niečo z vonkajšieho. Ak by mi chýbala motivácia, nie som tu. Hokej ma baví a chcem v ňom dosahovať úspechy." (21:37:34)
   
  Martin oplatil Dubnici predchádzajúcu prehru a zvíťazil 6:1. Góly: 1. Murček (Čížek, Poliaček), 5. Špirko (Kukumberg), 7. Themár (Babka, Dírer), 15. Poliaček (Fafrák, Shepelev), 56. Themár (Dírer, Jurášek), 58. Murtazin (Barto, Dvořák) – 20. Nemček (Hegyi, Chatrnúch).
   
  Koniec zápasu.
   
  59:53
  Opäť Nemček. Pavlas hru prerušil.
   
  59:14
  Nemček triafa betóny brankára. Zatiaľ bez vyhodeného puku.
   
  58:58
  Aleksandr Shepelev (MAR) inkasuje dve minúty za podrazenie.
   
  58:17
  Andrew Perrott (MAR) inkasuje dve minúty za nedovolené bránenie.
   
  58:17
  Samuel Krajč (DUB) inkasuje dve minúty za údery.
   
  58:00
  Perrottom vyhodený puk. Za domácou bránkou však vzniká potýčka.
   
  57:25
  Martin dal gól!
  Vyšachovaná obrana hostí o ktorú sa postarali Martin Barto s MARATOM MURTAZINOM, ktorý už len doťukával puk do prázdnej bránky. Druhú asistenciu si pripisuje Michal Dvořák.
   
  57:00
  Burzík zostal ležať po zákroku na ľade. Vylučovať sa nebude.
   
  56:44
  Murček s Poliaček pripravili pozíciu pre Fafráka. Jeho pokus končí v rohu klziska.
   
  56:16
  Čížek vysúva Antonova. Ten si ešte chce počkať na spoluhráčov.
   
  55:40
  Nemček vedľa bránky. Dobre sa natlačil pred Pavlasa.
   
  55:10
  Martin dal gól!
  Matej Dírer vybojoval puk na modrej čiare. Potiahol ho do pásma, na ľavej strane sa mu objavil ANDREJ THEMÁR, ktorému puk posunul a z následnej strely prichádza piaty domáci gól. Druhú asistenciu si pripisuje Andrej Jurášek.
   
  54:55
  Popela od modrej. Dorážka Miroslava Kristína.
   
  54:22
  Babka na Murtazina. Dužek mu puk vzápätí vypichol.
   
  53:46
  Burzík dostáva puk od Barta. Nepresné zakončenie.
   
  53:14
  Babka môže ísť dopredu. Je však zastavený Dmitrievom.

  Daniel Modrovský

  Branky a nahrávky: 1. Murček (Čížek, Poliaček), 5. Špirko (Kukumberg), 7. Themár (Babka, Dírer), 15. Poliaček (Fafrák, Shepelev), 56. Themár (Dírer, Jurášek), 58. Murtazin (Barto, Dvořák) – 20. Nemček (Hegyi, Chatrnúch)


  HK Martin: Pavlas (Krasanovský) – Shepelev, Čížek – Burzík, Cebák – Dvořák, Ligas – Jurášek, Perrott – Fafrák, Murček, Poliaček – Antonov, Špirko, Kukumberg – Barto, Toma, Murtazin – Dírer, Babka, Themár
  HK Spartak Dubnica: Kristín Ma. (Kutej) – Urban, Trška – Ilenčík, Chatrhnúch – Janík, Dúžek – Popela, Putala – Beták, Kristín Mi., Ďuriš – Luhový, Hegyi, Nemček – Síkela, Ondruš, Krajč – Haščák, Dmitriev, Kanaet

  Rozhodčí: Jobbágy, Krajčík – Knižka, Hajnik, Jonák (inštruktor)