Sparta – Olomouc 0:3 (kon.) | Mladá Boleslav – Vítkovice 1:2 (kon.) | Litvínov – Mountfield HK 2:3 (kon.)
K. Vary – Plzeň 4:2 (kon.) | Motor ČB – Liberec 2:5 (kon.) | Pardubice – Třinec 2:6 (kon.)
Kometa Brno – Zlín 9:3 (kon.)
HC Energie Karlovy Vary
4:2 (0:1, 4:1, 0:0)
HC Škoda Plzeň
Pátek 19.02.2021, 17:30 • KV Arena, Karlovy Vary • Tipsport extraliga • 46. kolo

Derby patří Karlovarštím, kteří ovládli druhou periodu, ve které vstřelili rovnou čtyři branky. Celé utkání doprovázela hromada vyloučení a také spousta osobních soubojů. V závěrečné třetině neskóroval žádný z týmů. Posledních pár vteřin před koncem, které Pavlát strávil na střídačce, se Václav Skuhravý ještě pokoušel dokončit hattrick, ale příležitost už nedostal.

Ode mě je to pro dnešní večer vše, z KV Areny se s vámi loučí Kamila Ströerová. (19:55:00)

59:30
    Vondráček posílal kotouč z vlastní třetiny na prázdnou bránu, ale chyběly desítky centimetrů.

59:30

59:29
    Kodýtek pálil, ale karlovarský gólman zakročil včas.

59:13
    Plzeň ve třetině, ale ke střele nedostává prostor.

59:10
    Pavlát na střídačce.

58:57
    Branka Novotného vypadla ze svého postavení. Pavlát se vrací do brány, vhazovat se bude ve středním pásmu.

58:49
    Pavlát zůstává na střídačce a Plzeň to zkouší se šesti bruslaři v poli.

Oddechový čas pro hosty.

57:40
    Plzeň v závěru hraje hodně do těla. Zejména Roman Vráblík se nebojí a do všech osobních soubojů jde naplno.

56:50
    Puk lítá ze strany kluziště na druhou. Pour se pokoušel prosadit, ale minul.

56:10
    Zábranský spatřil na druhé straně najíždějícího Martina Kohouta, který nepřesně zakončil.

56:03
    Peter Čerešňák (PLZ) byl přistižen při sekání, a tak na závěr třetí třetiny oslabuje svůj tým.

55:10
    Po delším tlaku v obranném pásmu domácích se Energie osvobodila, následně se Plzeň při přechodu do útočné třetiny dopustila ofsajdu.

54:30
    Nastřelený kotouč Martin Langa poslal Novotný do rohu.

54:20
    Flek nabil na střed Martinu Kohoutovi, který z mezikruží prověřil Dominika Pavláta.

53:20
    Skuhravý kandiduje na hattick, nyní musel Pavlát použít své betony, aby střelu karlovarského kapitána zastavil.

52:46
    Nyní to byl souboj Novotného primárně s Jakubem Pourem, který se pokoušel všemi různými prostředky překonat karlovarského brankáře, ale ten ve své svatyni kraloval. Nejblíže byl Pour vstřelení gólu, když rozezněl tyč u Novotného.

52:14
    Zatím nejlépe sehraná přesilová hra v podání Plzně.

51:33
    Pourova střela z pravého kruhu nezamířila do karlovarské sítě.

51:00
    Karlovarští se ihned osvobozují a Škoda se musí dostat skrze důslednou obranu energetiků.

50:58
    Další trest za poslání kotouče mimo hrací plochu, tentokrát zásluhou Martin Weinholda (KVA).

50:23
    Škodovka se snaží snížit gólové manko a střelu Musila musel uklidit Novotný.

49:47
    Po návratu Skuhravého na ledovou plochu, dostal karlovarský kapitán puk, chtěl nabít na dalšího hráče, který byl v lepším postavení, ale jelikož Skuhravého dobře blokoval plzeňský hokejista, tak nahrávka nenašla svého původního majitele.

49:34

49:17
    Jiříček při pokusu zastavit kotouč zakopl a Plzeň přišla o útočné pásmo.

48:20
    Karlovým Varům se daří držet puk daleko od vlastní brány a po polovině oslabení se Novotný nezapotil.

47:53
    Jakmile se Energie zmocnila kotouče, poslala ho až k Pavlátově bráně.

47:34
    Nejtrestanější hráč Karlových Varů Václav Skuhravý (KVA) byl přistižen při nedovoleném zákroku na Kracíka, a tak jej čekají dvě minuty na trestné lavici.

47:20
    Jaroslav Kracík zamotal karlovarskými hráči, ke střele se nedostal z důvodu faulu.

46:53
    Teď jsou znovu Karlovarští ve třetině Pavláta, nebezpečný střelám zabránila plzeňská obrana.

46:30
    Závěr přesilové hry energetiků se odehrál před Novotným, který s pobytem hostů v útočné třetině neměl žádné starosti.

45:57
    Následně se předbránou po Flekovo nahrávce zjevil Martin Weinhold, jehož pokus zastavil připravený Pavlát.

45:30
    Pulpán se drží kotouče a s pomocí Fleka dostávají puk do útočné třetiny, tam se jej zmocnila Plzeň, která jej posílá do bezpečí.

45:00
    Kohout si prohodil kotouč mezi nohama a pokoušel se nahrát na Pulpána, nahrávka však nebyla úspěšná, Energie opustila pásmo a musí se znovu snažit o jeho získání.

44:50
    V přesilové hře se blížil dalšímu gólu v dresu energetiků Martin Kohout, ale překonat položeného Pavláta se mu nepovedlo.

44:31
    Sebastián Malát (PLZ) nedovoleně sejmul Petra Šenkeříka před zraky sudích a půjde zpytovat svědomí na trestnou lavici.

44:28
    Energie se dočká další přesilové hry.

44:19
    Dočekalův pokus schoval Novontý do své výstroje.

44:00
    Další nahození k Novotnému, ale hostům se nepodařilo udržet třetinu a musí se znovu snažit.

43:14
    Právě Čerešňák pálil od modré čáry, ale kotouč letěl úplně mimo domácí klec. Následně se do hry vrací Sapoušek a Energie je v plném počtu.

42:30
    Čerešňák těsně udržel kotouč v obranném pásmu domácích a Plzeň se po celou dobu drží před Novotným.

41:44
    Plzeň se motá v útočném pásmu a hledá pozici ke střele. Nakonec se role střelce zhostil Petr Kodýtek, ale puk ztratil směr.

41:31
    Také karlovarský brankář Filip Novotný (KVA) vystřelil kotouč mimo hrací plochu a inkasoval dvě minuty trestu, který odpyká Robin Sapoušek.

40:40
    Indiáni se dostávají do útočné třetiny, z mezikruží střílel Budík, odražený kotouč zamířil k dalšímu plzeňskému hráči, který těsně minul puk, který mohl poslat do prázdné brázdy.

40:03
    Plzeň má pouze dvacet minut na to, aby s výsledkem něco udělala.

40:01

Ve třetí třetině bude v brance hostí pokračovat Dominik Pavlát.

Ač první třetinu vyhrála Plzeň, ve druhé části si vedení vzala do svých hokejek Energie. Nejdříve se Škodě podařilo navýšit skóre o jednu branku zásluhou Maláta. Poté se ve 27. minutě prosadil Tomáš Vildumetz, který doklepl puk za záda Dominika Frodla. Následovaly dva góly z hole Václava Skuhravého a o závěrečný gól se postaral Jakub Flek minutu před sirénou. Třetí třetina začne v 19:12.

40:00

39:50
    Poslední vteřiny se odehrávají v útočném pásmu hostů.

39:13
    Martin Lang to ještě v závěru zkusil střelou z levého kruhu, Novotný vytasil svůj beton.

39:08
    Do konce druhé periody zbývá jedna minuta a Novotný upozorňuje na krev v předbrankovém prostoru.
    38:16 Jakub FLEK - 4:2

38:16
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!
    U modré čáry se zmocnil puku JAKUB FLEK, který střelou k levé tyči vstřelil svůj 100. gól v dresu karlovarské Energie. Asistence: Martin Kohout, Jiří Černoch.

37:50
    Dvě po sobě jdoucí zakázaná uvolnění ze strany energetiků.

37:21
    Z otočky se přímo před Novotným snažil prosadit Pour, gólman Karlovarských puk zastavil.

36:56
    Dočekal na druhé straně prověřil pozornost Filipa Novotného, ale kotouč orazítkoval plexisklo za domácí brankou.

36:05
    Karlovy Vary se rychle přesouvají před Pavláta, ale když se energetici snažili vhodně postavit, puk zastavila hostující obrana.

35:50
    Výborný obranný zákrok Michala Plutnara, který zalehl puk na čepeli Petra Straky.

35:11
    Plzeň po delší době okupuje útočnou třetinu, ovšem vhodný prostor ke střele zatím nenašla.

35:00
    Kantner se pokoušel o famozní návrat a snažil se doklepnout kotouč v předbrankovém prostoru za brankovou čáru.

34:51
    Zakázané uvolnění Karlových Varů.

34:30
    Energetici nabrali na síle, pouští se do osobních soubojů a nenechají hráče Plzně chladné.

33:45
    Střídání v týmu HC Škoda Plzeň: ze hřiště odchází Dominik Frodl, přichází Dominik Pavlát.
    33:45 Václav SKUHRAVÝ - 3:2

33:45
    Energie využila přesilovou hru a o vyrovnávací gól se znovu postaral VÁCLAV SKUHRAVÝ, který střelou z pravého kruhu dostává Karlovy Vary poprvé do vedení. Asistence: Tomáš Vondráček.

32:58
    Znovu tu máme vyloučení Plzně a hosté tak potvrzují jeden z nejvíce trestanějších týmů v extralize. Nyní si dvě minuty odpočinku zasloužil David Jiříček (PLZ) za držení.

32:47
    Po zásahu Frodla je odpískaná komerční přestávka.
    31:33 Václav SKUHRAVÝ - 2:2

31:33
    120 kilo živé váhy v podání VÁCLAVA SKUHRAVÉHO se rozjelo na pravém křídle a neuvěřitelně tvrdou bombou srovnalo dnešní utkání. Asistence: Dalimil Mikyska, Filip Novotný.

31:03
    Obrovská šance Karlových Varů a zejména Jana Hladonika, který se ujal puku před bránou, položil si Dominika Frodla, ale kotouč nedokázal zavěsit pod víko.

30:57
    Oba celky hrají v plném počtu a vhazuje se u Frodla.

29:23
    Hra pokračuje 4 na 4.

28:50
    Vráblík se pokoušel o pěknou sóloakci, ale nakonec si jej podal Petr Šenkeřík.

28:41
    A máme tu další vyloučení. Nyní odchází Petr Straka (PLZ) za hru vysokou holí.

28:21
    Martin Weinhold (KVA) seslal k zemi Petera Čerešńáka a inkasoval tak od rozhodčích dvě minuty odpočinku na trestné lavici.

28:04
    Před bránou se nyní snažil tečovat Černoch, ale Frodl puk zastavil.

27:27
    Plzni se v oslabení statisticky velmi daří a svou pozici předvádí i nyní. Po minutě přesilové hry Karlových Varů se energetici ještě nedostali ke střele.

26:53
    Po komerční přestávce si Energie zahraje přesilovou hru. Dominik Frodl (PLZ) poslal kotouč mimo hrací plochu, trest odpyká Filip Přikryl.
    26:29 Tomáš VILDUMETZ - 1:2

26:29
    A Energie odpovídá. Vypadalo to nevinně, TOMÁŠ VILDUMETZ před bránou dostal kotouč od Weinholda a doklepl tak kotouč za záda Dominika Frodla. Asistence: Martin Weinhold, Tomáš Vondráček.
    25:37 Sebastíán MALÁT - 0:2

25:37
    Plzeň právě vstřelila branku!
    Po dlouhém tlaku domácích se kotouče zmocnila Škoda, která se bleskově přesunula do útočného pásma. Po nahrávce Kodýtka před bránou získal puk SEBASTIÁN MALÁT, který překonal Filipa Novotného. Asistence: Petr Kodýtek. Petr Straka.

24:58
    Energie zatápí pod hostujícím kotlem a domácí hledají recept na zatím bezchybného Dominika Frodla, ten je na všechny vyslané puky dobře připravený.

24:17
    Filip Suchý spolu s dalším plzeňským hokejistům vyrazili do protiútoku, Suchý se poslal dělovku a rozezněl tyčku domácí brány.

23:20
    Brankář energetiků měl plné betony práce s pobytem hostů v útočném pásmu. Nakonec čelil střele Vojtěcha Budíka, která znovu orazítkovala jen plexisklo za Novotným.

22:57
    Na druhé straně Budíkův pokus, který zastavila lapačka karlovarského gólmana.

22:32
    Vondráček poslal ránu z levého kruhu, která olízla ramena Dominika Frodla.

22:15
    Branka Filipa Novotného vypadla ze svého postavení.

22:11
    Nakonec kotouč vylétl z ledové plochy, bude se vhazovat po pravici karlovarského maskovaného muže.

21:43
    Kracík úřaduje za bránou hostů a hledá cestu s kotoučem k vhodné pozici.

21:12
    Tvrdou střelu od modré vyslal Michal Houdek, který orazítkoval pouze plexisklo za Novotným.

20:57
    Jakub Pour promáchl kotouč, se kterým mohl zakončit do prázdné brány!

20:10
    Znovu úspěšná Plzeň na úvodní vhazování. Pour tvrdě bojuje u mantinelu o kotouč s Weinholdem. Hosté se dostali také ke střele, kterou zastavil Novotný.

20:01

Jak Karlovým Varům, tak Plzni shází velké opory, což je na dnešním utkání určitě znát.

Úvodní třetině přinesla pouze jednu branku ve 12. minutě, o kterou se postaral Petr Straka. Další gólů jsme se nedočkali. Hra je plná osobních soubojů, ale také nepřesností. Druhá třetina začne v 18:17.

20:00

19:40
    Flek hledal volného Skuhravého, který sice nezachytil přihrávku, ale pro puk si dojel a prudce vypálil.

19:15
    Pour zůstal zcela neobsazený v mezikruží, ale těsně minul karlovarskou bránu.

18:50
    Do konce první periody zbývá jedna minuta.

18:16
    Sudí sejmul Jiřího Černocha, který odjíždí na střídačku s bolestí kolene. Kapitán energetiků se velmi ohranil k chování rozhodčího.

16:55
    V rohu kluziště probíhá souboj o kotouč. Nakonec jej vyhrála Plzeň. Puk si však rychle přebrala znovu Energie a hledá pozici ke střele. Nakonec vypálil Šenkeřík, ale trefil pouze Čerešňáka.

16:26
    Plutnar se pokoušel nahodit do třetiny, ale puk trefil prvního stojícího hráče před ním.

16:20
    Hru zastavuje ofsajd Karlových Varů.

15:45
    Nyní se Plzeň trápí s rozehrávkou a dlouho trvalo dvojici obránců, než se domluvila a opustila vlastní pásmo.

15:23
    Hosté hrají v plném počtu.

14:56
    Plzni se zatím v oslabení daří, Energie zatím neohrozila brankoviště Dominika Frodla.

14:40
    A přišla odplata. Na ledě zůstává po zákroku Fleka Filip Suchý, který se brzy zvedá z ledové plochy a odjíždí na střídačku.

13:56
    Nyní má Energie prostor na vyrování. Libor Zábranský se dostal ke střele těsně před Frodlem, ale střela neměla gólový parametr.

13:21
    Za faul inkasoval Roman Vráblík (PLZ) dvouminutový trest + desetiminutový trest za vražení na hrazení.

13:21
    A derby nabírá na síle. Roman Vráblík tvrdě poslal k zemi Jakuba Fleka, který se velmi těžko sbírá z ledové plochy.

12:54
    Po zachycení kotouče Frodlem následuje druhá komerční pauza.

12:43
    Další zakázané uvolnění v podání Karlových Varů.
    12:00 Petr STRAKA - 0:1

12:00
    Čistý průstřel v podání PETRA STRAKY, který se zmocil puku ve středním pásmu, projel k vrcholu levého kruhu a poslal střelu pod ruku Filipa Novotného. Asistence: David Kvasnička, Petr Kodýtek.

11:37
    Čerešňák u karlovarské střídačky masíroval Sapouška a Škoda se zmocnila puku.

11:25
    Na trestnou lavici měl zamířit Michal Plutnar, ovšem faulovaný Jakub Pour projevil fair-play gesto a trest odvolal.

11:20
    Následně Energie dostává kotouč do útočné třetiny pouze za cenu zakázaného uvolnění.

11:10
    Po koketování s kotoučem před modrou čárou se Plzeň dopustila ofsajdu.

10:25
    Hra se přesouvá z jednoho konce kluziště na druhou. Týmům se nedaří usadit v útočné třetině a vymyslet smysluplnou šanci.

09:31
    Plzeň se prozatím nedostala do vyložené šance a trápí ji rozehrávka.

08:48
    Byť Robin Sapoušek debutuje v A-týmu Karlových Varů, tak předvedl neuvěřitelnou práci! Obhodil si oba dva zkušené beky Plzně a následně se dostal ještě k parádní střele, kterou nakonec Frodl zlikvidoval.

08:30
    David Jiříček to zkoušel dělovou ránou od modré čáry, Novotný včas a přesně zakročil.

07:29
    Kohout nahrál na Černocha, kterému střela nesedla. Následně se Frodl pokoušel rozehrát, nicméně karlovarský útočník jej připravil o kotouč a brankář Plzně byl ve velkých problémech. Ke štěstí hostů se puk nedostal do brány.

07:20
    Dělovku od modré čáry tečoval dobře postavený Jakub Flek, ale kotouč pouze zavítal do ochranné sítě. Následuje komerční přestávka.

06:18
    Osmíkův pokus byl z mezikruží byl nepřesný a Frodl nemusel příliš zasahovat.

06:00
    Karlovy Vary se osvobozují a míří do útoku.

05:30
    Rob snadno zavezl puk k Novotnému a Plzeň hledá recept na karlovarského čaroděje.

05:08
    Na druhé straně to zkoušel Suchý, ale střela nezpůsobila Novotnému žádné vrásky.

04:35
    Vynikající zákrok Dominika Frodla proti Flekovi. Gólman plzeňských čelil rovnou třem střelám, ale všechny pokusy úspěšně zlikvidoval.

04:08
    Bývalý hráč Plzně Lukáš Pulpán to zkoušel z levého kruhu, kotouč těsně minul bránu hostí.

03:41
    Zatím se žádný z celků nedostal do vyložené šance a brankáři nemají moc práce.

03:00
    Škodovka hraje hodně do těla a v osobních soubojích je úspěšná.

02:20
    Energie za vlastní bránou uklidňuje hru a bleskově míří k bráně hostů. Redlich prověřil pozornost plzeňského gólmana, ten byl přesný jako švýcarské hodinky.

00:50
    Pavel Musil úspěšně zavezl kotouč do útočné třetiny, propasíroval se mezi obranou energetiků, ovšem v koncovce neuspěl. Další ránu od modré přidal jeden z plzeňských hokejistů, ale puk nezavítal do karlovarské svatyně.

00:25
    K ohrožení karlovarského brankoviště nedošlo. Hra se přesouvá před Dominika Frodla.

00:02
    Prvního kotouče se zmocnila Plzeň, která ihned míří do útočné třetiny.

00:01

Karlovarský celek vyvedl z kabiny tradičně Jakub Flek.

V čele s Frodlem nastupuje k západočeskému derby Plzeň.

HC Energie Karlovy Vary: F. Novotný (Habal) – D. Mikyska, Šenkeřík, Weinhold, Plutnar, Zábranský, Pulpán (A), Kowalczyk – Flek, Černoch, Kohout – Hladonik, Kulich, T. Mikúš – Sapoušek, Skuhravý (C), Vondráček (A) – Redlich, Vildumetz, Osmík.

HC Škoda Plzeň: Frodl (Pavlát) – Kvasnička, Čerešňák (A), Budík, L. Kaňák, Vráblík, Jiříček, Houdek – Straka (C), Suchý, Dočekal – Pour, M. Lang, Rob – Kracík (A), Malát, Přikryl – Kodýtek, P. Musil, Kantner.

Rozhodčí: Hodek, Pražák – Lhotský, Svoboda.
    Prosadí se v západočeském derby lídr Energie?

Po 44 kolech se svěřenci Martina Pešouta nacházejí na osmé příčce s 63 body na kontě. V předchozím utkání se energetici utkali s brněnskou Kometou, se kterou se Karlovým Varům podařilo remizovat a vzápětí urvali také rozhodující bod v samostatných nájezdech. O vítězství se zasloužil navrátilec do sestavy Tomáš Rachůnek. Do západočeského derby však nenastoupí nejlepší střelec energetiků Petr Koblasa, jelikož dosáhl v utkání s Kometou na hranici 40 trestných minut a inkasoval tak zákaz činnosti na jedno utkání.

Řečí čísel
    Karlovy Vary patří mezi celky, které inkasují nejvíce branek. Ve 44 zápasech padlo do karlovarské svatyně 147 branek. Na domácí půdě se Energie radovala dvaadvacetkrát. Byť mají Karlovarští v týmu šestého nejtrestanějšího hráče extraligy Václava Skuhravého, tak se Karlovy Vary v konečném součtu trastných celků nacházejí až na 13 místě.

Nejlepší hráči
    Nejproduktivnějším hráčem černobílých je Jakub Flek, který vstřelil 14 gólů a asistoval u 15 branek. Na druhém místě se nachází Petr Koblasa jenž posbíral 28 kanadských bodů. V zadních řadách jsou nejlepší Libor Zábranský a Petr Šenkeřík.

Z úst trenérského štábu
    „Stejně jako od Komety, tak i od Plzně očekáváme velkou ofenzivní sílu, dobré přesilovky. Takže zase bude zásadní naše disciplína, abychom nedávali soupeři prostor v těchto situacích. Pokud dokážeme navázat na výkony z předchozích dvou zápasů, tak máme šanci hrát s každým. Derby je samo o sobě specifickým utkáním, kde nebudeme muset hráče tolik motivovat, protože do toho všichni půjdou na sto procent,“ zmiňuje pro domovský web Tomáš Mariška.

Se 76 body se Plzeňstí nachází na šestém místě. V posledním utkání odjela Škodovka na led Ocelářů. Byť měla Plzeň před třetí třetinou jednobrankové vedení na své straně, dvě vteřiny před sirénou si Třinec vzal vedení a rovněž si ponechal plný počet bodů. Do utkání s Oceláři nenastoupil kapitán a nejproduktivnější hráč Plzně Milan Gulaš. Nad jeho startem do západočeského derby vysí otázník.

Řečí čísel
    Z posledních pěti zápasů se svěřenci Ladislava Čiháka získali pouze 5 bodů za výhru ve dvou kláních. Statistiku Plzeňáků zdobí hra v oslabení, ve které jsou na třetím místě celé extraligy. Jako doposud jediný tým v aktuálním ročníku překonala Škoda hranici 200 vyloučení. I díky zkušenostem z této disciplíny a svou obětavostí ve hře si ale modrobílí zapisují další solidní čísla, a to v tabulce Radegast indexu, ve kterém jsou nyní na bronzové příčce.

Dominantou Plzně je Milan Gulaš jenž si vysloužil 48 bodů, druhou příčku hají Filip Suchý, který má téměř o polovinu bodů méně. V zadních řadách jsou velkými oporami Peter Čerešňák a Matěj Stříteský.

„Vždycky je s čím překvapit, hokej je o detailech. Každý tým teď bude bojovat o co nejlepší umístění, třeba i o výhodu domácího startu předkola play off. My se stále rveme o čtyřku a nyní je to okořeněné tím, že se jedná o derby. Uděláme maximum pro to, abychom vyhráli. Musíme se držet stále stejných zásad – nebýt vylučovaní, vyhrávat osobní souboje, proměňovat šance a odskočit soupeři, když vedeme,“ popisuje hlavní lodivod indiánů Ladislav Čihák na oficiálních webových stránkách Plzně.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Kamila Stříteská Ströer

Branky a nahrávky: 27. Vildumetz (Weinhold, Vondráček), 32. Skuhravý (D. Mikyska, F. Novotný), 34. Skuhravý (Vondráček), 39. Flek (Kohout, Černoch) – 12. Straka (Kvasnička, Kodýtek), 26. Malát (Kodýtek, Straka)

HC Škoda Plzeň: Frodl (34. Pavlát) – Kvasnička, Čerešňák (A), Budík, L. Kaňák, Vráblík, Jiříček, Houdek – Straka (C), Suchý, Dočekal – Pour, M. Lang, Rob – Kracík (A), Malát, Přikryl – Kodýtek, P. Musil, Kantner.

Rozhodčí: Hodek, Pražák – Lhotský, Svoboda