Sparta – Olomouc 0:3 (kon.) | Mladá Boleslav – Vítkovice 1:2 (kon.) | Litvínov – Mountfield HK 2:3 (kon.)
K. Vary – Plzeň 4:2 (kon.) | Motor ČB – Liberec 2:5 (kon.) | Pardubice – Třinec 2:6 (kon.)
Kometa Brno – Zlín 9:3 (kon.)
HC Energie Karlovy Vary
4:2 (0:1, 4:1, 0:0)
HC Škoda Plzeň
Pátek 19.02.2021, 17:30 • KV Arena, Karlovy Vary • Tipsport extraliga • 46. kolo

Derby patří Karlovarštím, kteří ovládli druhou periodu, ve které vstřelili rovnou čtyři branky. Celé utkání doprovázela hromada vyloučení a také spousta osobních soubojů. V závěrečné třetině neskóroval žádný z týmů. Posledních pár vteřin před koncem, které Pavlát strávil na střídačce, se Václav Skuhravý ještě pokoušel dokončit hattrick, ale příležitost už nedostal.

Ode mě je to pro dnešní večer vše, z KV Areny se s vámi loučí Kamila Ströerová. (19:55:00)

59:30
    Vondráček posílal kotouč z vlastní třetiny na prázdnou bránu, ale chyběly desítky centimetrů.

59:30

59:29
    Kodýtek pálil, ale karlovarský gólman zakročil včas.

59:13
    Plzeň ve třetině, ale ke střele nedostává prostor.

59:10
    Pavlát na střídačce.

58:57
    Branka Novotného vypadla ze svého postavení. Pavlát se vrací do brány, vhazovat se bude ve středním pásmu.

58:49
    Pavlát zůstává na střídačce a Plzeň to zkouší se šesti bruslaři v poli.

Oddechový čas pro hosty.

57:40
    Plzeň v závěru hraje hodně do těla. Zejména Roman Vráblík se nebojí a do všech osobních soubojů jde naplno.

56:50
    Puk lítá ze strany kluziště na druhou. Pour se pokoušel prosadit, ale minul.

56:10
    Zábranský spatřil na druhé straně najíždějícího Martina Kohouta, který nepřesně zakončil.

56:03
    Peter Čerešňák (PLZ) byl přistižen při sekání, a tak na závěr třetí třetiny oslabuje svůj tým.

55:10
    Po delším tlaku v obranném pásmu domácích se Energie osvobodila, následně se Plzeň při přechodu do útočné třetiny dopustila ofsajdu.

54:30
    Nastřelený kotouč Martin Langa poslal Novotný do rohu.

54:20
    Flek nabil na střed Martinu Kohoutovi, který z mezikruží prověřil Dominika Pavláta.

53:20
    Skuhravý kandiduje na hattick, nyní musel Pavlát použít své betony, aby střelu karlovarského kapitána zastavil.

52:46
    Nyní to byl souboj Novotného primárně s Jakubem Pourem, který se pokoušel všemi různými prostředky překonat karlovarského brankáře, ale ten ve své svatyni kraloval. Nejblíže byl Pour vstřelení gólu, když rozezněl tyč u Novotného.

Kamila Stříteská Ströer

Branky a nahrávky: 27. Vildumetz (Weinhold, Vondráček), 32. Skuhravý (D. Mikyska, F. Novotný), 34. Skuhravý (Vondráček), 39. Flek (Kohout, Černoch) – 12. Straka (Kvasnička, Kodýtek), 26. Malát (Kodýtek, Straka)

HC Energie Karlovy Vary: F. Novotný (Habal) – D. Mikyska, Šenkeřík, Weinhold, Plutnar, Zábranský, Pulpán (A), Kowalczyk – Flek, Černoch, Kohout – Hladonik, Kulich, T. Mikúš – Sapoušek, Skuhravý (C), Vondráček (A) – Redlich, Vildumetz, Osmík.
    HC Škoda Plzeň: Frodl (34. Pavlát) – Kvasnička, Čerešňák (A), Budík, L. Kaňák, Vráblík, Jiříček, Houdek – Straka (C), Suchý, Dočekal – Pour, M. Lang, Rob – Kracík (A), Malát, Přikryl – Kodýtek, P. Musil, Kantner.

Rozhodčí: Hodek, Pražák – Lhotský, Svoboda