Sparta – Olomouc 0:3 (kon.) | Mladá Boleslav – Vítkovice 1:2 (kon.) | Litvínov – Mountfield HK 2:3 (kon.)
K. Vary – Plzeň 4:2 (kon.) | Motor ČB – Liberec 2:5 (kon.) | Pardubice – Třinec 2:6 (kon.)
Kometa Brno – Zlín 9:3 (kon.)
Banes Motor České Budějovice
2:5 (0:0, 1:3, 1:2)
Bílí Tygři Liberec
Pátek 19.02.2021, 17:30 • Budvar aréna, České Budějovice • Tipsport extraliga • 46. kolo

Na skóre se už ale nic nemění a Liberec mnohem lepší druhou třetinou vítězí! (19:49:23)

59:27
    Daniel Voženílek se v Pavelkovo rohu pustil do bitky s Tomášem Hanouskem. Ten se ale pořádně nestačil ani postavit do střehu a šel k zemi! Oba dostávají 2+2+10 minut za hrubost.

59:00
    Dělovka Liberce, která by možná šla do prázdné, trefila Slováčka.
    56:50 Jan ŠTENCEL - 2:5

56:50
    České Budějovice právě vstřelily branku!
    Byť branku musel posoudit video rozhodčí, Budějovice nakonec snižují! Střelu Slováčka od modré tečoval bruslí JAN ŠTENCEL! Asistence: Ondřej Slováček a Vít Jonák.
    55:27 Jan ŠÍR - 1:5

55:27
    Liberec právě vstřelil branku!
    Tygři řvou pátá! Jakub Rychlovský přesně do jízdy nahrál JANU ŠÍROVI, který střelou k levé tyči byl rychlejší, než Čiliak! Asistence: Jakub Rychlovský a Mislav Rosandić.

54:11
    Jonák zblízka vystřelil mimo.

53:11
    Přečíslení hostí tři na jednoho spálil Michal Birner střelou mimo růžek.

50:42
    Budějovice hrají již celkem odevzdaně. Snaží se, ale jsou spíše v defenzívě.

48:20
    Martin Novák se snažil po levém křídle prodrat do zakončení.

47:46

47:30
    Holec s Jonákem se dostali do úniku, ale nepřekonali beton Pavelky.

45:46
    Vyloučení v týmu Madeta Motor České Budějovice (Daniel Voženílek – 2 min., držení).

44:50
    Marek Čiliak nechává až nebezpečně moc prostoru při kontrole u tyčky. Liberec mohl teď dvakrát zakončit do prázdné k zadní tyči.
    41:07 Jaroslav VLACH - 1:4

41:07
    Pět sekund a přesilovka je u konce! Dávid Gríger vyhrál buly, poslal puk dozadu na Mislava Rosandiće, který na vrcholku kruhů přesně nabil JAROSLAVU VLACHOVI na jesle pro Čiliaka! Asistence: Mislav Rosandić a Dávid Gríger.

40:58
    Vyloučení v týmu Madeta Motor České Budějovice (Vít Jonák – 2 min., podrážení).

40:01

Druhá třetina přinesla čtveřici branek a 75% radost měli Liberečtí. Skóre otevřel Knot po střele z první. Následně přišly dvě chyby domácích, které potrestal Petr Jelínek a Adam Musil.

40:00
    37:42 Adam MUSIL - 1:3

37:42
    Nesmyslné vyhození Přikryla přináší třetí gól Liberce! Kotouč, který utíkal podél mantinelu zachytil Mislav Rosandić, ten ho předal Dávidu Grígerovi, který už tak mohl pálit, ale ještě si u levé tyče všimnul ADAMA MUSILA, který jednoduše přehodit Čiliakovo lapačku! Asistence: Dávid Gríger a Mislav Rosandić.

37:08
    Adam Najman zblízka minul klec.
    35:31 Matěj TOMAN - 1:2

35:31
    Budějovice snižují! Karel Plášil z voleje trefil jen Pavlíka, ale k dorážce se dostal pohotový MATĚJ TOMAN a přesně zasáhl odkrytý kout klece! Asistence: Karel Plášil a Brandon Alderson.

34:45
    Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Adam Musil – 2 min., vysoká hůl).

33:55
    Hra je opět v pohybu a Liberec po chvíli defenzivní práce tlačí.

33:27
    Jde se pro nosítka! Tým se ho snažil postavit, ale nohy ho absolutně neposlouchají!

33:27
    Na ledě zůstal ležet Gabin Ville po tvrdém hitu o mantinel.

32:28

31:36
    Na druhé straně se Čiliak musel roztáhnout, ale puk zadržel.

30:54
    Beránek v souboji dokázal vyvést puk do středu a ještě nahodit těsně vedle branky Pavelky.

30:28
    Vyloučení v týmu Madeta Motor České Budějovice (Karel Plášil – 2 min., podrážení).

30:25
    Střelu Musila vyrazil Čiliak za sebe.

30:10
    Oddechový čas pro domácí.
    28:44 Petr JELÍNEK - 0:2

28:44
    Chyba v rozehrávce Motoru posílá Tygry do dvougólového vedení! Na útočné modré jejich akci totiž vystihnul Radovan Pavlík a kotouč se přes Jaroslava Vlacha dostal až k PETRU JELÍNKOVI, který nedal Čiliakovi žádnou šanci!
    Asistence: Jaroslav Vlach a Radovan Pavlík.
    26:30 Ronald KNOT - 0:1

26:30
    A máme tady první branku. RONALD KNOT dostal nabito od Jelínka. Knot neváhal vystřelit a puk prošel až do sítě Marka Čiliaka.
    Asistence: Petr Jelínek

25:43
    Puk skončil v ochranné síti a vhazovat se bude před Čiliakem.

24:30
    Birner vypálil od mantinelu, Čiliak si ale ránu dobře pohlídal.

23:30
    Slováček zkusil vypálit od modré, jeho ránu ale zastavila obrana Liberce.

23:00
    Motor opět vyhrál buly a může do akce.

22:30
    Zakázané uvolnění Budějovic.

21:30
    Martin Novák se probojoval do útočného pásma, zkusil vystřelit, jeho rána šla ale mimo.

20:30
    Motor se drží ve svém útočném pásmu a brankář Liberce musí být na pozoru.

20:01
    Motor vyhrál buly.

20:01

Vyhozením do rukavice Čiliaka končí první třetina. V té jsme branku neviděli. Liberec je aktivnější, ale chybí mu přesnost. Budějovice sice střílejí přesně a jdou do branky, ale nemají tolik akcí.

20:00

18:38
    Zdeněk Doležal dostal luxusní přihrávku přímo na čepel do úniku. Blafák ale skončil na betonu Pavelky.

17:46
    Současné vyloučení:
    Vyloučení v týmu Madeta Motor České Budějovice (Šimon Kubíček – 2+2 min + 10 min. osobní trest, hrubost).
    Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Jan Šír – 2+2 min, hrubost + 10 min. osobní trest, hrubost).

17:29
    Budějovice bojují v pásmu Liberce, pokaždé je ale přirazí k mantinelu.

14:44
    Voženílek zkusil před Pavelkou kličku do bekhendu, neprocpal se ale mezi hráči Liberce a kotouč mu utekl.

12:24
    Petr Kolmann nadvakrát trefil jen clonící spoluhráče.

11:40
    Liberec opět okupuje Čiliaka, ale ne vždy jsou přesní.

10:18

09:44
    Doležal těsně minul zadní tyč.

08:43
    Další pokus měl Roman Přikryl, Pavelka opět kryje.

08:25
    Ondřej Slováček zkusil štěstí z modré, zamířil ovšem přímo do středu Pavelky.

08:18
    Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Adam Najman – 2 min., vysoká hůl).

06:10
    Doležal hledal mezeru mezi nohami Pavelky. Nenašel ji.

05:54
    Holec zblízka bekhendovým nahozením trefil jen boční síť.

05:23
    Liberec je stále jasně lepším týmem.

04:24
    Jaroslav Vlach z modré nezamířil mezi tři tyče.

03:05
    Jihočechům se nedaří dostat se z pásma.

02:38
    Dávid Gríger z ostrého úhlu trefil jen Čiliaka.

02:19
    Ronald Knot na středu modré se nejprve napřáhl, pak se ještě posunul a až poté vystřelil. Trefil jen klubko hráčů.

01:07
    Motor se dostal do přečíslení tři na jednoho, jenomže Ondřej Slováček na konci kombinace zadní růžek přestřelil!

00:30
    Zatím kotouč lítá od branky k brance.

00:01
    Buly dopadlo nerozhodně a puk letí za Pavelku.

00:01

Jdeme na první buly!

Ještě jednou hezký den z Budvar arény! Do úvodního buly nám zbývá něco málo přes hodinku, tak si pojďme říct, kdo se dnes bude prohánět po ledové ploše!

Madeta Motor České Budějovice: Čiliak (Strmeň) – Vydarený (C), Plášil, Štencel, Slováček, Lytvynov, Kubíček – Jonák, D. Voženílek, Holec – M. Novák (A), R. Přikryl, Z. Doležal – Beránek, Toman, P. Novák – Ville, Gilbert, Alderson.

Bílí Tygři Liberec: J. Pavelka (Kváča) – Vitásek, Knot, Rosandić, Kolmann, Derner, T. Hanousek – Birner (A), Bulíř, Lenc – Najman, Gríger, A. Musil – J. Vlach, P. Jelínek (C), R. Pavlík – D. Špaček, Šír, Rychlovský – Průžek.

Rozhodčí: Svoboda, Šindel – Pešek, Malý.

Tygři ovšem dopadli ve středu ještě hůře. Prohra 2:5 s pražskou Spartou jim přerušila sérii čtyř výher. Utkání bylo přitom po čtyřicet minut vyrovnané a oba týmy vyhráli čistě jednu třetinu (Liberec první, Sparta druhou). V rozhodném dějství se ovšem hosté neskutečně nakopli a poslali za Petra Kváču hned čtveřici střel. Domácí dokázali kontrovat jen jednou a nakonec tak prohráli.

Madeta Motor České Budějovice

Jihočeši si blížící se konec sezóny příliš neužívají. Aktuálně jsou opět na neúspěšně šňůře, která trvá čtyři zápasy. Ve středu zápolili svěřenci Václava Prospala ve Vítkovicích, kde se jim ale vůbec nepovedla druhá třetina (prohra 0:4) a za stavu 5:1 dokázali čtyřgolové manko srazit jen o 50%.

Hezký začátek víkendu ve společnosti ledního hokeje! Základní část TELH se nám pomalu, ale jistě blíží do svého finále a domácí Madeta Motor České Budějovice odpočítává svá poslední utkání v letošní sezóně. Dnes se naposledy na jihu Čech ukážou Bílí Tygři Liberec.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Marek Baloun

Branky a nahrávky: 36. Toman (Plášil, Alderson), 57. Štencel (Slováček, Jonák) – 27. Knot (P. Jelínek), 29. P. Jelínek (J. Vlach, R. Pavlík), 38. A. Musil (Gríger, Rosandić), 42. J. Vlach (Rosandić, Gríger), 56. Šír (Rychlovský, Rosandić)

Banes Motor České Budějovice: Čiliak (Strmeň) – Vydarený (C), Plášil, Štencel, Slováček, Lytvynov, Kubíček – Jonák, D. Voženílek, Holec – M. Novák (A), R. Přikryl, Z. Doležal – Beránek, Toman, P. Novák – Ville, Gilbert, Alderson.

Rozhodčí: Svoboda, Šindel – Pešek, Malý

Diváci: Bez diváků