Sparta – Olomouc 0:3 (kon.) | Mladá Boleslav – Vítkovice 1:2 (kon.) | Litvínov – Mountfield HK 2:3 (kon.)
K. Vary – Plzeň 4:2 (kon.) | Motor ČB – Liberec 2:5 (kon.) | Pardubice – Třinec 2:6 (kon.)
Kometa Brno – Zlín 9:3 (kon.)
HC Sparta Praha
0:3 (0:2, 0:0, 0:1)
HC Olomouc
Pátek 19.02.2021, 16:30 • O2 arena, Praha • Tipsport extraliga • 46. kolo

Z mé strany je to pro dnešek vše, ale stále pokračuje celé kolo, a tak nadále sledujte onlajny pro nejnovější výsledky.

Na počtěnou zase někdy u Tipsport extraligy. (18:47:24)

Je dobojováno! Tři body míří na Hanou, která si dnešní výhru zasloužila. Dobrý výkon zezadu podpořený dobrou produktivitou. Branislav Konrád si dnes poradil se všemi pokusy soupeře, ale sparťané dnes v zakončení nebyli vůbec nebezpeční. Gólově se prosadili Petr Kolouch, Tobiáš Handl a v závěru také Michal Kunc.

Střely na branku: 33:25

59:47
    David Vitouch se ještě pokusil přihrávat z levé strany před branku, ale puk se do vytouženého prostoru nedostal a Olomouc naposledy v utkání vyhodila.

58:45
    Duel se už jen dohrává a nyní jde spíše jen o čisté konto Konráda. Sparta ale hraje za vlastní branku a do útoku se již nežene.

57:58
    Jan Káňa se ještě dostal mezi kruhy do jedné šance, ale pokus po ledě skončil jen těsně vedle vzdálenější tyčky.

57:22
    Akce Sparty skončila odpískáním icingu a pokračovat se bude po levici Matěje Machovského.
    57:04 Michal KUNC - 0:3

57:04
    Olomouc právě vstřelila branku!
    Matěj Machovský opustil branku a Sparta to zkusila v šesti. Olomouc se ale hned dostala do útoku a potvrdila svojí výhru zakončením do odkryté klece, trefil se MICHAL KUNC. Asistence: Petr Strapáč a Lukáš Klimek.

56:30
    Po přihrávce na pravou stranu šel sám na branku David Ostřížek. Ani jeho pokus ale neskončil třetí brankou Olomouce.

55:46
    Branislav Konrád zachytil kotouč a ke skvělému výkonu mohl přidat i asistenci. Hokejkou rozehrál na volného Jana Káňu, jenž šel po levé straně do zakončení, ale Machovského na první tyčce nenachytal!

54:57
    Vladimír Sobotka netrefil přihrávku před branku a do otevřené obrany šla Mora. Hráči Olomouce ale neměli ideální rychlost a ke střele se nedostali.

54:01
    Nahození Němce od pravého mantinelu šlo jen do boční sítě, Sparta následně ztratila pásmo a hraje se v neutrální zóně.

53:05
    Sparta má už jeden sedm minut na srovnání stavu, ale aktuálně to nevypadá na to, že by se něco mohlo měnit.

52:04
    Lukáš Pech to teď zkusil u levé tyčky, ale ani jeho střela nepřinesla první úspěch Sparty. Olomouc šla následně do protiakce.

51:04
    Konrád teď viděl střelu od modré čáry a pokus se mu povedlo v pohodě zachytit ve své lapačce. Jednička Olomouce pokračuje v dobrém výkonu, ale Sparta mu to dost usnadňuje.

50:35
    Na modrou dostal nyní přihrávku Řepík, ale ten se nedostal do ideální pozice a v menším záklonu zakončoval jen nad branku Konráda.

49:14
    Tomáš Dvořák se na modré dostal ke kotouči a chtěl zakončovat. Vypadalo to ale spíše jako přihrávka do rohu kluziště.

48:50
    Petr Kolouch se otočil u levého mantinelu a po ledě posílal puk do brankoviště, kde si s gumou poradil Machovský.

48:00
    Lukáš Nahodil se mezi kruhy dostal ke kotouči, ale jeho zakončení bylo tečované, ale ve hře se pokračuje. Olomouc je aktivní v útočném pásmu.

47:25
    Velice dlouho se hrála nudná pasáž hry bez přerušení, která nenabídla opravdu nic. Hru nakonec přerušilo nahození, které Konrád snadno chytil.

Střely na branku: 27:18.

45:20
    Jan Švrček dostal v akci kohoutů nabito na modrou čáru, ale jeho střela na branku neprošla, protože kotouč skončil na těle bránícího hráče.

44:17

43:49
    Přesilovky Sparty jsou dneska velice špatné a tato výhoda není výjimkou. Pražané jsou zatím bez jediného střeleckého pokusu.

43:05
    Hodně přihrávek, které k ničemu nebyly. Olomouc se dostala ke kotouči a vyhozením z pásma se dočasně osvobodila.

42:17
    Vyloučení v týmu HC Olomouc (David Ostřížek – 2 min. pro hráčskou lavici, příliš mnoho hráčů).

41:23
    Petr Strapáč vysoko forčekoval a po vypíchnutí kotouče se hra opět přerušuje. Černá guma skončila v ochranné síti.

41:11
    Stále se Sparta v této třetině do ničeho nedostala. Nyní se pokoušela dostat dopředu, ale puk opustil ledovou plochu.

40:11
    A právě jednička Sparty musela zasahovat po ráně od modré čáry, ale pro Machovského to byl pohodový zákrok.

40:07
    Místo prvního útoku Sparty tu máme icing domácího celku. Po sedmi sekundách uvidíme buly před Machovským.

40:01

Je za námi čtyřicet minut a Hanáci nadále vedou o dvě branky. Sparťané se v útoku pokoušeli něco vymýšlet, ale v útoku se dnes Pražanům vůbec nevede. Střelecké pokusy nebyly nebezpečné a Konrád zatím chytá naprosto v klidu. Mora byla nebezpečná v protiútocích.

Střely na branku: 27:16

40:00

39:51
    Sparta byla opět laxní v obraně a v posledních sekundách byl mezi kruhy osamocen Olesz. Jeho střela zápěstím ale skončila na bránícím hráči.

38:50
    Hanáci se dostávali v posledních sekundách do třech útočných akcí. Nejzajímavější byl únik Káni po levé straně, ale jeho střela se do branky nedostala.

37:47
    David Ostřížek si mezi kruhy udělal místo a zakončil bez koukání na branku po ledě k pravé tyčce. Machovský si betonem připsal velice důležitý zákrok.

37:27

37:14
    Rostislav Olesz vypíchl kotouč a v oslabení šel do protiakce. Na levé straně se nahrnul do bránícího hráče, ale kličku nedodělal a kotouč skončil na betonech Machovského!

36:14
    Michal Řepík pak dostal nabito na modré čáře, ale do střely mu lehl obětavý bek, který kotouč srazil do ochranné sítě.

35:42
    Vilém Burian mohl Moru poslat do tříbrankového trháku v oslabení, ale mezi kruhy přihrávku netrefil ideálně a nebezpečný nebyl.

35:27
    Vyloučení v týmu HC Olomouc (Tomáš Dujsík – 2 min., podrážení).

34:51
    Branislav Konrád si poradil s nahozením od modré čáry, které bylo možná ještě lehce tečované. Konrád zasáhl betony, ale Sparta pokračuje v kombinaci.

34:00
    Jan Káňa z velkého úhlu zakončoval na levé straně a Machovský se za kotoučem jen ohlédl. Ten se ale do prostoru tří tyčí ani nedostal.

33:44
    Lukáš Pech projel po levé straně do útoku a před brankou oslovil spoluhráče, který po ledě Konráda nepřekonal. Pokračovalo se další strkanicí, ale opět bez výrazného dramatu.

33:14
    Sparťané se dostali do dalšího nevýrazného zakončení. Miroslav Forman se poté s protihráči postrkoval v brankovišti.

33:08
    Od modré čáry zakončoval Martin Jandus, ale jeho pokus šel hodně vysoko nad branku. Konrád puk viděl a naprosto s přehledem jej ukryl ve své lapačce.

32:42
    Tobiáš Handl jen prodloužil přihrávku na jeho osobu, neboť na kotouč nedosáhl. Vysoký útočník Mory kotouč nedojel a píská se další icing.

32:28
    Jan Švrček špatně rozehrál a Sparta mohla jít do otevřené obrany. Nabízenou šanci ale nevyužila a Konrád opět v pohodě zakročil. Komerční pauza.

Střely na branku: 16:13

31:51
    Rychlá akce Sparty byla zakončena pokusem z pravého kruhu, ale Miroslav Forman střílel jen do připraveného Konráda. Jednoduchý zákrok hostující jedničky.

31:23
    Následně se Pražané pokoušeli dostat do útoku, ale ani tentokráte to nevyšlo. Píská se ofsajd a pokračuje se ve střední třetině.

30:53
    Sparta pokračovala v útočném snažení, ale opět z toho nebylo vůbec nic. Puk nahazovaný ze střední třetiny opustil ledovou plochu.

30:03

29:38
    Dujsík poslal těžkou přihrávku na pravou stranu, ale Kolouch vystřelil. Skákavý kotouč chtěl ještě před Machovským tečovat spoluhráč, ale velké šance z toho nebyla.

29:00
    Přišli o něj až nyní, kdy jeden z hráčů hrál vysokou holí. Hra bude pokračovat vhazováním před brankou Konráda.

28:08
    David Ostřížek hned na startu přesilovky nahazoval k betonům, kde se ale hráči Olomouce zblízka neprosadili. V kombinaci ale hosté zůstávají.

28:03
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Tomáš Dvořák – 2 min., podrážení).

27:30
    Křižná přihrávka obránce Němečka byla sražena hokejkou bránícího hráče Olomouce. Puk skončil v hledišti, kde by se normálně strhla bitva. Tentokráte ale kotouč leží v šesté řadě a je bez majitele.

27:12
    Olomoučtí se pokoušeli dostat do útoku po vyhození, ale Kolouch nebyl dostatečně rychlý a ke kotouči se nedostal. Zakázané uvolnění.

26:59
    Před komerční pauzou Sparta střílela od modré čáry a před brankou došlo k teči. Kotouč nakonec skončil v ochranné síti, ale vhazovat se bude po levici Konráda.

Střely na branku: 13:10

26:31
    Ale do útoku se Moře dostat nepovedlo. Vyhození kotouče bekhendem skončilo na icingu, vhazovat se tak bude opět před slovenským brankářem kohoutů.

25:33
    Tomáš Dujsík nyní velice dobře bránil, Říčku na konci střídání navíc poslal hitem přes mantinel na střídačku.

24:18
    Jan Káňa nabral rychlost a na levé straně dostal kotouč. Před sebou měl naprosto volný prostor, ale jeho střelu na poslední chvíli zablokoval obránce.

23:16
    Tomášek v útoku neudělal kličku do úspěšného konce a Kolouch poslal puk do útoku na Kunce, ale ten gólovou akci nerozjel.

22:30
    David Dvořáček následně rychle přejel modrou čáru, ale střílel jen do výstroje připraveného Konráda.

22:06
    Lukáš Pech v útoku po kličce obrešel obránce, ale místo střely poslal žabičku k pravé tyčce, která nebyla zachycena.

21:09
    Vladimír Sobotka se v brankovišti pokoušel několikrát dopravit kotouč do branky, ale Konrád vydržel a domácí útočník byl následně konfrontován hostující obranou.

20:46
    Domácí v dalším snažení najeli do ofsajdové pozice, a tak se bude pokračovat vhazováním ze střední třetiny.

20:08
    Hned po vhazování ujel po pravé straně do velké šance Rousek, který zakončoval na první tyčku. Konrádovi kotouč vypadl, ale nakonec skončil jen vedle branky.

20:01

Je za námi první třetina, která končí vedením hostující Olomouce 2:0. Sparta v první třetině nebyla vůbec nebezpečná, Mora hrozila z protiakcí a dvakrát se prosadila. Nejdříve se po pěkné kombinaci prosadil pod víko Petr Kolouch. Vzápětí dostal puk před kasu mladý Tobiáš Handl, který vykoupal brankáře Machovského a poslal svůj celek do dvoubrankového vedení, které platí po první třetině.

Střely na branku: 9:8

20:00

19:01
    Začala poslední minuta první třetiny a nyní sledujeme takovou šermovanou spíše ve střední třetině. Ani jeden celek neútočí.

18:03
    Sparta opět jen nahazovala na branku, ale nic z toho nebylo. Na kotouči ale i tak zůstane, hosté poslali černou gumu přes všechny čáry na icing.

17:18
    Domácí se nadále pokouší něco vymyslet, ale v útočné fázi to hodně skřípe. Olomouc opět nedovolila zakončení a po bloku u mantinelu se bude vhazovat po levici Konráda.

16:17
    Ondřej Neměc dostal hodně prostoru před pravým kruhem, ale zakončení odbyl. Olomouc se dostala po bloku do protiakce, ale zakončení nepřišlo.

15:17
    Adam Polášek moc nevěděl, jak rozehrát, a tak od poloviny hřiště zakončoval golfákem do betonů Konráda. K dorážce dojížděl Tomášek, ale hostující jednička hokejkou kotouč odehrála.

14:55
    Nejdříve Machovského prověřil od pravého mantinelu Nahodil. Poté si Machovský musel poradit i s dorážkou z druhé strany. Puk nakonec podržel a hru přerušil.

13:51
    Sparta dlouho kroužila v útočné třetině, ale nevymyslela naprosto nic. Nakonec se puk ocitl na střídačce Olomouce a vhazuje se ve střední třetině.

12:47
    Miroslav Forman v útočné akci chtěl vysunout do útoku Pecha, ale poprvé netrefil puk a druhá přihrávka šla jen do ofsajdu.

12:16
    Po dlouhé době se domácí dostali do útoku, kde byli aktivní v brankovišti, ale Konrád neměl problémy se zakončením. Následuje druhá komerční pauza.

Střely na branku: 7:6

11:19
    Martin Vyrůbalík poté zachyboval na modré čáře a vypadalo to, že domácí půjdou do protiakce. Stejný obránce ovšem předvedl tygří skok a kotouč vybojoval zpátky.

11:14
    Hned po vhazování přišlo zakončení Vyrůbalíka od modré čáry, ale betony Machovského byly na svém místě. Následovala menší strkanice v brankovišti, ale nic dramatického.

11:08
    Připravenost Machovského zkoušel nahozením od modré čáry Jan Káňa, ale nyní si kotouč sparťanský brankář našel a přerušil hru.

10:53
    Domácí se poté pokoušeli dostat do útoku, ale tentokráte je zastavil ofsajd. Pokračovat se bude ve střední třetině.

10:34
    Následně byla přerušena hra v útočné třetině Sparty a pokračovat se bude po komerční přestávce. Olomouc v Praze vede 2:0.

Střely na branku: 5:4

10:17
    Matúš Sukeľ ujel po levé straně a stahovačkou zakončoval po ledě. Branislav Konrád si ale šanci slovenského hokejisty pohlídal!

09:56
    Tentokráte se nepovedlo zakombinovat zaskočené Spartě, jejíž kombinace skončila jen icingem. Vhazování před brankou Machovského.
    09:02 Tobiáš HANDL - 0:2

09:02
    A je tu vzápětí druhý zářez Mory, která se předvedla další pohlednou akcí! TOBIÁŠ HANDL dostal bekhendovou přihrávku k pravé tyčce, kde předvedl hodně rychlé ruce a Machovský neměl šanci zasáhnout. Asistence: Petr Strapáč a David Ostřížek.

08:30
    Sparťané se následně dostali do útoku, ale Olomouci se povedlo osvobodit se. Pouze za cenu icingu, a tak se vhazuje po pravici Branislava Konráda.
    07:42 Petr KOLOUCH - 0:1

07:42
    Hanáci se následně dostali do první větší šance, kterou parádní střelou trestá PETR KOLOUCH! Olomoucký útočník dostal parádní přihrávku za obranu od Ostřížka a přesným zakončením pod víko překonal Machovského. Asistence: David Ostřížek a Michal Kunc.

06:32
    V pokračující početní výhodě ale domácí celek nepředvedl takřka nic a Olomouc se podruhé v úvodních minutách ubránila.

05:23
    Dobrá žabička z pravé strany hledala u druhé tyče najíždějícího Horáka, ale tomu se kotouč ze vzduchu trefit nakonec nepovedlo.

04:47
    Vyloučení v týmu HC Olomouc (Adam Rutar – 2 min., hákování).

04:26
    Ondřej Němec dostal nabito na modrou čáru, ale jeho rána z voleje skončila jen na noze Říčky, který odkulhal na domácí střídačku.

03:52

03:18
    Následně se Mora dostala do útočné třetiny, kde několik sekund držela kotouč a předvedla výbornou hru v oslabení.

02:36
    Tomášek měl nyní prostor mezi kruhy a klidně mohl zakončovat. Místo toho nadvakrát poslal žabičku před branku, ale puk nebyl tečován a skončil vedle branky.

02:02
    David Tomášek hned na startu přesilovky dostal přihrávku k levé tyčce, ale kotouč netrefil ideálně. I tak se ještě dostal k dorážce, ale Konrád to nakonec vše ustál!

01:52
    Vyloučení v týmu HC Olomouc (Tomáš Dujsík – 2 min., hákování).

01:34
    Hosté vedli první útok po pravé straně, ale nahození za branku nebylo účinné a Lukáš Pech může založit protiakci Sparty.

01:13
    S pukem před branku se teď dostal domácí Sobotka, ale zblízka se mu po ledě nepovedlo ideálně zakončit.

00:30
    Sparta se radovala z branky, ale po delším volání s videorozhodčím sudí rozhodli jasně – kopnutí a branka neplatí!

00:07
    Po vhazování se hned dostal do útoku po pravé straně Kudrna, ale jeho zakončení šlo jen vedle hostující branky.

00:01

Na ledě už je také hostující Mora, která bude taktéž spoléhat na výkon brankáře – Branislav Konrád s bílou maskou přivedl na led outsidera duelu.

Matěj Machovský přivedl domácí celek na ledovou plochu. Zvládne sparťanský brankář dnes dochytat utkání? V posledních dvou duelech pokaždé střídal.

Krásné páteční odpoledne z O2 arény všem fanouškům české extraligy! Za pár sekund začne utkání o další body, Sparta hraje na domácím ledě s Olomoucí.

HC Sparta Praha: Machovský (Salák) – O. Němec, Němeček, Košťálek, Polášek, M. Jandus, Tomáš Dvořák – Kudrna, Tomášek, Rousek – Řepík, Horák, Sobotka – Forman, Pech, Říčka – Dvořáček, Sukeľ, Vitouch – Zikmund.

HC Olomouc: Konrád (Lukáš) – A. Rutar, Ondrušek, Dujsík, Vyrůbalík, Valenta, Švrček – Bambula, J. Knotek, J. Káňa – Kunc, Nahodil, Klimek – Handl, Strapáč, Ostřížek – Olesz, Kolouch, Burian – Gřeš.

Rozhodčí: Robin Šír, Luděk Pilný – Jakub Frodl, Vít Komárek.

HC SPARTA PRAHA (1.)
    45 utkání, 96 bodů, skóre 170:101

Sparta zažívá velice dobrou sezónu a je v laufu. Pražané v posledních jedenácti duelech hned desetkrát vyhráli, šňůřu výher v pondělí utnula Energie, která vyhrála v Praze v prodloužení. Naposledy sparťané obrátili utkání v Liberci, kde ve třetí třetině nasázeli čtyři branky a vyhráli 5:2. Sparta vede ligu o dva body, ale druhý Třinec má odehráno o duel méně.

Nejproduktivnější hráči týmu
    Michal Řepík – 45 utkání, 46 bodů (22+24)
    David Tomášek – 43 utkání, 44 bodů (19+25)
    Roman Horák – 44 utkání, 39 bodů (15+24)

Poslední tři duely
    Liberec 2:5 Sparta
    Sparta 3:4sn. Karlovy Vary
    Sparta 3:2 Třinec

HC OLOMOUC (12.)
    44 utkání, 49 bodů, skóre 90:131

Mora je na dvanáctém místě a je aktuálně posledním týmem, který postupuje do předkola play-off. Nad třináctým Zlínem mají desetibodový náskok a pokud nenastane u obou celků velká změna, tak si v Olomouci předkolo zahrají. Kohouti mají druhý nejhorší útok a pátou nejhorší obranu. V posledních pěti duelech Olomouc dvakrát vyhrála. Naposledy se jim doma povedlo přetlačit Litvínov 4:3.

Jan Káňa – 40 utkání, 22 bodů (12+10)
    Jan Knotek – 38 utkání, 22 bodů (11+11)
    Jiří Ondrušek – 44 utkání, 22 bodů (8+14)

Olomouc 4:3 Litvínov
    Pardubice 3:2pp. Olomouc
    Karlovy Vary 3:4pp. Olomouc

V rámci šestačtyřicátého kola budeme v O2 aréně sledovat utkání o další body. Domácí Sparta Praha vyzve dvanáctou Olomouc, která je stále blíže a blíže k postupu do předkola play-off. Sparta by si ráda upevnila prvenství, neboť Třinec ztrácí dva body a má zápas k dobru.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:30.

David Panuška

Branky a nahrávky: 8. Kolouch (Ostřížek, Kunc), 10. Handl (Strapáč, Ostřížek), 58. Kunc (Strapáč, Klimek)

Rozhodčí: Robin Šír, Luděk Pilný – Jakub Frodl, Vít Komárek

Diváci: bez diváků