Washington – Buffalo 3:1 (kon.) | Boston – New Jersey 2:3 (kon.) | Toronto – Ottawa 7:3 (kon.)
Pittsburgh – NY Islanders 4:1 (kon.) | Columbus – Nashville 3:0 (kon.) | Philadelphia – NY Rangers 2:3 (1:2 po s.n.)
St. Louis – San Jose 3:2 (po pr.) | Arizona – Los Angeles 2:3 (2:3 po s.n.) | Anaheim – Minnesota 1:3 (kon.)
Washington Capitals
3:1 (1:0, 1:0, 1:1)
Buffalo Sabres
Pátek 19.02.2021, 01:00 • Capital One Arena, Washington • NHL

Skončilo nám utkání mezi Washingtonem a Buffalem, které zaslouženě dopadlo lépe pro Capitals po výsledku 3:1. Domácí se dostali do vedení v 18. minutě díky využité početní výhodě Nicklase Bäckströma. Paradoxní je, že branky padly ve všech třech dnešních přesilovkách. Ta druhá v přesilovce Buffala, ale postaral se o ní domácí Tom Wilson, jenž tedy skóroval v oslabení. Klid na hokejky Washingtonu přidal ve třetí periodě Conor Sheary, který zvyšoval na 3:0. Sabres se sice dostali do hry využitou přesilovkou Victora Olofssona, ale to už bylo z jejich strany vše. Je nutné vyzdvihnout výkon brankáře Vítka Vaněčka, který se i dnes dostal mezi hvězdy zápasu. Český gólman jen potvrzuje, že při své první sezoně v NHL se stává jednou z opor Washingtonu Capitals.

Z mé strany je to vše. Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek pátečního rána. Na počtenou! (03:39:06)

59:27
    Buffalo nemá potřebný tlak v útočném pásmu, ke střelám se totiž skoro vůbec nedostává. Dá se už říct, že Washington dnes vyhraje.

59:05
    Vyhození domácích zhruba o dva metry minulo prázdnou bránu Buffala. Rozhodnutí zápasu zatím nepřichází.

58:48
    Dahlin se zmohl jen na nahození puku do útočného pásma, které navíc celkem nešťastně zapadlo do ochranné sítě. Bude se tedy vhazovat ve střední třetině, což pro hosty ideální není.

58:31
    Washington ale už dostal puk do střední třetiny, takže pro tuto chvíli je v bezpečí.

58:18
    Přichází zakázané uvolnění a celkem logicky i oddechový čas, který si vzala střídačka Buffala Sabres.

58:08
    Hosté už povolali šestého hráče do pole. To znamená, že Linus Ullmark je na střídačce.

57:32
    T. J. Oshie využil nedůrazu obrany Buffala a rázem se ocitl sám před bránou. Zvolil kličku do bekhendu, ale Ullmark jej přečetl.

57:04
    Staalovi nevyšlo zpracování puku na útočné modré čáře. Hned následně se k němu dostavil Ovečkin, jenž touš vybojoval.

56:12
    Domácí beci si nekomplikovali situaci ve vlastní třetině a kotouč jen obloučkem vyhodili do obranného pásma Sabres.

55:26
    Je nutné ale říct, že Buffalo po vstřelené brance zapnulo na vyšší rychlostní stupeň a nyní se mnohem častěji tlačí k zakončení.

55:01
    Na řadu přichází zakázané uvolnění. Vhazování tedy bude provedeno po pravici českého gólmana ve službách vítěze Stanley Cupu 2018.

54:38
    Colin Miller sice měl celkem hodně času k ráně z vrcholu kruhu, ale jeho projektil zaplul poměrně značně vedle levé tyče domácí svatyně.

54:06
    Čas už Buffalu poměrně rychle ubíhá. Do konce třetí periody zbývá necelých šest minut.

53:39
    Cody Eakin využil dobrého odrazu puku od mantinelu a najednou se dokázal vřítit před bránu Vaněčka. Vyslal rychlou střelu, ale ta zapadla pouze do ochranné sítě.

53:07
    Vaněček toho nyní moc neviděl, ale i tak puk vyrazil do rohu kluziště.

Daniel Fekets

Branky a nahrávky: 18. Bäckström (Oshie, Ovečkin), 27. T. Wilson, 48. Sheary (Eller, J. Schultz) – 52. Olofsson (S. Reinhart, Eichel)

Washington Capitals: Vaněček (C. Anderson) – Carlson (A), Dillon, J. Schultz, Chára, Jensen, Orlov – Oshie, Kuzněcov, Ovečkin (C) – T. Wilson, Bäckström (A), J. Vrána – Pánik, Eller, Sheary – Hathaway, Dowd, Hagelin.
    Buffalo Sabres: Ullmark (C. Hutton) – C. Miller, Dahlin, Jokiharju, Montour, Borgen, McCabe (A) – T. Thompson, Eichel (C), Olofsson – S. Reinhart, E. Staal, Hall – Okposo (A), Eakin, Rieder – Sheahan, Lazar, Skinner.

Rozhodčí: St. Laurent, Morton – Tobias, B. Gawryletz

Diváci: bez diváků