Nitra – Poprad 5:3 (kon.) | Lipt. Mikuláš – Detva 2:9 (kon.) | Nové Zámky – Banská Bystrica 7:3 (kon.)
Trenčín – Miskolc 5:1 (kon.) | Zvolen – Košice 2:3 (kon.)
HK Nitra
5:3 (1:1, 2:1, 2:1)
HK Poprad
sk Pátek 19.02.2021, 17:00 • Detva • Tipos Extraliga (SR) • 40. kolo

Keďže to bol zároveň aj ligový zápas, tak Nitra získava tri body do tabuľky. Tretia tretina bola rovnako zaujímavá, priniesla tak ako tá druhá tri góly a určite sa bolo na čo pozerať.

Ďakujem za vašu pozornosť, prajem pekný zvyšok večera! (19:35:08)

Je koniec! HK Nitra vyhráva pohár a na strane tohto celku vidno veľkú radosť! Prvá cenná trofej v tejto sezóne tak putuje do Nitry, pretože Nitra porazila vo finálovom zápase v Detve svojho súpera z Popradu 5:3! Gratulácia do Nitry, určite to bol veľmi zaujímavý duel.

59:42
    Pri rohu mantinelu s tvrdo bojovalo o puk, jeden z rozhodcov hru prerušil.

59:11
    Puk je v strednom pásme, Poprad sa potrebuje vrátiť späť do toho útočného.

58:57
    Hamerlík vykorčuľoval na striedačku, Poprad to ešte skúsi s hrou bez brankára!

58:34
    Oddychový čas Poprad!

58:34
    Poprad dal gól!

Tak predsa len sa Poprad ešte dostal do zakončenia a je z toho gól! Poprad úspešne kombinoval v útočnom pásme, k puku sa dostal MARCEL HAŠČÁK a krásnym bekhendovým zakončením poslal puk za Cowleyho – 5:3!
    Asistencia: Dávid Skokan, Patrik Svitana.

58:22
    Poprad je pri puku a ešte to skúša v útočnom pásme.

58:01
    Boli ohlásené posledné dve minúty tretej tretiny!

57:41
    Zakázané uvoľnenie Nitry.

57:09
    Pomaly sa dostávame do záverečnej časti tretej tretiny no a vyzerá to, že aj celého tohto finálového zápasu.

56:37
    Smerom dopredu ťahal puk Haščák, individuálne sa však nedokázal presadiť.

56:12
    Do zakončenia na bránku súpera sa dostal Finlay, ale brankár Hamerlík bo teraz pozorný.

55:48
    Nitrania však pokračujú v zodpovednom výkone, držia puk na hokejkách a nemusia sa nikam ponáhľať.

55:10
    Zrejme sa tak už zvyšok finálovej tretiny bude len dohrávať. Aj keď, Nitra by to ešte nemala podceniť, v hokeji je možné naozaj všetko.

54:46
    Nitra dala gól!

A je zrejme definitívne rozhodnuté o držiteľovi pohára! Nitra dala tento gól ešte počas presilovky, keď sa zrodil rýchly brejk a MAREK TVROŇ ho zakončil presnou strelou – 5:2!
    Asistencia: Tomáš Hrnka.

54:38
    Poprad dostal puk do bezpečia, Nitra rozohráva puk za svojou bránkou a pokúša sa zaútočiť.