Ústí n/L – Vrchlabí 3:0 (kon.) | Benátky n/J – Kladno 3:6 (kon.) | Havířov – Poruba 2011 2:1 (po pr.)
Třebíč – Šumperk 5:1 (kon.) | Sokolov – Kolín 4:1 (kon.) | Prostějov – Přerov 3:5 (kon.)
Frýdek-M. – Vsetín 3:2 (kon.) | Jihlava – Litoměřice 6:0 (kon.)
HC Baník Sokolov
4:1 (1:0, 1:0, 2:1)
SC Marimex Kolín
Sobota 20.02.2021, 17:00 • Zimní stadion Sokolov • Chance liga • 29. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

HC BANÍK SOKOLOV
    11. místo, 27 zápasů, 41 bodů, skóre: 106:90

Naposledy zvládl Baník na svém stadionu vysokým debaklem 10:0 zdemolovat Kadaň, na což její manažer Petr Klíma zareagoval svérázným způsobem, když zrušil tréninky. A tak zatímco Trhači prožívají krušné období, Sokolov doufá v další úspěšný duel na domácím ledě.

Trenéra Petra Prindiše těší zejména kvalita výkonu, kterou jeho svěřenci ukázali v předchozím klání. Věří, že když se ji povede udržet, mohou Baníkovci znovu myslet na tři body. Ty si ostatně odnesli už z předchozího měření těchto dvou soupeřů. Výsledek 5:4 na první pohled sice hovoří o těsné podívané, avšak Sokolov vedl v Kolíně po dvou třetinách už 5:0, takže ho o vítězný pocit nepřipravilo ani naprosté selhání v posledních 20 minutách. Na tři body (2+1) tehdy dosáhl baníkovský útočník Tomáš Rohan, který ve 32 letech panuje produktivitě svého týmu. V ligovém srovnání je pak na deváté pozici.

14. místo, 28 zápasů, 35 bodů, skóre: 81:106

Kolín, který se v tomto ročníku sžívá s Chance Ligou v roli nováčka, v minulém kole přivítal Slavii, která tedy rozhodně nepředvádí ideální výkony. Kozli proto cítili jistou příležitost získat tříbodový skalp a přiblížit se pozicím zaručujícím předkolo play off. Jenže po vedoucí brance krále klubového bodování Davida Šafránka přišel v rozmezí 8. a 15. minuty kolaps, na který už domácí nedovedli reagovat a padli výsledkem 2:5.

Jmenovatelem tohoto zklamání se staly chyby v předbrankovém prostoru, na které ve svém hodnocení poukazoval i trenér Petr Martínek. Jeho tým dostává po dvoudenní přestávce šanci na reparát a pokud jej složí, zapomene nejen na prohru s Pražany, ale též srovná účty s Baníkem. Kolín by měl zapracovat zejména na svých přesilovkách, v nichž si drží mizivou úspěšnost 10,9 procenta. K vylepšení této hodnoty výrazně nepřispívá ani obránce Jakub Husa, který je jinak s 25 body nejúdernějším bekem soutěže.

1. David Šafránek – 18+16
    2. Václav Jankovský – 10+18
    3. Zdeněk Král – 6+20
    4. Jakub Husa – 7+18
    5. Lukáš Krejčík – 6+6

HC Baník Sokolov: Neužil (Cichoň) – Poizl, J. Pohl (A), Klejna, Kadeřávek, D. Zeman, Přindiš (A), Chvátal – D. Tůma, Gut, T. Rohan (C) – Prymula, Hašek, Šik – Kropáček, Vrána, Vracovský – Křemen, Rymon, A. Rulík.

SC Kolín: Sejpal (O. Martínek) – Husa, Kukla, Blaha, Pýcha, Zdeněk, Muška – Jankovský, Šafránek (C), Z. Král – L. Krejčík (A), J. Veselý, Petržilka – Zumr, Semirád, Síla – R. Martínek, Štohanzl, Mašín – Kozák.

Rozhodčí: Zubzanda, Micka – Belko, Flegl.

00:01

00:27
    David Tůma se hned na začátku utkání dostal do velké šance, když se ocitl sám před brankářem soupeře, ale následným bekhendem zakončil pouze do připraveného Martina Sejpala.

01:06
    Baník Sokolov se posléze znovu dostal k puku v pásmu soupeře, ale zatím to je spíše boj za bránou.

01:52
    Kolín pouze vyhodil puk, ale nebylo z toho zakázané uvolnění a hra tak pokračuje od úvodního buly bez přerušení.

02:36
    Hostující mužstvo se ale v útočné třetině nedostalo k ničemu vážnějšímu a puk získalo na svoje hole opět mužstvo domácích hráčů.

03:06
    Nyní už ale přišlo zakázané uvolnění Kolína a následuje vhazování před svatyní Martina Sejpala.

03:23
    Posléze sice přišla střela z levého kruhu, ale kolínský gólman byl připraven.

03:30
    Vyloučení v týmu HC Baník Sokolov (Tomáš Rohan – 2 min., podrážení).

04:07
    Jakub Neužil nevěděl kde se nachází puk po střele od modré čáry, ale k jeho štěstí skončil vedle brány Sokolova.

04:33
    Posléze se Sokolovští dostali dopředu a sražená přihrávka skončila mimo hrací plochu.

05:12
    Zatím to nevypadá, že by mělo hostující mužstvo využít první přesilovou hru v tomto utkání, jelikož se Sokolov, konkrétně Michal Gut dostal ke střele na bránu.

05:30

06:09
    Nyní přišlo jen zakázané uvolnění Baníku a hra se přesune před svatyni Jakuba Neužila.

06:47
    A právě Jakub Neužil musel být v postřehu, jelikož přišel střelecký pokus od modré čáry, který ale skončil v lapačce.

07:38
    Znovu přišla střela z hole hostujícího hráče Lukáše Krejčíka, ovšem Jakub Neužil předvádí další velmi dobrý zákrok.

08:19
    Zatím je začátek utkání velmi vyrovnaný a ani jedno mužstvo nemá nějakou citelnou převahu.

09:44
    Jakub Neužil vypomohl své obraně, když zastavil kotouč za svou bránou a následně tak rozehrál rychlý útok Sokolova, který ale nepřinesl nic nebezpečného.

10:11
    Nyní se navíc hra přerušila, protože se Baník dopustil ofsajdového postavení.

10:45
    Robin Martínek se opřel do puku na pravém křídle, ale ani on neotevřel brankový účet tohoto utkání, neboť byl znovu připraven Jakub Neužil.

11:56
    Momentálně nám toho ovšem hra moc nepředvádí, jelikož kotouč cestuje z jedné strany na druhou beze střel.

12:19
    Baník Sokolov sice na chvíli sevřel soupeře v útočném pásmu, ale nakonec z toho nebylo nic vážnějšího a Kolínu se podařilo vyhodit puk.

13:26
    Michal Gut vybojoval puk u mantinelu a posléze pálil z pravého kruhu, ale jen do brankáře Martina Sejpala.

14:36
    Puk se znovu ocitl mimo hrací plochu a následuje tak další buly ve středním pásmu.

15:43
    Další útočná akce Sokolova, který je v posledních minutách lepším týmem, ale ani pokus Tomáše Vracovského nekončí v síti.

15:57
    Baník právě vstřelil branku!
    Tentokrát už jsme se dočkali úvodní branky tohoto utkání! PATRIK KADEŘÁVEK se nejprve snažil vypálit od modré, ale jeho pokus byl zblokován. Následně se ovšem zkusil opět a tentokrát jeho rána skončila pod horní tyči Sejpalovy svatyně – 1:0. Asistence: Michal Gut.
    15:57 Patrik KADEŘÁVEK - 1:0

16:49
    Sokolov pokračuje v útočném tempu, ale Kolínu se podařilo vysvobodit.

18:06
    Patrik Kadeřávek sice přišel o puk na modré čáře, ale toho Kolín nedokázal využít.

18:56
    Tentokrát ale přišla chyba Baníku, protože se dopustil jen zakázaného uvolnění.

19:45
    Baník se opět snaží něco vymyslet za bránou soupeře, ale Kolín si nyní ví rady.

20:00

První třetina je u svého konce a Sokolov zatím zaslouženě vede nad Kolínem poměrem 1:0. Začátek zápasu se odehrával ve vyrovnaném tempu, ale posléze měli více ze hry hráči Baníku a ve 16. minutě otevřel brankový účet Kadeřávek.

Další třetina začne přibližně v 17:43.

20:01

20:36
    Kolín se sice po pravé straně kluziště dostal dopředu, ale bez zakončení na bránu.

21:14
    Tentokrát je hra přerušená, protože se hostující mužstvo dopustilo jen ofsajdu.

23:05
    Hosté vstoupili do druhé třetiny mnohem aktivněji, než jak se prezentovali v té první, ale zatím je to stále málo.

23:33
    David Šafránek se sice snažil dostat k puku za bránou soupeře, ale Sokolov jej vyhodil do bezpečí.

24:06
    Znovu je k vidění tlak Kolína, který nyní sevřel soupeře v útočném pásmu.

24:47
    Petr Pýcha posléze pálil od modré na teč, ale puk skončil jen vedle domácí svatyně.

24:53
    Vyloučení v týmu SC Kolín (Petr Pýcha – 2 min., nedovolené bránění).

25:58
    Sokolov se sice může dostat do dvoubrankového vedení, ale zatím je tato přesilová hra celkem nepřesná.

26:19
    Posléze se sice dostal ke střele z pravé strany domácí hráč, ale ten minul bránu Sejpala.

26:42
    Martin Štohanzl se dokonce v oslabení ocitl ve velké šanci, ale z pravého kruhu vypálil těsně vedle levé tyče!

26:53

27:45
    Kolínští se už v pěti hráčích dostali ke střele, ale ta byla jen zblokována do ochranné sítě.

28:57
    Baník se ovšem znovu dostal ke kotouči ve středním pásmu a posléze to zkoušel z pravé strany, ovšem obrana Kolína si dokázala poradit.

30:03
    Domácí mužstvo odskakuje do dvoubrankového vedení! Michal Gut z levé strany našel v mezikruží volného DAVIDA TŮMU a ten zakončil precizně k pravé tyči. Asistence: Michal Gut.
    30:03 David TŮMA - 2:0

31:28
    Tentokrát musel být připraven na druhé straně Jakub Neužil, který si ale dokázal poradit se zakončením Petržilky.

32:34
    Baník se už znovu natlačil do pásma soupeře, ovšem obrana Kolína vyhodila puk a může tak vystřídat.

33:03
    Jakub Petržilka se málem dostal do obrovské šance, když ukradl kotouč poslednímu obránci, ale následně zaklopýtal a upadl!

33:10
    Nyní ovšem přišel faul domácích, ale Kolín to ještě zkouší v šesti.

33:22
    Vyloučení v týmu HC Baník Sokolov (Denis Zeman – 2 min., nedovolené bránění).

33:40
    Václav Jankovský mohl okamžitě využít přesilovou hru, když se excelentně zbavil obránce, ale následně nedokázal procpat puk za záda Neužila!

34:09
    Posléze sice byl Kolín v tlaku, ale Baníku se nakonec podařilo vyhodit puk do bezpečí.

34:46
    Znovu se Sokolovu podařilo vyhodit kotouč ze svého pásma a vypadá to, že ani tato přesilovka Kolína nebude proměněna v branku.

35:22

36:56
    Hosté se nadále snaží něco vymyslet, ale nedaří se jim nic vymyslet.

37:21
    Ovšem nyní jsme mohli vidět největší šanci Kolína v zápase, když se David Šafránek po fantastické přihrávce dostal do samostatného úniku, ale Jakub Neužil jej vychytal excelentním zákrokem, kdy puk schoval do lapačky!

37:38
    Vyloučení v týmu HC Baník Sokolov (Denis Zeman – 2 min., držení).

38:11
    Zblokovaná střela hostujícího hráče skončila pouze v ochranné síti a následuje buly před bránou Neužila.

38:52
    Kolín sice má k dispozici třetí přesilovku, ale opět to nevypadá na nic vážnějšího.

39:26
    Posléze se navíc podařilo soupeři vyhodit puk do bezpečí.

39:38

40:00

Druhá perioda je u konce a Sokolov zvýšil své vedení na dva góly. Ve 31. minutě se totiž prosadil Tůma. Kolín si ale v této třetině vytvořil několik gólovek, ale neproměnil ani jednu, stejně jako přesilové hry.

Další třetina začne přibližně v 18:29.

40:01

40:14
    Vyloučení v týmu SC Kolín (Václav Jankovský – 2 min., sekání).

41:08
    Střela sokolovského obránce od modré skončila pouze vedle brány soupeře.

41:56
    Kolínu se posléze dvakrát podařilo vyhodit puk do bezpečí.

42:06
    Sokolov proměňuje svou první přesilovou hru a vede už 3:0! Střela Jana Pohla od modré skončila na zákroku gólmana, kde se ještě snažil rychle zakončil z otočky Tůma, ale puk se odrazil od betonu k naprosto volnému TOMÁŠI VRACOVSKÉMU a ten už zakončil do prázdné svatyně. Asistence: David Tůma a Jan Pohl.
    42:06 Tomáš VRACOVSKÝ - 3:0

42:36
    Kolín se sice dostal nyní do přečíslení, ale nepřesná přihrávka vše zhatila.

43:35
    Po boji v rohu kluziště na polovině hostů se Kolín dostal do rychlého útoku, ale ani ten nepřinesl střelu na bránu.

44:51
    O vítězi tohoto utkání je s nejvyšší pravděpodobností rozhodnuto, neboť Sokolov naprosto jasně dominuje na ledové ploše.

45:29
    Zdeněk Král se snažil přihrávkou z otočky najít spoluhráče, ale to se mu nepodařilo a Sokolov se dostal do zakončení, se kterým si ale Sejpal poradil.

46:42
    Znovu je k vidění jen marná snaha Kolína něco vymyslet. Když už se hosté dostanou do útočného pásma, tak jsou okamžitě napadání obránci soupeře a obráni o kotouč.

48:26
    Vojtěch Síla se snažil zpracovat puk u modré čáry na polovině soupeře, ale ten se mu jen zamotal mezi nohy a sám se připravil o dobrou šanci.

49:09
    Vyloučení v týmu SC Kolín (Miroslav Kukla – 2 min., podrážení).

50:06
    Velmi nebezpečná střela z hole domácího hráče, která byla pouze zblokována do ochranné sítě.

51:09

51:34
    A nyní je to už 4:0 pro Sokolov! Hostující brankář Sejpal si velmi špatně poradil s odraženým kotoučem a po zmatku v brankovišti nakonec dostal puk za brankovou čáru OTAKAR ŠIK. Asistence: Petr Hašek a Patrik Prymula.
    51:34 Otakar ŠIK - 4:0

51:34
    Střídání v týmu SC Kolín: ze hřiště odchází Martin Sejpal, přichází Ondřej Martínek.

54:35
    Jan Veselý se ocitl v dobré šanci, ale jeho zakončení skončilo pouze na betonu připraveného Neužila.

54:40
    Vyloučení v týmu HC Baník Sokolov (Patrik Kadeřávek – 2 min., držení).

55:12
    Jakub Neužil předvedl skvělý zákrok, když se roztáhl v brankovišti!

56:09
    Kozlové právě vstřelili branku!
    Tak nakonec se hosté dočkali a v přesilové hře snižují na 1:4! Jakuba Husa si několikrát vyměnil kotouč se Zdeňkem Králem a následně našel na levé straně volného DAVIDA ŠAFRÁNKA, který z první vypálil do odkryté svatyně. Asistence: Jakub Husa a Zdeněk Král.
    56:09 David ŠAFRÁNEK - 4:1

56:52
    Vyloučení v týmu SC Kolín (Vojtěch Síla – 2 min., hákování).

57:49
    Sokolov drží kotouč v útočném pásmu, ale zatím jen za bránou soupeře.

58:13
    Kolínu se podařilo posléze vyhodit puk do bezpečí a může tak vystřídat své formace.

58:52

59:34
    Vyloučení v týmu HC Baník Sokolov (Patrik Prymula – 2 min., sekání).

Je konec. Baník Sokolov zvítězil nad Kolínem poměrem 4:1. Brankový účet tohoto utkání otevřel v 16. minutě domácí Kedařávek. Ve 31. minutě to bylo 2:0 pro domácí, když se prosadil Tůma. Ve 43. minutě zvýšil vedení v přesilové hře Vracovský a v 52. minutě poslal Baník do čtyřbrankového vedení Šik. Kolín se ale také nakonec dočkal alespoň jedné branky, kterou dal v 57. minutě z početní výhody Šafránek.

Trestné minuty 10:8

To je dnes ode mě vše, děkuji Vám za pozornost. (19:04:12)

Michal Raška

Branky a nahrávky: 16. Kadeřávek (Gut), 31. D. Tůma (Gut), 43. Vracovský (D. Tůma, J. Pohl), 52. Šik (Hašek, Prymula) – 57. Šafránek (Husa, Z. Král)

SC Marimex Kolín: Sejpal (52. O. Martínek) – Husa, Kukla, Blaha, Pýcha, Zdeněk, Muška – Jankovský, Šafránek (C), Z. Král – L. Krejčík (A), J. Veselý, Petržilka – Zumr, Semirád, Síla – R. Martínek, Štohanzl, Mašín – Kozák.

Rozhodčí: Zubzanda, Micka – Belko, Flegl