Frankfurt – Bayern 2:1 (kon.) | Freiburg – Union Berlín 0:1 (kon.) | Kolín nad Rýnem – Stuttgart 0:1 (kon.)
Mönchengladbach – Mohuč 1:2 (kon.) | Schalke – Dortmund 0:4 (kon.)
SC Freiburg
0:1 (0:0)
1. FC Union Berlín
Sobota 20.02.2021, 15:30 • Schwarzwald-Stadion, Freiburg • Německá Bundesliga • 22. kolo

Souboj tabulkových sousedů vyzněl ve prospěch Unionu Berlín. Klub z hlavního města vyhrál ve Freiburgu nejtěsnějším rozdílem, když mu v 65. minutě vystřelil tři body Grischa Prömel.

V roli střídajícího hráče se objevil Petar Musa. Hráč pražské Slavie strávil na hřišti 21 minut, během nichž si vytvořil jednu velkou šanci. (17:29:33)

Držení míče: 63 % : 37 %.
    Střely na branku: 1:4. Střely mimo: 8:11.
    Rohy: 2:4. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 15:14.

90+5

90+5
    Tečku za dnešním zápasem udělal Ermedin Demirović (Freiburg) a jeho rána do obránce.

90+4
    Střídání v týmu 1. FC Union Berlín: ze hřiště odchází Grischa Prömel, přichází Sebastian Griesbeck.

90+2
    Teď se ale domácí tým musel bránit. Přišla totiž standardka, s jejíž rozehráním si dal Union na čas. Nakonec centr schoval ve svém náručí Florian Müller.

90
    Na vyrovnání má Freiburg posledních pět minut.

89
    Nakonec se o to pokusil Jonathan Schmid (Freiburg), ale jeho centr byl úspěšně odvrácen.

87
    Freiburg si zatím neumí vytvořit závěrečný tlak.

85
    Žlutou kartu dostává Niko Gießelmann (Union Berlín).

Gießelmann se provinil bezohledným podražením, po kterém mu pořádně zatrnulo. Rozhodčího totiž přivolal VAR. Po dlouhém zkoumání záběrů se Soren Storks rozhodl, že hříšníka nevyloučí a v platnosti ponechá původní trest.

84
    Freiburg opět chyboval při rozehrávce a teď měl hodně velké štěstí! O balon se nechal obrat Jonathan Schmid, načež do šance mířil Petar Musa. Hráč patřící pražské Slavii zkoušel brankáře prostřelit z úhlu, ale Florian Müller šel do pokleku a právě ten ho zachránil.

83
    A úspěšně. Domácí udělali při rozehře chybu a vlastně tak darovali Unionu vhazování.

82
    Union Berlín atakuje soupeřovu rozehrávku.

80
    Deset minut před koncem řádné hrací doby Freiburg stále marně dohání jednogólové manko.

79
    Grischa Prömel (Union Berlín) získal míč ve středu hřiště a po křídle s ním upaloval do zakončení. Zprava mířil na přední tyč, přičemž rozvlnil jen boční síť.

77
    Domácí přenesli hru doprava, načež se ke koncové čáře vydal Jonathan Schmid. Přihrávkou pod sebe hledal Kwon Čang-hoona, před nímž míč stihl odvrátit obránce.

76
    Střídání v týmu 1. FC Union Berlín: ze hřiště odchází Christopher Lenz, přichází Niko Gießelmann.

76
    Střídání v týmu 1. FC Union Berlín: ze hřiště odchází Marius Bülter, přichází Kejta Endo.

75
    Statistika držení míče: 61% : 39%.

Lukáš Jasoněk

Branky: 65. Prömel (Ingvartsen)

Karty:   37. Grifo (FRE), 50. Höler (FRE) – 39. Lenz (UNB), 85. Gießelmann (UNB)

Střely na branku: 1:4. Střely mimo: 8:11. Rohy: 2:4. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 15:14.
    SC Freiburg: F. Müller – Schmid, Gulde (68. K. Schlotterbeck), Lienhart, Günter (C) – Haberer (46. Heintz), Santamaría, Höfler, Grifo (64. Kwon Čang-hoon) – Höler (64. Sallai), Petersen (64. Demirović).
    Náhradníci: Uphoff – Heintz, Keitel, Sallai, Til, Demirović, Kwon Čang-hoon, Kübler, K. Schlotterbeck.

1. FC Union Berlín: Karius – Friedrich, Knoche, N. Schlotterbeck – Trimmel (C), Prömel (90+4. Griesbeck), Andrich, Ingvartsen, Lenz (76. Gießelmann) – Bülter (76. Endo), Pohjanpalo (69. Musa).
    Náhradníci: Busk Jensen – M. Kruse, Teuchert, Griesbeck, Gießelmann, Hübner, Gentner, Endo, Musa.

Rozhodčí: Storks – Siewer, Hüwe