Carolina – Chicago 5:3 (kon.) | Detroit – Florida 2:7 (kon.) | Calgary – Edmonton 1:2 (kon.)
Vancouver – Winnipeg 0:2 (kon.) | Washington – NY Rangers 1:4 (kon.) | New Jersey – Buffalo 2:3 (kon.)
Detroit – Florida 2:1 (kon.)
Calgary Flames
1:2 (0:1, 1:1, 0:0)
Edmonton Oilers
Sobota 20.02.2021, 03:00 • Scotiabank Saddledome, Calgary • NHL

Československá stopa v utkání:

David Rittich (PHI) – 23 zákroků, 2 OG, úspěšnost 92,0%, odchytal 58:19 (05:28:57)

Hvězdy utkání:

1. David Rittich (CGY) – 23 zákroků
    2. Adam Larsson (EDM) – 0+0
    3. Rasmus Andersson (CGY) – 1+0

David Rittich (CGY) – 23 zákroků, 2 OG, úspěšnost 92,0%, odchytal 58:19
    Mike Smith (EDM) – 20 zákroků, 1 OG, úspěšnost 95,2%, odchytal 59:41

Edmonton Oilers si vypracoval dvoubrankové vedení, ve druhé třetině dokázali domácí snížit. Vyrovnat se už Calgary nepodařilo, a tak bere body z tohoto zápasu hostující celek.

59:50
    Už se nic nestane.

59:03
    Oddechový čas pro domácí.

59:00
    Oznámena byla poslední minuta hry ve třetí třetině. Následně kryje Mike Smith kotouč, Matthew Tkachuk se pokoušel tečovat spoluhráčům pokus.

58:38
    Matthew Tkachuk (Calgary) si připravil střeleckou pozici, ale pálil nad.

58:20
    Domácí hrají bez brankáře, zkouší to v šesti.

58:00
    David Rittich (Calgary) si poradil se střelou soupeře, vhazovat se bude před jeho brankou.

57:51
    Zakázané uvolnění vrací hru před branku Flames.

57:40
    Utkání pokračuje dál, hostující celek vyhodil kotouč až za branku soupeře.

57:32
    Mike Smith (Edmonton) přerušuje hru, buly před jeho brankou. Komerční přestávka.

57:00
    Domácí se usadili v útočném pásmu, probíhají poslední tři minuty hry ve třetí třetině.

56:12
    Zakázané uvolnění Edmontonu se nepíská, obrana Flames musí rozehrávat.

56:00
    Další zblokovaná rána, a pak brankář vyrazil puk.

55:30
    Jen těžko se Flames dostávají přes obranu Oilers do útočného pásma. Noah Hanifin to zkoušel od modré, ale jeho rána byla zblokovaná.

55:01
    Dostáváme se do finální fáze hry ve třetí třetině, domácí potřebují gól k tomu, aby dokázali vyrovnat.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 39. R. Andersson (J. Gaudreau) – 6. Puljujärvi (Barrie, Nurse), 38. Haas (Neal, Chiasson)

Calgary Flames: Rittich (Markström) – Hanifin, Ch. Tanev, Giordano, Välimäki, Mackey, R. Andersson – J. Gaudreau, Monahan, M. Tkachuk – E. Lindholm, Mangiapane, Lucic – Backlund, Dubé, Nordström – Froese, S. Bennett.
    Edmonton Oilers: M. Smith (Koskinen) – Nurse, Barrie, K. Russell, A. Larsson, Koekkoek, Bouchard – Nugent-Hopkins, McDavid, Puljujärvi – Ennis, Draisaitl, Yamamoto – Kahun, Khaira, J. Archibald – Neal, Haas, Chiasson.

Rozhodčí: Joannette, Nicholson – Murchison, Shewchyk