Tampa – Carolina 3:0 (kon.) | Florida – Dallas 0:3 (kon.) | Philadelphia – NY Rangers 4:3 (kon.)
Toronto – Calgary 2:1 (po pr.) | Arizona – Anaheim 4:3 (2:1 po s.n.) | Colorado – Minnesota 2:6 (kon.)

2. Michael Hutchinson (TOR) – 21 zákroků, 1 OG, úspěšnost 95,5%
    3. David Rittich (CGY) – 37 zákroků, 2 OG, úspěšnost 94,9% (03:45:16)

Česká a slovenská stopa v utkání

David Rittich (CGY) – 37 zákroků, 2 OG, úspěšnost 94,9%, odchytal 61:06

Michael Hutchinson (TOR) – 21 zákroků, 1 OG, úspěšnost 95,5%, odchytal 60:15

Vyrovnané utkání nabídlo branky až v úplném závěru utkání. Michael Hutchinson i David Rittich chytali po celé utkání skvěle, ale oba kapitulovali na konci třetí třetiny každý jednou, i když český brankář dostal dosti smolnou branku. Prodloužení je už tak trochu loterie, dnes byli úspěšní domácí, rozhodl William Nylander.

Střely na branku: 39:22

61:06 William NYLANDER - 2:1

61:06
    Toronto právě vstřelilo branku!
    První akce domácích brankou již skončila, a tak Toronto otáčí stav duelu a bere dva body! Trápící se WILLIAM NYLANDER to dnes rozsekl. V prodloužení si najel po levé straně před branku a zakončením k pravé tyčce ukončil duel. Asistence: Auston Matthews a Justin Holl.

60:42
    Elias Lindholm si po chvilce kombinační hry udělal prostor a nakonec se dostal ke střeleckému pokusu. Z levého kruhu ale Hutchinsona neprostřelil.

60:01

Třetí třetina nabídla dvě branky v úplném závěru, a tak uvidíme prodloužení, případně samostatné nájezdy.

60:00

59:06
    Lavička Flames si nakonec trenérskou výzvu nevzala a pokračuje se za vyrovnaného stavu. Flames se dostali do útoku, ale z levé strany puk do branky nedostali.
    58:32 William NYLANDER - 1:1

58:32
    To ale bohužel nepřijde, je vyrovnáno, ale po dosti nepřehledné a sporné situaci! Po závaru se prosadil WILLIAM NYLANDER, ale například Hyman dosti bránil Rittichovi v brankovišti. Asistence: Zach Hyman a Auston Matthews.

57:50
    Michael Hutchinson opustil branku a Toronto to zkouší v šesti! Ve hře je i druhé čisté konto pro Davida Ritticha v řadě proti Torontu!

57:16
    Flames se hned dostávali do otevřené obrany podruhé, ale tentokráte se jim zakončit nepovedlo. Toronto má poslední chvilky na vyrovnání.
    56:33 Andrew MANGIAPANE - 0:1

56:33
    Calgary právě vstřelilo branku!
    Tak tomu se říká branka za pět dvanáct! Tkachuk našel zpoza branky volného ANDREWA MANGIAPANEHO, která byl mezi kruhy nebráněný. Na střelu si počkal, Hutchinsona překonal do levé šibenice. Asistence: Matthew Tkachuk a Elias Lindholm.

55:28
    Hned po vhazování se Calgary směrem dopředu nedomluvilo a píská se icing. Vhazovat se bude tak opět před českým brankářem, který nadále drží čisté konto.

David Panuška

Branky a nahrávky: 59. W. Nylander (Hyman, Matthews), 62. W. Nylander (W. Nylander, Holl) – 57. Mangiapane (M. Tkachuk, E. Lindholm)

Toronto Maple Leafs: Hutchinson (Woll) – Rielly, Brodie, Dermott, Holl, Lehtonen, Bogosian – Hyman, Matthews, Marner – Kerfoot, Tavares, W. Nylander – Vesey, Engvall, I. Michejev – Barabanov, Boyd, Spezza.
    Calgary Flames: Rittich (Zagidulin) – Giordano, R. Andersson, Hanifin, Ch. Tanev, Välimäki, Kylington – M. Tkachuk, E. Lindholm, Mangiapane – J. Gaudreau, Monahan, S. Bennett – Lucic, Backlund, Dubé – Nordström, Gawdin, Leivo.

Rozhodčí: Meier, Markovic – Brisebois, Murchison