Tampa – Carolina 3:0 (kon.) | Florida – Dallas 0:3 (kon.) | Philadelphia – NY Rangers 4:3 (kon.)
Toronto – Calgary 2:1 (po pr.) | Arizona – Anaheim 4:3 (2:1 po s.n.) | Colorado – Minnesota 2:6 (kon.)
St. Louis – Los Angeles 1:2 (kon.)
po s.n. (2:1)
Arizona Coyotes
4:3 (0:1, 0:2, 3:0 - 0:0)
Anaheim Ducks
Čtvrtek 25.02.2021, 03:00 • Gila River Arena, Glendale • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:00.

Vítám tu všechny hokejové příznivce! V rámci nočního programu NHL se utkají Arizona Coyotes a Anaheim Ducks. Kojoti se v tabulce Západní divize nacházejí těsně za hranou postupu do vyřazovacích bojů. Kačeři divizní pořadí uzavírají.

Anaheim Ducks:
    Hokejisté Anaheimu uzavírají tabulku Západní divize. Z 19 odehraných zápasů uhráli 15 bodů. Kačery srazila ke dnu aktuální série čtyř porážek v řadě. Naposledy prohráli 3:4 v prvním utkání na ledě Arizony. Ducks přitom vedli na začátku druhé třetiny už 3:0, ovšem nakonec si nepřipsali ani bod. Anaheim postrádá zraněného zadáka Joshe Mansona. Poslední dva zápasy vynechal pro zranění také další bek Hampus Lindholm.

Arizona Coyotes:
    Hokejisté Arizony dosud odehráli 18 zápasů, z nichž získali 19 bodů. V tabulce Západní divize jim patří páté místo, jen o skóre za čtvrtými LA Kings a třetím Coloradem. Naposledy zvládli Kojoti otočit první duel proti Anaheimu, v němž prohrávali už 0:3, ale nakonec zvítězili 4:3. Marodka mužstva je v podstatě prázdná, mimo by měl nadále být jen brankář Raanta.

Staňte se fanoušky NHL.cz!

Arizona Coyotes: Kuemper (Hill) – Ljubuškin, Ekman-Larsson (C), Goligoski, Chychrun, Hjalmarsson (A), Oesterle – Garland, Schmaltz, Keller – Pitlick, Dvorak, Crouse – Kessel, Brassard (A), Caggiula – Hayden, Jo. Larsson, Fischer.

Anaheim Ducks: R. Miller (Gibson) – Hakanpää, Fowler, Shattenkirk, Mahura, Ja. Larsson, B. Hutton – Milano, Getzlaf (C), Jones – Silfverberg (A), Steel, Zegras – Rakell (A), Lundeström, Comtois – D. Grant, Lettieri, Deslauriers.

Rozhodčí: Hanson, Schrader – Rody, Smith.

00:01

00:37
    Ilja Ljubuškin střílel od modré čáry, hostující branku netrefil.

01:18
    Jacob Larsson vyslal první střelu na domácí branku. Darcy Kuemper si připsal úspěšný zákrok.

01:59
    Na druhé straně se ocitl v dobré příležitosti Tyler Pitlick. Také Ryan Miller ale zasáhl přesně.

03:20
    Utkání zatím probíhá téměř bez přerušení. Čas byl zatím zastaven jen jednou.

04:23
    Nyní se hra přelévá mezi modrými čarami bez nějakých šancí.

04:57
    Jeden z hlavních rozhodčích signalizuje vyloučení na straně Ducks. Domácí zatím drží puk a mají tak výhodu.

05:13
    Vyloučení v týmu Anaheim Ducks (Isac Lundeström – 2 min., hákování).

05:45
    Domácí si rychle měnili puk. Nakonec střílel z levého kruhu Clayton Keller, ovšem Miller zakročil pravým ramenem.

06:09
    Puk skončil v prostoru střídaček. Vhazuje se v útočném pásmu Arizony.

06:17
    Hosté vyhráli buly a hned vyhodili.

06:38
    Kačerům se opět podařilo odehrát kotouč z obranné třetiny.

07:16
    Z pravého kruhu vypálil Phil Kessel. Miller jeho pokus vyrazil a hosté už jsou v plném počtu.

07:59
    Christian Fischer se dostal k zakončení v předbrankovém prostoru, ale puk končí pod Millerem. Následuje reklamní přestávka.

08:07
    Ducks zahráli na zakázané uvonění.

08:48
    Clayton Keller objel bránícího hráče, čímž vytvořil přečíslení 2 na 1. Následně nahrál Nickovi Schmaltzovi, který mohl z levého kruhu střílet na poloodkrytou branku, ale kotouč mu sjel z hole!

09:32
    Tentokrát se Conor Garland málem dostal do samostatného úniku. Na přihrávku spoluhráče však útočník Kojotů těsně nedosáhl a kotouč se dostal až k Millerovi, který ho odpálil do bezpečí.

10:56
    Domácí jsou aktivnější. Po křížném pasu Goligoskiho se dostal před brankou ke kotouči Tyler Pitlick, který bekhendem zakončoval do připraveného brankáře Millera.

11:16
    Od modré čáry vypálil John Hayden, Miller si připsal další úspěšný zákrok.
    Staňte se fanoušky NHL.cz na Twitteru!

13:07
    Alex Goligoski si narazil puk s Claytonem Kellerem, který mu ho vracel od brankové čáry a z pravé strany střílel do dobře postaveného Millera.

14:02
    Hostující pobyt v útočném pásmu ukončila nepřesná přihrávka na obránce Cama Fowlera. Ducks musejí zpátky.

14:40
    Trevor Zegras byl v útočném pásmu dříve než puk a hostům tedy byl odpískán ofsajd. Reklamní přestávka.

15:05
    Nick Schmaltz předvedl krásnou individuální akci, když se pukem prokličkoval celou útočnou třetinu a dostal se až před Millera. Ten jeho zakončení vytěsnil mimo svou klec!

15:44
    Nyní to zkoušel z osy hřiště Clayton Keller. Brankář Anaheimu byl opět na místě.

15:58
    Domácí tentokrát v postavení mimo hru.

16:10
    Hostující útočník Max Jones protáhl Kuempera svou střelou po ledě. Tu domácí brankář vyrazil pravým betonem.

17:01
    Domácí zahráli na zakázané uvolnění.

17:06
    Puk vypadl někam na hostující střídačku. Nařízeno buly v obranné třetině Arizony.

17:14
    Skákavé nahození protihráče musel ztlumit ve výstroji Darcy Kuemper. Důležité bylo, že mu puk nevypadl, na to totiž čekal Rickard Rakell.

18:14
    Garland zavezl puk až mezi kruhy a poté ještě nahrával doleva Schmaltzovi. Ten kotouč netrefil.

19:00
    Začala poslední minuta první třetiny.

19:29
    Domácí obrana srazila střelu jednoho z hráčů Anaheimu do ochranné sítě. Vhazuje se tedy před Kuemperem.

19:48
    Anaheim právě vstřelil branku!
    Hosté se ujímají vedení gólem do šatny! Po střele Janiho Hakanpääho byl před brankou dostatečně důrazný MAXIME COMTOIS, jehož bekhendová dorážka zády k bráně proklouzla za záda brankáře Kuempera. Asistence: Jani Hakanpää a Cam Fowler.
    19:48 Maxime COMTOIS - 0:1

20:00

Po první třetině se odchází do šaten za těsného vedení Anaheimu. Coyotes přitom byli aktivnější, tedy alespoň v počtu brankových příležitostí. Žádnou ale nedokázali proměnit a 12 sekund před přestávkou tak udeřilo na druhé straně, když se u brankoviště prosadil dorážející Max Comtois.

20:46
    Littieriho střelu nepříjemně tečoval Derek Grant. Kuemper si ale poradil.

22:02
    Pokus Johana Larssona skončil ve výstroji brankáře hostí Ryana Millera.

23:15
    Oba celky nyní bojují s rozehrávkou. Nějak se nedaří dostávat do zajímavějších pozic v útočném pásmu.

24:02
    Z levého kruhu střílel Trevor Zegras. Tečovaný kotouč proskákal vedle hostující branky.

25:40
    Domácím bylo odpískáno zakázané uvolnění. Hra se stěhuje před Kuemperovu klec.

26:00
    Kevin Shattenkirk střílel od modré čáry nepřesně. Puk se poté odrazil do hlediště a vhazovat se bude v obranném pásmu Arizony.

26:34
    Přihrávku na osu hřiště dostal Cam Fowler. Obránce Ducks z dobré pozice minul branku.

27:01
    Domácímu Chychrunovi byl pískána přihrávka rukou. Je tu reklamní přestávka.

27:42
    Zakázané uvolnění domácích.

27:58
    Hosté teď byli aktivní a jsou za to odměněni druhým gólem! Na modré čáře se dostal k puku JOSH MAHURA. Jeho první střelu zablokoval Garland, ovšem zadák Ducks se dostal k další ráně, která už prolétla a zapadla až do levého horního růžku z pohledu Kuempera. Uvidíme, zda se autor gólu ještě nebudě měnit. Za kotoučem se totiž natahoval i Trevor Zegras a je možné, že ho ještě tečoval – 0:2. Asistence: Sam Steel.
    27:58 Josh MAHURA - 0:2

29:44
    Domácí hráčská lavice dostává trest za příliš mnoho hráčů na ledě. Přesilovka pro Anaheim.

29:55
    Z vrcholu levého kruhu střílel Rickard Rakell, branku netrefil.

30:10
    Darcy Kuemper se má co ohánět! Z mezikruží na něj střílel Jakob Silfverberg, poté dorážel Sam Steel, brankář Arizony ale odolal!

31:42
    Další příležitosti Ducks! Kotouč se snažili z předbrankového prostoru dotlačit za brankovou čáru Max Jones a Ryan Getzlaf. Kuemper svůj tým opět podržel!

31:45
    Domácí se ubránili a jsou v plném počtu.

33:00
    Střely na branku – 12:17.

33:58
    Pro nahození Jordana Osterleho si sáhl lapačkou Ryan Miller, který měl na puk dobrý výhled.

34:11
    Od modré čáry vystřelil Kevin Shattenkirk. Také Kuemperova lapačka byla přesná. Následuje reklamní přestávka, poslední ve druhé třetině.

34:21
    Za podrážení je vyloučen Niklas Hjalmarsson. Další přesilovka pro Kačery.

34:37
    Hosté zajímavě zakombinovali. Křížnou přihrávku přebral na pravém kruhu Travis Zegras, který kotouč dával před branku, kde měl Sama Steela. Před ním však kotouč přizvedl obránce a Steel si ho nedokázal srazit rukavicí na hůl tak, aby mohl zakončovat.

35:17
    Zegras tentokrát střílel z první z prvého kruhu. Kuemper byl na tuto variantu připraven.

35:46
    Hosté početní výhodu využívají a vedou už o tři góly! Max Comtois vypálil z pravého kruhu. Kuemper vyrazil puk před sebe, kde se po něm natahovali Ryan Getzlaf s MAXEM JONESEM a byl to právě druhý jmenovaný, který ho dostal za záda gólmana Yotes – 0:3. Asistence: Max Comtois a Cam Fowler.
    35:46 Max JONES - 0:3

37:09
    Zakázané uvolnění hostí. Hra se stěhuje před branku Ryana Millera.

37:16
    Alex Goligoski střílel hned po buly, branku Kačerů ale netrefil.

38:28
    Puk vylétl ven z hrací plochy a zapadl někam do prostoru střídaček.

38:58
    Od modré čáry vypálil Alex Goligoski, který minul branku Anaheimu.

39:11
    Ben Hutton odehrál puk do hlediště a je vyloučen za zdržování hry. Přesilovka pro Kojoty.

39:40
    Rána Phila Kessela z pravého kruhu neprošla až na branku soupeře.

40:00
    Obrovský závar před hostující brankou! Po nahození Ekmana-Larssona neprotlačil kotouč přes Millerův levý beton Conor Garland a po něm ani Derick Brassard! Následně Anaheim vysvobodil konec třetiny.

40:00

Hokejisté Anaheimu vedou po čtyřiceti minutách na ledě Arizony 3:0 a směřují k vítězství. Připomínám, že předevčírem stejný náskok neudrželi, ovšem tam měli Yotes na obrat mnohem více času. Ve 28. minutě nejprve zvýšil na 2:0 střelou od modré obránce Josh Mahura. Ve 36. minutě pak využil přesilovku Max Jones, jenž dorazil do branky puk po Comtoisově střele. Kojoti se v uplynulé dvacetiminutovce do hry moc nedostávali.

40:02
    Domácí pokračují v přesilové hře, kterou jim rozdělila přestávka.

40:16
    Hosté zaútočili ve vlastním oslabení. Grant vyhrál souboj v rohu a předložil puk před branku Samovi Steelovi. Domácí podržel Kuemper!

40:41
    Jakob Chychrun střílel od modré čáry, jeho pokus byl ale zablokován a kotouč se odrazil do středního pásma.

41:12

42:57
    Vypadá to, že hosté chtějí hrát aktivně. Při hře 5 na 5 jsou častěji na kotouči.

43:31
    Travis Zegras vybojoval puk důrazným forčekinkem a z jeho práce mohl těžit Derek Grant. Střela hostujícího útočníka byla sražena do ochranné sítě.

43:31
    Domácí střídají brankáře! Darcy Kuemper zamířil rovnou do útrob arény a do brankoviště se postavil Adin Hill. Zřejmě se jedná o změnu ze zdravotních důvodů, ale co se Kuemperovi stalo, netuším.

44:27
    Bombu Alexe Goligoskiho zastavil Miller levým betonem a následně si stačil stáhnout puk pod sebe. Domácí hráči tak nemohli dorážet.

45:40
    Zakázané uvolnění hostí.

46:36
    Od pravého mantinelu střílel Nick Schmaltz. Miller nadále drží čisté konto.

47:33
    Miller nyní zachytil nahozený puk a hned ho posunul na své spoluhráče.

48:19
    Hostující kapitán Ryan Getzlaf zajel s pukem za branku a pokusil se překvapit Adina Hilla nahozením ze záporného úhlu. Zatím nepříliš rozchytaný náhradní gólman Arizony svou úlohu zvládl a našel puk ve výstroji. Reklamní přestávka.

49:01
    Zakázané uvolnění domácích. Vhazuje se tedy opět před Hillem.

49:49
    Z vrcholu pravého kruhu to zkoušel Oliver Ekman-Larsson. Branku hostí netrefil.

50:00
    Pokus Claytona Kellera z levého kruhu schoval v rukavici Miller.

50:05
    Arizona právě vstřelila branku!
    Domácím se podařilo snížit! Po vyhraném buly si Oliver Ekman-Larsson vyměnil puk na modré čáře s kolegou z obrany Jordanem Oesterlem. Následně ho od levého mantinelu nahodil na branku a TYLER PITLICK pohotovou tečí vychýlil letící kotouč mimo dosah brankáře Millera – 1:3. Asistence: Oliver Ekman-Larsson a Jordan Oesterle.
    50:05 Tyler PITLICK - 1:3

51:16
    Po střele Christiana Dvoraka přerušil hru Miller. Čas na reklamní přestávku.

51:49
    Je tu kontaktní gól! Schyluje se snad k podobnému obratu jako předevčírem, kdy Ducks vedli rovněž 3:0, ale nakonec prohráli 3:4? Conor Garland nahrál od brankové čáry na levý kruh JAKOBOVI CHYCHRUNOVI, jehož rána by asi vůbec netrefila branku. Kotouč ale trefil do brusle obránce Janiho Hakanpääho, který ho nešťastně usměrnil za Millerova záda. Asistence: Conor Garland a Phil Kessel.
    51:49 Jakob CHYCHRUN - 2:3

51:49
    Hosté si okamžitě vyžádali oddechový čas.

52:01
    Pořádná strkanice před domácí brankou. Aktivní byli především Oliver Ekman-Larsson a Max Jones. Ti dostali po dvou minutách za hrubost a hrát se tak bude ve čtyřech na obou stranách.

53:22
    Od modré čáry pálil Jakob Chychrun. Miller kotouč vykopl do rohu.

54:02
    Oba týmy jsou už v plném počtu.

54:41
    Po zákroku Adina Hilla tu máme další strkanici před brankou Yotes. Opět tam figuroval Max Jones, tentokrát se ale zřejmě vylučovat nebude.

55:01
    Do konce zápasu schází pět minut. Zdá se, že nás čeká velmi zajímavá koncovka.

55:26
    Hosty mohl uklidnit Rickard Rakell. Švédský útočník se z levé strany natlačil až před Hilla, který puk vyrazil nad sebe. Dorážet se ještě snažili Kevin Shattenkirk a Max Comtois, kotouč ale končí v moci brankáře Kojotů.

55:56
    Ryan Getzlaf z pohledu hostů šikovně vyhodil. Tak, že se nepíská icing.

56:39
    Domácí mažou třígólové manko! Hráči Arizony vydolovali u pravého mantinelu puk a ten se dostal na modrou čáru k Oliverovi Ekmanovi-Larssonovi. Jeho střela byla zablokována, ovšem kotouč se odrazil do rohu kluziště, odkud ho Conor Garland nahrál nahrál zcela volnému PHILOVI KESSELOVI, který střílel do poloodkryté branky. Miller se natahoval levým betonem a lapačkou marně – 3:3. Asistence: Conor Garland a Oliver Ekman-Larsson.
    56:39 Phil KESSEL - 3:3

58:19
    Z levé strany pálil na domácí branku Travis Zegras. Hill má puk ve výstroji.

59:00
    Poslední minuta třetí třetiny.

59:35
    Fowlerovo nahození z levé strany se snažil tečovat Sam Steel. To se mu ale nepovedlo a puk trefil zadní mantinel.

60:00

Hokejisté Arizony dokázali v posledních deseti minutách utkání dorovnat třígólovou ztrátu a za stavu 3:3 se bude prodlužovat! Ducks tak podruhé během dvou dní neudrželi Gila River Areně vedení 3:0!

60:01

60:37
    První šanci v prodloužení měli hosté! Rakell nahrál Samovi Stelovi, proti jehož střele z levé strany se Hill dokázal přemístit!

61:39
    Obránce Oesterle zvolil pod tlakem fotbalovou malou domů na brankáře Hilla. Ten měl dost času na rozehrávku a domácí tak drží kotouč.

62:28
    Fantastický zákrok Adina Hilla! Po přečíslení 2 na 1 střílel v podstatě do prázdné branky Isac Lundeström, ovšem gólman Arizony předvedl gymnastický cvik a dokázal puk chytit do lapačky!
    62:28 Adin Hill ukradl jasný gól Lundeströmovi.

63:18
    Hosté nyní trpělivě drží puk a vyčkávají.

63:44
    Další zákrok Hilla, který lapačkou vyrazil střelu Jakoba Silfverberga.

64:15
    Ducks jsou v prodloužení aktivnější. Fowlerova střela z pravého kruhu končí na vyrážečce Hilla.

65:00
    Prodloužení skončilo.

Prodloužení nerozhodlo. Šance si v něm vytvářeli hlavně hosté, ovšem Arizonu udržel ve hře brankář Hill, který si připsal fantastický zákrok především proti Lundeströmovi. Ten střílel už do odkryté branky, gól mu však ukradla lapačka gólmana Kojotů.

Samostatné nájezdy začínají.

1. série
    0:0
    Schmaltzovu střelu pokryl pravým betonem Miller.
    Nick SCHMALTZ

1. série
    0:1
    Travis Zegras proměnil! Puk poslal do sítě odrazem o tyčku.
    Trevor ZEGRAS

2. série
    1:1
    Conor Garland pochodil s kličkou do forhendu a vyrovnal.
    Conor GARLAND

2. série
    1:1
    Comtois neuspěl se střelou mezi betony. Hill si mezírku pohlídal.
    Maxime COMTOIS

3. série
    2:1
    Christian Dvorak uspěl s rychlou kličkou do bekhendu a přiblížil Arizonu k výhře!

3. série
    2:1
    Rickard Rakell netrefil branku. Kojoti vítězí!
    Rickard RAKELL

V samostatných nájezdech zvítězil tým Arizona Coyotes.
    Autorem vítězné branky je CHRISTIAN DVORAK.
    Christian DVORAK - 4:3

Hokejisté Anaheimu nedokázali proti Arizoně ani podruhé dotáhnout do vítězného konce zápas, v němž vedli už 3:0! Kojoti tentokrát vymazali manko v posledních deseti minutách třetí třetiny, kdy se postupně trefili Tyler Pitlick, Jakob Chychrun a Phil Kessel. V prodloužení byli aktivnější Kačeři, Kojoty však držel ve hře brankář Hill, který ve třetí části vystřídal zřejmě zdravotně indisponovaného Kuempera. Obrat pak domácí dokonali v nájezdech, ve kterých se prosadili Conor Garland a Christian Dvorak. Ten bude uveden ve statistikách jakou autor vítězného zásahu. Za hosty se trefil hned v první sérii mladíček Travis Zegras.

Statistiky zápasu:
    Střely na branku – 28:35 (10:9, 6:11, 11:11 – 1:4)

Česká a slovenská stopa
    Do utkání nezasáhl žádný český ani slovenský hráč.

1. Christian Dvorak (ARI) 0+0, rozhodující nájezd
    2. Phil Kessel (ARI) 1+1
    3. Oliver Ekman-Larsson (ARI) 0+2

Na utkání mohli alespoň v omezeném počtu diváci. Přišlo jich 2139. S tímto konstatováním se s Vámi již loučím. Někdy zase na počtenou! (06:18:45)

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 51. Pitlick (Ekman-Larsson, Oesterle), 52. Chychrun (Garland, Kessel), 57. Kessel (Garland, Ekman-Larsson), rozh. náj. Dvorak – 20. Comtois (Hakanpää, Fowler), 28. Mahura (Steel), 36. Jones (Comtois, Fowler)