4:1 (4:0)
FK Pardubice
Pátek 26.02.2021, 18:00 • Stadion U Nisy, Liberec • FORTUNA:LIGA • 21. kolo

To je dnes ode mě vše, já se s Vámi loučím a u dalšího online přenosu na viděnou. (19:55:47)

Liberec si ve druhé půli výsledek pohlídal a doma na stadionu U Nisy jednoznačně zvítězil. Přestože se ve druhé půli trefil Huf, na otočení zápasu to nestačilo. Liberec po skvělé první půli získává všechny tři body za výhru 4:1.

90+2

90+1
    Čelůstkovi se centr po faulu Jugase nepovedl, trefil pouze zeď.
    89. Rondiče zblízka skvěle vychytal Boháč

89
    Nečas předložil ideální pas Rondićovi, ale Boháč předvedl výborný zákrok a střelu z vápna zneškodnil.

88
    Chaluš zahrál rukou a Cadu se snažil rychle rozehrát, ale nepřesně.

86
    Rondić se radoval z branky, ale celou akci mu překazil čárový sudí, který odmával ofsajd.

85
    Čelůstka reklamoval, že Fukala zahrál míč do zámezí a měl se kopat roh, nakonec rozehrával Knobloch.

84
    Míč nyní projel skrz vápno Liberce, ale nikdo z fotbalistů ho nedokázal protečovat.

83
    Pfeifer vybojoval proti Chalušovi alespoň rohový kop.

82
    Střídání v týmu FC Slovan Liberec: ze hřiště odchází Jakub Pešek, přichází Kristian Michal.

82
    Střídání v týmu FC Slovan Liberec: ze hřiště odchází Ondřej Karafiát, přichází David Cancola.

81
    Mikula v obležení dvou hráčů vybojoval aut.

80
    Žlutou kartu dostává David Huf (FK Pardubice).

79
    Pardubice jsou ve druhém poločase častěji na míči. Domácí začali více bránit a spíše hrozí z rychlých brejků.

77
    Surzyn se napřáhl ke střele z voleje, ale pokus se mu příliš nepovedl, branku netrefil.

75
    Střela jednoho z Pardubických nenadělala Knoblochovi velké problémy.
    74. Faško z vyložené pozice pálil vysoko nad

74
    Tuto střelu si Faško asi do rámečku nedá. Rondić šel agresivně do souboje s Boháčem. Míč se odrazil a Nečas předložil ideální balón pro slovenského záložníka. Ten ale svoji šanci promrhal a z první ve vápně přestřelil.

73
    Huf přišel o balón a Liberec bude mít šanci založit novou útočnou akci.

72
    Žlutou kartu dostává Michal Petráň (FK Pardubice).
    69. Faško oslovil Nečase, ten pálil nad

69
    Nečas byl v obrovské šanci po chybě Tomla. Pešek převzal balón a předložil téměř ideální přihrávku. Nečas ale byl v záklonu a z bezprostřední blízkosti přestřelil.

68
    Střídání v týmu FC Slovan Liberec: ze hřiště odchází Kamso Mara, přichází Michal Faško.

68
    Pfeifer centroval nepřesně, spoluhráče nenašel.

66
    Nyní delší dobu útočili hosté, ale obrana domácích si poradila.

63
    Pfeifer vybojoval aktivním napadáním roh, z toho šance nepřišla.

62
    Rondić si naběhl na centr Nečase, ale hlavičkou zakončil mimo tři tyče.

62
    Liberečtí reklamovali ruku ve vápně, ale zatím se pokračuje dále.

61
    Karafiát trefil pouze Solila a Liberec bude zahrávat další rohový kop v rychlém sledu.

60
    Střídání v týmu FK Pardubice: ze hřiště odchází Dominik Kostka, přichází Cadu.

59
    Čelůstka nestihl míč na hrací ploše, rozehrávají domácí.

58
    Nepřesná nahrávka Hlavatého končí až u Knoblocha.

57
    Rohový kop Liberce šanci nepřinesl. V následném útoku Pardubic byl faulován Hlavatý.

56
    Střídání v týmu FC Slovan Liberec: ze hřiště odchází Jhon Mosquera, přichází Jakub Nečas.

56
    Střídání v týmu FC Slovan Liberec: ze hřiště odchází Michael Rabušic, přichází Imad Rondić.

55
    Liberec svého soupeře napadá velmi vysoko a hosté přišli o balón.

53
    Tentokrát za obranu Pardubic nabíhal Mosquera, vyslal centr do vápna, ale Rabušice nenašel.

52
    Na druhé straně se vydal do útoku Pešek, připravil krásný míč pro Rabušice, ale byl dobře dostoupen a vystřelit nedokázal.
    50. David HUF - 4:1

50
    Pardubice právě vstřelily branku!
    I hosté se dočkali branky. Čelůstka se uvolnil díky patičce Kostky a ve vápně našel osamoceného DAVIDA HUFA, pardubický útočník se tentokrát nemýlil a snižuje na rozdíl tří branek.

49
    Kostka udělal pěknou kličku Fukalovi a poslal pěkný centr do vápna, zde ovšem číhal Mara, který poslal balón do zámezí.

48
    Sadílek prodlužoval na svého spoluhráče v útoku, Boháč včas vyběhl.

47
    Mosquera vyslal prudký centr na Peška, libereckému záložníkovi chybělo pár centimetrů, aby na přihrávku dosáhl.

46
    Střídání v týmu FK Pardubice: ze hřiště odchází Emil Tischler, přichází Lukáš Pfeifer.

46

Máme za sebou první poločas utkání mezi Libercem a Pardubicemi. Zatím jsme svědky ofenzivního utkání s velkým počtem branek. Domácí celek vede 4:0 díky dvou brankám Karafiáta a Sadílka. Hosté se snažili změnit vývoj utkání trojím střídáním, částečně se jim to povedlo, protože v závěru první půle si dokázali vytvořit alespoň nějaké šance. Především penaltu, kterou kopal Huf, ovšem na Knoblocha nevyzrál a neproměnil. I proto zatím Pardubice prohrávají rozdílem čtyř branek.

45+2
    45+2. Michal SADÍLEK - 4:0

45+2
    Liberec právě vstřelil branku!
    V závěru utkání ještě jednou udeřil Slovan. Rychlý brejk vyřešil Pešek sklepnutím na MICHALA SADÍLKA. Záložník Liberce sám před brankářem nezaváhal a přidává dnes svůj druhý gól utkání.

45+2
    Mosquera zkoušel Boháče překvapit a zakončovat, nakonec z toho byl jen slabý pokus a zákrok brankáře.
    45+1. Střelu Čelůstky vykopl Knobloch

45+1
    Čelůstka si nabíhal za obranu soupeře a dokázal i vystřelit, Knobloch kryje.

45
    Nastavují se dvě minuty.

45
    Kostka znovu v souboji ve vápně, tentokrát zahrál rukou.

43
    Kostka si dlouho ve vápně zpracovával a jeho střelu tím pádem dokázal včas zblokovat Fukala.

41
    Michal Surzyn dostává žlutou kartu za faul na Fukalu.
    41. Knobloch fantasticky zneškodnil penaltu Davida Hufa

41
    David Huf (FK Pardubice) neproměňuje pokutový kop. Milan Knobloch potvrzuje, že v této sezóně má zatím „čich“ na penalty. Liberecký brankář vyrazil razantní pokus směřující do pravé strany branky. Míč ještě poskakoval blízko brankové čáry, ale nikdo z hráčů včas nezareagoval, aby ho dorazil do prázdné sítě.

39
    Žlutou kartu dostává Matěj Chaluš (FC Slovan Liberec).

38
    Míč do útoku nyní vyvážel Čelůstka a nahrával na Petráně. Pardubický útočník v souboji s Chalušem spadl a rozhodčí píská penaltu!

36
    I nadále je aktivnějším týmem Liberec, tentokrát na dlouhý centr Rabušice nikdo z hráčů ve vápně nedosáhl.

35
    Boháč musel odkopávat před dotírajícím Kolumbijcem, ale zahrál pouze do zámezí.

34
    Mosquera si snažil zpracovat dlouhý centr, ale pomohl si rukou a i nyní je hra přerušena.

32
    Mosquera trefil břevno, ale pouze z ofsajdu.

31
    Liberec nyní přišel o balón a rozehrává nový muž na hřišti T. Čelůstka.

29
    Hlavatý vyslal první střelu Pardubic, ovšem mimo tři tyče.

28
    Trenér Pardubic reaguje na nepříznivý vývoj utkání hned trojím střídáním!

27
    Střídání v týmu FK Pardubice: ze hřiště odchází Jan Jeřábek, přichází Tomáš Čelůstka.

27
    Střídání v týmu FK Pardubice: ze hřiště odchází Pavel Černý, přichází David Huf.

27
    Střídání v týmu FK Pardubice: ze hřiště odchází Jan Prosek, přichází Michal Petřáň.
    25. Ondřej KARAFIÁT - 3:0

25
    Máme tu již třetí branku Liberce. Sadílek si vyměnil míč s Rabušicem a poslal přesnou přízemní přihrávku na ONDŘEJE KARAFIÁTA, který se v dnešním zápas trefuje podruhé! Ve vápně zakončil pod břevno a nedal Boháčovi šanci.

24
    Boháč teď vyběhl hodně vysoko proti Karafiátovi, nakonec se jeho čtení hry ukázalo jako správné, protože akci Liberce včas přerušil.

23
    Mara prodlužoval centr pouze do náručí brankáře.

22
    Boháč dokázal vyboxovat nepříjemně kroucený centr, Liberec si rohový kop zopakuje.

20
    Tischler vybíhal z ofsajdu, rozehrává Jugas.

19
    Mikula si teď neporozuměl se Sadílkem a s Mosquerou, míč v zázemí.

18
    Pešek si nabíhal za obranu a už byl sám tváří v tvář brankáři, Boháč předvedl skvělý zákrok a vyrazil na roh. Následně bylo odpískáno, liberecký hráč byl totiž v době přihrávky v ofsajdu.

17
    Kostka se dostal po nedůrazné hře Mary do zajímavé pozice. Pardubický hráč si ještě hledal lepší pozici pro střelu, ale nakonec projektil na bránu Knoblocha nevyslal.

16
    Pardubičtí znovu přicházejí o míč. V souboji Tishler – Jugas byl śpěšnější stoper Liberce.

15
    Šejdl byl napadán a zvolil přihrávku dozadu na svého brankáře.
    13. Ondřej KARAFIÁT - 2:0

13
    Máme tu další gól a Slovan jde do dvougólového vedení. Mosquera našel krásným centrem ONDŘEJE KARAFIÁTA. Liberecký fotbalista hlavičkou poslal míč za záda Boháče, který se natahoval marně.

12
    Menší výměna názorů, ve které byl Jeřábek a Mara po faulu na Sadílka.

11
    Hlavatý hledal pasem za obranu Kostku, Knobloch včas vyběhl a míč zachytil.

11
    V ofsajdu byl načapán Rabušic.

10
    Kostka nenašel svého spoluhráče a přišel o balón.

9
    Chaluš si v souboji s Tischlerem počínal zkušeně a vybojoval míč pro Liberec.

8
    Pardubice nezvládly úvod zápasu a zatím na soupeře nestačí.
    6. Michal SADÍLEK - 1:0

6
    Prosek špatně zpracoval míč a MICHAL SADÍLEK využil chyby soupeře. Převzal míč a postupoval sám na Boháče, nemýlil se a zakončením na zadní tyč otevřel skóre zápasu.

6
    Rohový kop zahrával Sadílek, Jugas byl ve vzduchu sice nejvýše, ale hlavička se mu nepovedla.

5
    Slovan Liberec je nadále na útočné polovině Pardubic a soupeře zatím do šancí nepouští.

4
    Dva dlouhé nákopy libereckých fotbalistů nenašly Peška, který nabíhal za obranu. Rozehrávat se bude od branky hostů.

3
    Do útoku se dostávaly i Pardubice, ale Karafiát společně se Sadílkem Tischlera o míč připravili.

2
    Další útok Slovanu vedl Mikula, jeho centr byl ale nepřesný.
    1. Rabušic se otočil kolem obránce a trefil tyč

1
    Hned v úvodu měl šanci liberecký útočník. Rabušic se uvolnil a vystřelil z blízka na Boháče. Pardubickému gólmanovi pomohla tyč!

1
    Výkop obstaral Liberec, konkrétně Sadílek.

1

Oba celky již pomalu přicházejí na hřiště. Domácí Liberec bude hrát v modrých dresech, zatímco Pardubičtí nastoupí v červené kombinaci.

FC Slovan Liberec: Knobloch – Fukala, Jugas, Chaluš, Mikula (C) – Karafiát, M. Sadílek, Mara – Pešek, Rabušic, Mosquera.
    Náhradníci: Hasalík – Pourzitidis, Cancola, Michal, Nečas, Faško, Rondić.

FK Pardubice: Boháč – Prosek, Šejvl, Toml, Surzyn – Jeřábek (C) – Tischler, Hlavatý, Solil, D. Kostka – P. Černý.
    Náhradníci: Letáček – T. Čelůstka, Pfeifer, Cadu, Ewerton, Huf, Petráň.

Rozhodčí: O. Pechanec – P. Blažej, P. Caletka.

Příjemný páteční podvečer, ještě jednou Vás vítám u dnešního onlajnu ze zápasu FC Slovan Liberec proti FK Pardubice.

Minulou neděli hrál Liberec v rámci 20. kola v Karviné. Skóre utkání otevřel bosenský útočník Imad Rondić, který se trefil už čtyřikrát z posledních pěti duelů. Vedení ale Liberečtí dlouho neuhájili, soupeř o tři minuty později vyrovnal. Zápas na těžkém terénu byl poměrně vyrovnaný, oba celky vyslaly stejný počet střel. Oba celky se nakonec rozešly remízou 1:1.

Severočeský klub se v tabulce nachází velmi blízko svého pátečního soupeře. Hájí pátou pozici s náskokem pouhých dvou bodů. Na čtvrté příčce se momentálně nachází Jablonec, jenž bude v sobotu hrát s Opavou. Zajímavostí je, že Liberec dostal v letošní sezoně pouze 18 branek, což je druhý nejnižší počet v lize. Shodně má i Slovácko a méně dostala pouze Slavia (12).

Poslední vzájemné utkání nedopadlo tak, jak by si fanoušci libereckého týmu přáli. V zářijovém pátém kole se Pardubice v prvním poločase trefily hned dvakrát, a to díky Tomlovi a Pfeiferovi. Pozměněná sestava Slovanu nezvládla nijak odpovědět a ve druhé části ještě přidal finální branku Hlavatý z penalty. Zajímavostí může být, že všichni tři střelci se trefili v letošním ročníku právě jednou, a to proti FC Slovanu Liberec.

Východočeský klub má v jarní části ligy aktuálně vyrovnanou bilanci. Od ledna odehrál šest zápasů, v nichž třikrát vyhrál a třikrát na svého soupeře nestačil. Letošní rok zahájil prohrou s Českými Budějovicemi. Poté prohrál s Plzní, nicméně již v 30. minutě dostal červenou kartu stoper Šejvl. Na to Pardubice navázaly dvěma výhrami (Příbram a Teplice) a poté na Slavii podlehly 0:3.

Poslední utkání sehráli Pardubičtí minulou sobotu v Ďolíčku, kde hrají domácí zápasy, s Baníkem Ostrava. Vyrovnaný duel otevřel brankou 37letý záložník Pardubic Jeřábek. Ve druhé půli přidal Čihák druhou branku, na kterou Ostrava odpověděla hned za dvě minuty. V dramatickém závěru přidal poslední branku domácích Huf a na finálním výsledku již nic nezměnila branka Ostravy z 91. minuty. Pardubice zvítězily 3:2.

Svěřenci trenéra Krejčího se po 20 odehraných duelech nacházejí na sedmé příčce. Ve velmi těsném středu tabulky mají kolem sebe Olomouc, na kterou mají jednobodový náskok a Plzeň, se kterou mají shodně bodů. Na elitní šestku ztrácejí pouhých pět bodů. Ovšem zároveň jsou jediným klubem z první desítky, který má záporné skóre (20:24).

Nejlepším letošním střelcem Východočechů je David Huf. Trefil se šestkrát, což je čtvrtá nejvyšší hodnota v lize. Stejný počet branek zaznamenal i náš Jhon Mosquera, ten má však ještě o asistenci navíc, celkem dvě. Druhým nejlepším střelcem je Emil Tischler se třemi zápisy a nejvíce asistencí má obránce Michal Surzyn, který je zároveň třetím nejlepším střelcem (3+2).

Dobrý den, vítám vás u dalšího ligového utkání, ve kterém uvidíme proti sobě mužstva FC Slovanu Liberec a FK Pardubic.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Šimon Knopp

Branky: 6. M. Sadílek, 13. Karafiát (Mosquera), 25. Karafiát (M. Sadílek), 45+2. M. Sadílek (Pešek) – 50. Huf (T. Čelůstka)

Karty:   39. Chaluš (LIB) – 41. Surzyn (PCE), 72. Petráň (PCE), 80. Huf (PCE)

Neproměněná penalta: 41. Huf (PCE), brankář Knobloch zneškodnil

Držení míče: 49 % : 51 %.
    Střely na branku: 6:4. Střely mimo: 2:5. Rohy: 7:4. Ofsajdy: 7:2. Fauly: 8:13.
    FC Slovan Liberec: Knobloch – Fukala, Jugas, Chaluš, Mikula (C) – Karafiát (82. Cancola), M. Sadílek, Mara (68. Faško) – Pešek (82. Michal), Rabušic (56. Rondić), Mosquera (56. Nečas).

FK Pardubice: Boháč – Prosek (27. Petráň), Šejvl, Toml, Surzyn – Jeřábek (C) (27. T. Čelůstka) – Tischler (46. Pfeifer), Hlavatý, Solil, D. Kostka (60. Cadu) – P. Černý (27. Huf).

Rozhodčí: O. Pechanec – P. Blažej, P. Caletka