Plzeň – Vítkovice 3:1 (kon.) | Mountfield HK – Třinec 3:2 (kon.) | Motor ČB – Olomouc 1:2 (kon.)
Mladá Boleslav – Pardubice 5:2 (kon.) | K. Vary – Zlín 5:4 (po pr.) | Kometa Brno – Liberec 4:1 (kon.)
HC Škoda Plzeň
3:1 (2:0, 0:1, 1:0)
HC Vítkovice Ridera
Pátek 26.02.2021, 16:30 • LOGSPEED CZ Aréna • Tipsport extraliga • 48. kolo

To je ode mě pro dnešek vše, s přáním hezkého zbytku pátečního večera se s vámi loučím a u dalších zápasů z plzeňské LOGSPEED CZ Arény se opět budu těšit, na shledanou. (18:54:53)

Je dobojováno, Plzeň vítězí 3:1 a potřetí v sezóně poráží Vítkovice. Základ dnešního vítězství nastal v první třetině, kdy domácí díky brankám Kracíka a Roba utekli do dvoubrankového vedení. O to sice ve druhé periodě zásluhou Flicka přišli, leč v poslední třetině Martin Lang šikovnou tečí na brankovišti dal domácím klid do posledních minut utkání. Škodovka tak bere důležité tři body a nadále je ve hře o čtvrté místo, které jako poslední zaručuje přímý postup do čtvrtfinále.

Střely na bránu: 27 – 33

59:50
    David Jiříček měl měl možnost vystřelit na prázdnou bránu, leč mladý obránce nechtěl nic riskovat a zpětnou přihrávkou dal domácím do posledních vteřin klid.

59:18
    Plzeň může během oslabení vyhazovat kotouče jak potřebuje, což se jí teď hodilo.

58:43
    Jakub Pour dostal puk alespoň do středního pásma, hosté musejí začít další útok až od své branky.

58:13
    I hned po buly pálil kdo jiný, než Lakatoš. Puk opět v lapačce Pavláta.

Oddechový čas pro hosty.

58:09
    Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň (Vojtěch Budík – 2 min., podrážení).

58:01
    Začaly poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:12
    Hosté ztratili kotouč, nicméně Petr Straka neobehrál při kličce vlastního spoluhráče. Následně je hostům pískán úmyslný ofsajd a Dolejš se tak bude muset vrátit do své klece.

56:31
    Dolejš na střídačce, hosté to zkoušejí v šesti!

56:31
    Petr Straka dal do rány spoustu razance, puk nakonec přejel všechny čáry a pískáno je zakázané uvolnění.

55:59
    Vladimír Svačina zakličkoval na modré čáře, během té doby mu do útočného pásma vjel spoluhráč a pískán je tak ofsajd.

55:30
    Indiáni velice dobře brání modrou čáru, s postupným útokem to budou mít hosté už jen velice těžké.

54:40
    Hosté podnikli rychlý výpad do třetiny, avšak v brance místo puku skončil Rastislav Dej. To se jako gól nepočítá a tak domácí stále vedou o dvě branky.

53:50
    Vítkovice teď musejí vrhnout všechny síly do útoku, pokud chtějí se zápasem ještě něco provést, nic jiného jim ani nezbývá.

52:49
    Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň (Pavel Musil – 2+2 min, hrubost).
    Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera (Alexandre Mallet – 2+2 min, hrubost).
    52:49 Martin LANG - 3:1

52:49
    Plzeň právě vstřelila branku!
    Důležitý moment, Škodovka utíká do dvoubrankového vedení. Pavel Musil od levého mantinelu nahazoval kotouč a ten na brankovišti do branky usměrnil MARTIN LANG. Po gólů se strhla ještě bitka a vyloučení nás tak nemine. Asistence: Pavel Musil, Jakub Pour.

52:20
    Postavení mimo hru Ostravanů, následuje komerční přestávka.

52:11
    Škodovka si vůbec nekomplikuje život, jednoduché puky rovnou posílá k brance Dolejše tak, aby to nebylo zakázané uvolnění.

51:06
    Dominik Lakatoš dnes střílí z každé pozice, tentokrát mířil do levého rohu, leč svá mířidla si pořádně nesešteloval.

50:46
    Podél levého mantinelu se do pásma probil Zbyněk Irgl, jeho utajená střela vypadla Pavlátovy, nikdo ovšem nebyl nablízku, aby puk dorazil.

50:28

49:55
    Ofsajd indiánů. Před námi je posledních deset minut, ve kterých se ještě může udát spousta věcí.

49:30
    Matěj Stříteský se ocitl na ledové ploše, ale dle rozhodčího dovoleným způsobem, přesilová hra pět na tři se tak konat nebude.

48:43
    Ostrá rána Luboše Roba z pravého kruhu, naštěstí pro Dolejše puk proletěl těsně vedle levé tyče.

48:28
    Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera (Josef Mikyska – 2 min., podrážení).

47:45
    Filip Pyrochta nabral velkou rychlost ve středním pásmu, s pukem si poté najel až na levý kruhu, odkud jeho tečovaná rána skončila vysoko nad brankou.

47:14
    Spousta nepřesností na obou stranách, hra se tudíž odehrává spíše ve středním pásmu.

46:29
    Dlouhé vteřiny se hrálo bez přerušení. Domácí pečlivě stráží modrou čáru a hosté mají velké problémy. Dominik Pavlát nakonec přikryl kotouč a následuje komerční přestávka.

45:10
    David Jiříček místo střely ještě hledal kolegu z obrany Lukáše Kaňáka. Ten byl poté velmi brzy obsazen a jeho rána neměla větší gólové parametry.

43:58
    Obránce Koch se vydal na výlet, za brankou Pavláta si na něj počkal obránce Houdek, který protihráče tělem poslal na zem. Vylučovat se nebude, s pukem může hrát Plzeň.

43:07
    Velké zmatky v plzeňské obraně, nakonec se ale přeci jen čtvrté formaci podařilo dostat kotouč alespoň do středního pásma.

42:31

42:08
    Až v závěru početní výhody se hosté dostali ke střele, od modré čáry spíše jen nahazoval kotouč obránce Patrik Koch, domácí brankář byl na svém místě a puk zachytil do své lapačky.

41:22
    Opět černá guma až u hostujícího brankáře, Plzeň se zatím brání velice dobře.

40:42
    Hostům ujel kotouč od hokejek, toho se následně zmocnil Michal Houdek a s pomocí mantinelu ho poslal až za branku Dolejše.

40:31
    Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň (Petr Straka – 2 min., podrážení).

40:23
    Lukáš Kaňák nedokázal u mantinelu zastavil rozjetého Lakatoše, ten se následně dostal až ke střele, Pavlát podržel své mužstvo.

40:01

Čtyřicet minut hry je za námi a hosté ve druhé třetině dokázali vstřelit kontaktní branku. Dlouho jsme v prostředním dějství čekali na vážnější situaci a když už přišla, brankáři byli bezchybní. Až v závěru periody v přesilové hře dostal puk Robert Flick se štěstím za záda Pavláta a třetí třetina tak nadále slibuje obrovské drama. Rozhodně nikam neodcházejte.

Střely na bránu po dvou třetinách: 23 – 25

Třetí třetina začne přibližně v 18:12

40:00

39:32
    Robert Flick vyhrál buly přesně na hokejku Dominika Lakatoše a ten krátce po buly předvedl rychlou střelu zápěstím, Pavlát vyklepal puk ze své lapačky.

39:01
    Začala poslední minuta druhé třetiny.
    38:40 Robert FLICK - 2:1

38:40
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    Hosté v početní výhodě snižují na rozdíl jediné branky. ROBERT FLICK spíše puk nahazoval před branku a od Michala Houdka či Petra Kodýtka puk zapadl za Pavláta. Šťastná branka, nicméně platí. Asistence: Dominik Lakatoš.

37:48
    Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera (Jan Hruška – 2 min., krosček).
    Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň (Vojtěch Budík – 2+2 min, krosček). Trest odpyká Filip Přikryl.

37:20
    Plzeňský odchovanec Jan Schleiss byl v ofsajdu a tak nemohl s kotoučem hrát, ten si tak vzali domácí a rychle s ním spěchali na opačnou stranu.

36:14
    Jakub Pour ukázal velmi rychlé ruce, po získaní puku ve středním pásmu s ním bleskově přejel modrou čáru a následnou ranou švihem prověřil Dolejše, ten našel černý nesmysl ve své lapačce.

35:33
    A opět Lakatoš v akci. Tentokrát hostující hráč střílel z levé strany, ale jeho tečovaná rána skončila až vysoko v ochranné síti.

35:06
    Dominik Lakatoš se cpal do zakončení, ale ani on si na domácího brankáře zatím nepřišel. Poté si několik hráčů z blízka vyměnila pozdravy, vylučovat se ovšem nebude.

34:23
    Rána hostujícího týmu od modré čáry, puk byl následně v letu ještě několikrát tečován a Pavlát musel předvést reflexní zákrok betonem.

33:32
    Filip Pyrochta měl na hokejce kontaktní branku. Vítkovický obránce dostal ideální pas mezi kruhy a proti sobě už měl pouze Pavláta, toho však ničím nepřekvapil a ten si připisuje důležitý zákrok.

32:43
    Čtvrtá formace indiánů dnes hraje velice dobře, Michnáč přistrčil puk Robovi, který nebezpečně pálil z otočky, Dolejš konečky svých betonů vyrazil puk do rohu ledové plochy.

32:13
    David Kvasnička si plnil obranné povinnosti a o pár vteřin již zakládal útok na útočné modré čáře. Po jeho přihrávce pálil z levé strany Martin Dočekal, Dolelš do vzduchu vymrštil svou lapačku.

31:30
    Pavlát přikryl puk svou lapačkou a přerušil hru. Obě mužstva střídají.

31:10
    Hra se nám vyrovnala, hraje se o každý metr ledu, ani jeden z týmu tomu druhému nic zadarmo nedaruje.

30:30
    Pavel Musil si našel místo v útočné třetině, z pravého kruhu tvrdě vystřelil, jenomže nad branku.

30:01
    Hra se nám přelila do své dnešní druhé poloviny.

28:49
    Míchal Houdek se opět dostal po delší době do sestavy indiánů, nyní zkusil své štěstí ranou od modré čáry, leč mezeru mezi betony netrefil.

28:17

27:53
    Patrik Koch při snaze založit útok přišel o kotouč a domácí poté věděli kam s ním.

27:14
    Filip Pyrochta vystřelil z levého kruhu, puk skončil až v ochranné síti, nicméně rána byla tečovaná a vhazovat se tak bude v útočném pásmu Vítkovic.

26:30
    Dominik Lakatoš napřáhl na modré čáře, nicméně při své snaze zlomil hůl a rychle hostující hráč spěchal na střídačku pro novou. Posléze pálil z levého kruhu Hruška, Pavlát vyrazil betonem.

26:17
    Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň (David Jiříček – 2 min., vysoká hůl).

25:43
    Zakázané uvolnění domácího celku.

25:10
    Hosté opět zabrali, nyní létaly puky zleva, zprava, se všema si ale plzeňský brankář poradil.

24:20
    Michal Houdek již nezastihl kotouč v útočném pásmu, celá plzeňská pěti musí do středního pásma.

22:46
    Krátce po buly pálil Albert Michnáč, jeho střela přes obránce mířila k levé tyči, leč na poslední chvíli tam dal Dolejš svou vyrážečku. Plzeňský útočník si tak na svou první branku v západočeském celku bude muset ještě nějaký čas počkat.

22:07
    Robert Flick pálil po rychlé otočce od mantinelu, jeho střela po ledě nenadělala domácímu brankáři větší starosti.

21:58
    Přihrávka rukou v domácím týmu. Akce Kracíka musela být zastavena a tentokrát se bude vhazovat v obranném pásmu indiánů.

21:38
    Hlavní rozhodčí přerušil hru, jelikož na ledové ploše se ocitl nějaký nepořádek. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

20:30
    Jan Hruška si za domácí brankou obhodil protihráče a následně cpal kotouč před plzeňskou svatyni, tam naštěstí pro Pavláta nikdo nezakončil.

20:01

Je za námi úvodní třetina a domácí odcházejí do šaten spokojenější, jelikož vedou o dvě branky. Již ve třetí minutě vystřelil mladý obránce Jiříček a jeho ránu šikovně před Dolejšem tečoval Jaroslav Kracík. Druhý zásah přišel zase tři minuty před přestávkou, Michnáč předložil v rychlém přečíslení ideálně puk Robovi a bylo to o dvě branky. Vítkovice ale jistě ještě neřekli poslední slovo a uvidíme co předvedou v následujících dvou třetinách.

Střely na bránu po první třetině: 10 – 8

Druhá třetina začne přibližně v 17:17

20:00

19:39
    Obrovská šance indiánů, kteří mohli chvíli před odchodem do šaten udeřit potřetí. Jan Eberle vybojoval kotouč v rohu útočného pásma, poté přesně našel na brankovišti Petra Straku, který trestuhodně puk poslal nad branku.

19:02
    Jakub Pour se štěstím na modré čáře Davida Jiříčka, ten mířil k levé tyči, jeho utajená střela však o malý kousek minula prostor mezi třemi tyčemi.

17:55
    Martin Dočekal v útočném pásmu přenechal puk Kracíkovi, ten se snažil zpětnou přihrávkou oslovit někoho na modré čáře, tam nakonec stál Jakub Pour, ale ten dostal kotouč za záda a ten nakonec skončil až ve středním pásmu.
    17:00 Luboš ROB - 2:0

17:00
    Plzeň se ubránila oslabení a vzápětí utíká do dvoubrankového vedení. Ve středním pásmu získal puk Albert Michnáč, v následném přečíslení dvou proti jednomu předložil ideálně puk LUBOŠI ROBOVI, který se trefil přesně pod horní tyčku. Asistence: Albert Michnáč.

16:30

15:55
    Pravá strana zřejmě bude pro hosty oblíbená, další rána a třetí různý hráč. Josef Mikyska byl nejblíže, ostrou ranou poslal puk do bližší tyče.

15:42
    Opět rána z pravého kruhu, nyní se povedenou ranou prezentoval Robert Flick. Puk mířil ke vzdálenější levé tyči, leč tam měl brankář Pavlát svou lapačku.

15:19
    Dominik Lakatoš si počkal na správný moment a hostující hráč vystřelil z pravého kruhu. Pavlát jeho pokus viděl a zachytil. Následně Ostravanům kotouč ujel do středního pásma a je pískán ofsajd.

14:43

14:30
    Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň (Michal Houdek – 2 min., držení).

14:00
    Bohužel, s domácím obráncem Peterem Čerešňákem to zřejmě bude vážnější. Slovenský reprezentant zamířil do kabiny a minimálně dnešní utkání pro něj skončilo.

13:38
    Petr Straka se pustil proti čtyřem hostujícím hráčům, proti takové přesile neměl šanci uspět.

12:43
    Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň (Jakub Pour – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera (Alexandre Mallet – 2 min., hrubost).

12:43
    Alexandre Mallet se obtočil kolem Pavlátovy brány a následně se snažil puk zasunou za plzeňského brankáře. Hostující hráč si posléze ještě něco vyříkal s domácí Pourem a zřejmě oba zamíří na trestnou lavici.

11:20
    Petr Fridrich si nabruslil do útočného pásma, střelou přes obránce zkusil své štěstí, leč z vrcholu levého kruhu minul bránu.

10:47
    Tak tohle vůbec nevypadá dobře. Peter Čerešňák zůstává po souboji s Janem Schleissem za brankou na ledové ploše, při pádu se mu zřejmě špatně otočila noha a domácí obránce se na ní vůbec nemůže postavit. Doufejme, že to nebude nic vážnějšího.

10:01
    Krátce za polovinou první periody měl opět velkou šanci hostující Dej. Toho našel na brankovišti spoluhráč Mallet, leč zakončení bylo horší. Pavlát si i s touto situací dokázal poradit.

08:56
    Petr Kodýtek se štěstím oslovil na pravé straně obránce Jiříčka, ten napřáhl vysoko ke stropu haly, ale rána mu poté nevyšla, puk by sražený do rohu, kde je o něj sváděn tuhý boj.

08:19

07:57
    Indiáni se nadále nedokázali zformulovat v útočné třetině. Tahle přesilová hra nebude patřit mezi té povedenější.

07:14
    Rastislav Dej mohl v oslabení srovnat skóre. Sám se z ničeho nic ocitl na ose hřiště, hostující hráč se rozhodl pro rychlou střelu zápěstím, leč tu si Pavlát, i když s obtížemi, pohlídal.

06:45
    Přechod do útočného pásma se domácím opět nepovedl, Vítkovice dvakrát po sobě dokázaly dostat kotouč až k Pavlátovi.

06:19
    Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera (Lukáš Kovář – 2 min., podrážení).

05:59
    Albert Michnáč se ocitl nedobrovolně na ledové ploše, Plzeň si zahraje první početní výhodu, brankář Pavlát spěchá na střídačku.

05:10
    Martin Dočekal se chystal založit rychlý protiútok, leč jeho snaha nemohla být úspěšná, protože je pískán domácímu hráči ofsajd.

04:32
    Hosté nadále dobře napadají a všechny puky rychle směřují do útočného pásma. Plzeň se brání pouze pomocí vyhazování puků.

03:56
    Hosté se snaží o rychlou odpověď. Puk se nachází za brankou Pavláta, nicméně Plzeňané velice dobře brání a hosty do žádné střely nepouštějí.
    02:25 Jaroslav KRACÍK - 1:0

02:25
    Domácí se dostávají do vedení. Kantner našel na modré čáře obránce Davida Jiříčka, ten vypálil švihem a jeho ránu těsně před Dolejšem tečoval JAROSLAV KRACÍK. Asistence: David Jiříček, Matyáš Kantner.

02:14
    Ještě nedávno vítkovický hráč Martin Dočekal se uvolnil na ose hřiště a střelou z otočky pořádně vystrašil Dolejše.

01:48
    David Jiříček napřáhl na modré čáře a pukem nešťastně zasáhl do obličeje Rastislava Deje, ten se po menším ošetření zvedl na své brusle a vypadá to, že vše bude v pořádku.

01:11
    Petr Kodýtek se dostal do zakončení z levé strany, plzeňský hráč mířil ke vzdálenější tyči, Dolejš na svém místě. Vzápětí po buly pálil obránce Stříteský, ale ani jeho projektil nemířil do černého.

00:50
    Už i domácí se dostali do útočného pásma, ale i na druhé straně Dolejš zůstal prozatím bez práce. S pukem úřaduje ve středním pásmu Matěj Stříteský.

00:15
    Pavlát se snažil pomoci rozehrát, nicméně první kontakt s pukem mu příliš nevyšel, puk namazal přesně na hokejku Jana Hruška. Ten ovšem nezakončil.

00:01

Obě mužstva už jsou nastoupena na modrých čarách, utkání za malou chvilku začne, buďte u toho s námi.

HC Škoda Plzeň: Frodl (Pavlát) – Kvasnička, Čerešňák (A), Budík, Stříteský, L. Kaňák, Jiříček, Houdek – Pour, P. Musil, M. Lang – Straka (C), Kodýtek, Eberle – Kantner, Kracík (A), Dočekal – Michnáč, Přikryl, Rob.

HC Vítkovice Ridera: Dolejš (Dolíška) – Galvinš, Gewiese, Pyrochta, L. Kovář, Koch, R. Černý, L. Doudera – L. Krenželok (C), Hruška (A), Lakatoš – Svačina, J. Mikyska, Irgl (A) – Mallet, Flick, Dej – Fridrich, Stach, Schleiss.

Rozhodčí: Hodek, Micka – Brejcha, Votrubec.

Krásné páteční odpoledne z Plzně!

Vítám všechny hokejové fanynky a fanoušky, kteří se rozhodli si na páteční den dopřát trochu toho nejlepšího hokeje u nás. Od půl páté se totiž v plzeňské LOGSPEED CZ Arény hraje 48. kolo Tipsport Extraligy, ve kterém domácí HC Škoda Plzeň přivítá na svém ledě tým HC Vítkovice Ridera.

Plzeňští hokejisté jsou pět kol před koncem základní části na šesté pozici a stále mají reálnou šanci na čtvrtou příčku, která jako poslední zaručuje přímý postup do čtvrtfinále. Aktuální ztráta na Liberec činí sedm bodů. Se stejným soupeřem odehrála Plzeň i poslední utkání, ve středu na domácím hřišti přetlačila Bílé Tygry 4:3 po samostatných nájezdech.

Hostující Vítkovice jsou na pozici desáté, dohromady na svůj účet nashromáždili 65 bodů, o třináct méně než jejich dnešní soupeř. Nicméně předkolo play off mají Ostravané jisté, třináctý Zlín totiž na ně ztrácí propastných šestnáct bodů. Naopak osmá Kometa má náskok pouhého jednoho bodu, tudíž tři body by se dnes hodily. Hosté mají momentálně velmi dobrou formu, v zádech si nesou čtyři výhry v řadě, naposledy na domácím ledě přetlačila Ridera ambiciózní Mladou Boleslav v poměru 3:2.

Obě mužstva už se v letošní sezóně třikrát společně utkala a prozatím lepší bilanci mají Západočeši. Ti nejprve ve Vítkovicích zvítězili 4:3 po prodloužení, následně na domácím ledě 6:3. leč poslední vzájemný duel patřil Rideře. Ta na domácím ledě zvítězila těsně 4:3.

Dámy a pánové, pohodlně se usaďte a užijte si příjemné odpoledne s doprovodem našeho textového přenosu, tím vás provede Jakub Štěrba.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:30.

Jakub Štěrba

Branky a nahrávky: 3. Kracík (Jiříček, Kantner), 17. Rob (Michnáč), 53. M. Lang (P. Musil, Pour) – 39. Flick (Lakatoš)

Rozhodčí: Hodek, Micka – Brejcha, Votrubec