Plzeň – Vítkovice 3:1 (kon.) | Mountfield HK – Třinec 3:2 (kon.) | Motor ČB – Olomouc 1:2 (kon.)
Mladá Boleslav – Pardubice 5:2 (kon.) | K. Vary – Zlín 5:4 (po pr.) | Kometa Brno – Liberec 4:1 (kon.)
HC Energie Karlovy Vary
5:4 (1:2, 2:0, 1:2 - 1:0)
Berani Zlín
Pátek 26.02.2021, 17:30 • KV Arena, Karlovy Vary • Tipsport extraliga • 48. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Karlovarští nezažívají zrovna vydařené období. Po třech výhrách se blýskalo na lepší časy a zdálo se, že je nepříjemná série proher u konce. Poté už ale přišly nevydařené utkání s Vítkovicemi a Brnem a energetici se propadli v tabulce až na deváté místo. Západočeši bojují nyní o pozici v tabulce do předkola, která by určila, zda budou sérii začínat doma, nebo na ledě soupeře.
    „Všechny zápasy, které jsme v letošní sezoně se Zlínem odehráli byly těžké. Hrají výborně do defenzivy a prezentují se fyzickou hrou. Myslím si, že i když ztratili šanci na play-off, tak to bude nepříjemný a silný soupeř. Výsledky Zlína z poslední doby byly velice kvalitní. Musíme se na ten zápas výborně připravit a navázat na dobré pasáže z venkovních utkání. Věřím, že zase přidáme nějaké body do tabulky,“ hodnotí situaci Tomáš Mariška.

PSG Berani Zlín
    Beranům letošní sezona vůbec nevyšla. V tabulce předstihli jediný tým a to České Budějovice. Zlín v letošním ročníku nasbíral celkově 39 bodů. Celek z východu Čech má už nyní jisté, že si letos nezahraje ani předkolo play-off. V posledních pěti zápasech dokázal zvítězit jen jednou, a to proti Mladé Boleslavi. Naposledy se utkali Berani s lídrem soutěže Třincem, se kterým nakonec prohráli o jedinou branku v poměru 2:3.

HC Energie Karlovy Vary: F. Novotný (Habal) – Weinhold, Šenkeřík, D. Mikyska, Plutnar, Zábranský, Pulpán (A), Kowalczyk – O. Beránek, T. Mikúš, Flek – Redlich, Vildumetz, Kulich – Koblasa, Černoch, Kohout – Sapoušek, Skuhravý (C), Vondráček (A).

PSG Berani Zlín: Huf (Kořének) – Řezníček, Žižka (C), M. Novotný, Ferenc, Gazda, Nosek (A), Hamrlík – Kubiš (A), Fořt, Vopelka – Sebera, Honejsek, Šlahař – Chludil, P. Sedláček, J. Ondráček – Václavek, Karafiát, Dobiáš.

Rozhodčí: Svoboda, Kika – Zíka, Šimánek.

00:01

00:08
    Úvodní buly vyhrávají hosté a hra se přesouvá před Novotného.

00:23
    Na ledě zůstává ležet Petr Šenkeřík, už se ale za pomoci spoluhráčů zvedá a odjíždí na střídačku. Z ledu se ještě musí odklidit krev karlovarského obránce.

00:40
    Domácí mají problém dostat se z obranného pásma.

01:02
    Zlín právě vstřelil branku!
    Jakub Šlahař přihrávkou zpoza brány nabil v mezikruží připravenému ANTONÍNU HONEJSKOVI, který svou střelou vymetl pravý horní roh Novotného svatyně. Asistence: Jakub Šlahař a David Nosek.
    01:02 Antonín HONEJSEK - 0:1

02:35
    Zakázané uvolnění domácích.

03:14
    Flek to zkusil z pravé strany bekhendem, Hufa ale nezaskočil.

03:39
    Tentokrát se při rozehrávce nepohodli Zlíňané a kotouč se klouže na zakázané uvolnění.

04:22
    Prvního trestu v dnešním utkání se dopustil Matyáš Hamrlík (ZLN), který si odpyká dvě minuty za nedovolené bránění.

05:09
    Puplán od modré provětral Hufovu lapačku.

05:35
    Hosté vyhazují a jedou střídat.

06:01
    Huf musel čelit několika nebezpečným střelám z domácích hokejek, všem ale odolal a jeho spoluhráči mohou znovu vyhodit.

07:15
    Zlíňané drží hru v útočném pásmu.

08:18
    Hra se přelévá ze strany na stranu, nikomu se nedaří udržet v útočné třetině.

09:37
    Hraje se spíše kolem středového kruhu.

10:06
    Je odpískána přihrávka rukou a bude se vhazovat ve středním pásmu.

10:27
    Redlich hledal před bránou Kulicha, přihrávku ovšem zblokoval Huf.

11:30
    Chyba v karlovarské obraně! Pavel Kubiš našel úplně nehlídaného TOMÁŠE FOŘTA, který se z mezikruží trefil přesně mezi Novotného betony. Asistence: Pavel Kubiš a Daniel Gazda.
    11:30 Tomáš FOŘT - 0:2

12:13
    Zakázané uvolnění hostů.

12:44
    Flek z mezikruží rozvlnil ochrannou síť.

Komerční přestávka.

13:08
    Redlich zpoza brány našel připraveného Skuhravého, proti jeho střele se však Huf rychle přesunul a podržel svůj tým.

14:04
    Karafiátovu střelu z pravého kruhu vyrazil Novotný betonem.

14:38
    Ofsajd hostů.

15:23
    Energetikům se nedaří přejít do útočné třetiny, hosté své pásmo brání.

16:27
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!
    Martin Kohout před branku přihrál JIŘÍMU ČERNOCHOVI, který svou hokejku nastavil tak, aby Huf nemohl na kotouč dosáhnout. Asistence: Martin Kohout.
    16:27 Jiří ČERNOCH - 1:2

17:43
    Karlovarským se teď úplně nedařilo rozehrát, už se ale rychle přesouvají do útoku.

17:56
    A právě při snaze o přechod do útočné třetiny se dopustili ofsajdu.

18:39
    Šlahař vyslal puk do předbrankového prostoru, tam ale nikdo z jeho spoluhráčů nebyl a puk si kryje Novotný.

19:19
    Flek si sjel do pravého kruhu a zkusil vystřelit, trefil pouze připraveného zlínského brankáře.

20:00

První část u konce! V té se Zlínu podařilo vytvořit pohodlný dvoubrankový náskok. Nejprve se za začátku prosadil Antonín Honejsek, po něm se po chybě v karlovarské obraně trefil ve 12. minutě Tomáš Fořt. Poté už se hosté zaměřili spíše na defenzivu. Většinu domácích střel a šancích dokázali i díky svému brankáři zmařit. Jednu akci se jim ale pokrýt nepodařilo a na průběžných 1:2 snižoval Jiří Černoch. Příští třetina začne přibližně v 18:24.

20:01

20:13
    Domácí vyhráli buly a hosté se dopustili zakázaného uvolnění.

20:59
    Beránek to zkusil k tyči, proti jeho střele vytasil Huf své rameno.

22:00
    Karlovarští kombinují v útočném pásmu a hledají prostore ke střele.

22:19
    A je srovnáno! Střelu LIBORA ZÁBRANKÉHO vyrazil Huf do nohy svého spoluhráče Daniela Gazdu, od kterého se kotouč smolně odrazil do brakové sítě. Bez asistence.
    22:19 Libor ZÁBRANSKÝ - 2:2

23:17
    Domácí se dopouštějí icingu.

24:10
    Šenkeřík od modré přestřelil Hufovu bránu.

24:45
    Sedláček to na druhé v přečíslení dva na jednoho vzal na sebe a zkusil vystřelit, Novotného však nezaskočil.

25:52
    Oba celky mají problémy s přechodem do útoku a hraje se kolem středového kruhu.

26:41

26:54
    Vondráček od pravého mantinelu trefil Hufovu vyrážečku.

27:31
    Plutnarovu střelu z kruhů chytil hostující brankář svou lapačkou.

28:13
    Pulpán dělovou ze středového kruhu trefil připraveného Hufa.

28:45
    Domácí zasypávají branku Beranů střelami, ani jedna však není úspěšná.

29:22
    Zakázané uvolnění Zlína.

29:38
    Flek z levé strany vyslal nebezpečnou střelu, která šla těsně vedle.

29:52
    Jakub Ferenc (ZLN) se provinil držením a odpyká si za to dvě minuty.

30:52
    Domácím se nedaří dostat do útočné třetiny.

31:20
    Flek zpoza kruhů trefil připraveného Hufa.

31:52

32:36
    Obrat dokonán! Tomáš Redlich přihrál do mezikruží TOMÁŠI VONDRÁČKOVI, který z mezikruží prostřelil hostujícího brankáře Hufa. Asistence: Tomáš Redlich.
    32:36 Tomáš VONDRÁČEK - 3:2

34:04
    Hosté se provinili zakázaným uvolněním.

35:02
    Hra je nestálá, přelévá se ze strany na stranu.

35:07
    Další icing hostů.

35:28
    Weinhold dělovkou od modré přestřelil Hufovu branku.

35:50

36:47
    Karlovarští zásobují branku hostí střelami ze všech stran.

37:34
    Kotouč se odrazil do ochranné sítě a následuje komerční přestávka.

38:19
    Šlahař z mezikruží trefil Novotného betony.

39:26
    Pavel Kubiš (ZLN) napadl Jiřího Černocha (KVA) a u mantinelu se mezi nimi strhla bitka. Zlínský forvard si odpyká dvě minuty za hrubost, domácí útočník za držení.

40:00

Ve druhé části se hra obrátila. Karlovarští měli mnohem více ze hry a Berani tahali za kratší konec a skoro se k ničemu nedostali. Obrat nastartoval ze začátku třetiny svou vyrovnávací brankou Libor Zábranský, po deseti minutách ho dokonal Tomáš Vondráček. Další třetina začne přibližně v 19:16.

40:01

40:17
    Po úvodním vhazování se Karlovarští dostávají do útoku.

41:19

41:40
    Kohout svou střelou rozvlnil brankovou síť.

41:51
    Další icing ze zlínských hokejek.

42:13
    Po Zábranského střele musel Huf čelit několika dorážkám, jeho spoluhráči uhasili situaci výhozem na zakázané uvolnění.

42:16
    Ještě probíhá úprava ledu.

42:53
    Berani se konečně dostávají z karlovarského sevření a přesouvají hru k Novotnému.

43:58
    Karlovarští za brankou vyčkávají na prostor k rozehrávce.

44:32
    Další potyčka za kterou budou následovat tresty. Lukáš Pulpán (KVA) si odsedí dvě minuty za krosček, za hrubost znovu Pavel Kubiš (ZLN).

47:10
    Vopelka střílel z mezikruží, Novotný vyrazil kotouč betonem.

47:34
    Na druhé straně to v předbrankovém prostoru zkusil Flek, jeho střela letěla vedle.

48:09
    Huf musí čelit dalšímu nátlaku ze strany domácích hokejistů.

48:54
    Na zlínskou branku si domácí vyžádali Coach challenge!

48:54
    Branka je nakonec uznaná! Po nátlaku od domácích si Berani utvořili přečíslení a po Noskově střele se kotouč odrazil k MATĚJI SEBEROVI, který srovnal stav. Asistence: David Nosek.
    48:54 Matěj SEBERA - 3:3

49:58

50:29
    Karlovarští se znovu dostávají do útoku a chtějí si znovu vytvořit vedení.

51:05
    Čtyři trestné minuty za vysokou hůl inkasuje Matěj Sebera (ZLN).

52:14

52:32
    Beránek z mezikruží mířil vedle.

53:20
    Domácí se sami vyhánějí z pásma.

54:20
    Další zkažená přihrávka a Karlovarští jsou znovu vyhnáni až ke svému brankáři.

55:05

56:13
    V ponechané výhodě překvapil Novotného kotoučem od mantinelu LUKÁŠ VOPELKA a posouvá tím Zlín do vedení. Pavel Kubiš a Jakub Ferenc.
    56:13 Lukáš VOPELKA - 3:4

57:04
    Je znovu srovnáno! Nátlak se konečně proměnil v gól! Ze skrumáže se kotouč odrazil na LIBORA ZÁBRANSKÉHO., který si připisuje druhou branku v zápase. Asistence: Tomáš Redlich.
    57:04 Libor ZÁBRANSKÝ - 4:4

58:37
    Tomáš Fořt si odsedí dvě minuty na trestné lavici za držení.

59:02
    Znovu se opakovala situace jako u druhého karlovarského gólu, tentokrát dokázal Huf odražený kotouč chytit.

59:33
    Zlínští vyhazují.

60:00

Třetí část u konce! Energetici měli sice více ze hry a měli na hosty velký nátlak, trápila je ale koncovka. To hosty netrápilo a dokázali stav nejprve srovnat, poté i obrátit. Tři minuty před koncem ještě srovnal Libor Zábranský.

60:01

60:04
    Karlovarští vyhrávají buly a jedou útočit.

60:40
    A je rozhodnuto! V prodloužení střelou zpoza kruhů rozhodl svým druhým gólem JIŘÍ ČERNOCH. Asistence: Jakub Flek.
    60:40 Jiří ČERNOCH - 5:4

A je tu konec! V utkání měli větší převahu domácí, kteří Berany přestříleli 54:23. Ze začátku nejprve však ztráceli a dovolili Zlínu odskočit na dvoubrankové vedení. Ve druhé části Západočeši opět předvedli obrat a do třetí třetiny se šlo za stavu 3:2. Třetí třetina jim z pohledu koncovky vůbec nevyšla. Hosté své příležitosti naplno využili a stav obrátili znovu ve svůj prospěch. Tři minuty před sirénou zachránil karlovarské body svým druhým gólem v zápase Libor Zábranský. V prodloužení druhý bod pro svůj tým vystřelil druhou trefou v utkání Jiří Černoch, což je pro Karlovarské alespoň malá útěcha.
    Ode mě je to pro dnešek a u dalších online přenosů se s vámi loučí na počtenou Vlastimil Mourek. (20:11:07)

Vlastimil Mourek

Branky a nahrávky: 17. Černoch (Kohout), 23. Zábranský, 33. Vondráček (Redlich), 58. Zábranský (Redlich), 61. Černoch (Flek) – 2. Honejsek (Šlahař, Nosek), 12. Fořt (Kubiš, Gazda), 49. Sebera (Nosek), 57. Vopelka (Kubiš, Ferenc)

Rozhodčí: Svoboda, Kika – Zíka, Šimánek