Manchester United – AC Milán
    SK Slavia Praha – Rangers FC
    Granada CF – Molde FK (13:34:34)

Pro skotské Rangers to bude pátý souboj proti českým či československým týmům.

Naposledy se v Praze představili v sezóně 2002/03, kdy je v Poháru UEFA senzačně vyřadila Viktoria Žižkov. Ta po výhře 2:0 na domácím trávníku prohrála na Ibrox Stadium 0:2, v prodloužení inkasovala třetí branku, ve 101. minutě ale postupovou trefu vstřelil Marcel Lička.

V rámci Československa se Rangers v sezóně 1959/60 střetli s Rudou Hvězdou Bratislava, tehdy vyhráli doma 4:3 a v Bratislavě hráli 1:1.

V roce 1981 Rangers z Poháru vítězů pohárů vyřadila pražská Dukla, která na Julisce vyhrála 3:0 a k postupu ji stačila i prohra 1:2 ve Skotsku.

O deset let později Rangers opět nezvládli zápas proti pražskému celku, tentokrát vypadli v Poháru UEFA se Spartou, které podlehli 0:1 v Praze a nepomohla jim ani domácí výhra 2:1 v odvetě.

8
    Posledním týmem v osudí zbylo Molde FK, norský celek tak bude soupeřem Granady.

8
    Granada CF se při premiérové účasti v Evropské lize dostala do osmifinále, které zahájí na svém stadiónu.

7
    Slavia se utká s Rangers FC! Glasgowský tým letos suverénně vede skotskou ligu.

7
    SK Slavia Praha zahájí osmifinále na domácím trávník, kdo ji bude vylosován za soupeře?

6
    Obrovská bitva gigantů, neboť Manchester United se střetne s AC Milán.

6
    Manchester United byl vylosován jako domácí tým pro šestý dvojzápas.

5
    Dinamo Záhřeb se utká s londýnským Tottenhamem Hotspur.

5
    Doma svoji osmifinálovou bitvu odstartuje GNK Dinamo Záhřeb.

4
    Olympiakos nastoupí proti Arsenalu, ten včera hrál domácí zápas proti Benfice právě v Pireu na stadiónu svého budoucího soupeře.

4
    Dalším týmem, který začne svůj dvojzápas doma, je Olympiakos Pireus.

3
    Římané se střetnou se Šachtarem Doněck.

3
    Třetí dvojzápas zahájí na domácím hřišti AS Řím.

2
    Dynamo Kyjev se utká s Villarrealem.

2
    Ve druhé dvojici je prvním vylosovaným týmem Dynamo Kyjev.

1
    Soupeřem Ajaxu je švýcarský mistr BSC Young Boys Bern.

1
    Prvním vytaženým týmem z osudí je AFC Ajax Amsterdam.

Losování začíná

Probíhá připomenutí, že se jedná o tzv. „otevřený“ los, tedy bez žádného nasazení i žádných dalších restrikcí. První vytažený tým z každé dvojice bude hrát doma, tam jen může dojít k případnému prohození domácího a venkovního zápasu, o čemž už jsem informoval.