Lovosice – Hranice 30:27 (kon.) | Nové Veselí – Karviná 26:33 (kon.) | Královo Pole – SHC Maloměřice 25:21 (kon.)
Kopřivnice – Zubří 30:24 (kon.)
TJ Sokol Nové Veselí
26:33 (13:17)
HCB Karviná
Sobota 27.02.2021, 17:00 • ZDT Aréna, Nové Veselí • Chance Extraliga mužů • 20. kolo

Z mé strany je to dnes již vše. Mějte se fajn, přeji vám příjemný zbytek víkendu a někdy příště se budu z házené ve Veselí těšit napočtenou! (18:33:20)

TJ Sokol Nové Veselí – HCB Karviná 26:33 (13:17)
    Nejvíce branek: Kocich 5/2, Ptáčník 5, Dodica 4 – Solák 8/1, Urbański 6, Skalický 4. Rozhodčí: Bubeníček, Petruška. Sedmimetrové hody: 2/2 – 3/2. Vyloučení: 4:5.

Po zápase jsme mohli vidět přátelské podávání rukou mezi hráči, Karvinští poté i zatleskali hrstce pořadatelů a partnerů na tribunách, kteří i za stavu, jaký v současnosti panuje, vytvořili slušnou atmosféru. Respekt si zkrátka vyjádřili všichni zúčastnění, a tak to má být.

Pro Veselí se toho po tomto kole tabulkově moc nemění. Ztráta na desítku bude činit minimálně osm bodů, záleží, jak si v dohrávaném utkání Kopřivnice – Zubří povede právě Kopr. Domácí zůstávají na 11. místě, a právě za týden budou zajíždět na sever Moravy. Karviná si naopak fakticky pojistila první místo, ačkoliv sice ještě Plzeň teoreticky může Baník předstihnout, ale je to relativně nepravděpodobné.

Veselí odehrálo posledních deset minut druhé půle parádně a dokonce v této pasáži hry Baník přehrálo 5:2, jenže tím jenom korigovalo zápas, o kterém bylo již rozhodnuto. Do druhého poločasu totiž vstoupili hosté parádně, trestali každou chybu Veselí a z poločasového vedení 17:13 bylo rázem 27:16, čímž bylo v 50. minutě o utkání rozhodnuto. Karviná již pak v posledních minutách dala prostor širší sestavě, zkoušela různé herní varianty, na domácí straně se do branky pak podíval i Martin Štohanzl, který předvedl několik výborných zákroků a je již zpovídán pro klubový přenos. Sokol tak stáhl hrozivě vypadající skóre a „bere“ nakonec porážku 26:33.

Konec zápasu. (26:33)

60
    Nakonec ani jeden tým nedokázal v hektickém závěru skórovat a konečný výsledek dnešního utkání tak zní 26:33! (26:33)
    60
    Urbański to strhl na sebe, nepokračoval dále v rozběhnuté kombinaci a propálil Štohanzla mezi nohama, to vše 31 sekund před koncem. (26:33)

60
    Z následného útoku ale domácí nezískali nic a Karviná tak pravděpodobně završí zápas vepředu. (26:32)

59
    Vojtěch Patzel si připsal férové gesto. Proti výhozu Štohanzla do protější prázdné branky šel a míč nepatrně tečoval vedle tyče, k čemuž se i přiznal! (26:32)

58
    Široký toho dnes prostřílel na několik zápasů dopředu. Ani tentokrát nenašel na Martina Štohanzla recept! (26:32)

58
    Trestán je nakonec Nantl, který skoro až do závěru zápasu nebude moci vběhnout na hřiště. (26:32)
    58
    Dodica po faulu na Kocicha plynule převzal míč a dokončil to, co již Kocich nestihl. Došlo tam však ke druhému faulu a rozhodčí signalizují minimálně jeden trest. (26:32)
    57
    Kocich stahuje náskok hostí na sedmibrankový rozdíl, domácí chtějí odehrát závěr zápasu skutečně co nejlépe. (25:32)

57
    Po dalším ubráněném útoku přichází ještě jeden oddechový čas na domácí straně. (24:32)
    56
    Urbański už šel v kombinaci zvané němec do kroků a Sokol mohl jít do kontru, který zakončil stoprocentně Dodica. Veselí ještě stahuje náskok Karviné, ale je to už jenom kosmetika. (24:32)
    55
    I Sokol už zkouší některé varianty přesilovky, opět to zbylo na Bartůňka, který zakončením z levého křídla uspěl. (23:32)
    55
    Sedmička přišla i na druhé straně, Růžovi při zakončení bránil Bartůněk v brankovišti, Solák následně proměnil. (22:32)

54
    Ptáčníkovi míč při finální fázi střelby vyklouzl z ruky a svoje zakončení ze záklonu poslal vysoko nad Mokrošovu svatyni! (22:31)

53
    Patzel judistickým chvatem zezadu sundal na zem Dodicu a dostává tak dvě minuty. Následně si chtěl ještě něco vyříkávat a jít do kontroverze, jestli to má za tohoto stavu zapotřebí... (22:31)