Bayern – Kolín nad Rýnem 5:1 (kon.) | Dortmund – Bielefeld 3:0 (kon.) | Stuttgart – Schalke 5:1 (kon.)
Wolfsburg – Hertha 2:0 (kon.) | RB Lipsko – Mönchengladbach 3:2 (kon.)
VfB Stuttgart
5:1 (3:1)
FC Schalke 04
Sobota 27.02.2021, 15:30 • Mercedes-Benz Arena, Stuttgart • Německá Bundesliga • 23. kolo

To je z dnešního online přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou. (17:26:26)

Držení míče: 48 % : 52 %.
    Střely na branku: 10:5. Střely mimo: 9:6. Rohy: 11:9. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 15:18.

Dnešní utkání se rozhodlo již v první půli, kdy hosté doslova hořeli v obraně a domácí jim nasázeli tři branky. Zdálo se, že by Schalke mohlo nakopnout snížení v závěru první půle, ale opak byl pravdou.
    Do druhého poločasu vstoupili skvěle domácí, kteří minimálně první čtvrt hodinu soupeře k ničemu nepustili. Po vystřídání se ale Schalke přece jenom dostalo více do hry a místy byli hosté i lepší, jenže vstřelit gól se jim nepodařilo. Stuttgart pak odpor soupeře zlomil v 88. minutě čtvrtým gólem a debakl hostů završil ve druhé minutě nastaveného času parádní střelou Didaviho.

90+3

90+2
    Stuttgart právě vstřelil branku!
    Debakl posledního týmu dokonává DANIEL DIDAVI, který měl hodně času a prostoru na střelu ze střední vzdálenosti. Toho využil dokonale, když parádní technickou střelou nedal Langerovi v brance Schalke žádnou šanci.

90
    Nastavují se tři minuty.

88
    Žlutou kartu dostává Nabíll bin Tálib (FC Schalke 04).

88
    Je rozhodnuto! Jak jednoduše se dá dát gól ukázali trápícímu se Schalke nyní domácí, kdy se po přihrávce Enda, střelou k tyči, prosazuje zpoza vápna PHILIPP KLEMENT.

87
    Statistika držení míče – 48% : 52%.

86
    Střídání v týmu VfB Stuttgart: ze hřiště odchází Silas Wamangituka, přichází Tanguy Coulibaly.
    Střídání v týmu VfB Stuttgart: ze hřiště odchází Saša Kalajdžić, přichází Hamadi Al Ghaddioui.

85
    Schalke to nyní zkouší po pravé straně, kudy ale cesta k vápnu Stuttgartu nevedla.

84
    Střídání v týmu FC Schalke 04: ze hřiště odchází Benjamin Stambouli, přichází Bastian Oczipka.

83
    Nakonec z toho byly dva rohové kopy pro Schalke, ale hosté ani jednou branku VfB ohrozit nedokázali.

82
    Gregor Kobel (Stuttgart) předvedl další skvělý zákrok, po střele Alessandra Schöpfa (Schalke) zpoza vápna, kdy vytěsnil střelu na tyč, od níž se míč odrazil na roh, hosté rozehrají z pravé strany.

81
    Silas Wamangituka (Stuttgart) chtěl po pravé postranní čáry vyvézt míč dopředu, ale narazil na Benjamina Stambouliho, který ho obral o míč.

80
    U míče hosté, kteří se ženou za druhým gólem, k němuž měli velice blízko před několika minutami.

79
    Centr míří z levé strany do vápna Stuttgartu, domácí odehrávají míč do bezpečí, hosté budou vhazovat z pravé strany.

77
    Žlutou kartu dostává Malick Thiaw (FC Schalke 04).

Martin Dvořák

Branky: 10. Endo (Sosa), 26. Endo (G. Castro), 34. Kalajdžić (Sosa), 88. Klement (Endo), 90+2. Didavi (Endo) – 40. Kolašinac (Stambouli)

Karty:   59. G. Castro (STU), 66. Endo (STU) – 29. Becker (SCH), 77. Thiaw (SCH), 88. bin Tálib (SCH)

Neproměněná penalta: 73. bin Tálib (SCH), brankář Kobel zneškodnil

VfB Stuttgart: Kobel – Mavropanos, Anton, Kempf (76. Stenzel) – Wamangituka (86. Coulibaly), Endo, Mangala, Sosa – Förster (62. Didavi), G. Castro (62. Klement) – Kalajdžić (86. Al Ghaddioui).
    Náhradníci: Bredlow – Klement, Al Ghaddioui, Karazor, Coulibaly, Cissé, Didavi, Klimowicz, Stenzel.

FC Schalke 04: Langer – Becker, Mustafi, Thiaw, Kolašinac – Stambouli (84. Oczipka), Mascarell (57. bin Tálib) – William (57. Schöpf), Serdar, Harít – Hoppe (74. Raman).
    Náhradníci: Ahlers – Mercan, Bozdogan, Mendyl, bin Tálib, Oczipka, Raman, Schöpf.

Rozhodčí: Winkmann – Thielert, Lupp