Crystal Palace – Fulham 0:0 (kon.) | Leicester – Arsenal 1:3 (kon.) | Tottenham – Burnley 4:0 (kon.)
Chelsea – Manchester Utd. 0:0 (kon.) | Sheffield Utd. – Liverpool 0:2 (kon.)
Leicester City
1:3 (1:2)
Arsenal FC
Neděle 28.02.2021, 13:00 • King Power Stadium, Leicester • Anglická Premier League • 26. kolo

Z mé strany je to už pro tento zápas všechno, přeji hezký zbytek neděle. (15:12:04)

Fauly: 15:3

Zápas je u konce, Arsenal dokázal zvítězit na hřišti Leicesteru 3:1. Domácí měli skvělý start do utkání a už v sedmé minutě se dostali do vedení, když dostal trestuhodně mnoho prostoru Youri Tielemans, a ten ho využil k otevření skóre. Jenže od té doby už byl Leicester horším týmem, většinu času se jen bránil akcím či standardním situacím Arsenalu. Právě po jedné ze standardek se hosté dočkali vyrovnaní, ve 39. minutě se hlavou po centru Williana prosadil David Luiz. Už v nastaveném čase pak zahrál ve vápně rukou záložník domácích Wilfred Ndidi rukou a po poradě sudího Tierneho se systémem VAR se kopala penalta. Tu si vzal na starosti Alexandre Lacazette a chladnokrevně ji proměnil. Druhý poločas začal pro Leicester tragicky. V 51. minutě musel kvůli zranění vystřídat klíčový útočník Foxes Harvey Barnes a jen o minutu později už Arsenal vedl 3:1, když míč pohodlně do prázdné branky uklidil Nicolas Pépé. Zbytek zápasu už toho příliš zajímavého nepřinesl, Arsenal si pohlídal důležité vítězství.

90+8

90+7
    Cengiz Ünder poslal ještě jeden prudký míč před branku, ale ten se neujal, stejně jako střela Amarteye z druhé vlny, ta byla zablokovaná.

90+6
    Rohový kop Leicesteru rozehrával Marc Albrighton. Míč spadl na zadní tyči k nohám Kelechimu Iheanachovi, ten ale branku z bezprostřední blízkosti vysoko přestřelil.

90+6
    Castagne hledal centrem z pravé strany na zadní tyči Pereiru, toho ale k hlavičce nepustil jeho krajan Soares.

90+5
    Ještě jeden míč z pravé strany směřoval před branku Arsenalu, ale skončil jen v moci německého brankáře Arsenalu Bernda Lena.

90+4
    Leicester zahrával z pravé strany standardní situaci. Arsenal to ale zvládl a dokázal se ubránil. Domácí potřebují nutně vstřelit kontaktní gól, aby ještě mohli pomýšlet na vyrovnání.

90+3
    Kieran Tierney dostává žlutou kartu za faul na Vardyho.

90+3
    Ze střední vzdálenosti vypálil Thomas Partey, i on ale trefil jen prostor, kde stál dánský brankář Leicesteru.

90+2
    Pierre-Emerick Aubameyang dokázal z levé strany přes Amarteye odcentrovat, ale našel jen připraveného Schmeichela.

90+2
    Také Kieran Tierney snad nakonec bude v pořádku a i on asi tohle velmi fyzicky náročné utkání dohraje až do konce.

90+1
    Nastavuje se sedm minut.

90
    Útočného faulu se dopustil Cengiz Ünder, který loktem doslova knock-outoval Kierana Tierneyho. S obráncem Arsenalu to nevypadá moc dobře.

89
    Nicolas Pépé je po krátkém ošetření na nohou a měl by být schopen dnešní povedený zápas dokončit.

88
    Marc Albrighton sportovně zakopl míč do autu, protože na zemi zůstal po souboji s Söyüncüm Pépé.

87
    Na hřišti se už po dvou minutách zviditelnil Pierre-Emerick Aubameyang. Přichystal si míč na pravačkou a vypálil přesně z hranice šestnáctky. Branku Leicesteru ale o kousíček minul.

Petr Sumbal

Branky: 7. Tielemans – 39. David Luiz (Willian), 45+2. A. Lacazette (pen.), 52. Pépé

Karty:   38. Thomas (LEC), 72. Tielemans (LEC) – 90+3. Tierney (ARS)

Držení míče: 44 % : 56 %.
    Střely na branku: 3:4. Střely mimo: 2:4. Rohy: 2:7. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 15:3.
    Leicester City: Schmeichel (C) – Castagne, J. Evans (69. Amartey), Söyüncü, Thomas (46. Albrighton) – R. Pereira, Ndidi, Tielemans, H. Barnes (51. Ünder) – Iheanacho, Vardy.
    Náhradníci: D. Ward – Daley-Campbell, Amartey, Fuchs, Albrighton, Ünder, Choudhury, N. Mendy, Tavares.

Arsenal FC: Leno – Soares, David Luiz, Marí, Tierney – Alnaní (66. Partey), Xhaka – Pépé, Smith-Rowe (42. Odegaard), Willian – A. Lacazette (C) (84. Aubameyang).
    Náhradníci: Macey – Bellerín, Holding, Saka, D. Ceballos, Odegaard, Partey, Aubameyang, Martinelli.

Rozhodčí: Tierney – Cook, Lennard