NY Islanders – Pittsburgh 3:4 (po pr.) | Tampa – Dallas 5:0 (kon.) | Florida – Carolina 3:4 (2:3 po s.n.)
Edmonton – Toronto 0:4 (kon.) | Minnesota – Los Angeles 4:3 (po pr.) | Chicago – Detroit 3:5 (kon.)
Arizona – Colorado 2:6 (kon.) | Anaheim – Vegas 2:3 (po pr.) | Winnipeg – Montreal 2:1 (po pr.)
San Jose – St. Louis 6:7 (kon.) | NY Rangers – Boston 1:4 (kon.) | Nashville – Columbus 3:1 (kon.)
Buffalo – Philadelphia 0:3 (kon.) | New Jersey – Washington 2:3 (kon.) | NY Islanders – Pittsburgh 2:0 (kon.)
Anaheim Ducks
2:3 (1:1, 0:1, 1:0 - 0:1)
Vegas Golden Knights
Neděle 28.02.2021, 04:10 • Honda Center, Anaheim • NHL

Z mé strany je to už pro tento zápas všechno, přeji hezké nedělní ráno. (06:57:09)

3. Cam Fowler (ANA) 0+1
    Vegas slaví výhru 3:2 v prodloužení na ledě Anaheimu.

Statistiky utkání

Střely na branku: 30:27
    Vyhraná vhazování: 58% : 42%
    Využití přesilovek: 0/1 : 0/3
    Trestné minuty: 6:4
    Hity: 32:19

Dramatický zápas je za námi, Anaheim nakonec na domácím ledě podlehl Vegas 2:3 v prodloužení. Domácí začali lépe a v jedenácté minutě zápasu šli do vedení po brance Rickarda Rakella. Hosté však stihli ještě v první třetině vyrovnat, o šest minut později se to povedlo Alexi Pietrangelovi. Ve druhé třetině padla jediná branka, Vegas se povedlo otočit skóre na 2:1, z branky se radoval William Karlsson. Třetí třetina se zase lépe povedla Anaheimu, který se dočkal zaslouženého vyrovnání, do prodloužení dostal svým gólem utkání Adam Henrique. V prodloužení měli domácí obrovské šance na ukončení zápasu, ale Fleury předvedl několik skvělých zákroků, zejména proti Lundeströmovi se opravdu vytáhl. Z vítězství se nakonec radovalo Vegas, hrdinou se stal William Karlsson, který překonal Gibsona podruhé v zápase ze samostatného úniku.

63:23 William KARLSSON - 2:3

63:23
    Golden Knights právě vstřelili branku!
    Hosté se radují z vítězství v prodloužení! Fleury vyrazil betonem bekhendovou šanci Getzlafa a z následné proti akce Vegas skórovali. Kotouč dostal do jízdy od Smitha WILLIAM KARLSSON a ujížděl sám na Gibsona, kterého překonal blafákem do bekhendu, který zakončil střelou okolo jeho levého betonu. Asistence: Reilly Smith, Shea Theodore.

62:43
    Shea Theodore nahrnul puk na Gibsona, který kotouč přikryl a přerušil hru, což přijde unavené domácí trojici vhod.

62:10
    Vegas dobrovolně opustilo útočné pásmo, ale zase se rychle do něj vrátilo a Alex Tuch nebezpečnou střelou z pravé strany minul branku.

61:41
    Na druhé straně musel zase zasahovat John Gibson proti Paciorettyho střele.

61:02
    Obrovskou šanci na rozhodnutí měl švédský útočník Isac Lundeström, Fleury však jeho střelu z mezikruží vyrazil a pak se ještě zázračně přemístil a předvedl úžasný zákrok i proti jeho dorážce..

60:50
    Kevin Shattenkirk dostal dobrou přihrávku, ale nedokázal překonat Fleuryho.

60:36
    U puku jsou domácí, kteří tak nyní dostanou možnost zaútočit.

60:15
    Je tady prodloužení, které zatím ani jeden z týmů v této sezoně nedokázal vyhrát.

60:01

Střely na branku ve třetí třtině: 13:9.

Třetí třetina je za námi a stav je mezi domácím Anaheimem a Vegas 2:2, takže podruhé v této sezoně mezi těmito dvěma týmy půjde zápas do prodloužení. Ve třetí třtině padla jediná branka, v 52. minutě vyrovnal na 2:2 dorážkou z předbrankového prostoru Adam Henrique.

60:00

Petr Sumbal

Branky a nahrávky: 11. Rakell (Fowler), 52. Henrique (Rakell, Steel) – 17. Pietrangelo (Theodore, Kolesar), 30. W. Karlsson (Pietrangelo), 64. W. Karlsson (R. Smith, Theodore)

Anaheim Ducks: Gibson (R. Miller) – Hakanpää, Fowler, Shattenkirk, H. Lindholm, Ja. Larsson, B. Hutton – Jones, Getzlaf (C), Milano – Silfverberg (A), Steel, Zegras – Rakell (A), Lundeström, Comtois – Henrique, D. Grant, Deslauriers.
    Vegas Golden Knights: M.-A. Fleury (Thompson) – Theodore, Pietrangelo (A), Whitecloud, Martinez, Coghlan, Hague – Mark Stone (C), Stephenson, Tuch – R. Smith (A), Glass, Pacioretty – N. Roy, W. Karlsson, Marchessault – Reaves, Kolesar, W. Carrier.

Rozhodčí: Rank, Brenk – Pancich, Flemington