Motor ČB – Sparta 2:7 (kon.) | Plzeň – Zlín 7:0 (kon.) | Mladá Boleslav – Mountfield HK 4:2 (kon.)
K. Vary – Liberec 3:2 (kon.) | Vítkovice – Pardubice 5:3 (kon.) | Kometa Brno – Olomouc 2:3 (po pr.)
HC Vítkovice Ridera
5:3 (2:2, 2:0, 1:1)
HC Dynamo Pardubice
Úterý 02.03.2021, 17:30 • Ostravar aréna • Tipsport extraliga • 50. kolo

Předposlední zápas, který Vítkovice v základní části odehrály v základní části na svém ledě, je u konce. Domácí poprvé v této sezóně porážejí Východočechy z Pardubic a další tři důležité body jsou jejich. Skóre sice otevřeli hosté díky Blümelovi, ale domácí stačili srovnat Lakatošem, aby záhy strhli vedení na svou stranu Fridrichem. Hosté ale nelenili a svižně srovnali Poulíčkem. Ve druhé třetině se vylučovalo na straně Dynama a domácí znovu vedli po střelách Lakatoše a Malleta. Zkraje třetí třetiny snížil hostující Horký a vítkovičtí se měli ve svém obranném pásmu co otáčet. Dvě minuty před koncem navíc hosté odvolali svého gólmana a roztočili hru před Svobodou v šesti. Domácí se ale bránili zuby nehty a když se necelou minutu před koncem dostal k puku Irgl, poradil si se soupeřovými hráči a poslal puk do prázdné branky, čímž udělal tečku za dnešní vítkovickou výhrou.
    Z Ostravy je to pro dnešek vše, budu se těšit brzy na počtenou. (20:10:30)

Střely na branku:
    1/3 – 9:13
    2/3 – 11:10
    3/3 – 6:10

Celkem – 26:33

59:55
    Mallet si vlevo najel do pásma, našel Flicka v pravém kruhu, jeho střela ale končí v lapačce Kloučka.

Vítkovice právě vstřelily branku!
    Domácí se dostali k puku, Svačina našel rozjetého ZBYŇKA IRGLA, který se u mantinelu vyhnul bránícímu hráči a před dalším padajícím soupeřem z pravého kruhu trefuje opuštěnou branku – 5:3. Asistence: Vladimír Svačina.

58:53
    Hosté drtí domácí pětici před Svobodou, ta se ale brání zuby nehty.

58:39
    Vítkovice posílají puk na zakázané uvolnění.

58:34
    Také domácí trenéři si vybírají oddechový čas.

58:08
    Pardubičtí měli několik příležitostí překonat Svobodu, ale domácí se před brankou semkli jako jeden muž.

57:44
    Klouček sprintuje na střídačku.

57:37
    Dynamo se rychle propracovalo do pásma.

57:26
    Trenéři Pardubic si vyžádali oddechový čas.

57:26
    Zakázané uvolnění předvedli hosté.

56:53
    Rychlý protiútok hostů, na jehož konci stál Poulíček, ale Svoboda byl dobře postaven.

56:30
    Fridrich zavezl puk do útočného pásma, ale zůstal osamocen.

Monika Baloghová

Branky a nahrávky: 16. Lakatoš (Mallet), 16. Fridrich (Koch), 35. Lakatoš (Svačina, Pyrochta), 36. Mallet (Flick), 60. Irgl (Svačina) – 7. Blümel (Paulovič, Vála), 17. Poulíček (Paulovič, Blümel), 43. L. Horký (Hrádek)

HC Vítkovice Ridera: Mi. Svoboda (Dolejš) – Pyrochta, R. Polák (C), Galvinš, R. Černý, Koch, L. Kovář, L. Doudera – L. Krenželok (A), Hruška, Lakatoš – Svačina, J. Mikyska, Irgl (A) – Mallet, Flick, M. Kalus – Fridrich, Werbik, Dej.
    HC Dynamo Pardubice: Klouček (Barulin) – Vála, Nakládal (C), Mikuš, Ďaloga, J. Kolář (A), Hrádek, Bučko – Paulovič, Poulíček (A), Blümel – Camara, R. Kousal, A. Kosticyn – L. Horký, O. Roman, M. Kratochvil – Pochobradský, Rohlík, Costa.

Rozhodčí: Horák, Pražák – Šimánek, Zíka