Lipt. Mikuláš – Trenčín 2:6 (kon.) | Michalovce – Miskolc 5:1 (kon.) | Banská Bystrica – Detva 2:6 (kon.)
Nové Zámky – Poprad 1:3 (kon.) | HC Slovan – Košice 5:3 (kon.) | Nitra – Zvolen 3:2 (kon.)
HC´ 05 Banská Bystrica
2:6 (0:3, 0:2, 2:1)
HK Detva
sk Úterý 02.03.2021, 17:30 • ZŠ Zvolen • Tipos Extraliga (SR) • 44. kolo

Odo mňa je to pre túto chvíľu všetko. Ďakujem vám za pozornosť a prajem ešte pekný zvyšok večera.

Do čítania, priatelia! (20:37:44)

Máme za sebou nekonečný duel 44. kola hokejovej Tipos Extraligy medzi Banskou Bystricou a Detvou, ktorý trval tri hodiny. Z víťazstva 6:2 sa tešili hostia spod Poľany, ktorí sa trikrát presadili už v prvej tretine. Zaujímavosťou je, že za Medvede skórovali traja strelci zhodne v dvoch prípadoch – sú nimi Čacho, Sýkora a Rymsha.

Najväčšia kontroverzia sa udiala po ukončení prvej prestávky, keď sa mala začať druhá tretina. Okrem tradičných 18 minút sa však nehralo ďalších 24, keď v útrobách štadióna zostali rozhodcovia aj hokejisti Detvy, zatiaľ čo Banskobystričania márne čakali na ľade. Okolnosti, ktoré tomu predchádzali, sa dozvieme dnes večer, respektíve zajtra.

Po zásahoch Rymshu a Čacha bolo po dvoch častiach hry prakticky dobojované, Barani sa za stavu 0:6 predsa len zmohli na čestné góly do siete Petríka. Na konečnom zúčtovaní to však nič nemení, Detva berie do tabuľky dôležité tri body v boji o priamy postup do štvrťfinále.

59:58
    Puk skončil niekde na striedačke, takže sa nám to predsa len natiahne na tri hodiny. Neuveriteľné.

59:13
    Hrá sa štyria na štyroch, pokojne sa to však ešte môže zmeniť...

59:12
    Vylúčenie v tíme HC 05 Banská Bystrica (Jacob Cardwell – 2+2 min, hrubosť + 2 min., hrubosť).
    Vylúčenie v tíme HC 05 Banská Bystrica (Jacob Cardwell – 10 min. osobný trest, hrubosť).
    Vylúčenie v tíme HC 05 Banská Bystrica (Marc-Olivier Crevier-Morin – 10 min. osobný trest, nešportové správanie).
    Vylúčenie v tíme HC 07 WPC Koliba Detva (Matej Bača – 2+2 min, hrubosť + osobný trest do konca zápasu, nešportové správanie).
    Vylúčenie v tíme HC 07 WPC Koliba Detva (Dominik Jendroľ – osobný trest do konca zápasu, nešportové správanie).

59:12
    Detvania postupne odchádzajú do šatne. Trochu dešpekt voči súperovi, na striedačke zostali ani nie dve formácie.

59:12
    Pobiť sa chcel aj Crevier-Morin s Jendroľom. Domáci obranca zhodil rukavice, Jendroľ tiež, ale potom si to rozmyslel, hokejkou odpratal rukavice k mantinelu a odišiel si sadnúť na striedačku.

Neskutočné, čo sa dnes vo Zvolene medzi Banskou Bystricou a Detvou odohráva.

59:12
    Bača si dlho pýtal bitku s Cardwellom. Tá napokon aj prišla a hosťujúci útočník v nej ťahal za dlhší koniec od samého úvodu. Cardwell bez šance, prečkal zopár úderov, sám ich vydal minimum. Ešte si teda počkáme na tresty pre túto dvojicu a potom dohráme zvyšných 48 sekúnd takmer trojhodinového duelu.

59:12
    Náznak šarvátky pred Petríkom. Rozhodcovia majú čo robiť, aby hráčov upokojili.

58:59
    Kabáč zrazil pokus Cardwella a vzápätí je puk už u Belányiho.

58:52
    Vylúčenie v tíme HC 07 WPC Koliba Detva (Viktor Fekiač – 2 min., hákovanie).

58:37
    Pri puku hostia vo vlastnom pásme, neponáhľajú sa dopredu.

58:00
    Dve minúty do konca stretnutia.

57:45
    Výhonský dôrazný pred svätyňou HC 07, ale obrancovia Detvy si ho rýchlo spätne zobrali na starosť.

56:57
    Ladislav Ščurko to vzal na seba, zakončoval len do vychladnutého Belányiho. Pravdepodobne sa hnevá Sýkora, ktorý svojmu kapitánovi korčuľoval z druhej vlny, prihrávky sa nedočkal.

56:48
    Hostia v plnom počte.

56:23
    Cardwellova strela smerovala do priestoru brány, avšak z tohto tretí gól po sebe od Baranov nebude.

55:27
    So záverom stretnutia si Roman Petrík schuti zachytá. Jeho spoluhráči mu nepomáhajú vylúčeniami.

Viktor Kalinács

Branky a nahrávky: 45. Vašaš (Sojka, Žiak), 55. Lamper (Ďatelinka, Faško-Rudáš) – 1. Čacho (Gachulinec), 5. Sýkora (TS), 20. Sýkora (Charbonneau, Cox), 35. Rymsha (Gachulinec), 40. Čacho (Downing), 42. Rymsha (Gachulinec)

HC´ 05 Banská Bystrica: Belányi (Gajan) – Žiak, Crevier-Morin, Cardwell, Ďatelinka, Ganz, Bdžoch, Petrinec, Mlynarovič – Faško-Rudáš, Ihnačák, Sukeľ – Lamper, Tamáši, Kabáč – Vašaš, Sojka, Melcher – Výhonský, Dvorský, Sloboda
    HK Detva: Petrík (Lazušin) – Lalík, F. Fekiač, Rymsha, Gachulinec, Rais, King, Jendroľ, Turan – Ľupták, Čacho, Ščurko – Sýkora, Downing, Askarov – Charbonneau, Valent, Cox – Žilka, V. Fekiač, Bača

Rozhodčí: Kalina, Novák – Bogdaň, Gegáň – Jonák

Diváci: Bez divákov