Magnitogorsk – Barys 7:4 (kon.) | Dynamo Moskva – Čerepovec 1:0 (kon.) | Omsk – Jekatěrinburg 3:0 (kon.)
Petrohrad – Minsk 4:2 (kon.)
SKA Petrohrad
4:2 (0:1, 3:0, 1:1) Stav série: 1:0
HC Dinamo Minsk
Úterý 02.03.2021, 17:30 • Ledovyj dvorec, Petrohrad • Play-off KHL • Osmifinále

Z mé strany je to už pro tento zápas všechno, přeji hezký zbytek večera. (19:55:09)

Česká a slovenská stopa v utkání

Dominik Furch (MIN) 18 zákroků, 4 OG, úspěšnost 81,8 %,

Zápas je u konce, domácí Petrohrad rozehrál sérii 1. kola lépe a vyhrál první utkání proti Dinamu Minsk 4:2. Domácí to však neměli vůbec jednoduché, od páté minuty prohrávali po zásahu Pavla Varfolomejeva . Skvěle se jim ale povedla druhá třetina, kdy se dvakrát trefil Andrej Kuzmenko a jednou Vasilij Podkolzin a Petrohrad rázem vedl 3:1. Ve třetí třetině zápas mírně zdramatizovala branka Minsku na 2:3 z hole Kirilla Voronina, v závěru si to už ale SKA pohlídalo a na konečných 4:2 ještě uzavřel Joonas Kemppainen.

59:59
    V poslední sekundě ještě musel Alexandr Samonov a kotouč dokázal udržet pod sebou, takže Petrohrad se už může radovat z vítězství.

59:03
    Minsku se však nedaří dostat se do útočného pásma, čas do konce zápasu rychle ubývá.

58:37
    Furch už spěchá na střídačku a hosté to ještě přeci jen zkusí v šesti.
    58:16 Joonas KEMPPAINEN - 4:2

58:16
    Petrohrad právě vstřelil branku!
    SKA se přibližuje prvnímu vítězství v této sérii! Ožiganov našel před brankou výbornou přihrávkou JOONASE KEMPPAINENA a finský útočník dokázal Furcha překonat střelou z blízka mezi jeho betony. Asistence: Igor Ožiganov, Jevgenij Ketov.

58:04
    Furch už se hlásí, že by rád odjel do střídačku, ale puk zrovna získal Petrohrad, takže musí ještě počkat.

57:02
    Nyní se dokonce domácí dostali do brejku, ale Arťom Švec-Rogovoj nedokázal z pravé strany přihrát před branku.

56:38
    Petrohrad se snaží hlavně bránit střední pásmo, poté už jen jednoduše vyhazuje puky.

55:54
    Minsk se teď snaží vytvořit si tlak v útočném pásmu a zatím se mu to daří.

54:38

54:25
    Vladimir E. Tkačov z levého kruhu šikovně nastřelil puk před branku a už to vypadalo, že puk musí skončit v brance Dinama. Furch ale dokázal zasáhnout.

54:02
    Petrohrad je už usazený v útočném pásmu, konečně se mu to povedlo.

53:36
    Kuzmenko nabruslil s pukem do útočného pásma, velmi rychle ho ale zase ztratil.

53:12
    Hosté se zatím brání velmi dobře, dokonce nyní drží kotouč v útočném pásmu.

52:38
    Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Stěpan Falkovskij – 2 min., hákování).

Petr Sumbal

Branky a nahrávky: 27. Kuzmenko (Tokranov, Burdasov), 28. Kuzmenko (Ivan Morozov), 33. Podkolzin (Ivan Morozov), 59. Kemppainen (Ožiganov, Ketov) – 5. Varfolomejev (Děmkov, Usov), 51. K. Voronin (Děmkov)

SKA Petrohrad: Samonov (Nikolajev) – Ožiganov (A), Fantenberg, Chafizullin, Dyblenko, Tokranov, Kirsanov, Bengtsson – E. Galimov, Ivan Morozov, K. Marčenko – Burdasov (A), Švec-Rogovoj, Kuzmenko – Ketov (C), Kemppainen, V. E. Tkačov – Strömwall, Vey, Podkolzin – Timkin.
    HC Dinamo Minsk: Furch (D. Taylor) – Menell, Falkovskij, Znacharenko, Almqvist, Solovjov, Šinkevič – K. Voronin, Z. Mitchell, Prince – Kozun, Protas, Klinkhammer – Paré, Gorbunov, Mosaljov – Děmkov, Usov, Varfolomejev – Alistrov.

Rozhodčí: Gamalej, Oskirko – Viljugin, Stroganov