Přerov – Kadaň 3:1 (kon.) | Vrchlabí – Šumperk 4:2 (kon.) | Litoměřice – Prostějov 4:3 (kon.)
Havířov – Benátky n/J 4:3 (2:0 po s.n.) | Vsetín – Ústí n/L 1:0 (kon.) | Poruba 2011 – Třebíč 3:2 (kon.)
Kolín – Jihlava 2:8 (kon.) | Kladno – Sokolov 5:2 (kon.)
po s.n. (2:0)
AZ Havířov
4:3 (0:1, 1:2, 2:0 - 0:0)
HC Benátky nad Jizerou
Středa 03.03.2021, 17:00 • Gascontrol Aréna, Havířov • Chance liga • 32. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Základní část Chance ligy se řítí ke svému závěru a týmy bojují o poslední místo v předkole play-off. Dnes domácí AZ Heimstaden Havířov hostí HC Benátky nad Jizerou, oba celky nutně potřebují vyhrát, pokud si chtějí udržet naději na předkolo.

Dvanáctou příčku drží Ústí nad Labem se 42 body, zatímco čtrnáctý Havířov i patnácté Benátky nad Jizerou mají shodně 38 bodů. Třináctý Frýdek-Místek má o bod více, ale také odehráno o utkání více.

Čeká nás souboj, který by měl mít parametry play-off, byť se Benátky nemohou opřít o početnou družinu hráčů, kteří podle pravidel již v Chance lize nemohou hrát. Hned osm hráčů nemůže nastoupit v dresu Benátek, protože po 15. únoru hráli v extraligovém Liberci.

I Havířov má ztráty, ze zdravotních důvodů se nemohou zapojit Tomáš Dajčar, Jan Kloz, Martin Adamský, Vojtěch Lednický a Jan Vašenka.

AZ Heimstaden Havířov: Stezka (Štipčák) – Chroboček, Rašner, Kachyňa, Bořuta (A), Mrowiec, R. Havel, Kočí – Rudovský, Prokeš, R. Szturc – Doktor, F. Seman (A), O. Procházka – Mrva, Maruna (C), Cihlář – Horváth, Petriska, Becher.

HC Benátky nad Jizerou: Žajdlík (Vopravil) – Štibingr, Bieniek, Kunst, Aubrecht (A), Kovář, Hampl – Pabiška (C), Čederle, Jiruš – Daniel Svoboda I, Jansa, Wiencek (A) – Křepelka, Šafařovský, Strnad – Had, Putz, Kollert.

Rozhodčí: Skopal, Ondráček – Kráĺ, Komínek.

00:01

00:59
    Zakázané uvolnění AZetu.

01:08
    Domácí Procházka nahodil puk, Žajdlík puk podržel a vhazuje se po jeho levici.

01:45
    První velkou šanci měl hostující Šafařovský, ale Stezka levým betonem puk zastavil.

03:41
    Vyloučení v týmu AZ Heimstaden Havířov (Roman Szturc – 2 min., podrážení).

04:27
    AZ se osvobodil.

04:40
    Stezka přikryl odražený puk, vhazuje se po levici domácího gólmana.

05:05
    Další vyhození AZetu.

05:41

07:12
    AZ se drží v útočném pásmu, ale nedostává se ke střele.

08:48
    AZ kombinuje v útočném pásmu, ale nemůže se dostat ke střele.

09:55
    Domácí Mrva pálil z levého kruhu, ale jen do hrudi připraveného Žajdlíka.

10:14
    Z dobré pozice před Žajdlíkem puk tečoval Rudovský, ale mimo tyče.

11:49
    Hostující Čenderle se dostal k odraženému puku a poslal jej na branku, ale Stezka se přesunul a zastavil puk betonem.

12:26
    Současné vyloučení:
    Vyloučení v týmu AZ Heimstaden Havířov (Ondřej Procházka – 2 min., hákování).
    Vyloučení v týmu HC Benátky nad Jizerou (Daniel Svoboda I – 2 min., sekání).

13:03
    Hostující Čederle se prosmýkl mezi obránci AZetu, ale Stezka jeho ránu mířící do levého horního rohu zastavil lapačkou.

14:26
    Oba týmy v plném počtu.

16:12
    Benátky nad Jizerou právě vstřelily branku!
    Hosté předvedli důraz před brankovištěm a zaslouženě jdou do vedení. Nejlépe se orientoval DANIEL SVOBODA I. Asistence: David Aubrecht a Petr Wiencek.
    16:12 Daniel Svoboda I - 0:1

17:24
    Cihlář se dostal před Žajdlíka, ale gólman hostí jej vychytal.

18:47
    Odražený puk trefil před brankou postaveného Prokeše do obličeje, hra je přerušena a domácí útočník míří na střídačku.

20:00

V první třetině jsme viděli šance na obou stranách, ale nebezpečnější byli hosté. Ti se také díky Danielu Svobodovi dostali zaslouženě do vedení. Uvidíme, co přinese druhá třetina. Ta začne asi v 17:44.

Hráči obou celků i čtveřice rozhodčích jsou na ledě. Za malou chvíli začne druhá třetina.

20:01

20:07
    Zakázané uvolnění Benátek.

21:48
    Mrowiecovo nahození tečoval Maruna, ale mimo tyče Žajdlíkovy branky.

22:41
    Vyloučení v týmu AZ Heimstaden Havířov (Radek Havel – 2 min., krosček).

22:48
    Štibingr pálil od modré, ale jen do připraveného Stezky.

23:34
    Hosté přesilovku využívají, když se AZetu nepodařilo vyvézt puk a po kombinaci s Jasnou a Čederlem pálil do odkryté branky VOJTĚCH JIRUŠ. Asistence: Filip Jansa a Sebastian Čederle.
    23:34 Vojtěch JIRUŠ - 0:2

26:25
    Hostující Wiencek se dostal před Stezku, ale ten stačil dát levý beton k pravé tyči a puk zastavil.

28:59
    Hra se přelévá ze strany na stranu, ale bez šancí.

29:30
    Vyloučení v týmu HC Benátky nad Jizerou (David Aubrecht – 2 min., hákování).

30:07
    Doktor projel mezi protihráči a vyslal jedovatou střelu, ale jen do připraveného Žajdlíka.

31:08
    Hosté se osvobozují.

31:30

32:28

33:17
    Vyloučení v týmu AZ Heimstaden Havířov (Radek Havel – 2 min., držení).

34:14

35:08
    Mrva zablokoval střelu a následně vyhodil puk přes všechny čáry.

35:17

35:32
    Vyloučení v týmu HC Benátky nad Jizerou (Jan Křepelka – 2 min., hákování).

36:05
    Hosté se osvobodili.

36:17
    Bořuta pálil z pravého kruhu, ale jen do lapačky Žajdlíka.

36:53
    Další vyhození Benátek.

37:32

38:05
    Havířov právě vstřelil branku!
    ONDŘEJ KACHYŇA z nenápadné akce překonal Žajdlíka, když poslal puk po ledě k pravé tyči branky hostí. Bez asistence.
    38:05 Ondřej KACHYŇA - 1:2

39:04
    AZ je vykázán z útočného pásma, pro přílišnou snahu zašlápnout puk za brankou hostí.

39:13
    Hosté se prosadili v poslední minutě druhé třetiny, když Stezku prostřelil JAN KŘEPELKA. Asistence: Petr Šafařovský.
    39:13 Jan KŘEPELKA - 1:3

40:00

Ve druhé třetině hosté odskočili do dvoubrankového vedení a domácím se nedařilo překonat obranu Benátek. Hráči AZetu nakonec se štěstím snížili, ale v závěru třetiny znovu inkasovali. Uvidíme, zda se ve třetí třetině domácí hráči zvednou, momentálně se jim předkolo play-off vzdálilo. Třetí třetina začne asi v 18:33.

Začátek třetí části se přiblížil, protože hráči obou týmů i muži v pruhovaném jsou na ledě.

40:01

41:36
    Vyloučení v týmu AZ Heimstaden Havířov (Jan Maruna – 2 min., vražení na hrazení + 10 min. osobní trest, vražení na hrazení). Trest odpyká Ján Petriska.

42:29

43:04
    Další vyhození Havířova.

43:36

45:04
    JAKUB DOKTOR vjel do útočného pásma a střelou z levého kruhu vymetl pavučiny v pravém horním rohu Žajdlíkovy branky. Asistence: Jaroslav Mrowiec.
    45:04 Jakub DOKTOR - 2:3

45:25
    Vyloučení v týmu HC Benátky nad Jizerou (Matěj Žajdlík – 2 min., podrážení). Trest odpyká Jan Křepelka.

46:06

46:21
    Útok AZetu zastavil ofsajd.

46:42
    AZ se nemůže dostat do útočného pásma.

47:21
    Po Bořutově ráně od modré čáry se puk odrazil k Mrvovi, který trefil tyč odkryté branky!

47:25

48:00

48:37
    Domácí Mrva vyslal puk z otočky od modré čáry, ale jen do Žajdlíkovy lapačky.

48:56
    Domácí Doktor pálil z mezikruží, ale jen do připraveného Žajdlíka. Vhazuje se po pravé ruce gólmana hostí.

49:16
    Hostující Pabiška byl sám před Stezkou, ale netrefil branku!

50:07
    Domácí Prokeš pálil od levého mantinelu, ale puk těsně minul protilehlou tyč.

50:40
    Z levého kruhu pálil Doktor, ale netrefil branku hostí.

51:46
    Puk je na střídačce Benátek, vhazuje se ve středním pásmu.

52:41
    Vyloučení v týmu HC Benátky nad Jizerou (Filip Jansa – 2 min., zdržování hry / zašlapování puku).

52:59
    AZ přesilovku využívá, když po kombinaci pálil Rudovský, následně se k odraženému puku dostal FILIP SEMAN, jenž jej poslal do sítě. Asistence: Jan Rudovský a Antonín Bořuta.
    52:59 Filip SEMAN - 3:3

54:23
    Doktor pálil zpoza obránce, ale Žajdlík zasáhl levým betonem.

55:07
    Rudovský obkroužil branku a nabídl puk Prokešovi, ten si musel přehodit puk do forhandu a následně trefil pravý Žajdlíkův beton.

56:48
    Stezka podržel nahozený puk a vhazuje se po jeho pravé ruce.

57:26
    Domácí stupňují svůj tlak, jako poslední pálil Petriska, ale se střelou mezi betony neuspěl.

58:03
    Hrají se poslední 2 minuty třetí třetiny.

58:22

58:47
    Akci Benátek zastavil ofsajd.

59:12
    Ofsajd Benátek.

59:49
    Rašner nahodil puk od modré, ale před Žajdlíkem nikdo netečoval.

60:00

Ve třetí třetině byli domácí lepším týmem a dvěma góly si zajistili vyrovnání, ale víc nestihli. Čeká nás tedy prodloužení.

60:01

60:12
    Čederle se dostal do dobré pozice u levého mantinelu, ale Stezka jeho střelu vyrazil.

60:38
    Další šance Čederleho, tentokrát z druhé strany, ale tentokrát Stezka zasáhl lapačkou.

61:12
    Na druhé straně pálil Doktor z levého kruhu, Žajdlík má puk v lapačce. Vhazuje se po pravé ruce gólmana hostí.

62:12
    Stezka má zlomenou hůl, jeden z obránců mu dal svou.

62:57
    Hosté rozjíždějí útok zpoza Žajdlíkovy branky.

64:44
    Střela hostujícího Kunsta sražena do ochranné sítě, vhazuje se před Stezkou.

64:57
    Havel zůstává ležet u levého mantinelu v útočném pásmu, přichází k němu lékař.

Domácímu obránci musí na střídačku pomoci spoluhráči, vypadá to, že dnes dohrál.

65:00
    Prodloužení skončilo.

V prodloužení byli aktivnější hráči Benátek, ale branku nedali, stejně jako domácí hráči. Proto o vítězi dnešního utkání rozhodnou samostatné nájezdy.

Ty přijdou na řadu po úpravě ledové plochy.