Plzeň – Karviná 30:29 (kon.) | Dukla – Frýdek-M. 32:22 (kon.) | Jičín – Kopřivnice 28:27 (kon.)
O2xyworld HBC Jičín
28:27 (13:10)
KH ISMM Kopřivnice
Středa 03.03.2021, 18:30 • Sportovní hala HBC Jičín • Chance Extraliga mužů • 7. kolo

Vítězství pro Ronal znamená posun před Frýdek-Místek na páté místo a definitivní pojištění účasti v play-off. Zato pro Kopřivnici se situace zkomplikovala – sice stále drží poslední postupovou pozici, oproti celkům z Brna a Hranic ale už nemá ani jedno utkání k dobru. (20:10:35)

Dramatický duel v Jičíně je minulostí, dva body po závěrečné divoké přestřelce nakonec putují na konto domácího celku! Kopřivnice se sice po výpadku z prvního poločasu vzpamatovala a tříbrankové manko smazala, její výkon ale na výhru prostě nestačil.

HBC Ronal Jičín – KH ISMM Kopřivnice 28:27 (13:10)
    Nejvíce branek: Šulc 7/2, Dolejší 6, Krahulec 6 – Petřík 7/7, Brito Benítez 6, Gřes 4. Rozhodčí: Horáček, Novotný. Sedmimetrové hody: 2/2 – 7/7. Vyloučení: 3:5. ČK: Kubík – Hardt.

Konec zápasu. (28:27)
    60
    Pár sekund před koncem ještě snižuje Jan Hanus, na další zásahy ale už nezbývá čas – je konec! (28:27)
    60
    Ondřej Šulc dalším gólem možná rozhoduje o vítězství Ronalu v dnešním zápase! (28:26)

60
    Oddechový čas pro domácí. (27:26)
    59
    Napínavý závěr pokračuje dalším zvratem, Ondřej Šulc se trefuje počtvrté v utkání! (27:26)

58
    Filip Hardt (KOP) je potřetí vyloučen, následuje automatická červená! (26:26)
    58
    Následnou přesilovku ve vyrovnávací gól rychle přetavuje fenomenální Benítez! (26:26)

58
    Tak tohle nebylo vůbec pěkné, Zděnek Kubík (JIC) zasáhl protihráče loktem do obličeje a předčasně míří do sprch! (26:25)
    58
    Jičín se nechce smířit s remízou, tentokrát mířil naprosto přesně Ondřej Šulc! (26:25)
    57
    Velké drama závěrečných minut pokračuje dalším kvalitním zásahem Jana Gřese! (25:25)
    57
    Tentokrát už brankář Kopřivnice Dolejšího nevychytal, Jičín se ujímá vedení! (25:24)
    56
    Je vyrovnáno, David Machalický nyní nedosáhl na nízkou střelu Jana Gřese! (24:24)

55
    Dolejší zkusil navýšit vedení domácích střelou do dolní části klece, gólman ale zakročil včas. (24:23)

55
    Oddechový čas pro domácí. (24:23)
    55
    Ještě není konec, Fulnekova střela proletěla kolem hlavy domácího brankáře! (24:23)

54
    Kopřivnici nyní zachránila branková konstrukce, hosté přesouvají hru zpět před jičínskou klec. (24:22)
    53
    Moravský tým se ještě drží ve hře, Edwin Brito Benítez dává svou pátou branku v dnešním zápase. (24:22)

53
    Oddechový čas pro hosty. (24:21)

52
    Kopřivnická svatyně je pod velkým tlakem, hostům se už dobré dvě minuty nedaří se dostat k míči. (24:21)

52
    Jičín zlikvidoval pokus o protiútok těsně za středovou čárou a vrací hru před Admellu Izarda. (24:21)

51
    Ani jednomu týmu se nyní nedaří dobýt branku soupeře, obě obrany se výrazně zpevnily. (24:21)

50
    Úspěšný zákrok si nyní na konto připsal i druhý brankář, do útoku tak znovu míří hosté. (24:21)

50
    Do kvalitní pozice se dostal Brito Benítez, jehož zakončení ale gólman Jičína vychytal. (24:21)
    49
    Pouhou půlminutu nato ale ze hry odpovídá Jiří Dolejší, Jičín nechce nic nechat náhodě. (24:21)
    49
    Jaromír Petřík je dnes ve výborné formě a už po sedmé proměňuje nařízený sedmimetrový hod. (23:21)

49
    Jeden z hostujících hráčů byl nyní faulován, na plac tak znovu míří Petřík. Uvidíme sedmičku. (23:20)
    48
    Naději ještě svým spoluhráčům dodává Patrik Fulnek, jehož zakončení prošlo do domácí klece. (23:20)

47
    Hosté se nyní snaží ještě trochu promluvit do hry, jejich soupeř je ale drží na uzdě a nepouští do střel. (23:19)
    46
    Zakončení Jiřího Dolejše se od země odrazilo mimo dosah bezmocného kopřivnického brankáře. (23:19)
    46
    Edwin Brito Benítez drží svůj celek nad vodou a seřezává náskok domácích na pouhé tři branky. (22:19)
    45
    Martin Kovařík se ve formě a vzápětí si na své portfolio přidává ještě jeden zásah. (22:18)
    44
    Ronal jede stále dál a trefuje se po jednadvacáté, tentokrát u toho byl Martin Kovařík. (21:18)
    43
    Do brejku se dostal Marek Bukovský, který poslal míč přesně do pravého horního rohu. (20:18)
    42
    Každý nyní chvilku tahá pilku, pod kulatý dvacátý zásah Jičína se podepisuje Jiří Dolejší. (20:17)
    41
    Branky ve druhém poločase padají jak na běžícím páse, nyní snižuje Edwin Benítez. (19:17)
    41
    Nařízenou sedmičku následně proměnil Ondřej Šulc, Ronal znovu vede o tři zásahy. (19:16)

41
    Filip Hardt (KOP) si palubovku moc neužil a krátce po vypršení svého trestu je znovu vykázán. (18:16)
    40
    To se mu také daří, po krásné akci se z levé strany prosazuje Jan Gřeš! (18:16)

40
    Kopřivnice nyní drží hru před domácí klecí a snaží se gólem zbrzdit rozjetý domácí celek. (18:15)
    39
    Po Miľkovi se trefuje zase David Krahulec, Jičín znovu uskakuje do trochu širšího vedení. (18:15)
    38
    Trochu prostoru mezi oběma celky svou třetí brankou ve střetnutí vytvořil Martin Miľko. (17:15)
    37
    Poprvé v zápase se na střelecké listině objevuje jméno Jana Gřeše, už je to jen o gól! (16:15)

37
    Vzápětí je ale vyloučen jeden z hostující hráčů, trestán je tentokrát Filip Hardt (KOP). (16:14)
    36
    Jaromír Petřík naprosto bez slitování proměňuje už šestou sedmičku a drží hosty ve hře. (16:14)

36
    Poprvé se ve druhé části vylučuje, dvě minuty nyní na palubovce neuvidíme Martina Kovaříka (JIC). (16:13)
    35
    Výlet před soupeřovu branku v trefu přetavili i domácí, jejich další gól má na svědomí Krahulec. (16:13)
    35
    Nejlepší střelec Kopřivnice Patrik Fulnek se prosazuje podruhé, do útoku nyní míří zase Jičín. (15:13)
    34
    Vzápětí ale odpovídá jeden z nejlepších střelců Jičína Dolejší, domácí mají situaci pod kontrolou. (15:12)
    34
    Jaromír Petřík má stále stoprocentní úspěšnost a přidává už pátou branku ze sedmi metrů. (14:12)

33
    Zakončit se nyní pokusil Jan Greš, který byl ale faulován. Kopřivnice mají další sedmičku. (14:11)

32
    Domácí gólman nyní podržel svůj celek a připsal si na své konto další úspěšný zákrok. (14:11)
    32
    Martin Kovařík přetavil rychlý útok v branku, Jičín se nechce třígólového náskoku vzdát. (14:11)
    31
    Dlouhá kombinace nakonec nese ovoce, na rozdíl dvou branek snižuje Edwin Brito Benítez. (13:11)

31
    Kopřivnice hrají s prázdnou brankou a s míčem v držení operují před soupeřovou klecí. (13:10)

31
    Začal druhý poločas. (13:10)

První poločas byl velmi dlouho vyrovnaný, kolem čtyřiadvacáté minuty se ale iniciativy chopili domácí hráči a postupně si vypracovali hned čtyřbrankový náskok. Ten se Kopřivnici podařilo trochu snížit, nikoliv však úplně vymazat, a blíže k výhře má tak Jičín. Uvidíme, jakou podívanou nabídne druhá půle.

Druhý poločas začne přibližně v 19:20.

30
    První poločas skončil. (13:10)

30
    Jičín se ještě snaží něco vymyslet před Admellou Izardem, moc času mu ale už nezbývá. (13:10)

30
    Oddechový čas pro domácí. (13:10)
    30
    Hosté se snaží se svým sokem držet krok, těsně před přestávkou se opět prosazuje Jan Polcar. (13:10)
    29
    Miľko měl tentokrát dost prostoru vystřelit a poslal míč přesně mezi tři tyče kopřivnické klece. (13:9)

29
    David Zima (KOP) za zákrok míří ven ze hry, Jičín poločas uzavře přesilovou hrou. (12:9)

29
    Domácí opět kombinují před soupeřovou brankou, Miľko byl nyní zastaven Davidem Zimou. (12:9)
    28
    Kopřivnice se ale nehodlají vzdát bez boje, její první branku po delší době dává Jan Polcar. (12:9)
    27
    Jičín je ve formě a posílá za gólmana hostů další střelu, tentokrát přesně mířil Ondřej Šulc. (12:8)

27
    V polovině sedmadvacáté minuty na hrací plochu míří uklízeč s mopem, hra je přerušena. (11:8)
    26
    Brejk po nepřesné střele Kopřivnice v další zásah domácího celku přetavil opět David Krahulec. (11:8)

26
    Oddechový čas pro hosty. (10:8)
    25
    David Krahulec potřetí, Jičín teprve podruhé v zápase odskakuje na rozdíl dvou branek. (10:8)

25
    Kopřivnice nyní v útoku působí bezzubě, domácí mají momentálně jednoznačně více ze hry. (9:8)
    24
    Svou druhou branku v zápase přidává Martin Krahulec a Ronal se opět ujímá vedení. (9:8)
    24
    Hra se otevřela a padá jeden gól za druhým, pod ten osmý domácí se podepisuje Martin Miľko. (8:8)
    23
    Fulnek se poprvé v zápase prosazuje, Jičínu se až dosud dařilo lídra produktivity hostů držet na uzdě. (7:8)
    22
    Vzápětí se ale prosazuje Martin Hlava, hubený náskok Kopřivnice je tak ten tam. (7:7)

21
    Míč po střele Hlavy rozvlnil hostující síť, domácí hráč ale udělal o krok navíc! (6:7)

21
    Doležel si chtěl vyskočit nad Kovaříka, který ho ale u devítimetrové čáry srazil k zemi. (6:7)

20
    Jičín se nyní pokoušel rychle odpovědět, ani tentokrát se jí ale nepovedlo na branku odpovědět. (6:7)
    20
    Čtvrtá branka Jaromíra Petříka ze sedmičky posílá Kopřivnici poprvé do vedení! (6:7)

19
    Hra se nyní přelévá z jedné strany na druhou, prim hrají zejména obrany obou celků. (6:6)
    18
    Exekutor Jaromír Petřík ani potřetí neminul, v jičínské hale je opět vyrovnáno. (6:6)

18
    Ze hry je vyloučen Martin Hlava (JIC), hosté krom přesilovky čeká ještě další sedmička. (6:5)
    18
    Střela z pravého křídla z dílny Davida Krahulce proletěla za kopřivnického brankáře. (6:5)

17
    Drbohlav byl u kraje palubovky zastaven nedovoleně, míč se tak po přerušení vrátí Jičínu. (5:5)

16
    Ani další dobývaní svatyně branku nepřineslo, hosté totiž trefili jen břevno! (5:5)

16
    Z pivota pálil Martin Fulnek, jehož dělovka proletěla kolem pravé tyče domácí klece. (5:5)
    15
    Náskok ale domácím dlouho nevydržel, gólman ani přes veškerou snahu nezastavil Petříkovu sedmičku. (5:5)
    14
    Tu pátou brankou Jičína korunuje Jiří Dolejší, který se prosazuje poprvé v dnešním zápase. (5:4)

14
    Domácí drží hru před soupeřovou brankou a rychle střídají, následovat bude další kombinace. (4:4)

13
    Jičín rychle rozebral útok Kopřivnice, s balónem se nyní dopředu rychle přesouvá Rychna. (4:4)

12
    Oba celky chvíli zkoušely dobývat soupeřovu klec, ani jeden z nich ale další branky nedosáhl. (4:4)
    12
    Je vyrovnáno, Martin Střelec v pádu zvládl umístit míč přesně pod víko! (4:4)

11
    Hosté si před Veverkou počínají agresivně, Jičín má problém své soky držet na uzdě. (4:3)

10
    Střela Martina Kovaříka rozvlnila jen síť za hostující svatyní, Kopřivnice jde do protiútoku. (4:3)

10
    Jičín je už nějakou dobu pevně usazený před Admellou Izardem, jenže se mu nedaří vystřelit. (4:3)
    9
    Martin Střelec dostal svému jménu a v polovině deváté minuty dává třetí hostující branku. (4:3)

9
    Poprvé je vykázán také jeden z domácích hráčů, na dvě minuty si jde odpočinout Martin Miľko (JIC). (4:2)
    8
    Krátkou kombinaci ranou z levého křídla zakončil Ondřej Šulc, Jičín opět mířil přesně. (4:2)

8
    Drbohlav byl po pravé straně klece sražen k zemi Janem Hanusem (KOP), domácí mají přesilovku. (3:2)
    7
    Sedmičkou ale nyní nepohrdli ani hosté, na rozdíl jediné branky snižuje Jaromír Petřík. (3:2)
    6
    Nařízenou sedmičku bez větších obtíží proměňuje Šulc, Chalupa na jeho střelu nedostáhl. (3:1)

6
    Za agresivnější zákrok si první žlutou kartu zápasu vysloužil Radek Doležel (KOP). (2:1)

5
    Klíčovým hráčem kombinace je Drbohlav, přes kterého putuje drtivá většina nahrávek. (2:1)

5
    Dlouhá série přihrávek Jičína zatím ke střele nevedla, Kopřivnice nepouští soupeře do zakončení. (2:1)
    4
    Brito Benítez snižuje a v polovině čtvrté minuty střílí první kopřivnickou branku tukání. (2:1)
    3
    Na střelu Martina Hlavy už ale Admella Izard nedosáhl, Ronal navyšuje své vedení. (2:0)

3
    Solidně si nyní počínal i hostující gólman, domácí stále vedou jen o jedinou branku. (1:0)

3
    Veverka udržel svůj tým ve vedení rychlým zákrokem, Jičín se znovu přesouvá dopředu. (1:0)

2
    Jeden z domácích se dostal do úniku, ze kterého ale trefil jen břevno kopřivnické klece! (1:0)
    2
    Nyní ale už Drbohlav mířil přesně a minutu a dvacet sekund po startu duelu otevírá skóre duelu. (1:0)

1
    Šimon Drbohlav pálil z hranice devíti metrů, jeho střela trefila jen tyč! (0:0)

1
    Jičínští v úvodu rozjíždí kombinaci před brankou soupeře, střelu jsme zatím ještě neviděli. (0:0)

1
    Utkání právě začalo. (0:0)

Domácí se chystají rozehrát, jdeme na věc!

Ještě jednou vás zdravím a přeji vám příjemný středeční večer, duel v Jičíně začíná za deset minut. Níže si zatím můžete prohlédnout zahajovací sestavy obou celků.

HBC Ronal Jičín: Veverka, Machalický – Rychna, O. Šulc, Kubík, Hlava, J. Dolejší, Martin Kovařík, Doškář, Š. Drbohlav, Miľko, Kastner, Pich, Thorovský, Krahulec, Naimann.

KH ISMM Kopřivnice: Chalupa, Admella Izard – D. Zima, Jan Gřes, Ježek, Polcar, Petřík, Bukovský, Střelec, Hardt, Doležel, Brito Benítez, Hanus, Fulnek, Jonák.

Rozhodčí: Horáček, Novotný.

Příjemnou středu u sledování házenkářské extraligy! Dnes večer je na programu nejvyšší soutěže mimo jiné i duel Jičína a Kopřivnice.

Zatímco domácí tým má navzdory těsným porážkám v posledních dvou duelech místo v play-off takřka jisté, situace moravského celku je složitější. Náskok osmé Kopřivnice na týmy z Brna a Hranic, které jí šlapou na paty a snaží se jí z postupové příčky sesadit, je totiž naprosto minimální – činí jen jeden jediný bod. Uvidíme, jestli se jí dnes povede navázat na sobotní výhru proti Zubří a upevnit si svou vratkou pozici v tabulce.

Nejlepší střelec Jičína Martin Kovařík má na svém kontě 64 zásahů, na druhé straně barikády vede statistiku s 85 brankami Patrik Fulnek.

Dohrávka sedmého kola začne přesně v půl sedmé a řídit jí budou pánové Václav Horáček a Jiří Novotný.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.