Pittsburgh – Philadelphia 5:2 (kon.) | Columbus – Detroit 4:1 (kon.) | Montreal – Ottawa 3:1 (kon.)
New Jersey – NY Islanders 1:2 (kon.) | NY Rangers – Buffalo 3:2 (kon.) | Winnipeg – Vancouver 5:2 (kon.)
Nashville – Carolina 2:4 (kon.) | Dallas – Tampa 0:2 (kon.)
New Jersey Devils
1:2 (0:0, 0:0, 1:2)
New York Islanders
Středa 03.03.2021, 01:00 • Prudential Center, Newark • NHL

Z tohoto přenosu je to vše, díky za pozornost. (03:46:09)

Semjon Varlamov (NYI) 28 zákroků, 1 OG, úspěšnost 96,6%, odchytal 60:00

New York Islanders tak vítězí na ledě New Jersey 2:1 a posouvá se na druhé místo Východní divize.

Islanders ve třetí třetině dokázali dvěma góly strhnout vítězství na svou stranu, když při závěrečném tlaku domácích dlouho odolávali a drželi svůj náskok. Devils totiž už čtyři minuty před koncem odvolali brankáře a rozhodli se vše vrhnout do snahy o vyrovnání. Místo toho však měli sami obrovské štěstí, když jejich soupeři dvakrát nastřelili tyč prázdné branky.

Nakonec se Devils během závěrečného tlaku i dočkali snížení na 1:2, jenže k němu došlo pouhých 13 sekund před koncem a domácí tak neměli dost času na další útočné snahy o vyrovnání.

59:47
    Oddechový čas pro domácí.
    59:47 Miles WOOD - 1:2

59:47
    Devils právě vstřelili branku!
    Domácím se povedlo vsítit kontaktní gól, ale do konce zbývá už jen 13 vteřin! MILES WOOD si počíhal na pravé straně brankoviště na přihrávku, kterou z levé strany od Šarangoviče skutečně dostal a z první vypálil do odkryté klece. Asistence: Jegor Šarangovič, Nikita Gusev.

59:25
    Obrana Islanders pracuje na plné obrátky, nepouští své soupeře do výhodné střelecké pozice.

58:53
    A tak jsou Devils zpět v útoku a dál se snaží o kontaktní gól.

58:40
    Protiútok Islanders a Nelson měl na hokejce rozhodnutí, jenže z bekhendu trefil jen tyč!

58:20
    Po krátkém vytlačení do středního pásma jsou Devils zpět v útoku.

57:35
    Varlamov přerušuje hru a bude se vhazovat po jeho pravici.

57:26
    Tlak do branky Islanders, Gusev na poslední chvíli těsně míjí branku!

56:55
    Devils kombinují v útočném pásmu. Na ledě jsou Zacha, Gusev či Subban.

56:26
    Barzal vypálil přes celé kluziště, puk dlouho mířil směrem na branku, ale nakonec se odrazil od tyčky na zakázané uvolnění!

56:03
    Islanders vyhodili na zakázané uvolnění a Devils odvolávají brankáře!

55:45
    Souhra Zachy a Guseva vedla jen k postavení mimo hru. Komerční pauza.

55:20
    Hraje se delší úsek bez přerušení a v uctivé vzdálenosti od branky Islanders.

54:29
    Protiútok Islanders přinesl jen ztrátu puku, když Pulock na pravé straně nedosáhl na přihrávku. V tuto chvíli to ale hostům nemusí příliš vadit.

53:52
    Byť Devils vedou na střely 26-18, vstupují do koncovky zápasu v hodně nevýhodné pozici.

53:11

52:55
    Ne, tato přesilovka je v podání Devils spíše trápení než nějakou možností na zdramatizování duelu.

52:28
    Islanders ve svém pásmu drželi soupeře dlouho u mantinelu a povedlo se jim vybojovat kotouč, který následně poslali daleko do bezpečí.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

51:32
    Seversonova střela zpoza kruhů neprošla skrz obranu až k brance. Hosté puk zachytili a vyhodili.

51:11
    Vyloučení v týmu New York Islanders (Jean-Gabriel Pageau – 2 min., podrážení).

50:47
    Průnik domácího týmu do útočného pásma byl zastaven hvizdem rozhodčího. Komerční přestávka.

49:27
    Znovu to na sebe vzal Bratt a znovu Varlamov úspěšně zasahuje. Hostující brankář si připsal již 25 zákroků.

49:10
    Na druhé straně ledu Bratt pálil zpoza levého kruhu, Varlamov ovšem nadále drží neprůstřelnost.

48:49
    Butcher se vložil do střely hostujícího Cizikase a trochu pomohl svému brankáři.

48:21
    Rodící se útok Devils zastavilo postavení mimo hru.
    47:51 Anders LEE - 0:2

47:51
    Islanders právě vstřelili branku!
    Hosté zvyšují své vedení! Před brankou Della se nadvakrát prosadil ANDERS LEE, který prodral puk přes beton domácího brankáře, jenž jej měl natisknutý u své tyče, ale na důraz Leeho nestačil. Asistence: Andy Greene, Mathew Barzal.

47:26
    Barzal se tlačil mezi kruhy ke střele, branku Devils ovšem přestřelil.

46:02
    Varlamov likviduje další ze střel domácího celku a přerušuje hru. Tentokrát byla jeho pozice obtížná, Bastian před brankovištěm letící puk tečoval. Hostující brankář si ovšem poradil. Komerční přestávka.

45:03
    Palmieri se tlačil do zakončení zpoza levého kruhu, jeho pokus však neprošel skrz obranu.

44:37
    Zakázané uvolnění Islanders.

43:58
    Aktivitu se snaží převzít i domácí. A povedlo se jim konečně vystřelit po delší době i na branku. Wood zpoza pravého kruhu však trefil jen Varlamova.

42:25
    Postavení mimo hru Islanders.

42:20
    Islanders jsou stále velmi aktivní a těží ze své branky, jež je psychicky nakopla. Nelson byl ovšem zblokován Vatanenem.

41:31
    Dal Colle mezi kruhy vypálil směrem na Della, který tentokrát úspěšně zasáhl. Hra pokračuje.
    41:10 Oliver WAHLSTROM - 0:1

41:10
    Devils po svém dobrém vstupu do třetí třetiny zaváhali v obraně, pustili soupeře do protiútoku a toho dokonale využil OLIVER WAHLSTROM, který se zmocnil puku a po přejetí mezi kruhy poslal střelu pod horní tyč Dellovy branky. Asistence: Jean-Gabriel Pageau, Nick Leddy.

40:33
    Šance domácích, Severson se zjevil před brankovištěm Varlamova, ale hostujícího brankáře nakonec nepřekonal.
    Staňte se fanoušky NHL.cz na Twitteru!

40:01

Další třetina začne přibližně v 02:58.

Ani ve druhé třetině jsme neviděli branku a nadále se hraje 0:0. Blízko skórování tentokrát byli domácí, kteří ale nevyužili hned tři přesilové hry, z toho jednu zkrácenou při hře 5 na 3. Sice hodně stříleli a Varlamova v průběhu druhé periody zasypaly 16 pokusy, ale ani jeden puk si nenašel cestu za jeho záda.

40:00

39:57
    Ještě jedno přerušení ve střední třetině.

39:40
    Krátké postavení Islanders v útočném pásmu bylo odvráceno, hosté se museli pro puk vrátit do vlastního pásma.

39:01
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

38:48
    Zacha se svou lajnou se usadil v útoku, několikrát odvrátili hrozbu ztrátu puku a nakonec Kulikov vypálil od modré čáry. Varlamov byl připraven.

37:40
    Wood se vřítil do útočného pásma po levém křídle, zakončení však bylo nepřesné a končí na zadním mantinelu.

37:07
    Znovu musel Dell zasahovat, znovu byl úspěšný a znovu přerušuje hru.

36:39
    Po několika útocích z obou stran, které přinesly jen nepřesnosti a ztráty puku, to na sebe vzal Pageau. Po přebruslení útočné modré vypálil na Della, jenž po zákroku lapačkou přerušuje hru.

35:34
    Hra se v posledních minutách hodně kouskuje a neplyne tak jako před poslední komerční pauzou.

35:10
    Subbanova dělovka od modré šla přímo do Varlamova, který byl dobře postaven a na střelu po celou dobu viděl.

34:20
    Komerční pauza.

34:13
    Zajac hledal dlouhým pasem na útočné modré Wooda, ale nebyl přesný a dopustil se zakázaného uvolnění.

33:50
    Postavení mimo hru domácích.

33:37
    Dell zákrokem lapačkou přerušil hru, hosté na něj zatím hledají recept marně. To ale platí i na druhé straně o Varlamovovi.

33:22
    Hrálo se ze strany na stranu, ale bez větších příležitostí. Tento úsek hry ukončilo postavení mimo hru hostů.

32:29
    Barzal sice vystřelil, ale puk neprošel přes bránícího protihráče. Puku se opět zmocňují domácí.

32:18
    Zajacovi nevyšla přihrávka po mantinelu a do útoku se řítí hosté.

31:38
    Komerční přestávka.

31:07

31:00
    Není to vydařená přesilovka. Další vyhození kotouče ke smůle Devils, kteří přitom před několika minutami měli hodně dobrou přesilovku plnou střel. Tato početní výhoda je však přesný opak.

30:41
    Hosté se opět zmocnili puku při útoku Devils a znovu vyhazují.

30:20
    Devils se nedaří návrat do útočného pásma.

29:40
    Tentokrát musel Varlamov zasahovat, jeho spoluhráči následně vyhodili puk přes všechny čáry.

29:18
    Seversonova střela byla tečována mimo tři tyče Islanders.

29:07
    Vyloučení v týmu New York Islanders (Anthony Beauvillier – 2 min., podrážení).

29:07
    Hra je přerušena, komerční pauza a po ní vyloučení na straně hostů.

29:01
    Palmieri se vřítil do útoku, dostal se až před branku, ale byl faulován! Bude se vylučovat na straně Islanders. Zatím mají domácí výhodu.

28:28
    Nahozený puk až k Varlamovovi, který jej podržel pod lapačkou.

27:50
    Wood se řítil do útoku, dostal přihrávku na útočnou modrou, ale nepovedlo se mu obejít vracejícího se obránce, který jej nepustil do zakončení.

27:00
    Devils, kteří prohrávali na střely po první třetině 4-8, rázem vedou 13-9. Dlouhá přesilovka byla z jejich strany velmi aktivní, byť bez branky.

26:16
    Hosté dokázali vyhodit puk a to už se i vrací Clutterbuck na led.

25:50
    Na branku a kolem ní létá jeden puk za druhým Devils ale stále nenachází skulinu v brankářském postavení Varlamova.

25:22
    Hughes našel spoustu volného prostoru v levém kruhu, Varlamova ale neprostřelil. Devils pokračují v útočném pásmu.

24:39
    Palmieriho tečovaná střela nadělala Varlamovovi problémy, hostující brankář ovšem nakonec úspěšně vyráží puk, hosté posléze vyhazují a na led se jim vrací Pulock.

24:16
    Devils mají před sebou necelou půl minutu v pěti proti třem.

24:16
    Vyloučení v týmu New York Islanders (Cal Clutterbuck – 2 min., sekání).

24:06
    Hughesova střela zpoza levého kruhu neprošla až k brance Islanders.

23:36
    Po vhazování Islanders vyhazují puk přes všechny čáry.

23:28
    Zacha se svými spoluhráči dokázali v úvodu přesilovky vytvořit tlak na branku Islanders, Varlamov ovšem první obtíže ustál a přerušil hru.

22:40
    Vyloučení v týmu New York Islanders (Ryan Pulock – 2 min., podrážení).

22:30
    Hughes skočil v útočném pásmu po puku a povedlo se mu prodloužit do levé strany k Johnssonovi, jenž ovšem z levého kruhu trochu smolně napálil jen tyč Varlamovovy klece!

22:14
    A stejně jako v první třetině, tak i nyní ožívají hosté až po dvou minutách. Dell musel zasahovat, ale situaci zvládl, puk po bekhendu Cizikase odvrátil a hra pokračuje.

21:44
    Vstup do druhé třetiny mají domácí povedený, stejně jako začali celý zápas. Šarangovič se prosadil na levém křídle a prodral na Varlamova střelu, kterou však hostující brankář zlikvidoval.

20:22
    Gusevův útok po pravém křídle úspěšně vyřešil Varlamov svým betonem, kterým vytěsnil puk na zadní mantinel.

20:01

Další třetina začne přibližně v 02:03.

První třetina zápasu mezi Devils a Islanders nenabídla příliš útočný a pěkný hokej. Po většinu času se oba celky snažily získat převahu a většina delších setrvání v útočném pásmu končila dlouhou kombinací bez střelby. Našly se ale světlé chvilky a hosté dokonce nebyli daleko od otevření skóre. Pulock ovšem napálil horní tyč Dellovy branky.

20:00

19:17

19:15
    Hra se nyní hodně kouskuje, přerušení následuje přerušení. Nyní se dokonce Islanders dopustili zakázaného uvolnění a to pro ně znamená de facto konec přesilovky.

19:02
    Až nyní a okamžitě zkusili vystřelit. Vysoký puk z pravé strany však Dell chytá do lapačky a přerušuje hru.

18:42
    Zajac znovu vyhazuje puk. Islanders se od prvního vyhození ze strany domácích nedokázali vrátit do útoku.

18:06
    Dělovka hostů od modré čáry zaduněla jen o zadní mantinel. Domácím se následně daří vyhodit kotouč přes všechny čáry.

17:17
    Vyloučení v týmu New Jersey Devils (Dmitrij Kulikov – 2 min., vysoká hůl).

16:27
    Islanders se při vyhození puku ze svého pásma neudrželi na ledě a poslali kotouč na střídačku.

15:58
    Zakázané uvolnění New Jersey.

Vůbec poprvé od začátku sezony se v hledišti Prudential Center objevují diváci. Stalo se tak poté, co bylo Devils povoleno vpustit do ochozů omezený počet diváků na základě nařízení z 22. února, díky němuž může být zaplněno 10 % kapacity haly.

15:53
    Kotouč vyletěl mimo kluziště. Komerční pauza.

15:15
    Hraje se delší úsek bez přerušení, bohužel ale také zcela bez šancí či alespoň střel na branku.

14:20
    Devils se skutečně usadili v útoku na několik desítek vteřin, ale došlo přesně k tomu, k čemu většinou v průběhu úvodní třetiny. Obrana Islanders zatím pracuje spolehlivě a soupeře k ničemu nepouští.

13:35
    Domácí se snaží usadit v útočném pásmu, většinou tyto jejich pokusy končí buď ztrátou puku nebo posíláním kotouče podél mantinelu bez nějakého ohrožení branky.

12:53
    Rozhodčí přerušil hru kvůli zahrání vysokou holí, vhazuje se v obranné třetině Devils.

12:26
    Dell musel zasahovat proti prudké střele od modré čáry. Leddyho projektil však vyráží do bezpečí.

11:59
    Islanders vedou na střely 7-3.

11:59
    Další pokus o útok ze strany domácích končí zakázaným uvolněním.

11:38
    Devils se vřítili do útoku ve třech, Malcevovi na levém křídle ovšem utekl kotouč až k mantinelu a bylo po šanci.

10:35
    Po další střele hostů tentokrát Dell zasahuje, drží puk pod svou kontrolou a přerušuje hru. Komerční pauza.

10:21
    Kombinace Islanders rozebrala obranu Devils. Puk se dostal na pravou stranu před kruh pro vhazování, odkud pálil Pulock, ale napálil jen tyč Dellovy klece!

09:09
    Zacha na zadním mantinelu vybojoval kotouč a přes Bratta se dostal puk na modrou čáru k Vatanenovi, jehož tvrdou střelu likviduje Varlamov.

08:19
    Kotouč vyletěl v obranném pásmu Islanders mimo kluziště, vhazovat se bude před Varlamovem.

07:49
    A znovu Islanders, tentokrát při nutnosti přechodu do útoku, vykombinovali svou akci až k přihrávce do levého kruhu na Pageaua. A znovu Dell úspěšně zasáhl.

07:21
    Po vhazování před kleci Devils se Pageau dostal do šance díky forčekingu spoluhráče a přihrávce zpoza branky. Dell stihl včas zareagovat a střelu Pageaua zachytil do lapačky.

07:14
    Hra se rychle přesunula opět před branku Devils. Dell po ráně Pelecha od modré čáry přerušuje hru. Komerční pauza.

07:05
    Rychlý přechod do útoku ze strany domácích, Wood na pravém křídle projel až do kruhu pro vhazování a svou střelou přinutil Varlamova k zákroku vyrážečkou.

06:44
    Islanders se usadili v útočném pásmu na dobrou půlminutku, šikovně si přihrávali, ale branku domácích vůbec neohrozili.

05:30
    Kratší nezáživnou pasáž ukončilo nahození domácích, které si sebral hostující brankář Varlamov, jenž přerušil hru.

04:07
    Eberle se dostal až k brance Della, jenže jeho střela šla mimo branku a domácí brankář nemusel zasahovat.

03:38
    Hra se přenesla na druhou stranu ledu, kde byl Greene zblokován Brattem a kotouč skončil v ochranné síti.

03:20
    Souhra Zachy s Brattem dostala prvně jmenovaného do šance, před brankovištěm se mu ale nepovedlo svůj útok adekvátně zakončit a střelu poslal do zadního mantinelu.

02:48
    Hraje se ze strany na stranu, obrázek na kluzišti se nyní příliš nemění.

02:10
    Hra se vyrovnala, oba celky se střídají v útocích, které ovšem mají společné to, že jsou krátce po přejetí útočných modrých čar odvrácené.

01:18
    Devils jsou v úvodních chvilkách klání aktivnější, jejich další útok ovšem zastavilo postavení mimo hru.

00:39
    Kulikov pálil zápěstím od modré čáry, na branku Islanders kotouč neprodral.

00:01

New Jersey Devils: Dell (Blackwood) – Severson, T. Smith, P. K. Subban, D. Kulikov, Vatanen, Butcher – Palmieri (A), J. Hughes, A. Johnsson – N. Gusev, Zacha, Bratt – Wood, Zajac (A), Šarangovič – Bastian, M. McLeod, M. Malcev.

New York Islanders: Varlamov (I. Sorokin) – Pulock, Pelech, Mayfield, Leddy, Dobson, A. Greene – Eberle, Barzal, Lee (C) – Jo. Bailey (A), B. Nelson, Beauvillier – Wahlstrom, Pageau, Dal Colle – M. Martin, Cizikas, Komarov..

V této sezoně si oba celky ve vzájemných zápasech připsali po jedné výhře.

Islanders jsou na tom zcela jinak. S 26 body bojují o čelo divize s Washingtonem a Bostonem, oproti nimž mají nevýhodu jen v počtu odehraných zápasů. Hosté navíc vyhráli tři z posledních čtyř zápasů, během nichž si poradili i s Bostonem či Pittsburghem.

Devils mají za sebou dva těžké zápasy s Washingtonem, se kterým prohráli a nikterak jim nepomohlo ani to, že svou parádní formu potvrdil český útočník Pavel Zacha. Tomu se povedlo bodovat už desetkrát v řadě, ale i přesto se jeho New Jersey herne trápí. Byť nemají za sebou ještě ani třetinu sezony, i tak je devítibodová ztráta na postupové příčky velmi vysoká a musí nutně začít vyhrávat, pokud se nechtějí dostat do stavu, kdy budou moci pomalu odpískat ročník.

Vstupní pozice New Jersey a New Yorku Islanders asi nemohou být před vzájemným duelem odlišnější. Zatímco domácí Devils jsou ve Východní divizi předposlední, Islanders bojují o čelo této divize a od domácího celku je dělí propastných 10 bodů.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Jan Vojkůvka

Branky a nahrávky: 60. Wood (Šarangovič, N. Gusev) – 42. Wahlstrom (Pageau, Leddy), 48. Lee (A. Greene, Barzal)

New York Islanders: Varlamov (I. Sorokin) – Pulock, Pelech, Mayfield, Leddy, Dobson, A. Greene – Eberle, Barzal, Lee (C) – Jo. Bailey (A), B. Nelson, Beauvillier – Wahlstrom, Pageau, Dal Colle – M. Martin, Cizikas, Clutterbuck (A).

Rozhodčí: Rooney, Peel – Knorr, Toomey

Diváci: 1 800