Pittsburgh – Philadelphia 5:2 (kon.) | Columbus – Detroit 4:1 (kon.) | Montreal – Ottawa 3:1 (kon.)
New Jersey – NY Islanders 1:2 (kon.) | NY Rangers – Buffalo 3:2 (kon.) | Winnipeg – Vancouver 5:2 (kon.)
Nashville – Carolina 2:4 (kon.) | Dallas – Tampa 0:2 (kon.)
Winnipeg Jets
5:2 (2:1, 1:1, 2:0)
Vancouver Canucks
Středa 03.03.2021, 02:00 • Bell MTS Place, Winnipeg • NHL

Z mé strany je to už pro tento zápas všechno, přeji klindý zbytek noci. (04:34:02)

Laurent Brossoit (WPG) – 31 zákroků, 2 OG, úspěšnost 93,9%, odchytal 60:00
    Braden Holtby (VAN) – 34 zákroků, 4 OG, úspěšnost89,50%, odchytal 59:03

Česká a slovenská stopa
    Do zápasu nezasáhl žádný český ani slovenský hokejista.

1. Laurent Brossoit (WPG) 31 zákroků, 2 OG, úspěšnost 93,9%
    2. Kyle Connor (WPG) 1+2
    3. Blake Wheeler (WPG) 1+2

Zápas je u konce a Winnipeg se raduje z domácího vítězství 5:2 nad Vancouverem. První branky zápasu jsme se dočkali už šesté minutě, kdy se trefil z dorážky Lowryho střely Mason Appleton. Už za tři minuty ale bylo vyrovnáno, když se na druhé straně prosadil Elias Pettersson. V samotném závěru třetiny se ale domácí vrátili do vedení, když se k puku dostal Mathieu Perreault a z blízka překonal Holtbyho.Domácí byli dlouho ve druhé třetině lepším a aktivnějším gólem a odměněni byli brankou na 3:1, kterou vstřelil v přesilové hře Kyle Connor. Hosté ale v závěru třetiny rovněž dostali možnost zahrávat přesilovou hru a tuhle příležitost využili, rychlou a přesnou střelou z pravého kruhu se prosadil J. T. Miller. Ve třetií třetině už se prosazovali jen domácí a rozhodli tak o svém vítězství. Nejprve se po nezištné Wheelerově přihrávce prosadil z předbrankového prostoru Paul Stastny a pak ještě vítězství pečetil gólem do prázdné brány sám Blake Wheeler.

59:35
    Do šance se ještě v poslední minutě třetí třetiny dostal Mason Appleton, ale své druhé branky v zápase se nedočkal, Holtby jeho střelu z pravé strany chytil.

59:00
    Domácí už jsou zase v útočném pásmu, nahození Perraulta od modré čáry však tentokrát bylo nepřesné.
    57:50 Blake WHEELER - 5:2

57:50
    Winnipeg právě vstřelil branku!
    Vypadá to, že je rozhodnuto, Winnipeg se dostává do vedení 5:2 a zdá se, že se mu povede odveta za včerejší porážku od Vancouveru. Do tříbrankového vedení Winnipeg poslal gólem do prázdné branky BLAKE WHEELER. Asistence: Mark Scheifele, Kyle Connor.

57:27
    Poinkovi se povedlo zadovkou vyhodit puk. Ten mířil do prázdné branky, ale ne dost rychle, takže ho sebral Hughes.

56:55
    Holtby už je na střídačce a Vancouver to zkouší v šesti!

56:43
    Lowry jen posunul puk do útočného pásma a hned se vydal na střídačku.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

54:48
    Winnipeg nyní jen nahazuje kotouč do útočného pásma a to mu v tomto čase a za tohoto stavu úplně stačí.

53:44
    Adam Lowry střílel z levé strany, ale nedokázal překonat Holtbyho, který se stihl přesunout a zasáhl vyrážečkou.

52:51
    Hosté si vytvořili zajímavý tlak, takže se Winnipeg rozhodl osvobodit i za cenu zakázaného uvolnění.

50:40
    Mathieu Perreault dostal výbornou přihrávku do útočného pásma a už měl před sebou jen Holtbyho. Snažil se mířit mezi jeho betony, překonat ho ale nedokázal.
    49:13 Paul STASTNY - 4:2

49:13
    Domácí už zase vedou o dva góly! PAUL STASTNY sice na poprvé ještě Holtbyho z blízka nepřekonal. Kotouč se ale odrazil do rohu, kde byl Wheeler a přesnou přihrávkou našel před brankou Stastnyho, který se tentokrát už nemýlil a pověsil kotouč přesně bod břevno. Asistence: Blake Wheeler.

Petr Sumbal

Branky a nahrávky: 6. Appleton (Lowry, Connor), 20. Perreault, 26. Connor (Wheeler, Scheifele), 50. Stastny (Wheeler), 58. Wheeler (Scheifele, Connor) – 9. E. Pettersson (Boeser), 40. J. T. Miller (Q. Hughes, Boeser)

Winnipeg Jets: Brossoit (Hellebuyck) – Poolman, Morrissey (A), Pionk, Forbort, DeMelo, Beaulieu – Wheeler (C), Scheifele (A), Stastny – Ehlers, Dubois, Connor – Appleton, Lowry, Copp – Lewis, N. Thompson, Perreault.
    Vancouver Canucks: Holtby (Demko) – Schmidt, Edler (A), Hamonic, Q. Hughes, T. Myers, Jo. Benn – Virtanen, Horvat (C), Pearson – Boeser, E. Pettersson, J. T. Miller – Gaudette, B. Sutter (A), Höglander – MacEwen, Beagle, Roussel.

Rozhodčí: Joannette, Nicholson – Cherrey, Murchison