Ufa – Čeljabinsk 1:3 (kon.) | CSKA Moskva – Spartak Moskva 1:0 (po pr.) | Jaroslavl – Jokerit 1:0 (kon.)
Kazaň – N.Novgorod 2:1 (po pr.)
Ak Bars Kazaň
2:1 (1:0, 0:0, 0:1 - 1:0) Stav série: 1:0
Torpedo Nižnij Novgorod
Středa 03.03.2021, 17:30 • Tatněfť Arena, Kazaň • Play-off KHL • Osmifinále

Ak Bars Kazaň se dokázal v zápase prosadit jako první, hostující celek ve třetí třetině srovnal na 1:1. V prodloužení v čase 71:56 rozhodl Trevor Murphy. Kazaň vede v sérii 1:0. (20:26:54)

71:56 Trevor MURPHY - 2:1

71:56
    Kazaň vstřelila branku!
    Domácí celek vyhrává tento zápas 2:1 v prodloužení. O výhře Kazaně rozhodl tvrdou ránou od modré čáry
    TREVOR MURPHY. Asistence: Stéphane Da Costa.

71:12
    Alexandr Burmistrov (Kazaň) čekal na přihrávku před brankou, puk sek němu nedostal.

70:52
    Harri Pesonen (Kazaň) dobře clonil před brankou, ale Andrej Tichomirov byl pozorný a neinkasoval.

70:24
    Rychlá domácí rána končí vedle branky, gólman tentokrát zasahovat nemusel. Následně byla střela zblokovaná.

70:13
    Vyloučení v týmu Torpedo Nižnij Novgorod (Chris Wideman – 2 min., sevření puku rukou).

70:01
    Dostáváme se do druhé poloviny prvního prodloužení, hraje se spíše ve středním pásmu.

Po ofsajdu se bude vhazovat ve středním pásmu.

69:16
    Hostující celek se usadil v útočném pásmu, tvrdá rána byla zblokovaná domácí obranou.

69:02
    Vyloučený hráč se vrací do hry, následně Andy Miele pálil. Jeho pokus kryje brankář Kazaně.

68:09
    Albert Jarullin (Kazaň) pálil od modré čáry, jeho rána byla zblokovaná, následně Stéphane Da Costa trefil brankáře.

67:40
    Torpedo Nižnij Novgorod nyní dostalo hru pryč ze svého pásma, a tak mohou hosté šetřit čas.

67:20
    Tvrdá rána domácího obránce od modré čáry končí vedle branky, gólman zasahovat nemusel.

67:16
    Andrej Tichomirov (N.Novgorod) tak tak udržel kotouč před brankovou čárou.

67:05
    Vyloučení v týmu Torpedo Nižnij Novgorod (Damir Žafjarov – 2 min., držení).

67:00
    Hra je přerušená.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 5. A. Galimov (T. Murphy, Lukojanov), 72. T. Murphy (S. Da Costa) – 51. Ch. Wideman (Terry)

Ak Bars Kazaň: Reideborn (Biljalov) – Jarullin, T. Murphy, Pedan, Chenkel, Rukavišnikov, Judin, Žuravljov – S. Da Costa, Dawes, V. Tichonov – Lukojanov, M. Gluchov, Burmistrov – Pesonen, K. Petrov, Cormier – Voronkov, Safonov, Galijev – A. Galimov.
    Torpedo Nižnij Novgorod: Tichomirov (Kočetkov) – Pajgin, Ch. Wideman, Orlov, Austin, Marin, Mišarin, Ručkin – Čechovič, Miele, Žafjarov – Terry, Šenfeld, Szwarz – Der-Argučincev, Varnakov, Gončaruk – Urakov, A. Michejev, Belevič.

Rozhodčí: Birin, Ovčinnikov – Kučava, Novikov

Diváci: 3 976