Boston – Washington 1:2 (0:1 po s.n.) | Edmonton – Toronto 1:6 (kon.) | Anaheim – St. Louis 2:3 (kon.)
Vegas – Minnesota 5:1 (kon.) | Los Angeles – Arizona 2:3 (kon.) | San Jose – Colorado 0:4 (kon.)
Los Angeles Kings
2:3 (0:0, 1:3, 1:0)
Arizona Coyotes
Čtvrtek 04.03.2021, 04:00 • Staples Center, Los Angeles • NHL

Z mé strany je to už pro tento zápas všechno, přeji hezké čtvrteční ráno. (06:37:14)

Jonathan Quick (LAK) – 20 zákroků, 3 OG, úspěšnost 87%, odchytal 58:46
    Antti Raanta (ARI) – 40 zákroků, 2 OG, úspěšnost 95,2%, odchytal 60:00

Česká a slovenská stopa
    Do zápasu nezasáhl žádný český ani slovenský hokejista.

Hity: 10:25

Zápas je u konce, Los Angeles na domácím ledě prohrálo s Arizonou 2:3. V první třetině nepadla žádná branky, střelecky aktivnější byli domácí hokejisté. Ve druhé třetině pak padly hned čtyři góly, z toho tři dali hosté, dvakrát využili přesilovou hru. Skóre otevřel v přesilovce střelou z levého kruhu Clayton Keller, za necelé dvě minuty ale bylo vyrovnání, v početní převaze se prosadil na druhé straně obránce Drew Doughty. Následovala ale přesilovka pro změnu pro Arizonu, a tu využil střelou z pravého kruhu Nick Schmaltz. Pouze o třináct sekund později se pak už v rovnovážném počtu hráčů na ledě prosadil po chybě v rozehrávce domácích Johan Larsson. Ve třetí třetině už stihli domácí jen snížit, když se šikovnou tečí Andersonovy střely prosadil Gabriel Vilardi. V závěru ještě Kings zkoušeli power play, ale vyrovnat už se jim nepodařilo.

59:47
    Kopitarova přihrávka na modrou čáru přeskočila hokejku Vilardiho a kotouč utíká do středního pásma.

59:18
    Domácí vyhráli vyhazování, střela Iafalla ale byla sražena mimo.

59:16
    Oddechový čas pro domácí.

59:16
    Ke střele z levého kruhu se dostal Drew Doughty, jeho ostrou ránu ale dokázal Raanta chytit a puk mu ani nevypadl.

59:05
    Domácí už jsou usazení v útočném pásmu a zkouší to v šesti, Quick už je na střídačce!

58:52

58:17
    Kings se dokázali osvobodit a Trevor Moore dokonce dostal možnost vystřelit od modré čáry. Puk ale zablokoval Ekman-Larsson.

57:55
    Conor Garland se už odhodlal ke střele na branku, jeho pokus z mezikruží Quick dokázal zastavit, i když před sebou měl Schmaltze a moc toho vidět nemohl.

57:33
    Arizona zatím drží kotouč v útočném pásmu, ještě ale ani jednou nevystřelila.

56:52
    Vyloučení v týmu Los Angeles Kings (Drew Doughty – 2 min., nedovolené bránění).

56:44
    Arizona zatím zvládá závěr třetí třetiny výborně a nyní si dokonce zahraje přesilovku.

54:47
    Kopitar rychle vypálil z pravého kruhu, Raanta předvedl úspěšný a velmi důležitý zákrok.

54:23
    Arizona se znovu ocitla pod tlakem a raději vyhodila puk na zakázané uvolnění.

53:47
    Los Angeles právě vstřelilo branku!
    Domácí snižují na rozdíl jediné branky! Od modré čáry vypálil Anderson a kotouč mezi kruhy šikovně tečoval GABRIEL VILARDI. Před brankářem Raantou ještě stál Carter, ten už ale puk netečoval, jen dobře clonil výhled brankáři Arizony. Asistence: Mikey Anderson, Andreas Athanasiou.

Petr Sumbal

Branky a nahrávky: 31. Doughty (A. Kempe, Kopitar), 54. Vilardi (M. Anderson, Athanasiou) – 30. Keller (Oesterle, Ekman-Larsson), 33. Schmaltz (Garland, Chychrun), 33. Jo. Larsson

Los Angeles Kings: Quick (Petersen) – Doughty (A), M. Anderson, Roy, Björnfot, Määttä, Walker – D. Brown, Kopitar (C), Iafallo – J. Carter (A), Vilardi, Athanasiou – A. Kempe, Amadio, Grundström – Moore, Lizotte, Wagner.
    Arizona Coyotes: Raanta (Hill) – Goligoski, Chychrun, Ljubuškin, Ekman-Larsson (C), Hjalmarsson (A), Oesterle – Kessel, Dvorak, Garland – Keller, Schmaltz, Brassard (A) – Pitlick, Jo. Larsson, Crouse – Fischer, Chaput, Caggiula.

Rozhodčí: Brenk, Mclsaac – Pancich, Gibbons