Carolina – Detroit 5:2 (kon.) | Pittsburgh – Philadelphia 3:4 (kon.) | Montreal – Winnipeg 3:4 (po pr.)
NY Islanders – Buffalo 5:2 (kon.) | New Jersey – NY Rangers 1:6 (kon.) | Chicago – Tampa 2:3 (po pr.)
Nashville – Florida 4:5 (kon.) | Dallas – Columbus 2:3 (kon.) | Calgary – Ottawa 7:3 (kon.)
Vancouver – Toronto 3:1 (kon.)
Montreal Canadiens
3:4 (0:2, 2:0, 1:1 - 0:1)
Winnipeg Jets
Pátek 05.03.2021, 01:00 • Bell Centre, Montreal • NHL

Děkuji za pozornost a někdy se u NHL těším zase na počtenou! (03:52:34)

Statistiky zápasu:
    Střely na branku – 36:27 (9:10, 13:5, 10:7 – 4:5)
    Zblokované střely – 14:21
    Vyhraná vhazování – 30:21
    Trestné minuty – 4:2
    Hity – 42:24

Skončilo dramatické utkání, v němž Winnipeg vedl po první třetině o dva góly, v prostřední části tento náskok ztratil, aby byl poté zase blíže k výhře, ovšem domácí poslali utkání do prodloužení 84 sekund před koncem díky teči Jonathana Drouina. Při hře 3 na 3 pak mohly strhnout vítězství na svou stranu oba týmy, šancí se urodilo dost. Štěstí se ale nakonec usmálo na hostující Tryskáče, kterým trefil prémiový bod z mezikruží Pierre-Luc Dubois.

64:29 Pierre-Luc DUBOIS - 3:4

64:29
    Winnipeg právě vstřelil branku!
    V napínavém prodloužení se usmálo štěstí na hosty! Ti rozhodli půl minuty před jeho koncem. Puk zavezl do útočného pásma Nikolaj Ehlers. Ten s ním zajel napravo a poté ho předal mezi kruhy PIERREVI-LUCOVI DUBOISOVI, který se zápěstím trefil nad levé rameno klekajícího Allena. Asistence: Nikolaj Ehlers a Kyle Connor.

64:00
    Po přihrávce Toffoliho byl sám před Hellebuyckem Paul Byron. Ani teď neuspěl!
    63:12 Hostující brankář Hellebuyck zachránil svůj tým při dorážce Byrona.

63:12
    Rozhodnout mohli domácí! Střelu Nicka Suzukiho vykopl Connor Hellebuyck k Paulovi Byronovi. Ten dorážel do odkryté poloviny branky, ovšem gólman Jets situaci zachránil fotbalovou robinzonádou!

62:14
    Následoval protiútok hostí. Střelu Wheelera vyrazil Allen do ochranné sítě.

62:07
    Joel Armia a Tyler Toffol v přečíslení 2 na 1. Armiovi vyšlo zakončení na bekhend a Hellebuyck jeho střelu vyrazil.

61:15
    Další šance Connora. Ten tentokrát nepřekonal Allena z mezikruží!

61:05
    Kyle Connor jel sám na Allena. Domácí brankář jeho zakončení pokryl!

60:01

Šedesát minut hry o vítězi nerozhodlo. Ve 44. minutě sice nasměroval Jets zpátky do vedení Paul Stastny, ovšem 84 sekund před koncem srovnal pohotovou tečí Jonathan Drouin. Bude se tedy prodlužovat.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 30. Gallagher (Tatar, Perry), 37. Toffoli (Suzuki, Drouin), 59. Perry (Drouin, Petry) – 11. Stastny (Wheeler, Pionk), 16. Perreault, 44. Stastny (Scheifele), 65. Dubois (Ehlers, Connor)

Montreal Canadiens: Allen (Price) – S. Weber (C), Chiarot, Petry, Edmundson, A. Romanov, Kulak – Gallagher (A), Danault, Tatar – Toffoli, Suzuki, Drouin – Armia, Kotkaniemi, Lehkonen – Perry, Evans, Byron (A).
    Winnipeg Jets: Hellebuyck (Brossoit) – Poolman, Morrissey (A), Pionk, Forbort, DeMelo, Beaulieu – Wheeler (C), Scheifele (A), Stastny – Ehlers, Dubois, Connor – Appleton, Lowry, Copp – Lewis, N. Thompson, Perreault.

Rozhodčí: Furlattm Pollock – Barton, Shewchyk