Ufa – Čeljabinsk 3:2 (po pr.) | CSKA Moskva – Spartak Moskva 5:1 (kon.) | Jaroslavl – Jokerit 5:0 (kon.)
Kazaň – N.Novgorod 4:1 (kon.)
Lokomotiv Jaroslavl
5:0 (1:0, 1:0, 3:0) Stav série: 2:0
Jokerit Helsinky
Pátek 05.03.2021, 17:30 • Arena 2000, Jaroslavl • Play-off KHL • Osmifinále

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek pátečního večera a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (20:13:14)

Trestné minuty: 17:61

Utkání je u konce a Lokomotiv si připisuje druhé vítězství v sérii. Poslední třetina se nesla v duchu nervozity a šarvátek, které vznikly hlavně z důvodu podrážděnosti hostů z nepříznivého stavu. Domácí totiž hned v úvodu dali Vladimirem A. Tkačovem na 3:0 a tlak pokračoval. Vladimir A. Tkačov navíc ve 47. minutě přidal další gól a na začátku 51. minuty pečetil na konečných 5:0 Teemu Pulkkinen. Stav série je tak 2:0 pro Jaroslavl a Jokerit má o čem přemýšlet, neboť v obou zápasech vyšel gólově naprázdno.

60:00
    Se závěrečným hvizdem přichází ještě jedno vyloučení na straně Jokeritu, dvě minuty za krosček dostal Iiro Pakarinen.

59:48
    Tak ještě vyloučení, a obě na straně Jokeritu. Jesse Joensuu dostal 2+2 minuty za hrubost, Jakub Krejčík dvě minuty za hrubost.

59:48
    Závěr zápasu je hodně nervózní, na ledě se nám množí strkanice, hosté mají nervy na pochodu.

59:27
    Tkačov je v útočném pásmu, jenže daleko od nějaké střelecké pozice a případného hattricku.

58:26
    Prostor na pravé straně dostal domácí Iljenko, tlačil švih na vzdálenější tyčku, Lindbäck už ale další pohromu nedopustil.

57:54
    Pasquale vytáhl úspěšný zákrok proti golfáku z levé strany, puk už je ve středním pásmu.

56:45
    Další pošťuchování, tentokrát už ale bez trestů.

55:36
    Tak a tady je souhrn trestů. Nikita Čerepanov dostal dvě minuty za hrubost, Marko Anttila 2+2 minuty za hrubost a 10 minut osobní trest za nesportovní chování a hostující Alex Grant dvě minuty za hrubost a 10 minut za nesportovní chování.

55:36
    A další bitka, tentokrát u brankáře Pasqualeho. Do sebe se pustili Čerepanov s Anttilou a i oni za chvíli vyfasují nějaké ty tresty.

55:13
    Lokomotiv už duel pouze dohrává, ale i s polevením je jasně lepším celkem na ledě.

54:07
    Domácí vymysleli rychlou kombinaci, na konci byl Kovalenko a ten zakončil uprostřed vykolejené obrany Jokeritu. Trefil gólmana Lindbäcka do masky.

53:30
    Od modré čáry to zkusil hostující Grant, tohle ale nemohlo Pasqualeho vůbec překvapit.
    52:57 Krátká šarvátka mezi Kajumovem a Löövem

Aleš Pur

Branky a nahrávky: 16. A. Petersson (V. A. Tkačov, Ohtamaa), 34. A. Petersson (Rafikov, V. A. Tkačov), 41. V. A. Tkačov (Korškov), 47. V. A. Tkačov (Korškov, A. Petersson), 51. Pulkkinen (Kajumov)

Lokomotiv Jaroslavl: Pasquale (Konovalov) – A. Marčenko (A), Rafikov, Barancev, M. Osipov, Ohtamaa, Čerepanov, Malyšev – Kovalenko, Kraskovskij, Alexejev – Korškov, V. A. Tkačov (C), A. Petersson – Pulkkinen, Ivanov, Kajumov – J. Averin (A), Iljenko, Beljajev – Ťutněv.
    Jokerit Helsinky: Lindbäck (Kalninš) – Lepistö, Lööv, A. Grant, D. Sklenička, J. Krejčík, Kivistö – O'Neill (A), Schroeder, Joensuu (A) – Nicklas Jensen, Regin, Junttila – Pakarinen, Mäenalanen, Hännikäinen – Anttila (C), Pihlström, Savinainen.

Rozhodčí: Gofman, Fraňo – Sivov, Šišlo

Diváci: 3 065