2. den - večerní program | (kon.) |
Milan Huppert
Závod na 1500 metrů mužů
1. Marcin Lewandowski (POL) 3:38,06 min
2. Jesús Gómez (ESP) 3:38,47
3. Ignacio Fontes (ESP) 3:39,66
4. Piers Copeland (GBR) 3:39,99
5. Michał Rozmys (POL) 3:40,11
6. Andrew Coscoran (IRL) 3:40,38
7. István Szögi (HUN) 3:40,40
8. Filip Sasínek (CZE) 3:40,64
9. Paul Robinson (IRL)3:40,74
10. Jan Friš (CZE) 3:42,97
11. Neil Gourley (GBR) 3:45,99
12. Stijn Baeten (BEL) 3:46,31
Jakob Ingebrigtsen (NOR) DQ
Závod na 3000 metrů žen
1. Amy-Eloise Markovcová (GBR) 8:46,43 min
2. Alice Finotová (FRA) 8:46,54
3. Verity Ockendenová (GBR) 8:46,60
4. Meraf Bahtaová (SWE) 8:48,78
5. Amelia Quirková (GBR) 8:48,82
6. Selamawit Bayoulhnová (ISR) 8:49,13
7. Elena Burkardová (GER) 8:51,09
8. Lucía Rodríguezová (ESP) 8:53,90
9. Natalija Strebkovová (UKR) 8:54,18
10. Viktória Wagnerová-Gyürkesová (HUN) 9:02,81
11. Mariana Machadová (POR) 9:19,61
Maureen Kosterová (NED) DNF
Pětiboj žen – 800 metrů
1.Xénia Kriszánová (HUN) 2:12,49 min
2. Noor Vidtsová (BEL) 2:12,59
3. Holly Millsová (GBR) 2:13,59
4. Rita Nemesová (HUN) 2:14,04
5. Célia Perronová (FRA) 2:14,32
6. Ivona Dadicová (AUT) 2:15,41
7. Paulina Ligarskaová (POL) 2:16,88
8. Nafissatou Thiamová (BEL) 2:18,80
9. Nadine Broersenová (NED) 2:21,97
10. Adrianna Sułeková (POL) 2:22,52
María Vicenteová (ESP) DNS
Vrh koulí mužů
1. Tomáš Staněk (CZE) 21,62 m
2. Michal Haratyk (POL) 21,47
3. Filip Mihaljevic (CRO) 21,31
4. Francisco Belo (POR) 21,28
5. Wictor Petersson (SWE) 20,75
6. Armin Sinancevic (SRB) 20,74
7. Marcus Thomsen (NOR) 20,28
8. Mesud Perez (BIH) 19,77
Skok do dálky mužů
1. Miltiádis Tentóglou (GRE) 8,35 m
2. Thobias Montler (SWE) 8,31
3. Kristian Pulli (FIN) 8,24
4. Vladislav Mazur (UKR) 8,14
5. Maximilian Entholzner (GER) 7,87
6. Lazar Anić (SRB) 7,81
7. Jacob Fincham-Dukes (GBR) 7,79
8. Gabriel Bitan (ROU) 7,72
Rozběhy na 800 metrů mužů
1/6
1. Amel Tuka (BIH) 1:49,58 min Q
2. Oleh Mironěc (UKR) 1:49,76 Q
3. Benjamin Robert (FRA) 1:49,76 Q
4. Žan Rudolf (SLO) 1:49,88
5. Álvaro de Arriba (ESP) 1:49,99
6. Lukáš Hodboď (CZE) 1:51,59
7. Tamás Kazi (HUN) 1:51,85
2/6
1. Patryk Dobek (POL) 1:48,85 min Q
2. Pierre-Ambroise Bosse (FRA) 1:49,08 Q
3. Mark English (IRL) 1:49,79 Q
4. Abedin Mujezinović (BIH) 1:49,86
5. Thijmen Kupers (NED) 1:50,38
6. Tobias Grønstad (NOR) 1:52,44
7. Tomáš Vystrk (CZE)1:52,48
3/6
1. Mariano García (ESP) 1:49,86 min Q
2. Cian McPhillips (IRL) 1:49,98 Q
3. Christoph Kessler (GER) 1:50,12 Q
4. Aurele Vandeputte (BEL) 1:50,30
5. Balász Vindics (HUN) 1:50,40
6. Jürgen Wielart (NED) 1:50,65
7. Pol Moya Betriu (AND) 1:51,97
4/6
1. Guy Learmonth (GBR) 1:49,66 min Q
2. Adam Kszczot (POL) 1:50,53 Q
3. Nasredine Khatir (FRA) 1:50,97 Q
4. Marc Reuther (GER) 1:50,98
5. John Fitzsimons (IRL) 1:51,00
6. Felix Francois (SWE) 1:51,04
5/6
1. Andreas Kramer (SWE) 1:47,55 min Q
2. Mateusz Borkowski (POL) 1:47,78 Q
3. Pablo Sánchez-Valladares (ESP) 1:48,43 Q
4. Gabriele Aquaro (ITA) 1:48,88
5. Jevhen Hucol (UKR) 1:49,82
6. Djoao Lobles (NED) 1:50,29
6/6
1. Eliott Crestan (BEL) 1:48,32 min Q
2. Jamie Webb (GBR) 1:48,72 Q
3. Simone Barontini (ITA) 1:48,78 Q
4. Filip Šnejdr (CZE) 1:48,87
5. Joakim Andersson (SWE) 1:49,48
6. Oskar Schwarzer (GER) 1:50,09
Semifinálové běhy na 400 metrů žen
1/3
1.Phil Healyová (IRL) 52,41 s Q
2. Andrea Miklósová (ROU) 52,41 Q
3. Amarachi Pipiová (GBR) 52,54
4. Lisanne De Witteová (NED) 53,10
5. Katerina Klimjuková (UKR) 53,10
6. Hanna Michajlová (BLR) 53,10
2/3
1. Justyna Świętyová-Erseticová (POL) 51,34 s Q
2. Lieke Klaverová (NED) 52,09 Q
3. Anna Rižiková (UKR) 52,11
4. Jessie Knightová (GBR) 52,22
5. Agne Šerksnieneová (LTU) 53,09
6. Rebecca Borgaová (ITA) 54,23
3/3
1. Femke Bolová (NED) 51,17 s Q
2. Jodie Williamsová (GBR) 52,09 Q
3. Léa Sprungerová (SUI) 52,64
4. Modesta Morauskaiteová (LTU) 53,20
5. Iríni Vasilíouová (GRE) 53,31
6. Cynthia Bolingová Mbongová (BEL) 53,74
Kvalifikace skoku do výšky žen
1. Irina Heraščenková (UKR) 1,91 m
1. Jaroslava Mahučichová (UKR) 1,91
1. Alessia Trostová (ITA) 1,91
4. Daniela Stanciuová (ROU) 1,91
4.Marija Vukovićová (MNE) 1,91
6. Ella Junnilaová (FIN) 1,91
7. Julija Levčenková (UKR) 1,91
8. Emily Borthwicková (GBR) 1,91
9. Lia Apostolovskiová (SLO) 1,87
9. Karyna Demidiková (BLR) 1,87
9. Maja Nilssonová (SWE) 1,87
12. Ioánna Zákkaová (GRE) 1,87
13. Morgan Lakeová (GBR) 1,87
14. Elena Vallortigaraová (ITA) 1,87
15. Salome Langová (SUI) 1,87
15. Merel Maesová (BEL) 1,87
17. Lilian Turbanová (EST) 1,87
Semifinálové běhy mužů na 400 metrů
1/3
1. Tony van Diepen (NED) 46,06 s Q
2.Óscar Husillos (ESP) 46,26 Q
3. Vladimir Aceti (ITA) 46,55
4. Pavel Maslák (CZE) 46,70
5. James Williams (GBR) 46,94
6. Robert Parge (ROU) 48,35
2/3
1. Liemarvin Bonevacia (NED) 46,75 s Q
2. Luka Janežič (SLO) 47,25 Q
3. Kajetan Duszyński (POL) 47,26
4. Lee Thompson (GBR) 47,42
5. Franko Burraj (ALB) 47,45
6. Christian Iguacel (BEL) 47,78
3/3
1. Jochem Dobber (NED) 46,56 s Q
2. Carl Bengström (SWE) 46,67 Q
3. Ricky Petrucciani (SUI) 46,72
4. Marvin Schlegel (GER) 47,02
5. İlyas Çanakçı (TUR) 47,60
6. Patrik Šorm (CZE)47,69
Vrh koulí žen
1. Auriol Dongmová (POR) 19,34 m
2. Fanny Roosová (SWE) 19,29
3. Christina Schwanitzová (GER) 19,04
4. Aljona Dubická (BLR) 18,86
5. Jessica Schilderová (NED) 18,69
6. Sara Gambettaová (GER) 18,34
7. María Belén Toimilová (ESP) 18,01
8. Markéta Červenková (CZE)17,75
Pětiboj žen - skok do dálky
1. Nafissatou Thiamová (BEL) 6,60 m
2. Noor Vidtsová (BEL) 6,47
3. Ivona Dadicová (AUT) 6,30
4. Célia Perronová (FRA) 6,15
5. Paulina Ligarskaová (POL) 6,14
6. Holly Millsová (GBR) 6,10
7. Xénia Kriszánová (HUN) 6,10
8. Rita Nemesová (HUN) 5,97
9. Adrianna Sułeková (POL) 5,80
Nadine Broersenová (NED) bez měřeného pokusu
María Vicenteová (ESP) bez měřeného pokusu
Annik Kälinová (SUI) DNS
Večerní program druhého soutěžního dne:
19:00 Pětiboj žen – skok do dálky
19:06 Vrh koulí žen (Červenková)
19:10 400 metrů mužů, semifinále
19:13 Skok do výšky žen, kvalifikace
19:33 400 metrů žen, semifinále
19:55 800 metrů mužů, rozběhy (Hodboď, Vystrk, Šnejdr)
20:20 Skok do dálky mužů
20:35 Vrh koulí mužů
20:45 Pětiboj žen – závod na 800 metrů
21:00 3000 metrů žen
21:35 1500 metrů mužů (Sasínek)
1. Marcin Lewandowski (POL) 3:38,06 min
2. Jesús Gómez (ESP) 3:38,47
3. Ignacio Fontes (ESP) 3:39,66
4. Piers Copeland (GBR) 3:39,99
5. Michał Rozmys (POL) 3:40,11
6. Andrew Coscoran (IRL) 3:40,38
7. István Szögi (HUN) 3:40,40
8. Filip Sasínek (CZE) 3:40,64
9. Paul Robinson (IRL)3:40,74
10. Jan Friš (CZE) 3:42,97
11. Neil Gourley (GBR) 3:45,99
12. Stijn Baeten (BEL) 3:46,31
Jakob Ingebrigtsen (NOR) DQ
Závod na 3000 metrů žen
1. Amy-Eloise Markovcová (GBR) 8:46,43 min
2. Alice Finotová (FRA) 8:46,54
3. Verity Ockendenová (GBR) 8:46,60
4. Meraf Bahtaová (SWE) 8:48,78
5. Amelia Quirková (GBR) 8:48,82
6. Selamawit Bayoulhnová (ISR) 8:49,13
7. Elena Burkardová (GER) 8:51,09
8. Lucía Rodríguezová (ESP) 8:53,90
9. Natalija Strebkovová (UKR) 8:54,18
10. Viktória Wagnerová-Gyürkesová (HUN) 9:02,81
11. Mariana Machadová (POR) 9:19,61
Maureen Kosterová (NED) DNF
Pětiboj žen – 800 metrů
1.Xénia Kriszánová (HUN) 2:12,49 min
2. Noor Vidtsová (BEL) 2:12,59
3. Holly Millsová (GBR) 2:13,59
4. Rita Nemesová (HUN) 2:14,04
5. Célia Perronová (FRA) 2:14,32
6. Ivona Dadicová (AUT) 2:15,41
7. Paulina Ligarskaová (POL) 2:16,88
8. Nafissatou Thiamová (BEL) 2:18,80
9. Nadine Broersenová (NED) 2:21,97
10. Adrianna Sułeková (POL) 2:22,52
María Vicenteová (ESP) DNS
Vrh koulí mužů
1. Tomáš Staněk (CZE) 21,62 m
2. Michal Haratyk (POL) 21,47
3. Filip Mihaljevic (CRO) 21,31
4. Francisco Belo (POR) 21,28
5. Wictor Petersson (SWE) 20,75
6. Armin Sinancevic (SRB) 20,74
7. Marcus Thomsen (NOR) 20,28
8. Mesud Perez (BIH) 19,77
Skok do dálky mužů
1. Miltiádis Tentóglou (GRE) 8,35 m
2. Thobias Montler (SWE) 8,31
3. Kristian Pulli (FIN) 8,24
4. Vladislav Mazur (UKR) 8,14
5. Maximilian Entholzner (GER) 7,87
6. Lazar Anić (SRB) 7,81
7. Jacob Fincham-Dukes (GBR) 7,79
8. Gabriel Bitan (ROU) 7,72
Rozběhy na 800 metrů mužů
1/6
1. Amel Tuka (BIH) 1:49,58 min Q
2. Oleh Mironěc (UKR) 1:49,76 Q
3. Benjamin Robert (FRA) 1:49,76 Q
4. Žan Rudolf (SLO) 1:49,88
5. Álvaro de Arriba (ESP) 1:49,99
6. Lukáš Hodboď (CZE) 1:51,59
7. Tamás Kazi (HUN) 1:51,85
2/6
1. Patryk Dobek (POL) 1:48,85 min Q
2. Pierre-Ambroise Bosse (FRA) 1:49,08 Q
3. Mark English (IRL) 1:49,79 Q
4. Abedin Mujezinović (BIH) 1:49,86
5. Thijmen Kupers (NED) 1:50,38
6. Tobias Grønstad (NOR) 1:52,44
7. Tomáš Vystrk (CZE)1:52,48
3/6
1. Mariano García (ESP) 1:49,86 min Q
2. Cian McPhillips (IRL) 1:49,98 Q
3. Christoph Kessler (GER) 1:50,12 Q
4. Aurele Vandeputte (BEL) 1:50,30
5. Balász Vindics (HUN) 1:50,40
6. Jürgen Wielart (NED) 1:50,65
7. Pol Moya Betriu (AND) 1:51,97
4/6
1. Guy Learmonth (GBR) 1:49,66 min Q
2. Adam Kszczot (POL) 1:50,53 Q
3. Nasredine Khatir (FRA) 1:50,97 Q
4. Marc Reuther (GER) 1:50,98
5. John Fitzsimons (IRL) 1:51,00
6. Felix Francois (SWE) 1:51,04
5/6
1. Andreas Kramer (SWE) 1:47,55 min Q
2. Mateusz Borkowski (POL) 1:47,78 Q
3. Pablo Sánchez-Valladares (ESP) 1:48,43 Q
4. Gabriele Aquaro (ITA) 1:48,88
5. Jevhen Hucol (UKR) 1:49,82
6. Djoao Lobles (NED) 1:50,29
6/6
1. Eliott Crestan (BEL) 1:48,32 min Q
2. Jamie Webb (GBR) 1:48,72 Q
3. Simone Barontini (ITA) 1:48,78 Q
4. Filip Šnejdr (CZE) 1:48,87
5. Joakim Andersson (SWE) 1:49,48
6. Oskar Schwarzer (GER) 1:50,09
Semifinálové běhy na 400 metrů žen
1/3
1.Phil Healyová (IRL) 52,41 s Q
2. Andrea Miklósová (ROU) 52,41 Q
3. Amarachi Pipiová (GBR) 52,54
4. Lisanne De Witteová (NED) 53,10
5. Katerina Klimjuková (UKR) 53,10
6. Hanna Michajlová (BLR) 53,10
2/3
1. Justyna Świętyová-Erseticová (POL) 51,34 s Q
2. Lieke Klaverová (NED) 52,09 Q
3. Anna Rižiková (UKR) 52,11
4. Jessie Knightová (GBR) 52,22
5. Agne Šerksnieneová (LTU) 53,09
6. Rebecca Borgaová (ITA) 54,23
3/3
1. Femke Bolová (NED) 51,17 s Q
2. Jodie Williamsová (GBR) 52,09 Q
3. Léa Sprungerová (SUI) 52,64
4. Modesta Morauskaiteová (LTU) 53,20
5. Iríni Vasilíouová (GRE) 53,31
6. Cynthia Bolingová Mbongová (BEL) 53,74
Kvalifikace skoku do výšky žen
1. Irina Heraščenková (UKR) 1,91 m
1. Jaroslava Mahučichová (UKR) 1,91
1. Alessia Trostová (ITA) 1,91
4. Daniela Stanciuová (ROU) 1,91
4.Marija Vukovićová (MNE) 1,91
6. Ella Junnilaová (FIN) 1,91
7. Julija Levčenková (UKR) 1,91
8. Emily Borthwicková (GBR) 1,91
9. Lia Apostolovskiová (SLO) 1,87
9. Karyna Demidiková (BLR) 1,87
9. Maja Nilssonová (SWE) 1,87
12. Ioánna Zákkaová (GRE) 1,87
13. Morgan Lakeová (GBR) 1,87
14. Elena Vallortigaraová (ITA) 1,87
15. Salome Langová (SUI) 1,87
15. Merel Maesová (BEL) 1,87
17. Lilian Turbanová (EST) 1,87
Semifinálové běhy mužů na 400 metrů
1/3
1. Tony van Diepen (NED) 46,06 s Q
2.Óscar Husillos (ESP) 46,26 Q
3. Vladimir Aceti (ITA) 46,55
4. Pavel Maslák (CZE) 46,70
5. James Williams (GBR) 46,94
6. Robert Parge (ROU) 48,35
2/3
1. Liemarvin Bonevacia (NED) 46,75 s Q
2. Luka Janežič (SLO) 47,25 Q
3. Kajetan Duszyński (POL) 47,26
4. Lee Thompson (GBR) 47,42
5. Franko Burraj (ALB) 47,45
6. Christian Iguacel (BEL) 47,78
3/3
1. Jochem Dobber (NED) 46,56 s Q
2. Carl Bengström (SWE) 46,67 Q
3. Ricky Petrucciani (SUI) 46,72
4. Marvin Schlegel (GER) 47,02
5. İlyas Çanakçı (TUR) 47,60
6. Patrik Šorm (CZE)47,69
Vrh koulí žen
1. Auriol Dongmová (POR) 19,34 m
2. Fanny Roosová (SWE) 19,29
3. Christina Schwanitzová (GER) 19,04
4. Aljona Dubická (BLR) 18,86
5. Jessica Schilderová (NED) 18,69
6. Sara Gambettaová (GER) 18,34
7. María Belén Toimilová (ESP) 18,01
8. Markéta Červenková (CZE)17,75
Pětiboj žen - skok do dálky
1. Nafissatou Thiamová (BEL) 6,60 m
2. Noor Vidtsová (BEL) 6,47
3. Ivona Dadicová (AUT) 6,30
4. Célia Perronová (FRA) 6,15
5. Paulina Ligarskaová (POL) 6,14
6. Holly Millsová (GBR) 6,10
7. Xénia Kriszánová (HUN) 6,10
8. Rita Nemesová (HUN) 5,97
9. Adrianna Sułeková (POL) 5,80
Nadine Broersenová (NED) bez měřeného pokusu
María Vicenteová (ESP) bez měřeného pokusu
Annik Kälinová (SUI) DNS
Večerní program druhého soutěžního dne:
19:00 Pětiboj žen – skok do dálky
19:06 Vrh koulí žen (Červenková)
19:10 400 metrů mužů, semifinále
19:13 Skok do výšky žen, kvalifikace
19:33 400 metrů žen, semifinále
19:55 800 metrů mužů, rozběhy (Hodboď, Vystrk, Šnejdr)
20:20 Skok do dálky mužů
20:35 Vrh koulí mužů
20:45 Pětiboj žen – závod na 800 metrů
21:00 3000 metrů žen
21:35 1500 metrů mužů (Sasínek)
Kromě koulařů bojovaly o cenné kovy rovněž koulařky. Zlatou medaili pro sebe urvala Auriol Dongmová z Portugalska (19,34 m) před druhou Fanny Roosovou ze Švédska (19,29 m) a třetí Christinou Schwanitzovou z Německa (19,04 m). Markéta Červenková skončila mezi finálovou osmičkou poslední (17,75 m).
Medaile se rozdávali také v ženském pětiboji, kde oslavil zisk evropského titulu Belgičanka Nafissatou Thiamová před krajankou Noor Vidtsovou a Maďarkou Xénií Kriszánovou.
Ve skoku do dálky obhájil prvenství z před dvou let řecký skokan Miltiádis Tentóglou, který v první sérii skočil do vzdálenosti 835 centimetrů a o čtyři centimetry porazil Švéda Thobiase Montlera, bronz získal v novém osobním rekordu Fin Kristian Pulli.
O poslední dvě sady medailí se bojovalo na trati. V závodě na třech kilometrech žen byla nejúspěšnější Britka Amy-Eloise Markovcová, stříbro brala Francouzka Alice Finotová a bronz další Britka Verity Ockendenová.
Večerní program druhého dne uzavřel závod na 1500 metrů mužů, který opanoval stylem start – cíl Jakob Ingebrigtsen, jenže po závodě byl diskvalifikován za vyšlápnutí z trati a zlato tak připadlo Marcinu Lewandowskému z Polska. Stříbro a bronz vybojovali španělští běžci Jesús Gómez, respektive Ignacio Fontes. Jenže Nor podal protest a ten byl úspěšný, takže zlato se vrátilo do rukou Jakoba Ingebrigtsena. Smůlu měl Fontes, jeho radost z cenného kovu netrvala příliš dlouho.
1. Marcin Lewandowski (POL) 3:38,06 min
2. Jesús Gómez (ESP) 3:38,47
3. Ignacio Fontes (ESP) 3:39,66
4. Piers Copeland (GBR) 3:39,99
5. Michał Rozmys (POL) 3:40,11
6. Andrew Coscoran (IRL) 3:40,38
7. István Szögi (HUN) 3:40,40
8. Filip Sasínek (CZE) 3:40,64
9. Paul Robinson (IRL)3:40,74
10. Jan Friš (CZE) 3:42,97
11. Neil Gourley (GBR) 3:45,99
12. Stijn Baeten (BEL) 3:46,31
Jakob Ingebrigtsen (NOR) DQ
1. Marcin Lewandowski (POL)
2. Paul Robinson (IRL)
3. Jakob Ingebrigtsen (NOR)
4. Neil Gourley (GBR)
5. Ignacio Fontes (ESP)
6. Filip Sasínek (CZE)
7. Michał Rozmys (POL)
8. Andrew Coscoran (IRL)
9. Stijn Baeten (BEL)
10. Piers Copeland (GBR)
11. Jesús Gómez (ESP)
12. István Szögi (HUN)
13. Jan Friš (CZE)
1. Miltiádis Tentóglou (GRE) 8,35 m
2. Thobias Montler (SWE) 8,31
3. Kristian Pulli (FIN) 8,24
4. Vladislav Mazur (UKR) 8,14
5. Maximilian Entholzner (GER) 7,87
6. Lazar Anić (SRB) 7,81
7. Jacob Fincham-Dukes (GBR) 7,79
8. Gabriel Bitan (ROU) 7,72
1. Tomáš Staněk (CZE) 21,62 m
2. Michal Haratyk (POL) 21,47
3. Filip Mihaljevic (CRO) 21,31
4. Francisco Belo (POR) 21,28
5. Wictor Petersson (SWE) 20,75
6. Armin Sinancevic (SRB) 20,74
7. Marcus Thomsen (NOR) 20,28
8. Mesud Perez (BIH) 19,77