Příbram – Liberec 0:2 (kon.) | Teplice – Opava 3:1 (kon.) | Zlín – Bohemians 1905 0:0 (kon.)
Plzeň – Olomouc 1:0 (kon.)
FK Teplice
3:1 (1:1)
Slezský FC Opava
Sobota 06.03.2021, 16:00 • AGC Aréna Na Stínadlech, Teplice • FORTUNA:LIGA • 22. kolo

To už je z tohoto utkání vše. Přeji hezký zbytek soboty! (18:00:58)

Fotbalisté Teplic si připisují první ligové vítězství v tomto kalendářním roce, což sebou přinese jistě uklidnění do dalších zápasů. Skláři dnes porazili poslední Opavu 3:1.

Domácí šli do vedení už ve 3. minutě, kdy po centru Trubače dokázal míč špičkou kopačky umístit k tyči brány soupeře Pavel Moulis. Hosté ale srovnali těsně před přestávkou. Po dlouhém autu Žídka a hlavičce Smoly zakončoval na zadní tyči úplně volný Aleš Nešický. Po změně stran už však mířili do černého jen tepličtí fotbalisté. V 62. minutě jim vrátil vedení svým prvním ligovým gólem Ladislav Kodad a v 82. minutě výsledek pojistil z úniku Jakub Mareš.

90+4

90+3
    Na trávníku zůstal ležet Šimon Gabriel. Rozhodčí kvůli tomu přerušil hru.

90+1
    Podle signalizace bude utkání nastaveno o tři minuty.
    90+1. Marek pískal penaltu, až po zásahu VAR si všiml ruky útočícího Rataje

90+1
    A pan Marek svůj verdikt odvolává! Rukou hrál hostující Tomáš Rataj, ne některý z domácích fotbalistů. Bude se tedy jen kopat od brány.

90+1
    Rozhodčí Marek se jde ještě podívat na monitor, aby se přesvědčil, zda opravdu došlo k porušení pravidel...

90
    Závěr utkání ještě dostává zápletku! Opava bude kopat penaltu po ruce jednoho z domácích hráčů!

88
    Nešický vzápětí zahrával další trestňák. Defenziva soupeře byla opět připravena.

87
    Aleš Nešický poslal do pokutového území ostrý centr ze standardní situace. Pro domácí to však dopadlo dobře.

86
    Střídání v týmu FK Teplice: ze hřiště odchází Jakub Mareš, přichází Ruben Droehnle.
    Střídání v týmu FK Teplice: ze hřiště odchází Pavel Moulis, přichází Jakub Řezníček.

85
    Hosté zahrávali rohový kop, obrana Teplic ale míč odvrátila a málem z toho vznikl rychlý brejk. Aleš Nešický ale zvládl rychlostní souboj s Marečkem a nepustil domácí do úniku ve dvou hráčích na brankáře.

83
    Střídání v týmu SFC Opava: ze hřiště odchází Patrik Hellebrand, přichází Tomáš Rataj.
    Střídání v týmu SFC Opava: ze hřiště odchází Karol Mondek, přichází Matěj Hrabina.
    82. Jakub MAREŠ - 3:1

82
    Teplice právě vstřelily branku!
    Domácí se výrazně přibližují k vítězství! Patrik Žitný vysunul JAKUBA MAREŠE, který se nenechal doběhnout Davidem Březinou a přes padajícího Fendricha poslal míč do sítě. Gólman Opavy si na zakončení kapitána Teplic sáhl levou rukou, gólu ale nezabránil.

81
    Aleš Nešický naběhl do hlavičkujícího Maceje a dostal za svůj zákrok žlutou kartu.

80
    Nákop Nešického. Obrana Teplic si s vysokým balónem poradila.

80
    Macej začal nedovoleným zákrokem na Hellebranda. Opavští rozehrávají od levé postranní čáry.

Martin Augustin

Branky: 3. Moulis (Trubač), 62. Kodad (Moulis), 82. J. Mareš (Žitný) – 45. Nešický (Smola)

Karty:   44. Kodad (TEP), 65. Jukl (TEP) – 81. Nešický (OPA)

Rohy: 2:6.
    FK Teplice: Čtvrtečka – Vondrášek, Gabriel, Mazuch, Černý – Kodad (78. Macej), Fortelný (59. Žitný), Jukl, Moulis (86. Jakub Řezníček), Trubač (78. Mareček) – J. Mareš (C) (86. Droehnle).
    Náhradníci: Němeček – Droehnle, Žitný, Macej, Mareček, Jakub Řezníček, V. Vukadinović.

Slezský FC Opava: Fendrich – Březina, Kulhánek, Žídek (C) – Mondek (83. Hrabina), Nešický, Hellebrand (83. Rataj), Schaffartzik, Helešic (34. Kania) – Smola, Čvančara (76. Dedič).
    Náhradníci: Digaňa – Večerka, Jan Řezníček, Hrabina, Rataj, Kania, Dedič.

Rozhodčí: Marek – Kříž, Hock